Pages:
Author

Topic: Cryptocurrencies - teoria conspiratiei - page 7. (Read 12462 times)

legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 23, 2013, 03:17:21 PM
#52
Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy

Nu t obliga nimeni sa ii citesti postarile lui vlad...pur si simplu treci peste postarea lui.
Referitor la ce zice vlad....chit k nu inteleg 100% toata povestea lui cu etc-urile, e oarecum o veste buna si el merita laudat k a impartasit ideea nu criticat.

Pt vlad:
Mai bine spune-ne despre ce alte "alternative currency" crezi tu k o sa fie la cautare. Si as vrea ceva pro/contra despre cele care au un timp de....maturizare cat mai rapid, cele care valideaza tranzactia cat mai rapid. NU vreau sa vorbim despre minat ci doar trading speculativ pur. Si ignora jignirile colegilor de pe forum.

Bravo, un Om care vrea sa invete ceva.

Ok:  Ce se intampla acuma este chiar o industrie noua este creata, o industrie de digital currencies si o sa urmeze crypto-stocks.  Adica actiuni care sunt si bani.  Deja exista una dar nu face multi bani la current.  Devcoin este prima crypto care developeaza un business plan.  Bitcoin ar putea face asta usor dar aia care fac decizile sunt programmers si nu au facultati de business.

In orice cauza, ce se intampla acuma nu se poate intoarce inapoi.  Chair daca ar vrea America nu ar fi posibil.  Dar America et al chiar vor un crypto coin in loc de dolar, euro, yen, yuan, etc...

Acuma un pic istorie.  Un 1994 a iesit multe firme de Internet:  eBay, amazon, AOL, yahoo, si Mai multe.  Problema era ca nu le intelegea nimeni ca internet-ul era Nou, mic si mergea prost.

Iti dai seama, in 1994 cand a iesit primul stock fund cu firme de Internet pe wallstreet toti se radeau cum se rad acuma de bitcoin ETF.  Defapt, multi sunt chiar aceiasi oameni.

Si ce sa intamplat?  Nici un an nu a trecut si this stock fund a sarit in aer.  Oameni chair vroiau sa cumpere de pe Internet si oameni chiar vroiau sa cumpere actiuni de Internet firme.  

Si imediat cand au vazut bancheri ce se intampla au sarit pe toate firmele de Internet. Nu conta daca o firma era rahat toate au sarit in sus.  Milliarde de dolari au fost bagat in actiuni de Internet Pentru 6 Ani si a creat un bubble enorm de mare.

Acuma:  astazi cu crypto coins este identic numai ca o sa Sara in aer si Mai mult si Mai repede ca astazi nu exista liquidity cum era pe wallstreet cu Internet stocks.  Si astazi nu sunt mi de firme doar maxim 100 de crypto coins si astia coins nu au sute de millioane de actiuni doar zeci de millioane.

Ce inseamna asta este cand vin bani speculativi sa caute crypto coins o sa Sara aproape toate in sus Asa de mult ca nu o sa-ti vina sa crezi.  Si nu 6 Ani, IC Mai aproape de 6 luni. Nebunia care a fost la Internet stocks nu o sa se compare cu ce vine la crypto coins.  Si eu cred ca Bitcoin ETF o sa fie ce da foc la Cryptos cum a dat foc primul stock fund la Internet stocks.

Eu de aia am zis de mult ca $1,000 Pentru bitcoin o sa fie nimic.  Asta doar inceputul.  Si de aia este bine sa minezi sau sa bagi bani in Mai multe crypto coins ca unele din ele o sa Sara in sus 10,000% dar cateva o sa Sara in sus 100,000% care inseamna ca chiar poti sa ajungi millionar in dolari daca nimeri banul correct.  Dar oricum poti sa faci bani multi numai nu vinde prea devreme, astia care se caca pe ei o sa vanda tot cand se vad cu $10,000 in buzunar.  Asteapta pana cand vezi nebunia in strada.

Aici pe wallstreet se zice sa nu vinzi ceva pana cand nu vezi orphani si vaduvele ca cumpara ce ai tu. cand ii vezi pe toti ca baga bani la Cryptos atunci vinzi tot.

Eu Pentru acuma am ales in primul rand pe primul loc ixCoin si pe urma Devcoin.  Si acuma incerc sa Mai cumpar Altele dar Nu cred ca Mai am mult timp.  De aia am cumparat ASICS miners de la BFL, dar nu stiu cand o sa vina.

Multa Baftà Române!
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 23, 2013, 03:01:34 PM
#51
Quote
PS:  Zai merci ca nu vorbesti Germana sau Rusa la moment sau in 20 de Ani tu si copii tai sa te inchini la Allah.  America este ingerul vostru de protectie altfel var futa arabi si rusii Pentru o mie de ani. Daca nu era Pentru America toti Romani ar fi fututi ceva nasol, inclusiv eu.  Barem Pentru asta arata un pic respect Pentru Americani - Asta si filme calumea, ca ce ne-am face acuma fara Arnold Schwarzenegger, Dolph Lundgren, Steven Seagal, Rocky Balboa, etc.  lol


Chiar ba.. ce ne-am face fara Steven Seagal ?
Hmmm ...ma gandesc cu groaza ce e in US ... in acelasi timp imi dau seama de ce se intampla toate cacaturile acolo ... must me something in the air ...


Steven Segal a fost cam o gluma ca am vazut ca era cautar acolo acuma cativa Ani.  Aici in America nimeni nu se uita la el din 1994.  Dar in ani aia era foarte mare aici pe acelasi Nivel ca Jean Claude Van Dam care este rahat aici acuma.

There is something in the air here:  Poisonous Aluminum.

Al gore si toti tampiti dau cu spray de aluminum prin toata Tara sa scada temperaturile.   Ce oameni tampiti.  Monsanto deja a scos un patent Pentru porumb care create in pamant cu mult Aluminum in el.

A inebunit Lumea!
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 23, 2013, 02:56:00 PM
#50
Cineva imi zicea "sa nu te pui cu prostul ca are mintea odihnita" sau "nu te pune cu prostul ca te coboara la nivelul lui si te bate cu experienta". Asadar si prin urmare baga de mare..insira si da-te mare cu previziunile tale de viitor (Silviu Brucan reincarnat!? ), oricum esti prea mic sa schimbi ceva.

p.s. give me a call when you`re @Fema Camp

God willing I won't be in any FEMA camp because, unlike you and all these idiot Americans, I am already planning a swift and very stealthy exit strategy.


If you don't understand something try asking instead of crapping your pants.  Just an FYI.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 23, 2013, 02:53:08 PM
#49
Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy

Ce repetitie?  Tu chiar nu esti capabil sa citesti?

Cand iasa stiti noi postez ceva Nou.  Si normal ca o sa fie ceva similar daca totul sa intampla pa acelasi cauza.

Tu tot postesti despre bitcoin, ma-m saturat sa tot aud repetitiile tale.

Vezi cum suna ca o prostie.

Clar, problema ta este ca habar nu ai despre ce vorbesc.  Si femeile si copiii Mici se plictisesc ca Tine cand aud Politica.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 23, 2013, 02:50:03 PM
#48
Indotdeauna am admirat oamenii care zic de Steven Seagal ca e mare actor, iti trebuie multa "tarie de caracter" sa poti spune asa ceva... Smiley)))

Eu am zis ca Seagal este mare ca chair era in Ani 80 si 90 dar acuma aici el este nimic.  Dar am vazut ca este mare in Europa si Mai ales Romania.  De aia l-am daugat.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 23, 2013, 02:48:54 PM
#47
Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy

Nu t obliga nimeni sa ii citesti postarile lui vlad...pur si simplu treci peste postarea lui.
Referitor la ce zice vlad....chit k nu inteleg 100% toata povestea lui cu etc-urile, e oarecum o veste buna si el merita laudat k a impartasit ideea nu criticat.

Pt vlad:
Mai bine spune-ne despre ce alte "alternative currency" crezi tu k o sa fie la cautare. Si as vrea ceva pro/contra despre cele care au un timp de....maturizare cat mai rapid, cele care valideaza tranzactia cat mai rapid. NU vreau sa vorbim despre minat ci doar trading speculativ pur. Si ignora jignirile colegilor de pe forum.

nu am nimic impotriva sa-si posteze parerea, dar nu de "3 miliarde" de ori in tot forumul

3 threads u este tot forumul.

You guys are haters.  The ignore button is on your left!
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
August 23, 2013, 12:45:16 PM
#46
Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy

Nu t obliga nimeni sa ii citesti postarile lui vlad...pur si simplu treci peste postarea lui.
Referitor la ce zice vlad....chit k nu inteleg 100% toata povestea lui cu etc-urile, e oarecum o veste buna si el merita laudat k a impartasit ideea nu criticat.

Pt vlad:
Mai bine spune-ne despre ce alte "alternative currency" crezi tu k o sa fie la cautare. Si as vrea ceva pro/contra despre cele care au un timp de....maturizare cat mai rapid, cele care valideaza tranzactia cat mai rapid. NU vreau sa vorbim despre minat ci doar trading speculativ pur. Si ignora jignirile colegilor de pe forum.

nu am nimic impotriva sa-si posteze parerea, dar nu de "3 miliarde" de ori in tot forumul
newbie
Activity: 42
Merit: 0
August 23, 2013, 12:23:38 PM
#45
Indotdeauna am admirat oamenii care zic de Steven Seagal ca e mare actor, iti trebuie multa "tarie de caracter" sa poti spune asa ceva... Smiley)))
Smiley) cred k personal ele Lui sunt inteles e si appreciate doar d americani, pt mine si multi altii e in totul celor Mai insuportabili actori

Propun SegalCoin sau
legendary
Activity: 1397
Merit: 1016
August 23, 2013, 12:04:55 PM
#44
Indotdeauna am admirat oamenii care zic de Steven Seagal ca e mare actor, iti trebuie multa "tarie de caracter" sa poti spune asa ceva... Smiley)))
newbie
Activity: 42
Merit: 0
August 23, 2013, 11:01:21 AM
#43
Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy

Nu t obliga nimeni sa ii citesti postarile lui vlad...pur si simplu treci peste postarea lui.
Referitor la ce zice vlad....chit k nu inteleg 100% toata povestea lui cu etc-urile, e oarecum o veste buna si el merita laudat k a impartasit ideea nu criticat.

Pt vlad:
Mai bine spune-ne despre ce alte "alternative currency" crezi tu k o sa fie la cautare. Si as vrea ceva pro/contra despre cele care au un timp de....maturizare cat mai rapid, cele care valideaza tranzactia cat mai rapid. NU vreau sa vorbim despre minat ci doar trading speculativ pur. Si ignora jignirile colegilor de pe forum.
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
August 23, 2013, 10:03:21 AM
#42
Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy

+1 Smiley)
sr. member
Activity: 308
Merit: 250
August 23, 2013, 09:28:43 AM
#41
Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
Intru totul deacord dar atunci cand o tot repeti ca o moara stricata...clar ca sunt derapaje la etajul superior  Cheesy
sr. member
Activity: 308
Merit: 250
August 23, 2013, 09:25:20 AM
#40
Cineva imi zicea "sa nu te pui cu prostul ca are mintea odihnita" sau "nu te pune cu prostul ca te coboara la nivelul lui si te bate cu experienta". Asadar si prin urmare baga de mare..insira si da-te mare cu previziunile tale de viitor (Silviu Brucan reincarnat!? ), oricum esti prea mic sa schimbi ceva.

p.s. give me a call when you`re @Fema Camp
hero member
Activity: 837
Merit: 1000
August 23, 2013, 06:49:05 AM
#39
Eu sunt de parere ca orice opinie trebuie ascultata, daca o aprob sau nu ramane de vazut.
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
August 23, 2013, 04:23:36 AM
#38
Quote
PS:  Zai merci ca nu vorbesti Germana sau Rusa la moment sau in 20 de Ani tu si copii tai sa te inchini la Allah.  America este ingerul vostru de protectie altfel var futa arabi si rusii Pentru o mie de ani. Daca nu era Pentru America toti Romani ar fi fututi ceva nasol, inclusiv eu.  Barem Pentru asta arata un pic respect Pentru Americani - Asta si filme calumea, ca ce ne-am face acuma fara Arnold Schwarzenegger, Dolph Lundgren, Steven Seagal, Rocky Balboa, etc.  lol


Chiar ba.. ce ne-am face fara Steven Seagal ?
Hmmm ...ma gandesc cu groaza ce e in US ... in acelasi timp imi dau seama de ce se intampla toate cacaturile acolo ... must me something in the air ...
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 23, 2013, 12:40:17 AM
#37
Bine omule dar mai da-o-n masa cu EFT-urile alea ca deja ne-ai omorat. Esti indoctrinat rau (pe zi ce trece sunt tot mai convins ca americanii sunt praf) si incerci sa bagi si altora pe gat crezul tau. Plimba ursul ca rugineste lantul si lasa-ne in ignoranta noasta; tu investeste in ce crezi si noi la fel. Pace  Lips sealed

p.s. go get your Obamaphone : www.youtube.com/watch?v=tpAOwJvTOio



Poate nu poti sa citesti romaneste - hai sa te ajut cu numele topic-ul asta ca poate intelegi engleza Mai bine.

"Crypto currencies - A Conspiracy Theory"

Hai, ba nene, ca ma-i inebunit cu toate posturile tale de off topic.

Daca nu intelegi nimic despre cum merge Lumea, Economia, Politica si Bancile atunci inteleg ca nu ai nimic bun de zis - atunci barem Mai taci ba nene si lasa pe aia cu Facultati, Minte sau Experienta sa zica ceva daca stiu despre topic-ul asta.

Eu sunt indoctrinat rau?  Hahahhahhaaaa.

Poate ar trebuii sa citesti ce inseamna indoctrination. Tu esti indoctrinat.  Tot ce spun eu este bazat pe fapte si istorie si merge contra indoctrination, contra the Status Quo, contra educatia din scoli, contra mainstream media, contra ce zic expertii, si contra ce zic oile en masse ca tine si populati de milliarde.


Indoctrination este exact invers de ce sunt eu.  Indoctrination este ce esti tu - Adica crezi exact ce cred toti si nu esti capabil sa vezi ceva diferit pana cand nu le vezi la stiri la ora 6.  Pana cand papagali la pro-TV nu iti spun ce sa gandesti si ce sa crezi tu o sa copiezi ce ai auzit pana acuma si la anul ce zice pro-TV o sa papagalizezi exact ce se zice atunci.  Deci tu nu esti capabil sa aduni fapte si sa formulezi opinia ta bazata pe fapte - numai daca este o opinie deja populara si deja acceptata in larg.

Asta este indoctrination.  Sa fi o oaie, sa fi un papagal si sa crezi numai ce auzi in media.  

Faptul ca te doare capul cand auzi Fapte care te-ar trebuii sa te provoce sa judeci si barem sa intrebi intrebari inseamna ca tu nici macar nu esti un om care poate fi invatat.  Mi se pare ca asta se chema Tarani, la voi acolo.  Pacat.

Nu-I nimic, sunt milliarde de oameni ca tine si fara voi 99%, ai-lalti 1% care judeca si vad viitorul si se pregatesc nu ar putea castiga milliarde de dolari.  Bogatii sunt doar bani transferati de la Prosti la destepti si invatati ca pana auzi tu la pro-TV orice Sansa de bogatii o sa fie mult prea tarziu.  Cand auzi tu la pro-TV Bitcoin deja o sa aibe un ETF si dupa ce sare la $1,000 o sa auzi si tu despre ce se intampla si atunci o sa sari si tu in actiune sa scoti si tu un leu cinstit cand defapt puteai sa scoti milliarde.

Cum imi spunea mie taicamiu cand eram mic:  Trezestete Paule, cà tara geme de prosti!

Mama mea ce dreptate a avut.


Si mie nu imi pasa de America, si niciodata nu as vota Pentru Obama, eu am vazut acuma 5 ani ce o sa faca la America si restul lumii - eu nu am inima legata de nici o Tara - Mai ales una care omoara 1 million de copii pe an si acuma urmeaza sa ne ea si drepturile.   Dar sa fi sigur, America poate sa ajunga praf dar numai praful din California o sa tot fie Mai puternic ca Romania, dar Mai ales toata tara.  Faptul asta ar trebuii barem sa te faca sa gandesti dar acuma vad ca gandirea nu este your forté.


PS:  Zai merci ca nu vorbesti Germana sau Rusa la moment sau in 20 de Ani tu si copii tai sa te inchini la Allah.  America este ingerul vostru de protectie altfel var futa arabi si rusii Pentru o mie de ani. Daca nu era Pentru America toti Romani ar fi fututi ceva nasol, inclusiv eu.  Barem Pentru asta arata un pic respect Pentru Americani - Asta si filme calumea, ca ce ne-am face acuma fara Arnold Schwarzenegger, Dolph Lundgren, Steven Seagal, Rocky Balboa, etc.  lol
sr. member
Activity: 308
Merit: 250
August 22, 2013, 10:08:11 PM
#36
Bine omule dar mai da-o-n masa cu EFT-urile alea ca deja ne-ai omorat. Esti indoctrinat rau (pe zi ce trece sunt tot mai convins ca americanii sunt praf) si incerci sa bagi si altora pe gat crezul tau. Plimba ursul ca rugineste lantul si lasa-ne in ignoranta noasta; tu investeste in ce crezi si noi la fel. Pace  Lips sealed

p.s. go get your Obamaphone : www.youtube.com/watch?v=tpAOwJvTOio
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 22, 2013, 04:14:10 PM
#35
Paranoile tale nu sunt stiri ... chill


Clar.

Si daca Bitcoin ea ETF license si auzim cel Putin zvonuri in 2-3 saptamani si daca pana la anul ce vine Bitcoin este la minimum $1,000, atunci o sa-mi spui ca am fost correct sau doar norocos?  Ca eu dau numele si date precise si este foarte greu sa fi correct cand faci ceva Asa.

O sa vedem incurand daca vorbesc paranoie din cur, sau daca eu inteleg ceva despre lume si finanta care vad ca putini inteleg.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
August 22, 2013, 03:49:13 PM
#34
Mie imi place ca Vlad ne tine la curent.

Mai urca si sectiunea in top iar in ultimul timp doar el ce mai tine "drapelul pe reduta" (cu exceptia "meteoritilor" care vand sau cumpara ceva)
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
August 22, 2013, 02:42:29 PM
#33
Paranoile tale nu sunt stiri ... chill
Pages:
Jump to: