Pages:
Author

Topic: Buyuk magazalardan Bitcoin ile odeme yapmayi talep etmek - page 12. (Read 22650 times)

legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
büyük mağazalar firmalar vs bitcoini anlık olarak bozdurduğu sürece fiyata olumlu bir katkısı olacağını düşünmüyorum.
fiyata olumlu katkı yapabilmesi için bitcoin'in dolar gibi uluslararası kabul görmesi lazım. yani satıcı aldığı ürünü bitcoin ile ödemeli, yani üretici de bitcoin kabul etmeli.

patates kızartması aldınız diyelim yemeksepetinden, yemeksepeti bitcoin olarak ödeme aldıktan sonra bunu anlık bozdurup restorana ödemeyi yapacak yine bir şey değişmeyecek.

ancak yemeksepeti bitcoin ile ödeme aldıktan sonra restorana ödemeyi bitcoin olarak yapar, restoran sahibi de bu btc ile patates aldığı kişiye ödemeyi yaparsa ancak bitcoin'in asıl değerine ulaşılabilir. patates üreten kişi de traktör yakıtını btc ile yapar vs vs yani dolar, tl vb para gibi işlem görmeye başlaması lazım bitcoinin...

Bu dedigin sey hepimizin hayali, gercekelstiginde ise 1 BTC muhtemelen bir kac yuz bin dolar degerinde olacaktir.

bunu yapabilmek için c2c işletmelerin daha da artması lazım. (c2c http://tr.wikipedia.org/wiki/C2C )

e-ticaret işine girmek isteyenlerin buna yönelmesi güzel olur.

düşünsenize gittigidiyor'un bitcoin versiyonu ne güzel olurdu.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
büyük mağazalar firmalar vs bitcoini anlık olarak bozdurduğu sürece fiyata olumlu bir katkısı olacağını düşünmüyorum.
fiyata olumlu katkı yapabilmesi için bitcoin'in dolar gibi uluslararası kabul görmesi lazım. yani satıcı aldığı ürünü bitcoin ile ödemeli, yani üretici de bitcoin kabul etmeli.

patates kızartması aldınız diyelim yemeksepetinden, yemeksepeti bitcoin olarak ödeme aldıktan sonra bunu anlık bozdurup restorana ödemeyi yapacak yine bir şey değişmeyecek.

ancak yemeksepeti bitcoin ile ödeme aldıktan sonra restorana ödemeyi bitcoin olarak yapar, restoran sahibi de bu btc ile patates aldığı kişiye ödemeyi yaparsa ancak bitcoin'in asıl değerine ulaşılabilir. patates üreten kişi de traktör yakıtını btc ile yapar vs vs yani dolar, tl vb para gibi işlem görmeye başlaması lazım bitcoinin...

Bu dedigin sey hepimizin hayali, gercekelstiginde ise 1 BTC muhtemelen bir kac yuz bin dolar degerinde olacaktir.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
Güzel bir mail taslağı oluşturup binlerce kişi bunu mail olarak atarsan ve sosyal medya üzerinden bu isteğimizi aynı zamanda duyurmaya çalışırsak belki bişiler olabilir diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 655
Merit: 258
Bunlar gerekli birimlere iletmiyor ki. Bir yorumumda yanlış birşey yazmışım silinmesini talep ettim. Tabii Barış bey talebinizi ilgili birime iletiyorum, yorumunuz gün içerisinde silinecektir dediler, 3 hafta geçti hala duruyor. Yemeksepeti müşteri hizmetleri böyle.
full member
Activity: 227
Merit: 100
Ulkemizdeki buyuk magazalardan bitcoin ile odeme yapmayi talep edip burada paylasmak iyi fikir olabilir  Smiley

Pages:
Jump to: