Pages:
Author

Topic: Buyuk magazalardan Bitcoin ile odeme yapmayi talep etmek - page 7. (Read 22654 times)

member
Activity: 140
Merit: 10
son zamanlarda bu apple nin sitesinde yanlış hatırlamıyorsam bitcoinle ilgili bazı haberler vardı ne kadar sağlıklı tam hatırlamasamda bitcoin apple falan yazınca çıkıyor olması lazım googlede. Kısaca benim şahsi düşüncem illaki bir çok şirket yine kabul edicektir bu işi ama küresel anlamda tam kabul görmesi hiç yoksa 10 senesi var diyorum ben..
newbie
Activity: 56
Merit: 0
Btc market değerini kanıtlamış bir para birimi. Firmalar değerine bakıp bence hemen kabul etmeliler.
hero member
Activity: 714
Merit: 503
www.mesutcandemir.com.tr
Plutus eğer başarılı olursa bitcoin her yerde resmen geçerli hale gelecek Bitcoin Camiasına hayırlı olsun diyelim
hero member
Activity: 630
Merit: 503
plutus.it bitcoin ödeme imkanı sunacak.
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
Dominos pizza şubesini aradım. Bitcoin ile ödeme kabul ediyor musunuz? Dedim. Tabiki hiç şaşırmayacağım bir cevap aldım. O ne dedi. Sonrada müşteri hizmetleriyle konuşun, dedi. Şaşırdım mı?
Böyle böyle olacak arkadaş ne yapacaksın, şimdi o arkadaş büyük abdestini yaparken seni hatırlasa mesela yanında tel de olsa, net paketi yada wifi de olsa
btc nedir diye bir sorgulama çekse googleda,sonuç ilgisini de çekti diyelim bakarsın 2 gün sonra forumda yazar bile olabilir.
Komik geliyor ama böyle bu iş.

Çok güldüm betimlemenize =) Ama neden olmasın. Dediğiniz gibi, böyle böyle birilerinin daha ilgisini çekmiş oluruz belki.
legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
Dominos pizza şubesini aradım. Bitcoin ile ödeme kabul ediyor musunuz? Dedim. Tabiki hiç şaşırmayacağım bir cevap aldım. O ne dedi. Sonrada müşteri hizmetleriyle konuşun, dedi. Şaşırdım mı?
Böyle böyle olacak arkadaş ne yapacaksın, şimdi o arkadaş büyük abdestini yaparken seni hatırlasa mesela yanında tel de olsa, net paketi yada wifi de olsa
btc nedir diye bir sorgulama çekse googleda,sonuç ilgisini de çekti diyelim bakarsın 2 gün sonra forumda yazar bile olabilir.
Komik geliyor ama böyle bu iş.
member
Activity: 70
Merit: 10
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
bunun icin akli selim olan firmalar bitpay kullaniyor steam gibi ,

kur farkindan vs etkilenmiyorlar. aninda cevrim oldugu icin.
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
Risk Faktörü Olacak Bişey.

Tamam Şuan Aldığınız Ürün: 1500 Lira
Sen 1500 Liralık Ürünü BTC İle Ödedin.

5 Dk Sonra BTC Fiyatı 1300 Liraya Düştü Diyelim, Takk Müşteri 200 Lira Zarar Etti.
Aynısının Tam Tersi Olursa da, 1500 TL Olan BTC 1600 Liraya Çıkarsa da Bu Sefer Alıcı Zarar, Satıcı Kar Etmiş Olur.

Yalnız bu dengeyi sağlamanın bir imkanı varmı sence? bana kalırsa zor gibi duruyor bunu ayarlaması gereken kişiler büyük mağazalar.
hero member
Activity: 714
Merit: 500
Alenktrik Teknikeri
Risk Faktörü Olacak Bişey.

Tamam Şuan Aldığınız Ürün: 1500 Lira
Sen 1500 Liralık Ürünü BTC İle Ödedin.

5 Dk Sonra BTC Fiyatı 1300 Liraya Düştü Diyelim, Takk Müşteri 200 Lira Zarar Etti.
Aynısının Tam Tersi Olursa da, 1500 TL Olan BTC 1600 Liraya Çıkarsa da Bu Sefer Alıcı Zarar, Satıcı Kar Etmiş Olur.
newbie
btc fiyat sabitlenmesi btc yi bitirir yapısına ters . dolayısıyla oldugu gibi kabul etmek gerekir .
hero member
Activity: 1260
Merit: 644
Bitcoinin fiyati cok esnek oldugu için büyük firmalar bitcoin ile ödeme almaya başlarlarsa hafif bir sıkıntı cekebilir daha cok globalleşip ve fiyati biyerlerde sabitlenirse o zaman işler degişir

bu aslında bır yanılgı bence. doların yada euro nun fıyatı ıcın sabıt dıyemeyız. tr dekı dolar oynamaları yuzunden batan bınlerce ısletme var. fıyatı cok esnek dogrudur ama fıyatının bır yerlerde sabıtlenebılmesı ıcınde buyuk fırmaların btc yı kabul etmesı gerekmektedır. kısaca degısım sart Smiley
hero member
Activity: 882
Merit: 507
var zaten coinkite bunu cıkardı bikac sene once Smiley bitcoin pos cihazı bile var . uyumayalım arkadaslar .

Arkadaşlar daha insanlar bitcoini bile bilmiyorlar kaldıki bizde zamanında öyeydik daha sonrasında teknolojinin içinde bu konumu öğrenmiş olduk diyebilirim. Kısacası belki ileriki aşamalarda bir şeyler olabilir belki debit kart gibi Btc kartlarda çıkabilir ama bu çok ilerde olur.

Kaç kişi bililiyor yalnız Coinkiteyi ben dahi sen söylemesen unutmuştum. Benim burda asıl bahsettiğimde mediamarkt,teknosa,vatan,özdilek gibi büyük mağazalardan bahsediyordum.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Bitcoin güvenli bir yatırım aracı değilken tam güvenlikli bir saklama aracı olsa ne olacak ki. Birçok kişi bitcoin'i altın ile karıştırıyor verdiği önem derecesinde, bakalım ileride neler olacak. Şuan herkes bitcoin ile ilgileniyor ama daha çok ilgi çektiği için bu yüzden fazla kaptırmamak gerekiyor. Bu şekilde devam ederse geleceğin ödeme sistemi olacağını düşünmüyorum. Daha alınacak çok yol var ve uzun bir zaman.   
full member
Activity: 172
Merit: 100
bitcoin bitcoinci den alınır . bitcoinci
su an en mantıklı bitcoin destekli debit kart kullanmak . ustelik paypal ile de beraber calısıyormus ve de sanal kartı da varmıs . forumda gormustum su anda kampanya varmıs . isteyen ucretsiz alabiliyor . sanal kartı . debit kart icinde ya ucretini odeyip alabilirsiniz veya kampanyaya katılıp cekilis sonucunu beklemeniz gerek .

bitcoinle karta bakiye yukleyip ister internette ( sanal debit kart veya fiziksel debit kart isterse dukkanlarda kullanabiliyorsunuz ( fiziksel debit kart sadece )

linklere bakıp eklicem bulursam  bi dakka .

https://bitcointalksearch.org/topic/--1459370

https://bitcointalksearch.org/topic/turkiye-cin-ucretsiz-sanal-bitcoin-debit-kart-kampanyasformu-dolduran-herkese-1454863
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
ben online magazalarda sormadan edemiyorum, destegi arayip ya da call chatten, her defasinda bitcoin ile odemeyi kabul ediyormusnuz diye soruyorum, onemli olan farkindalik yaratmak.
full member
Activity: 172
bitcoin bitcoinci den alınır . bitcoinci
var zaten coinkite bunu cıkardı bikac sene once Smiley bitcoin pos cihazı bile var . uyumayalım arkadaslar .

Arkadaşlar daha insanlar bitcoini bile bilmiyorlar kaldıki bizde zamanında öyeydik daha sonrasında teknolojinin içinde bu konumu öğrenmiş olduk diyebilirim. Kısacası belki ileriki aşamalarda bir şeyler olabilir belki debit kart gibi Btc kartlarda çıkabilir ama bu çok ilerde olur.

full member
Activity: 145
Büyük mağazalardan bitcoin ile ödeme talep edersek özellikle websitelerinden 100 taneden 1 tanesi kabul etse bence bizim için büyük bir kar olur arkadaşlar
hero member
Activity: 882
Merit: 507

newbie
bence bitcoinin kabul edilmesini beklemektense , sanal veya fiziksel bitcoin debit kartı alıp , bu kartlara bitcoinle yukleme yaparak alısveris yapmak .

bir kampanya var . katılan herkese ucretsiz sanal bitcoin debit kartı veriyor . cekilisle 10 adet fiziksel kart verecekler . 500 kisiyi gecerse katılım sayısı ayrıca 20 fiziksel kart daha verecekler .

ancak kampanya bitimini beklemek istemezseniz , e-coin.io sitesinden kayıt olup 3 usd karsılıgı sanal bitcoin kartınızı olusturabilirsiniz ( direk olarak fiziksel kart almak isterseniz . 17 usd kargo dahil , önce sanal kart alıp daha spnra fiziksel karta yğkselttiğinizde 3 usd dusuyor ve 14 usd oduyorsunuz )

katılım icin form linki :

https://docs.google.com/forms/d/1LlyFQeymhhl0xNIFxtegV6XglNhE6VbpYrVPw8ttpiE/alreadyresponded?c=0&w=1

kampanya 15 mayısa kadar devam edecek . 20 mayısta acıklanacak kazananlar . ve ucretsiz sanal kartlar da bu tarihte tanımlanacak . ve katılımcılar emaille haberdar edilecek .

ayrıca bu kartları paypale ekleyip paypalle bu karta paypal kredisini cekmek mumkun . % 0 komisyon paypal icin .

karta yuklenen bu krediyi site uzerinden hesabınızdan bitcoine cevirmek mumkun ve bu bitcoini istediginiz gibi cekebiliyorsunuz . aynı sekilde karta bitcoinle yukleme yapabiliyorsunuz .

detaylı konu baslıgı da burda :

https://bitcointalksearch.org/topic/turkiye-cin-ucretsiz-sanal-bitcoin-debit-kart-kampanyasformu-dolduran-herkese-1454863

nehri gecmek istiyorsan ve de kopru yoksa yuzme sansın da yoksa , gemi , sandal vs vasıta da yoksa  kpru yapar gecersin . bu bitcoin debit kartlar da boyle bitcoinle varolan odeme  sistemleri arasında bir nevi kopru olarak calısıyorlar ... 
Pages:
Jump to: