Pages:
Author

Topic: Buyuk magazalardan Bitcoin ile odeme yapmayi talep etmek - page 11. (Read 22651 times)

full member
Activity: 196
Merit: 100
bitcoinin kendi içinde sorunları bir yana. yemeksepeti gibi işletmelerin buna entegre olabilmesi için bitcoin'nin arkasında duran bir firma olması gerekiyor.
ödeme sistemleri genelde oluşan problemleri kendi içinde çözüyor. ayrıca bitcoini sahiplenen ve arkasında duran firma promosyonlar yaparak yemeksepetine belli bir miktar ödeme yapması gerekir. fast pay enpara bkm gibi sistemler bu büyük zincirlere bedava eklenmiyor. yemeksepeti gibi işletmeler satışlardan pay aldıkları gibi ödeme sisteminin oraya eklenmesi için kira parası gibi bu ödeme sistemlerinden ekstra ödeme talep ediyor.

Sen çok yanlış gelmişsin arkadaşım, "birine bakıp çıkıcam abi" yorumu olmuş seninkisi..
member
Activity: 63
Merit: 10
bitcoinin kendi içinde sorunları bir yana. yemeksepeti gibi işletmelerin buna entegre olabilmesi için bitcoin'nin arkasında duran bir firma olması gerekiyor.
ödeme sistemleri genelde oluşan problemleri kendi içinde çözüyor. ayrıca bitcoini sahiplenen ve arkasında duran firma promosyonlar yaparak yemeksepetine belli bir miktar ödeme yapması gerekir. fast pay enpara bkm gibi sistemler bu büyük zincirlere bedava eklenmiyor. yemeksepeti gibi işletmeler satışlardan pay aldıkları gibi ödeme sisteminin oraya eklenmesi için kira parası gibi bu ödeme sistemlerinden ekstra ödeme talep ediyor.
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
3 doğrulama almamış bir transaction double-spent yapılma ihtimali var. Bu bir açık bunu bilenler saldırıp mağazayı sıkıntıya sokar.Hem doğrulama gerekmeseydi bitstamp niye 6 doğrulama olmadan hesabına almıyor btc yi.
diğer şıklar mağazayı tedirgin eder ,beni etmez zaten ben yüzyüze alışverişte btc kullanmam.

eğer uzaktan satış söz konusuysa 0 ya da 1 doğrulama bile yeterli. bizim kullandığımız payment processorlar bir türlü anlayamadılar tabii bunu, hala digital download kafasındalar.
bi anlasalar zaten işler daha da gelişecek. sırf bu yüzden, fiyat oynaklığından kar/zarar ettiğimiz oluyor, biliyorsunuz. halbuki merchant'ların istedikleri bellidir, anlık kur neyse oradan fiata dönebilmek. coinbase ve bitpay sağlıyor bunu ama onların bi onay prosedürleri var, buradan üsküdar'a yol olur.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

sadece 1'e cevap vereyim; darkcoin developer'ları "instant tx" yani "anlık aktarım" diye birşey geliştirdiklerini duyurmuşlardı. eğer drk'ta sorunsuz uygulanabilirse ve bitcoin'in core developer'ları bu özelliği bitcoin'e getirmeye karar verirse bitcoin'in bu tarz alışverişlerde de kullanılabileceği yönünde olur.

biz onlarla yaptık işlem, pek öyle anlık olmadı.

henüz sisteme entegre edilmedi instanttx olayı muhtemelen.
daha whitepaper'ı yeni yayınlanmıştı. geliştirme süreci devam ediyordur muhtemelen.
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver

sadece 1'e cevap vereyim; darkcoin developer'ları "instant tx" yani "anlık aktarım" diye birşey geliştirdiklerini duyurmuşlardı. eğer drk'ta sorunsuz uygulanabilirse ve bitcoin'in core developer'ları bu özelliği bitcoin'e getirmeye karar verirse bitcoin'in bu tarz alışverişlerde de kullanılabileceği yönünde olur.

biz onlarla yaptık işlem, pek öyle anlık olmadı.
legendary
Activity: 1484
zaman sıkıntı değil en kötü belirli referanslarla gerçekleştirilir transferler bu her ne kadar genel prensiplere zarar verse de hız ve güven kazandıracaktır , 3 onay kimliği tam olarak bilinmeyen tehlikeli olabilecek cüzdanlar sakınmak için sadece. zaten çift ödeme yapabilecek hash elinde tutan bi adam böyle şeyler yapmaz merak etme kendine zarar vermiş olur.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
double spend teorik olarak elbette mumkun olsada gelinen su noktadaki network hashrate'i ile senin double spend yapabilmen icin milyon dolarlik alt yapin, zamanin , emegin ve insan gucun olmasi lazim, bir magazadaki bir odeme icin gereksiz bir fanzetzi olur. Oysa kredi karti cok daha zarar verir isletmelere, veriyorda zaten, bir cok isletme kredi karti provizyonu iicn 1 dolar ceker bekler, gun sonu yada bir kac gun sonra settlement yaparlar, bu yuzden 5 dolarlik prepaid kart ile 100 lerce dolarlik benzin alan cok kisi var.  sonuc isletmeye zarar.

Edit: Bu arada bu adamlarin sistemi dakialari saniyelere  zaten indirmis durumda

http://www.blockcypher.com/

detayli bilgi burada

http://insidebitcoins.com/news/breaking-the-bitcoin-transaction-speed-barrier/24321
legendary
Activity: 1869
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
çift harcama o kadar basit bir şey değil tek onayla çalışan bir sürü yer var zaten
çift harcama bir açık bu açığa karşı en az 3 onay alıyor birçok yer.3 onay sonrası çift harcama görülme ihtimali milyonda birlere geliyor.
Bu açığı iyi bilen birisi bunu kullanabilir işletmeleri zarar ettirebilir.Burda dolandırıcılık yapılabilme ihtimali var mağazalar bu açığa önlem için 3 onay bekliyor.zaten 1 onay bile 10 dakika marketten gazete alacaksın çikolata alacaksın 10 dk mı beklesin hem 1 onay risktir. Miningden gelen orphaned block bile olabilir kötü niyetli olmayan kayıplar bile yaşanabilir.
kredi kartı saniyeler içinde onaylıyor.Elden yüzyüze alışverişte btc bir alternatif değil.
legendary
herhangi bir yerde anahtarını kaybedersen yada başkasının eline geçirirsen bu sistemin sıkıntısı sayılmaz.
bitcoin pos larına da pin gelir sonuçta sistemin eksikliği sayılamaz. arabanın anahtarını nasıl koruyorsan internet bankacılığı şifrelerini nasıl koruyorsan şifrelerini de öyle koruyacaksın.
bmw ni çalan hırsız anahtarıyla götürmüşse burda bmw ye laf edemeyiz.

kredi kartı hızlı ve pratik decentralized sistemler bununla yarışamaz.güvenlik sistem şifrelemesi zaten onlar bağımsız konular.
legendary
çift harcama o kadar basit bir şey değil tek onayla çalışan bir sürü yer var zaten
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
legendary
şahsi kanaatim bitcoin in gündelik alışveriş için en iyi alternatif olmadığı yönünde, belki ileride değişir fikrim ama şimdilik böyle...
1-btc 30 dk da tam doğrulama alıyor, kredi kartıyla yarışamaz.en iyi kripto koin bile yavaş kredi kartından
2-fiyatı çok oynak ,mağaza sahibi altın karşığında hisse senedi karşılığında satış yapıyor mu? ister mi? bitcoine ilk bakışı onlara benzer birşey gibi olacak ,tercih edilebilir durmuyor.
3-merkezi olmayan kripto yerine merkezi olanı kullansa fiyatıda oynamıyor para gibi, daha iyi sanki.Ripple misal eğer kredi kartından daha az komisyonla işini görecekse i görüyor benim mağazam olsa ripple ı seçerdim.
4-bitcoin fiyatı azda olsa ülkeden ülkeye değişiyor.ama USD dediğin zaman heryerde aynı gibi , ripple da usd nin sanal olanı.bitcoin gibi destek yok arkasında ama mevzu mağaza ise ripple bitcoinden bir gömlek üstün duruyor.
 Wink

ayrıca "btc deposit" şeklinde de çalışılabilir. yani ön ödemeli kart gibi, hesabına bitcoinle yükleme yaparsın, alış verişlerin bakiyenden düşer gibi.
teknik açıdan yapılabiliyor olsaydı yapılırdı zaten.decenralised mantığında transaction elbette süre alır.Bugüne kadar yapılmamış olması bence gerçekten yapılamayacağı yönünde güçlü bir kanıt.neredeyse bütün kripto koinler süre alıyor ve hiçbiri kredi kartı kadar yarışamıyorlar.Bence btc perakende alışveriş düşünülerek geliştirilmemiş(yani yüzyüze prekande) dolayısıyla her halukarda mağazaya risk aldırıyor ödeme yöntemleri konfirmasyon beklemeyince.Yeterince yaygınlaştığında işi bilen kişiler double spentler ile bir sürü mağazayı dolandırabilir.
Ön ödemeli kart mantığı zaten konfirmasyon bekleyeceği için söylediklerimizden farklı değil.
sadece paper wallet ile sabit miktarı mağazaya fiziksel ödersiniz o da kendi cüzdanına istediğinde aktarır.Kredi kartıyla yine yarışamıyor.
perakende internet üzerinden belki ama yüzyüze bitcoin satışı hiç pratik yada güvenli değil.
legendary
şahsi kanaatim bitcoin in gündelik alışveriş için en iyi alternatif olmadığı yönünde, belki ileride değişir fikrim ama şimdilik böyle...
1-btc 30 dk da tam doğrulama alıyor, kredi kartıyla yarışamaz.en iyi kripto koin bile yavaş kredi kartından
2-fiyatı çok oynak ,mağaza sahibi altın karşığında hisse senedi karşılığında satış yapıyor mu? ister mi? bitcoine ilk bakışı onlara benzer birşey gibi olacak ,tercih edilebilir durmuyor.
3-merkezi olmayan kripto yerine merkezi olanı kullansa fiyatıda oynamıyor para gibi, daha iyi sanki.Ripple misal eğer kredi kartından daha az komisyonla işini görecekse i görüyor benim mağazam olsa ripple ı seçerdim.
4-bitcoin fiyatı azda olsa ülkeden ülkeye değişiyor.ama USD dediğin zaman heryerde aynı gibi , ripple da usd nin sanal olanı.bitcoin gibi destek yok arkasında ama mevzu mağaza ise ripple bitcoinden bir gömlek üstün duruyor.
 Wink

tamamen onaylanmasını beklemeye gerek yok ki diğer sorulara gelince her şeyin değeri değişir emin olun bazısı az değişir bazısı çok bunun bir çok etkisi var daha once tartısıldı diye hatırlıyorum değer konusunda endiselenmeyin.
3 doğrulama almamış bir transaction double-spent yapılma ihtimali var. Bu bir açık bunu bilenler saldırıp mağazayı sıkıntıya sokar.Hem doğrulama gerekmeseydi bitstamp niye 6 doğrulama olmadan hesabına almıyor btc yi.
diğer şıklar mağazayı tedirgin eder ,beni etmez zaten ben yüzyüze alışverişte btc kullanmam.
legendary
 Wink

tamamen onaylanmasını beklemeye gerek yok ki diğer sorulara gelince her şeyin değeri değişir emin olun bazısı az değişir bazısı çok bunun bir çok etkisi var daha once tartısıldı diye hatırlıyorum değer konusunda endiselenmeyin.
legendary
 Wink

ayrıca "btc deposit" şeklinde de çalışılabilir. yani ön ödemeli kart gibi, hesabına bitcoinle yükleme yaparsın, alış verişlerin bakiyenden düşer gibi.
legendary
 Wink
full member
Activity: 227
paypal yeterince reklamini yapamadi, bir de fazla global bir sirket, kaldi ki henuz kabul etmeye baslamadi. Daha lokal bir grup kabul ederek ve konuyu yeterince anlatan reklamlarla fiyati yukseltebilir.
legendary
ne olursa olsun takas aracı olarak kullanılması artıdır.
legendary
büyük mağazalar firmalar vs bitcoini anlık olarak bozdurduğu sürece fiyata olumlu bir katkısı olacağını düşünmüyorum.
fiyata olumlu katkı yapabilmesi için bitcoin'in dolar gibi uluslararası kabul görmesi lazım. yani satıcı aldığı ürünü bitcoin ile ödemeli, yani üretici de bitcoin kabul etmeli.

patates kızartması aldınız diyelim yemeksepetinden, yemeksepeti bitcoin olarak ödeme aldıktan sonra bunu anlık bozdurup restorana ödemeyi yapacak yine bir şey değişmeyecek.

ancak yemeksepeti bitcoin ile ödeme aldıktan sonra restorana ödemeyi bitcoin olarak yapar, restoran sahibi de bu btc ile patates aldığı kişiye ödemeyi yaparsa ancak bitcoin'in asıl değerine ulaşılabilir. patates üreten kişi de traktör yakıtını btc ile yapar vs vs yani dolar, tl vb para gibi işlem görmeye başlaması lazım bitcoinin...

Amac tam olarak anlasilmamis gordugum kadariyla. Anlattiginiz seviyeye erismek icin once ilk adimlari atmak gerekir. Ilk adimlar da bu taninan markalarin bitcoine ilgi gostermesi, kabul etmesi vs dir. Yemeksepeti bitcoini kabul ederse fiyati nasil etkilemez, bitcoin ile odeme kabul ediyorum demesi bile yeterli fiyatin sicrama yapmasi icin ...

günlük milyonlarca dolar işlem hacmi olan paypal kabul edecem dedi kaç ay önce, sonuç? fiyat düşmeye devam etti.
full member
Activity: 227
büyük mağazalar firmalar vs bitcoini anlık olarak bozdurduğu sürece fiyata olumlu bir katkısı olacağını düşünmüyorum.
fiyata olumlu katkı yapabilmesi için bitcoin'in dolar gibi uluslararası kabul görmesi lazım. yani satıcı aldığı ürünü bitcoin ile ödemeli, yani üretici de bitcoin kabul etmeli.

patates kızartması aldınız diyelim yemeksepetinden, yemeksepeti bitcoin olarak ödeme aldıktan sonra bunu anlık bozdurup restorana ödemeyi yapacak yine bir şey değişmeyecek.

ancak yemeksepeti bitcoin ile ödeme aldıktan sonra restorana ödemeyi bitcoin olarak yapar, restoran sahibi de bu btc ile patates aldığı kişiye ödemeyi yaparsa ancak bitcoin'in asıl değerine ulaşılabilir. patates üreten kişi de traktör yakıtını btc ile yapar vs vs yani dolar, tl vb para gibi işlem görmeye başlaması lazım bitcoinin...

Amac tam olarak anlasilmamis gordugum kadariyla. Anlattiginiz seviyeye erismek icin once ilk adimlari atmak gerekir. Ilk adimlar da bu taninan markalarin bitcoine ilgi gostermesi, kabul etmesi vs dir. Yemeksepeti bitcoini kabul ederse fiyati nasil etkilemez, bitcoin ile odeme kabul ediyorum demesi bile yeterli fiyatin sicrama yapmasi icin ...
Pages:
Jump to: