Pages:
Author

Topic: Cryptocurrencies - teoria conspiratiei - page 3. (Read 12462 times)

legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
November 17, 2013, 08:11:26 PM

It has begun:


http://www.ixcoin.tk/
hero member
Activity: 837
Merit: 1000
November 17, 2013, 09:18:30 AM
pentru cine vrea sa cumpere hardware sa citeasca :

http://www.businessweek.com/articles/2013-11-14/2014-outlook-bitcoin-mining-chips-a-high-tech-arms-race

https://bitcointalksearch.org/topic/21e6-llc-secretive-asic-manufacturer-that-raised-5-million-334759

Pe langa producatorii de ASIC exista si entitati private, care investesc in hardware , Parerea mea ramane aceasi  : cea mai buna investitie este in bitcoin. cumperi moneda o tii un and de zile si o vinzi.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
November 15, 2013, 10:41:17 PM
Guys, ixCoin este la un pret foarte mic.

Acuma ar merita sa bagati numai $50 in ixCoin si sa-l pastrati pentru cel Putin un an.

Va fac o ofertá. Primi 5 români care cumpará ixCoin, numai 500 IXC daca vreti numai putin, eu và egalez pozitia de 500 ixCoin (total 2.500 IXC).  

Asta inseamna ca voi platiti pentru 500 IXC si eu va dau 500 IXC.  Nu este mult dar daca eu sunt corect sar putea sa fie bani intrun an, doi.

Nu stiu daca ar trbuii sa-i pastrez pe astea 2,500 (total) ixCoin intrun wallet separat sau vi le dau voua.  Me teama ca va grabiti sa le vindeti.  Asta Mai discutam.

Doar puneti un foto sau ceva sa arate ca lea-ti cumparat - si trebuie sa fie cumparat Nou, adica de azi incolo.


Imi place increderea ta in ixCoin. Chiar o sa investesc in vreo 500 IXC (poate si mai mult ca am vazut cat de mic e pretul) in zilele urmatore iar daca esti dispus sa faci si tu o contributie cu inca 500 cu atat mai bine.  Grin
Eu oricum tin minim un an monezile cumparate (pana cum am LTC, PPC si TRC).

O sa revin la tine cu dovada!


500 ixCoin sent...
sr. member
Activity: 338
Merit: 250
I use recycled electrons
November 15, 2013, 09:47:45 PM
Subiectul fierbinte al momentului are legătură cu o nouă companie numită CoinValidation, a cărei 3 membri fondatori sunt cel puțin dubioși (Yifu de la Avalon și un bancher cu conexiuni adânci în Guvernul SUA și un al treilea despre care nu știu).

Se dorește creerea unei entități centrale (da, chiar dacă e vorba despre Bitcoin) care să creeze o bază de date cu adrese bitcoin "curate"/"valide" (entitatea centrală urmând să stabilească dacă adresa respectivă e curată sau nu) care adrese să fie atașate de un act de identitate, strict pe baza căreia să poți să beneficiezi, în calitate de consumator-utilizator Bitcoin, de serviciile companiilor ce folosesc Bitcoin. Aceste companii, ar trebui să le predea lor (CoinValidation - cu interfață la Guvernul SUA) datele de identificare ale clienților lor. Ba mai mult, să nu poți beneficia de serviciile acestor companii decât în situația în care accepți să participi în această această listă care să ajungă la guvern.

Aici problema o reprezintă pierderea anonimității dar mai ales a fungibilității bitcoin, datorită catalogării monedelor în curate și murdare, ce duce la diferențe de valoare în piață între cele două, ce ar duce mai departe la distrugerea economiei Bitcoin.

Cum văd eu lucurile este că se dorește ca cetățenii americani (de aici începe) să fie monitorizați pentru ca să poată plăti taxe pentru folosirea Bitcoin.

O întreagă discuție aici și aici.

Am citit ..mersi..din ceea ce am inteles este ca guvernul nu va fii implicat..doar in cazul in care regulile FINCEN nu se respecta..COINVALIDATION se refera mai mult la validarea adreselor care transmit bitcoin...deci vor crea o baza de date cu adrese ale bussinesurilor de incredere ( care folosesc bitcoin )..si cam atat..ei nu sint ..sau nu vor fii legea...cine va face tranzactii mari..de ordinul sutelor de mii de dolari ..o sa vrea sa consulte acest database ca sa vada daca adresa de bitcoin e "curata" sau nu...deci tre sa comply cu Fincen rule ( tranzactii peste $10,000.00 de dolari )...mai citesc ..si revin
sr. member
Activity: 391
Merit: 250
November 15, 2013, 01:12:51 PM
Subiectul fierbinte al momentului are legătură cu o nouă companie numită CoinValidation, a cărei 3 membri fondatori sunt cel puțin dubioși (Yifu de la Avalon și un bancher cu conexiuni adânci în Guvernul SUA și un al treilea despre care nu știu).

Se dorește creerea unei entități centrale (da, chiar dacă e vorba despre Bitcoin) care să creeze o bază de date cu adrese bitcoin "curate"/"valide" (entitatea centrală urmând să stabilească dacă adresa respectivă e curată sau nu) care adrese să fie atașate de un act de identitate, strict pe baza căreia să poți să beneficiezi, în calitate de consumator-utilizator Bitcoin, de serviciile companiilor ce folosesc Bitcoin. Aceste companii, ar trebui să le predea lor (CoinValidation - cu interfață la Guvernul SUA) datele de identificare ale clienților lor. Ba mai mult, să nu poți beneficia de serviciile acestor companii decât în situația în care accepți să participi în această această listă care să ajungă la guvern.

Aici problema o reprezintă pierderea anonimității dar mai ales a fungibilității bitcoin, datorită catalogării monedelor în curate și murdare, ce duce la diferențe de valoare în piață între cele două, ce ar duce mai departe la distrugerea economiei Bitcoin.

Cum văd eu lucurile este că se dorește ca cetățenii americani (de aici începe) să fie monitorizați pentru ca să poată plăti taxe pentru folosirea Bitcoin.

O întreagă discuție aici și aici.
legendary
Activity: 1397
Merit: 1016
November 15, 2013, 12:12:47 PM
Pozitiv? Poate.

Insa m-as mira sa nu fie negativ.
Adica, sa fim seriosi, criza continua iar guvernele vor sa stie cine cat are si pe unde are.
Basca finantari de terorism, bani negri, miscarea capitalurilor si mai ales impozitarea.

Jucaria crypto le scapa de la dijmuire. Chiar vor lasa maharii lumii sa continue baiaramul fara sa isi ia, cumva, partea?

Total de acord. Se incearca o regularizare si asta nu o sa aduca nimic bun.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
November 15, 2013, 11:47:23 AM
Pozitiv? Poate.

Insa m-as mira sa nu fie negativ.
Adica, sa fim seriosi, criza continua iar guvernele vor sa stie cine cat are si pe unde are.
Basca finantari de terorism, bani negri, miscarea capitalurilor si mai ales impozitarea.

Jucaria crypto le scapa de la dijmuire. Chiar vor lasa maharii lumii sa continue baiaramul fara sa isi ia, cumva, partea?
hero member
Activity: 837
Merit: 1000
November 15, 2013, 10:37:56 AM
Senatu american dezbate ceva legat de BTC luni. S-ar putea sa sa sara la 1000$ daca este ceva pozitiv.

http://www.bloomberg.com/news/2013-11-08/bitcoin-at-record-senate-seeks-to-discuss-virtual-money.html

PE asta se bazeaza cresterea dupa 400$ cauzata de China.
sr. member
Activity: 338
Merit: 250
I use recycled electrons
November 15, 2013, 09:42:58 AM

Oameni buni.

Nu Mai este mult timp.  Bitcoin o sa Moara incurand (30-60 Zile) fara warning si o sa mearga la zero.

Cumparati Ceva ixCoin cat timp Mai puteti.


Godspeed!

Vlad2Vlad...cand faci asemenea afirmatii trebuie sa argumentezi ..aici e Teoria Conspiratiei  Smiley ...deci
ce se va intampla in 30-60 de zile de o sa dispara bitcoin ?? Eu vad ca se apropie sarbatorile si cu toata
popularizarea in jurul la bitcoin s-ar putrea sa fie o crestere neasteptata de sarbatori..nu stiu dupa acceea cum va fii..
dar ...te las pe tine sa ne explici  Grin
newbie
Activity: 4
Merit: 0
November 15, 2013, 06:59:21 AM
Guys, ixCoin este la un pret foarte mic.

Acuma ar merita sa bagati numai $50 in ixCoin si sa-l pastrati pentru cel Putin un an.

Va fac o ofertá. Primi 5 români care cumpará ixCoin, numai 500 IXC daca vreti numai putin, eu và egalez pozitia de 500 ixCoin (total 2.500 IXC).  

Asta inseamna ca voi platiti pentru 500 IXC si eu va dau 500 IXC.  Nu este mult dar daca eu sunt corect sar putea sa fie bani intrun an, doi.

Nu stiu daca ar trbuii sa-i pastrez pe astea 2,500 (total) ixCoin intrun wallet separat sau vi le dau voua.  Me teama ca va grabiti sa le vindeti.  Asta Mai discutam.

Doar puneti un foto sau ceva sa arate ca lea-ti cumparat - si trebuie sa fie cumparat Nou, adica de azi incolo.


Imi place increderea ta in ixCoin. Chiar o sa investesc in vreo 500 IXC (poate si mai mult ca am vazut cat de mic e pretul) in zilele urmatore iar daca esti dispus sa faci si tu o contributie cu inca 500 cu atat mai bine.  Grin
Eu oricum tin minim un an monezile cumparate (pana cum am LTC, PPC si TRC).

O sa revin la tine cu dovada!
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
November 15, 2013, 06:37:32 AM

Oameni buni.

Nu Mai este mult timp.  Bitcoin o sa Moara incurand (30-60 Zile) fara warning si o sa mearga la zero.

Cumparati Ceva ixCoin cat timp Mai puteti.


Godspeed!


bwahahahhahaha !!!!
Smiley))))))))))

m-ai facut sa rad de dimineata


PS : "Medicamente ! Medicamente !!! "
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
November 15, 2013, 05:50:58 AM
Oameni buni.

Nu Mai este mult timp.  Bitcoin o sa Moara incurand (30-60 Zile) fara warning si o sa mearga la zero.

Cumparati Ceva ixCoin cat timp Mai puteti.


Godspeed!

Nu cred ca am updated this prediction pe thread-ul asta.

Din cauza ca china este bagata adanc in Bitcoin o sa Dureze ceva ani sa Moara Bitcoin.

Dar tot stau la predictia ca ixCoin o sa inlocuiasca pe Bitcoin si ca ixCoin o sa Sara in sus cel Mai mult in 30-90 zile so cred ca o sa mearga in sus 50,000% pana la vreo $10 in timpul asta. 

Am pus predictia asta Acuma o saptamana cand ixCoin era 2 cents USD. Acuma a Sarit in sus ceva dar tot nu este prea Tarziu.
full member
Activity: 126
Merit: 100
November 01, 2013, 06:17:54 PM



I see what I like and I like what I'm seeing!
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
October 30, 2013, 08:09:35 PM
Guys, ixCoin este la un pret foarte mic.

Acuma ar merita sa bagati numai $50 in ixCoin si sa-l pastrati pentru cel Putin un an.

Va fac o ofertá. Primi 5 români care cumpará ixCoin, numai 500 IXC daca vreti numai putin, eu và egalez pozitia de 500 ixCoin (total 2.500 IXC).  

Asta inseamna ca voi platiti pentru 500 IXC si eu va dau 500 IXC.  Nu este mult dar daca eu sunt corect sar putea sa fie bani intrun an, doi.

Nu stiu daca ar trbuii sa-i pastrez pe astea 2,500 (total) ixCoin intrun wallet separat sau vi le dau voua.  Me teama ca va grabiti sa le vindeti.  Asta Mai discutam.

Doar puneti un foto sau ceva sa arate ca lea-ti cumparat - si trebuie sa fie cumparat Nou, adica de azi incolo.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
October 24, 2013, 04:23:54 PM
I gotta put this on here in case some don't click on that link.  This is a great find and it's right on topic.



Winklevoss Bitcoin Trust on Bloomberg w/ Screenshot!

October 23, 2013 BTC, Crypto News, TradingCryptoNerd

This changes everything. From what we gather the, recently announced ETF is in the approval process, and Bloomberg is just waiting for the go ahead. It seems the software is in place, so how far off is this fund, really? It could be sooner than any of us imagined.

The bigger question yet though, is what does this mean for the price of Bitcoin now?




Bloomberg Screenshot - Bitcoin ETF ready for trading:  Awating final Approval!

legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
October 24, 2013, 12:51:50 PM

Add this to my Bitcoin ETF conspiracy theory.  This 10101011000 machine code numbering system which appear on the Bitcoin is now also on the new $100 bill.

I realize they're writing 100 as in $100 but if you look closely, they cleverly combined some of these 100's to actually make it look like Machine Code, or Bitcoin.  This is nothing more than another step in brainwashing the muppets into embracing Bitcoin and digital money.

This numbering scheme is both, on the front and back of the new $100 bill.

Call me crazy but there's just so many of these coincidences popping up everywhere I look.  Like I've been saying, the govt and banks are in on this Crypto Craze and that ETF is a done deal.










And here on the back side:





legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
October 24, 2013, 03:19:49 AM

Interesting.  Deci, eu nu sunt singur?  Lol. 
hero member
Activity: 837
Merit: 1000
October 24, 2013, 03:14:35 AM
O analiza care prezice la sfarsitul anului 1 BTC=1800$

http://jdbif7.blogspot.com.br/2013/10/btc-price-abouts-to-rocket-up-to-180000.html
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
October 24, 2013, 01:07:25 AM
Ok, uitati ce se intampla in Lume, toti urmeaza pe Americani si distrug toate monedele, ceva care nu sa intamplat in toata historia lumii.





Here is the USA!






The Beautiful New Zealand!







India following the US down the drain!






The United Kingdom!






Japan!






The Mighty China!







The Great European Union Empire!



And the rest of the world's major nations have similar graphs showing the largest increases in money supplies in the history of the world.


Currency Printing and massive runaway easy credit will lead to the first global fiat financial meltdown which was all started and propagated by the USA.  And coincidentally, Bitcoin was started in the USA too, by a secret person and of course, decentralized.  lol.

Anybody who still can't see why the US and most of the world desperately need a new [global] currency by ~2015 is, at this point, blind and deserves the coming enslavement, which cannot be stopped anyway, but at least get on the right side of the trade and make a few million before it all crashes down and destroys the wealth of the entire middle class.








legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
October 24, 2013, 12:27:54 AM
De aia e bine sa bagi cati bani poti sa faci cat posibil si sa ai destul sa poti fugii undeva cand totul se prabuseste, probabil in 2015, cand o sa omoara toate bani principali, inclusiv euro si peste noapte o sa ne dea bani digitali in schimb pentru bani reali si in proces o sa fure o mare portie din averea oamenilor, si o distruga generati de averi de la oameni normali (middle class) ca toti stim ca bogati nu pierd si chiar castiga in timpuri ca Astea.
Adică vrei să spui că ne vor da bani digitali contra aur?  Smiley

No, o sa ne confisce leu, $, euro, etc pentru un ban nou global digital si ei o sa decide cati bani primesti pentru toata averea ta si nu o sa fie in foavoarea ta.

Si cred dar nu sunt Sigur, dar daca the uiti la istoria din America si Europa si Russia, ca la timpul asta o sa confisce tot aurul de la popoare si in schimb ne da Rahat de fiat digital.

In America Acuma 3 ani au trecut o lege noua care a facut necesar cand cumperi aur sau argint sa-l faci raport la stat Asa ca statul stie cine si cat aur si argint are toti.  Spunem de ce dintro data a avut nevoie statul sa stie datele astea?  Asa ca in 1934 cand Americani au facut aurul o crima si au mers la fiecare casa si au list tot aurul de la oameni Acuma se repeta iara.

Asta inseamna ca pe Trebuie mult aur pentru moneda noua sa dea la oameni incredere in ea care face sens ca cine iti foliseste bani noi dupa ce ai prabusit pe aia veche si sa fi sigur ca nu te ataca planeta Mai bine o faci in 3 sau 4 tari mari.

Uitativa la yen, euro, British pound and dollar - toate sunt geta de prabusire ca astfel cand pica toate la odata nimeni nu poate Pune vina pe o singura Tara. 

O sa postez aici poze sa vedeti ce se intampla in toate tarile - cum toate scot la imprimanta sume enorme exact ca USA.  Totul atunci este organizat.  Si clar, ca in Russia si in China guvernul a spus la oameni sa mineze si sa stranga Bitcoin - cam ciudat fiindca Bitcoin eate competitia lor si o Moneda Americana.  Ei stiu ceva - cred ca stiu ca Americani si europeni o sa aleaga o moneda noua, una digitala si ei ghicesc ca o sa fie Bitcoin.
Pages:
Jump to: