Pages:
Author

Topic: Cryptocurrencies - teoria conspiratiei - page 4. (Read 12462 times)

sr. member
Activity: 391
Merit: 250
October 23, 2013, 11:27:14 PM
De aia e bine sa bagi cati bani poti sa faci cat posibil si sa ai destul sa poti fugii undeva cand totul se prabuseste, probabil in 2015, cand o sa omoara toate bani principali, inclusiv euro si peste noapte o sa ne dea bani digitali in schimb pentru bani reali si in proces o sa fure o mare portie din averea oamenilor, si o distruga generati de averi de la oameni normali (middle class) ca toti stim ca bogati nu pierd si chiar castiga in timpuri ca Astea.
Adică vrei să spui că ne vor da bani digitali contra aur?  Smiley
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
October 23, 2013, 08:33:39 PM
Crypto depinde de casele de schimb. Vanzarile fara ele nu pot sa sustina structura crypto la nivel de mase, poate doar la nivel de mafie.

Sa impuna o taxa pe orice tranzactie este facil, chiar daca, sa zicem, detinatorul se crede anonim.

De asta cauza o sa dea ETF la Bitcoin, ca o sa bage Bitcoin instant la mase.  Masele aici toti investesc bani in actiuni.

Si déjà lucreaza sa spele mintele la restul de mase prin media.  Deja au inceput sa scrie filmul despre Silk Road care o sa aduca Bitcoin la tot poporul.  Se zice ca Ben Afleck o sa fie actorul principal.

2014 o sa vada Bitcoin Mai sus ca pretul de aur curat.  Si eu tot cred ca o sa fie altul coin care o sa Sara mult Mai mult % la %. Si sunt cam sigur ca nu o sa fie Litecoin sau altul popular.  Sunt cam sigur ca o sa fie ixCoin dar recunosc ca este sansa mica.

Facil nu inteleg dar sa taxezi orice fiat, Mai ales unul care nu poti sa-l ascunzi si transparent masiv si transparent permanent o sa fie forte usor de taxat si furat de guven.  Furatul este cel Mai Nou technic aici acuma, se Cheama Bail-in in loc de bail-out dar in orice caz, bancile si statul ea bani nostri in amandoua cazuri.

Si déjà lucreaza sa spele mintele la restul de mase prin media

I could not agree with you more ..Extraction is  IS happening ..dar la dolarul american ...watch this Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=gIcqb9hHQ3E#t=49

Asta este ceva nou, nu am vazut asta ca eu rar ma uit la televizor.  Dar Acuma cam incepeti sa cam vedeti ce tot zic eu, si cat de mare si real este conspiratia asta.  Nobody knows how deep the rabbit hole goes.

Dar sa fiti siguri, nici o putere in Lume nu o sa opreasaca Bitcoin si digital bani.  Nu stiu daca Bitcoin o sa fie finala digital currency globala dar nu conteaza, scopul este sa ne ea toata averea si tot ce castigam in viitor si sa le digitize pe toate pentru control total asupra masele.  Si Uite cum toti sar la ocazie crezand ca le trag teapa la stat si la banci cand de fapt este invers.

De aia e bine sa bagi cati bani poti sa faci cat posibil si sa ai destul sa poti fugii undeva cand totul se prabuseste, probabil in 2015, cand o sa omoara toate bani principali, inclusiv euro si peste noapte o sa ne dea bani digitali in schimb pentru bani reali si in proces o sa fure o mare portie din averea oamenilor, si o distruga generati de averi de la oameni normali (middle class) ca toti stim ca bogati nu pierd si chiar castiga in timpuri ca Astea.
sr. member
Activity: 338
Merit: 250
I use recycled electrons
October 23, 2013, 06:55:28 PM
Crypto depinde de casele de schimb. Vanzarile fara ele nu pot sa sustina structura crypto la nivel de mase, poate doar la nivel de mafie.

Sa impuna o taxa pe orice tranzactie este facil, chiar daca, sa zicem, detinatorul se crede anonim.

De asta cauza o sa dea ETF la Bitcoin, ca o sa bage Bitcoin instant la mase.  Masele aici toti investesc bani in actiuni.

Si déjà lucreaza sa spele mintele la restul de mase prin media.  Deja au inceput sa scrie filmul despre Silk Road care o sa aduca Bitcoin la tot poporul.  Se zice ca Ben Afleck o sa fie actorul principal.

2014 o sa vada Bitcoin Mai sus ca pretul de aur curat.  Si eu tot cred ca o sa fie altul coin care o sa Sara mult Mai mult % la %. Si sunt cam sigur ca nu o sa fie Litecoin sau altul popular.  Sunt cam sigur ca o sa fie ixCoin dar recunosc ca este sansa mica.

Facil nu inteleg dar sa taxezi orice fiat, Mai ales unul care nu poti sa-l ascunzi si transparent masiv si transparent permanent o sa fie forte usor de taxat si furat de guven.  Furatul este cel Mai Nou technic aici acuma, se Cheama Bail-in in loc de bail-out dar in orice caz, bancile si statul ea bani nostri in amandoua cazuri.

Si déjà lucreaza sa spele mintele la restul de mase prin media

I could not agree with you more ..Extraction is  IS happening ..dar la dolarul american ...watch this Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=gIcqb9hHQ3E#t=49
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
October 23, 2013, 04:29:32 PM
Crypto depinde de casele de schimb. Vanzarile fara ele nu pot sa sustina structura crypto la nivel de mase, poate doar la nivel de mafie.

Sa impuna o taxa pe orice tranzactie este facil, chiar daca, sa zicem, detinatorul se crede anonim.

De asta cauza o sa dea ETF la Bitcoin, ca o sa bage Bitcoin instant la mase.  Masele aici toti investesc bani in actiuni.

Si déjà lucreaza sa spele mintele la restul de mase prin media.  Deja au inceput sa scrie filmul despre Silk Road care o sa aduca Bitcoin la tot poporul.  Se zice ca Ben Afleck o sa fie actorul principal.

2014 o sa vada Bitcoin Mai sus ca pretul de aur curat.  Si eu tot cred ca o sa fie altul coin care o sa Sara mult Mai mult % la %. Si sunt cam sigur ca nu o sa fie Litecoin sau altul popular.  Sunt cam sigur ca o sa fie ixCoin dar recunosc ca este sansa mica.

Facil nu inteleg dar sa taxezi orice fiat, Mai ales unul care nu poti sa-l ascunzi si transparent masiv si transparent permanent o sa fie forte usor de taxat si furat de guven.  Furatul este cel Mai Nou technic aici acuma, se Cheama Bail-in in loc de bail-out dar in orice caz, bancile si statul ea bani nostri in amandoua cazuri.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
October 23, 2013, 02:01:44 PM
Crypto depinde de casele de schimb. Vanzarile fara ele nu pot sa sustina structura crypto la nivel de mase, poate doar la nivel de mafie.

Sa impuna o taxa pe orice tranzactie este facil, chiar daca, sa zicem, detinatorul se crede anonim.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
October 23, 2013, 12:04:22 PM

Guvernul si bancile vor Bitcoin, daca nu il omora de mult pe baza de drug trafficking si national security. 


Easy there cowboy! Guvernul și băncile vor income tax ca să-și poată plăti datoria către Federal Reserve.

Si ce zici, ca guvernul nu poate sa taxeze un fiat digital de fapt mult Mai usor decat un fiat de hartie care poate fie ascuns? 

Digital Currencies are every governments wet dream.  If Bitcoin was not designed by the govt you can bet they're in love and they're gonna make Bitcoin theirs.  This is why Russia and China have told their citizens to mine Bitcoin, buy it and save it.  Seems like everyone but the western world knows what's coming.

Tocmai asta e Vlad, în timp ce ar putea cu ușurință taxa o monedă cu registru public (blockchain), problema apare când plata nu are nici un nume de contribuabil în dreptul ei. De unde semi-anonimitatea bitcoin. Sper că m-am făcut clar în exprimare.

Chestii din Astea technicale se pot schimba prin legi si coding.  Trebuia sa fie Asa cum este la inceptut ca sa adopteze masele idea. 
sr. member
Activity: 391
Merit: 250
October 23, 2013, 05:44:06 AM

Guvernul si bancile vor Bitcoin, daca nu il omora de mult pe baza de drug trafficking si national security. 


Easy there cowboy! Guvernul și băncile vor income tax ca să-și poată plăti datoria către Federal Reserve.

Si ce zici, ca guvernul nu poate sa taxeze un fiat digital de fapt mult Mai usor decat un fiat de hartie care poate fie ascuns? 

Digital Currencies are every governments wet dream.  If Bitcoin was not designed by the govt you can bet they're in love and they're gonna make Bitcoin theirs.  This is why Russia and China have told their citizens to mine Bitcoin, buy it and save it.  Seems like everyone but the western world knows what's coming.

Tocmai asta e Vlad, în timp ce ar putea cu ușurință taxa o monedă cu registru public (blockchain), problema apare când plata nu are nici un nume de contribuabil în dreptul ei. De unde semi-anonimitatea bitcoin. Sper că m-am făcut clar în exprimare.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
October 23, 2013, 03:43:41 AM

Guvernul si bancile vor Bitcoin, daca nu il omora de mult pe baza de drug trafficking si national security. 


Easy there cowboy! Guvernul și băncile vor income tax ca să-și poată plăti datoria către Federal Reserve.

Si ce zici, ca guvernul nu poate sa taxeze un fiat digital de fapt mult Mai usor decat un fiat de hartie care poate fie ascuns? 

Digital Currencies are every governments wet dream.  If Bitcoin was not designed by the govt you can bet they're in love and they're gonna make Bitcoin theirs.  This is why Russia and China have told their citizens to mine Bitcoin, buy it and save it.  Seems like everyone but the western world knows what's coming.
sr. member
Activity: 391
Merit: 250
October 23, 2013, 03:13:19 AM

Guvernul si bancile vor Bitcoin, daca nu il omora de mult pe baza de drug trafficking si national security. 


Easy there cowboy! Guvernul și băncile vor income tax ca să-și poată plăti datoria către Federal Reserve.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
October 23, 2013, 01:09:27 AM
sr. member
Activity: 338
Merit: 250
I use recycled electrons
October 22, 2013, 11:15:20 PM
Tare topicul asta.

Pana acum l-am tot evitat (nu m-a inspirat titlul) dar acum am zis; hai domle sa vedem ce tot zic oamenii astia pe 5 pagini?
L-am citit pe nerasuflate si pot spune ca e un topic grozav pentru descretit fruntea.

Ospatar, mai adu un rand de beri!


... si niste popcorn !

Smiley  Conspiratie sau subiect de descretit fruntea..e ok atata timp cit va spune-ti si voi parerile bazat pe ceea ce sti-ti si a-ti citit despre bitcoin.. ..fratilor ..sint in bitcoin de ceva timp...cum o dau so oricum ma gandesc..moneda asta e tare de tare..si "simt" ca oala fierbe si in curind va sari capacul...Bitcoin de obicei sare exponential..cred ca de data asta va fii o explozie...poate mai sus de $500..dar exponential se va mari si atacul bancilor dinozaur asupra bitcoin ..nu cred eu ca se dau batu-ti asa usor ...anyway..Bitcoin nu poate fii oprit ( edit..Actually o concetrare mare de Asicuri capabile in the wrong hands ..or government hands ..lol..pot ..in teorie produce un atac de 51% si take over the network..man I hate those Asics now..)...si cind va iesi filmul despre Silkroad pe ecrane ( pe la anul...cica ..astia de la Hollywood deja scriu scenariul bazat pe povestea lui Ross Ulbricht AKA Dread Pirate Roberts fondatorul Silk Road...numele lui Ben Afleck se vehiculeaza ca ar fii in rol principal)..ei atunci Bitcoin va fii in the open si toti se vor napusti asupra Bitcoin sa cumpere..de acolo ..the sky is the limit..deci "pre simt" un viitor bun ..dar plin de obstacole din partea sistemului..si aici incerc sa ma gandesc..in ce fel pot opri sau impiedica evolutia Bitcoin..si inafara de a scoate bitcoin in afara legii...ceea ce va fii extrem ..si greu de impus si controlat  probabil..nu prea vad in ce mod poate fii oprit..Cam atat..mai las si pe altii sa isi dea cu parerea Smiley

@ Vlad2Vlad..maybe you are on to something...LTC e mortadela vad..si va  ramane asa sau mai rau atat timp cat Bitcoin pune pressure pe toate celelalte monede crescand in continuu...lumea vinde alt coins ca sa cumpere Bitcoin ..dar pune si tu un grafic cu evolutia lui IX coin sa vedem evolutia in timp..
Peace !
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
October 22, 2013, 04:48:01 PM
Tare topicul asta.

Pana acum l-am tot evitat (nu m-a inspirat titlul) dar acum am zis; hai domle sa vedem ce tot zic oamenii astia pe 5 pagini?
L-am citit pe nerasuflate si pot spune ca e un topic grozav pentru descretit fruntea.

Ospatar, mai adu un rand de beri!


... si niste popcorn !
legendary
Activity: 1397
Merit: 1016
October 22, 2013, 03:12:56 PM
De laudat intentia lui Vlad2Vlad, care chiar incearca sa ajute. Greseste, nu greseste, asta mai putin conteaza.
hero member
Activity: 700
Merit: 500
October 22, 2013, 03:06:35 PM
#99
Tare topicul asta.

Pana acum l-am tot evitat (nu m-a inspirat titlul) dar acum am zis; hai domle sa vedem ce tot zic oamenii astia pe 5 pagini?
L-am citit pe nerasuflate si pot spune ca e un topic grozav pentru descretit fruntea.

Ospatar, mai adu un rand de beri!
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
October 22, 2013, 02:31:51 PM
#98
Domnul Medicamente, te rog sa nu postezi acelasi lucru de doua ori, am vazut ca ai postat cu totii o data.


PS : "Medicamente ! Medicamente !"  Cheesy Cheesy Cheesy
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
October 22, 2013, 12:31:35 PM
#97


I'm shocked that not a single person has noticed that ixCoin has [once again] kept up with Bitcoin's massive run while most other coins have been cut in half [again] in just 1 week.

And there has been no hype so ixCoin has some inherent positive correlation tied directly to Bitcoin.  Very strange cause it can't be just the merged mining as other merge mined coins are not displaying the characteristics and the same feat.

There is something afoot with ixCoin.  It's still under 2 USD cents so it's not too late to accumulate a few thousand coins in case I'm right.  Don't bother mining it, it would take most mining rigs a few years to mine just a few thousand ixCoins.

Good luck!
sr. member
Activity: 391
Merit: 250
October 21, 2013, 12:04:35 PM
#96
Pai ..sa ne gindim un pic..asa cum mi-au batut mie la usa cind au vazut tranzactii in and out care nu faceau sens ( si nu vorbesc de sute de mi de dolari aici..Citeva mii numai..dar zilnic..lol)..
Poți te rog să ne dai detalii? Cine, când și de ce ți-au "bătut la ușă"?
Desigur..contul de ScotiaBank ..inchis fara drept de apel ..din cauza ca il foloseam pentru bitcoin trading..rulam ceva bani prin el..si nu se dumireau ei ce e aia Bitcoin vezi doamne ..dar in realitate sint impotriva la Bitcoin..asa ca suspendat si inchis pe motiv ca o tranzactie de interac email a fost fraud..eu am dovedit ca sint legit..ei nici nu vor sa discute macar despre Bitcoin..este ca si cum nu exista  pentru ei..ca un vis rau .. Grin..Nu vreau sa intru in detalii..dar ma gandesc serios sa imi iau o licenta de business cu bani..si baietii de la Cavirtex au conturile inchise de cateva banci..asa ca e o problema!!!
Am înțeles... Urât ce au făcut, o fac într-un "aggressive self-defence", se pare. Asta înseamnă că locuiești în Canada. Credeam că stai în România și cineva ți-a bătut la ușă.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
October 21, 2013, 11:51:02 AM
#95
Pai ..sa ne gindim un pic..asa cum mi-au batut mie la usa cind au vazut tranzactii in and out care nu faceau sens ( si nu vorbesc de sute de mi de dolari aici..Citeva mii numai..dar zilnic..lol)..
Poți te rog să ne dai detalii? Cine, când și de ce ți-au "bătut la ușă"?
Desigur..contul de ScotiaBank ..inchis fara drept de apel ..din cauza ca il foloseam pentru bitcoin trading..rulam ceva bani prin el..si nu se dumireau ei ce e aia Bitcoin vezi doamne ..dar in realitate sint impotriva la Bitcoin..asa ca suspendat si inchis pe motiv ca o tranzactie de interac email a fost fraud..eu am dovedit ca sint legit..ei nici nu vor sa discute macar despre Bitcoin..este ca si cum nu exista  pentru ei..ca un vis rau .. Grin..Nu vreau sa intru in detalii..dar ma gandesc serios sa imi iau o licenta de business cu bani..si baietii de la Cavirtex au conturile inchise de cateva banci..asa ca e o problema!!!

Probabil ca au crezut ca you are laundering money (spalat de bani).  Altfel nu Vlad sens sa dea un om afara.  Totusi, foarte ciudat.  Na-m auzit de ceva Asa in America. Probabil ca Esti roman, am auzit ca EU trateaza Romani cu bias si racism.

La banci le place Bitcoin, le da putere asupra noastra si bani nostri masivá.
sr. member
Activity: 338
Merit: 250
I use recycled electrons
October 21, 2013, 11:44:58 AM
#94
Pai ..sa ne gindim un pic..asa cum mi-au batut mie la usa cind au vazut tranzactii in and out care nu faceau sens ( si nu vorbesc de sute de mi de dolari aici..Citeva mii numai..dar zilnic..lol)..
Poți te rog să ne dai detalii? Cine, când și de ce ți-au "bătut la ușă"?
Desigur..contul de ScotiaBank ..inchis fara drept de apel ..din cauza ca il foloseam pentru bitcoin trading..rulam ceva bani prin el..si nu se dumireau ei ce e aia Bitcoin vezi doamne ..dar in realitate sint impotriva la Bitcoin..asa ca suspendat si inchis pe motiv ca o tranzactie de interac email a fost fraud..eu am dovedit ca sint legit..ei nici nu vor sa discute macar despre Bitcoin..este ca si cum nu exista  pentru ei..ca un vis rau .. Grin..Nu vreau sa intru in detalii..dar ma gandesc serios sa imi iau o licenta de business cu bani..si baietii de la Cavirtex au conturile inchise de cateva banci..asa ca e o problema!!!
sr. member
Activity: 391
Merit: 250
October 21, 2013, 06:29:36 AM
#93
Pai ..sa ne gindim un pic..asa cum mi-au batut mie la usa cind au vazut tranzactii in and out care nu faceau sens ( si nu vorbesc de sute de mi de dolari aici..Citeva mii numai..dar zilnic..lol)..
Poți te rog să ne dai detalii? Cine, când și de ce ți-au "bătut la ușă"?
Pages:
Jump to: