Pages:
Author

Topic: Budućnost Ethereuma i ostalih altcoina - page 29. (Read 8554 times)

legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
October 28, 2019, 03:11:47 AM
Ja vjerujem da će, kao i sad kod mininga, postojati neka vrsta staking poola gdje korisnici neće morati imati 32 ETH za stakeanje nego će stakeati koliko imaju i sudjelovati će u zaradi (nagradi) s onolikim postotkom ovisno koliko ETH su stake-ali. Slično kao što sad ne moraš imati mining farmu da bi rudario ETH. Pridružiš se mining poolu i dobivaš postotak nagrade ovisno s koliki hash rateom sudjeluješ.

Naravno, to je samo moje nagađanje ali ne bi se začudio da se ostvari.
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
October 27, 2019, 05:32:44 PM
Znaci i dalje se drže te odluke od 32 ETH. To je mislim čisto ok cifra, ni prevelika ni premala. A i reward nije uopće loš, čak i bolji nego što sam očekivao. Dugo vremena sam hodlao točno 32 ETH zbog tog stejkanja ali sam na kraju odustao od toga. Ako i dalje budu ovakve procjene možda ipak opet dokupim, potencijalna zarada je primamljiva.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
October 27, 2019, 04:59:29 PM
Evo još malo vijesti o Ethereum 2.0 mreži. Prema ovom članku, izgleda da će biti potrebno 32 ETH za stejkanje. Prema nekim procjenama vlasnici validator node-ova će moći zaraditi od 4.6 do 10.3 % na godišnjoj razini. To mi se čini razumnim, jedino što u članku navode da će biti potreban jak hardver za pokretanje node-a.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7060
Cashback 15%
October 24, 2019, 05:00:49 PM
Evo nekih video novosti ukratko vezano za Etehreum 2.0.
Još nisam siguran da li će biti potrebno 32 ETH za staking ili manje, kao što je bilo nekih glasina.

https://www.youtube.com/watch?v=1SdZT-CGl00
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
October 24, 2019, 09:51:23 AM
Intenzivno pratim vijesti oko E2.0 i sve su većinom negativne ili pesimistične
Možda je razlog u tome što je to namjerno, da se weak hodleri krenu riješavati ETH-a još "dok nešto vrijedi" tako da veliki grači, mučki pokupe čim više ETHa za siću

Ne znam... Meni je ETH najjača valuta koju imam u portfelju, odnosno gledajući u postotku imam ga najviše. Ne znam zašto, ali vjerujem u razvoj Ethereuma. Čak ne toliko zbog razvoja (koji je stvarno spor) nego zato što je uz sve negativnosti (npr. usporenje mreže za vrijeme CryptoKitties i onog scam projekta kojem se ne mogu sjetiti naziva) svejedno ostao drugi najjači projekt u kripto svijetu. Istina, XRP ga je pretekao nekoliko puta ali koliko vidim sad je razlika prilično velika.

Što se samog razvoja tiče, radije neka ide sporo i kvalitetno nego da rade brzo s greškama. Ipak je to drugi najjači projekt i ne mogu si dozvoliti greške u implementaciji koje bi uzrokovale primjerice "printanje" nepostojećeg ETH-a.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
October 24, 2019, 07:16:30 AM
Intenzivno pratim vijesti oko E2.0 i sve su većinom negativne ili pesimistične
Možda je razlog u tome što je to namjerno, da se weak hodleri krenu riješavati ETH-a još "dok nešto vrijedi" tako da veliki grači, mučki pokupe čim više ETHa za siću
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
October 24, 2019, 06:55:24 AM
Evo malo novosti o Ethereum 2.0 platformi: https://www.coindesk.com/5-takeaways-on-ethereum-2-0-from-vitaliks-beast-mode-blog-posts

Koliko vidim, 2.0 verzija se očekuje u prvom kvartalu 2020. godine. Prema onome što smo navikli u kripto svijetu, to vjerojatno znači 31.3.2020. u 23:59 po najkasnijoj vremenskoj zoni.

Uglavnom, pet je bitnih stvari:
1. Ethereum 2.0 će neko vrijeme biti zaseban blockchain sve dok se dva blockchaina ne spoje.

2. Transakcije sa novog 2.0 Ethereum blockchaina na stari 1.0 će biti moguće prvih nekoliko mjeseci ili godina nakon pokretanja.

3. Ako sam dobro shvatio, skup će biti dohvat podataka iz stare verzije. Znači da će biti skupo (trebati će puno gasa) ako dApp napravljen na verziji 2.0 želi dohvatiti podatke sa verzije 1.0

4. Ethereum bi uskoro mogao izgubiti mogućnost atomskih transakcija. To znači da se više neće moći izvršiti više transakcija odjednom, automatski.

5. Ethereum 2.0 će u početku najvjerojatnije moći podnijeti duplo manji broj transakcija nego je prvotno zamišljeno.

Eto... Neke vijesti i nisu tako dobre. Ali naglašavaju da je Ethereum 2.0 "work in progress" tako da ćemo još vidjeti što će se događati...
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 30, 2019, 06:42:49 AM
Naravno da je samo jedno investicijsko zlato pa tako teško da može postojati dva, tri ili više "digitalnih investicijskih zlata" (tu govorim o dva, tri ili više kripto projekta koji bi "glumili" investicijsko zlato i bili store od value).

Što se tiče povezivanja iskoristivosti altcoina i market capa, slažem se. Ali on tvrdi da je Bitcoin sranje (a sad vidim da isto tvrdi i za zlato) zato jer nema nikakvu iskoristivost osim ulaganja i očekivanja zarade. To je totalno krivo, ali dobro... Svatko ima pravo na svoje mišljenje, a vrijeme će pokazati tko je u pravu.

Da, s tim dijelom se ne slažem. Slažem se s onim koji se tiče altova, ne 100% ali u velikoj većini ipak da.
Bitcoin ostavimo sa strane, ali mislim da će se najuspješnijim altovima ispostaviti oni projekti koji će imati real use case, i to ne samo unutar vlastitog ekosistema. To je zapravo poprilično logično.

Apsolutno! Ne znam kako bi neki kripto projekt mogao biti dugoročno uspješan ako nema real use case. Čak i neki projekti koji su imali stvarno dobar use case su propali jer jednostavno nisu imali dovoljno novaca ili su imali krive ljude u menadžmentu (npr. Verity).
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
September 28, 2019, 03:09:38 PM
Naravno da je samo jedno investicijsko zlato pa tako teško da može postojati dva, tri ili više "digitalnih investicijskih zlata" (tu govorim o dva, tri ili više kripto projekta koji bi "glumili" investicijsko zlato i bili store od value).

Što se tiče povezivanja iskoristivosti altcoina i market capa, slažem se. Ali on tvrdi da je Bitcoin sranje (a sad vidim da isto tvrdi i za zlato) zato jer nema nikakvu iskoristivost osim ulaganja i očekivanja zarade. To je totalno krivo, ali dobro... Svatko ima pravo na svoje mišljenje, a vrijeme će pokazati tko je u pravu.

Da, s tim dijelom se ne slažem. Slažem se s onim koji se tiče altova, ne 100% ali u velikoj većini ipak da.
Bitcoin ostavimo sa strane, ali mislim da će se najuspješnijim altovima ispostaviti oni projekti koji će imati real use case, i to ne samo unutar vlastitog ekosistema. To je zapravo poprilično logično.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 28, 2019, 01:59:14 AM
Istina, ali imaš samo jedno investicijsko zlato. Bitcoin se ne može uspoređivati s altcoinima ali mislim da je u pravu kad kaže da postoji poveznica između iskoristivosti nekog projekta/altcoina i njegovog market capa, tj. konačne vrijednosti.

Naravno da je samo jedno investicijsko zlato pa tako teško da može postojati dva, tri ili više "digitalnih investicijskih zlata" (tu govorim o dva, tri ili više kripto projekta koji bi "glumili" investicijsko zlato i bili store od value).

Što se tiče povezivanja iskoristivosti altcoina i market capa, slažem se. Ali on tvrdi da je Bitcoin sranje (a sad vidim da isto tvrdi i za zlato) zato jer nema nikakvu iskoristivost osim ulaganja i očekivanja zarade. To je totalno krivo, ali dobro... Svatko ima pravo na svoje mišljenje, a vrijeme će pokazati tko je u pravu.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
September 27, 2019, 08:38:07 AM
Jesi li ti svjestan koliki mizerni postotak zlata se zapravo nosi kao nakit?

Pa ne kupuju ljudi zlato zato što svjetluca. Kupuju ga jer ga nema previše i jer se zna otprilike koliko se godišnje zlata izvadi iz zemlje. Zato Bitcoin prati taj trend, znaš koliko se novog Bitcoina stvara i možeš očuvati vrijednost ili špekulirati njome.

Da, sve je to balon, i Bitcoin, i zlato, dionice, puno toga. Ali osim u slučaju nekog apokaliptičnog doba sigurno se nećemo vratiti na robnu razmjenu i navedene stvari će imati svoju vrijednost, bez obzira na to što im možeš osporiti funkciju i reći da je zamjenjivo nečim drugim.
jr. member
Activity: 49
Merit: 1
September 27, 2019, 08:08:53 AM
Mislim da svaki altcoin i općenito svaka valuta ( čak i državne ) ovise samo o tome gdje se i koliko efektivno koristi na kraju krajeva, svaka valuta koja je podržana samo kroz razmnjenu same slabo da ima budućnosti. treba se držati projekata koje sami koristite i njihovih platformi, jer za njih znate da su korisne u upotrebi na kraju krajeva i takve investicije imaju smisla po meni.

Po ovom tvom postu vrijednost ETH-a bi trebala biti veća od Bitcoina jer se Ethereum mreža koristi za izdavanje tokena, a Bitcoin samo za razmjenu. To bi čak i imalo smisla kad ne bi postojalo investicijsko zlato. Jer investicijsko zlato prema boldanom tekstu ima slabu budućnost jer je isto tako podržano samo kroz razmjenu. A ne bi baš rekao da investicijsko zlato nema budućnost. Ja bi prije rekao da je budućnost Bitcoina slična kao i investicijsko zlato.

pa ajmo realno, zlato samo ima vrijednost jer ljudi misle da su ptice, pa vole stvari koje svjetlucaju, ako ćemo gledat logično, mi kopamo planetu, vadimo iz nje metal koji svjetluca i spremamo ga u obliku blokova u sefove, drugim riječima uništavamo planetu eto radi ničega,

Civilizacija napreduje, ima boljih systema od bitcoina, i dok god ljudi misle da su ptice to će sve opstat, pitanje je vremena kad će se to okrenuti i da će vrijednost imat vrijednost na osnovu korištenja a ne na osnovu toga koliko je estetski atraktivno
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
September 27, 2019, 08:06:58 AM
Istina, ali imaš samo jedno investicijsko zlato. Bitcoin se ne može uspoređivati s altcoinima ali mislim da je u pravu kad kaže da postoji poveznica između iskoristivosti nekog projekta/altcoina i njegovog market capa, tj. konačne vrijednosti.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 27, 2019, 07:25:47 AM
Mislim da svaki altcoin i općenito svaka valuta ( čak i državne ) ovise samo o tome gdje se i koliko efektivno koristi na kraju krajeva, svaka valuta koja je podržana samo kroz razmnjenu same slabo da ima budućnosti. treba se držati projekata koje sami koristite i njihovih platformi, jer za njih znate da su korisne u upotrebi na kraju krajeva i takve investicije imaju smisla po meni.

Po ovom tvom postu vrijednost ETH-a bi trebala biti veća od Bitcoina jer se Ethereum mreža koristi za izdavanje tokena, a Bitcoin samo za razmjenu. To bi čak i imalo smisla kad ne bi postojalo investicijsko zlato. Jer investicijsko zlato prema boldanom tekstu ima slabu budućnost jer je isto tako podržano samo kroz razmjenu. A ne bi baš rekao da investicijsko zlato nema budućnost. Ja bi prije rekao da je budućnost Bitcoina slična kao i investicijsko zlato.
jr. member
Activity: 49
Merit: 1
September 27, 2019, 07:13:45 AM
Mislim da svaki altcoin i općenito svaka valuta ( čak i državne ) ovise samo o tome gdje se i koliko efektivno koristi na kraju krajeva, svaka valuta koja je podržana samo kroz razmnjenu same slabo da ima budućnosti. treba se držati projekata koje sami koristite i njihovih platformi, jer za njih znate da su korisne u upotrebi na kraju krajeva i takve investicije imaju smisla po meni.
member
Activity: 533
Merit: 43
September 08, 2019, 06:41:41 PM
Ja se iskreno nadam da ce izmedu 5 i 7 mjeseca 2020 eth doci na najmanje 80% ath, ali sa ovakvom situacijom vise nista ne znam. Jeli se itko nada kao ja? Smiley
sr. member
Activity: 2422
Merit: 318
Kad pročitam ovakve stvari, dođe mi da prodam sav svoj kripto Grin

Hahaha. A dobro, zato ja većinu portfolia držim u ETH i LTC. Nekako mi je malo vjerojatno da bi netko krenuo u 51% attack na Ethereum mrežu ako samo za početak treba $150.000. Ali da, kripto još uvijek ima dosta "dječjih bolesti" koje treba riješiti, a koje će se vjerujem riješiti s vremenom. Zamisli da je neka banka tamo negdje 1991. pokrenula Internet bankarstvo ili otvorila bankomat. Jednostavno za neke stvari treba vremena da tehnologija sazrije.

Da se pohvalim, ja sam radio prvi CRO Internet banking 1998-me i čak i tad je bilo prerano...možda čak više
zbog uprave nego korisnika
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
Kad pročitam ovakve stvari, dođe mi da prodam sav svoj kripto Grin

Hahaha. A dobro, zato ja većinu portfolia držim u ETH i LTC. Nekako mi je malo vjerojatno da bi netko krenuo u 51% attack na Ethereum mrežu ako samo za početak treba $150.000. Ali da, kripto još uvijek ima dosta "dječjih bolesti" koje treba riješiti, a koje će se vjerujem riješiti s vremenom. Zamisli da je neka banka tamo negdje 1991. pokrenula Internet bankarstvo ili otvorila bankomat. Jednostavno za neke stvari treba vremena da tehnologija sazrije.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
Kad pročitam ovakve stvari, dođe mi da prodam sav svoj kripto Grin
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
Da, ima smisla... Vjerujem da je napad 51% puno teže izvesti kod ETH-a nego kod BTC-a. Ali nedavno kad sam prebacivao BTC, trebalo je 6 confirmationa da bi se vidjelo na Binance. A nisam baš tako bogat da je bio velik iznos...

https://www.crypto51.app/

baci oko koliko košta sat vremena 51% attack-a po trenutnom diffu  Cool

Čekaj, sad mi nešto nije jasno... Znači ako sat vremena 51% attack na XMR košta $7.500, onda znači da ja u tih sat vremena radim s XMR mrežom što hoću? Pa zašto onda ekipa to ne koristi? Zar je confirmation time za XMR toliko dugačak da ti sat vremena nije dovoljno da stvoriš nepostojeći XMR i prodaš ga na burzi?

uvijek postoji counterattack, tako da realno, ta cifra je okvirna u startu takvog napada, a mogla bi se višestruko dizati ovisno koliko je zajednica spremna reagirati
Pages:
Jump to: