Pages:
Author

Topic: EOS - Merkezsiz Uygulamalar için En Güçlü Altyapı - page 7. (Read 9804 times)

hero member
Activity: 644
Merit: 502
Şimdi bu adamlar gerçekten 176 milyon dolar topladılar mı ? Rekor kırmış oluyorlar herhalde.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
Dan Larimer yine zenginliğine zenginlik katacak bir proje bulmuş. Steemit'te aylarca yapılan hype'ın karşılığını alıyor. Başta projeden umutluydum ama sonrasında kodu hazırlamakla bile uğraşmadıklarını fark edince ne amaca hizmet ettiğini anladım. Bitshares'in sorunlu altyapısını Ethereum'un ismiyle birleştirerek ortaya yenilik diye sunmak nedir? Yine Bancor'da olduğu gibi projenin ne olduğunu anlamayan bir sürü küçük yatırımcının parasını alıyorlar bu hype sayesinde.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
200 milyona ulaşmışlar o halde desene. Ben açıkçası fiyatı yüksek buldum düşük olsaydı almayı düşünürdüm. ICO tamamlansın projenin gidişatını görelim sonra bakarız yatırıma değecek mi. Kendi adıma yazıyorum.
sr. member
Activity: 714
Merit: 316
The Experience Layer of the Decentralized Internet
5 günlük ilk fırsat için son 3 saat kaldı ama ben halen çözemedim bu işi.
toplam 605910 ETH toplanmış şimdiye kadar. ve 1ETH için 330 adet EOS düşüyor şuan.
yatırım yapan oldu mu acaba? önerileriniz nedir?
member
Activity: 84
Merit: 10
1 temmuzda token ler satışa sunulacak deniliyor.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
EOS için Bitshares kodunun ufak rötuşlu hali diyorlar. Detaylı inceleyen oldu mu?
Benim kafamda soru işaretleri yarattı bu durum. Sanırım yatırım yapmaktan vazgeçeceğim.
sr. member
Activity: 714
Merit: 316
The Experience Layer of the Decentralized Internet
Değişik bir halka arz yöntemi uygulanıyor anladıgım kadarıyla. Sonlara doğru girmek daha mantıklı sanki siz ne diyorsunuz?

bende şimdi okumaya çalıştım ama gerçekten çözemedim. ilk 5 günde yatırım yapmak daha mı mantıklı yoksa sonlara doğru yatırım yapmak mı? ufak bir yatırım yapmak istiyorum ama çözemedim nasıl olacak diye öyle kaldı. bilgisi olan varsa lütfen belirtirmi?

edit: Alacağımız tokenler herhangi bir borsaya girecekmi acaba? bu konuda bilgisi olan var mı?
hero member
Activity: 756
Merit: 500
Değişik bir halka arz yöntemi uygulanıyor anladıgım kadarıyla. Sonlara doğru girmek daha mantıklı sanki siz ne diyorsunuz?
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
Hatırı sayılır bir ether toplanmış, bu konu tutmadı gibi.

Forumda reklam yapmıyorlar o yüzden buradakilerin haberi yok.
Steemitte aktif olarak tanıtım yapıyorlar. Zaten projenin esas yaratıcısı Dan aynı zamanda Steemitin sahibi. Grin
hero member
Hatırı sayılır bir ether toplanmış, bu konu tutmadı gibi.
full member
Activity: 190
Merit: 100
GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!
Şu anki ICO ilk 200 milyon token için. Yani ne kadar toplanırsa hard cap olmadan 200 milyon coin bölünecek.

1 Temmuzdan sonra ise işlerin rengi değişiyor. Her gün 23 saat boyunca yatırım araları olacak. Oralarda yatırım yapanlar 700 milyon coini paylaşacak.

Garip bir toplama şekli gerçekten.
full member
Activity: 308
Merit: 105
hayrola, hic bilmedigim ve takip etmedigim bir ico...
ddos? ico ertelendi mi?
ico baslamadan mi ertelendi?
bende devam ediyor görünüyor,  56782 eth yatırım almış şimdilik eth başına dusen  eos miktarı ise 3522.
full member
Activity: 448
Merit: 100
biraz yatırım yapmıştım fakat tokenleri göremiyorum.

Kontrat adresine gönderdim extra bir şey yapmak gerekiyor mu?

0xd0a6E6C54DbC68Db5db3A091B171A77407Ff7ccf
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
hayrola, hic bilmedigim ve takip etmedigim bir ico...
ddos? ico ertelendi mi?
ico baslamadan mi ertelendi?
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
5. günün sabahında para atmayı düşünüyordum ama üstteki mesaj kafamı karıştırdı. 5 günlük dönemde nasıl 23 saatlik periyoda göre 200 milyon tokenin değerini bölüyorlar? Sitede öyle bir yazı göremedim. O dediğiniz sadece 5. günden sonraki 350 gün için geçerli değil mi? İlk 5 gün toplanan miktarın değeri ilk gün de son gün de girilse aynı diye anladım sitede yazanlardan.

200 milyon tokenin değeri 5 gün içerisinde gerçekleşen yatırıma göre belirlenecek.

sonrasında 23 saatlik periyotlarda bu sefer 23 saatlik periyotun içinde gerçekleşen yatırıma göre fiyat tekrar belirlenecek. her bir 23 saatlik periyotta sadece 2 milyon adet token satılacak.

özetle 23 saatlik periyotların, 200 milyon tokenin satıldığı 5 günlük periyot ile hiç bir alakası yok.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
5. günün sabahında para atmayı düşünüyordum ama üstteki mesaj kafamı karıştırdı. 5 günlük dönemde nasıl 23 saatlik periyoda göre 200 milyon tokenin değerini bölüyorlar? Sitede öyle bir yazı göremedim. O dediğiniz sadece 5. günden sonraki 350 gün için geçerli değil mi? İlk 5 gün toplanan miktarın değeri ilk gün de son gün de girilse aynı diye anladım sitede yazanlardan.
legendary
Activity: 1568
Merit: 1268
Yazık ya milyon dolarlık finansman peşindeler daha ssl serfitikasını doğru düzgün yapmamışlar güvenlik uyarısı veriyor ddos desen ayrı dert. Yatırım yapmak için harcadığın zaman paranla çektiğin rezillik ayrı dert.
hero member
Önce bir web sitesine sahip olsun da ondan sonra akıllı teknolojiye girmeyi düşünsün. Primalbase ICO sunu es geçecektim iyi ki bunu beklememişim.
member
Activity: 84
Merit: 10
umutlu oldugum bir ekosistem di ama bugün kü ico sirasinda yasanan olumsuzluklar yakismadi. 3k dan fazla sadece telegram da takip eden varken ddos a kurban gitmesi üzücü oldu.

Altyapi olusturuyorsun ama ico ya cikacagin web sayfasi nin güvenligini saglayamamak tek kelimeyle acemilik
sr. member
Activity: 340
Merit: 278
Anladığım kadarıyla bu jetonlar aracılığıyla bir nevi "seed capital" toplamış oluyorlar. Şirketi önceden halka arz etmek gibi. Yani token sahipleri şirketin sahipleri olacaklar.

Ayrıca "governance" kısmında da ağ ile ilgili kararların delegasyon yolu ile, token sahipleri tarafından alınacağı yazıyor. Yani bildiğin doğrudan demokrasi. Jeton sahipleri değişiklik önerecek, madenciler kabul edecek. Etmezlerse jeton sahipleri oylama ile madenciyi azledebilecek.

Yani görünüşe bakılırsa epey demokratik bir ortam. Uygulamada bunu ne kadar başarabileceğini, ne gibi teknik sıkıntılar olacağını göreceğiz.
Parayı tam olarak nasıl kazanacağı kısmını ben de etraflı düşünmedim. Ama bu kadar iyi bir fikirden nasıl para kazanılacağını herhalde birileri düşünmüştür. Ya da ileride düşünülür.

Bu DAPP dedikleri olay, IoT ile ilintili. 15-20 yıl içinde yüzmilyarlarca cihazın internete bağlı olacağı tahmin ediliyor. Bu cihazları kontrol edecek kodları, onları idare edecek akıllı yazılımları ve ana onlara akıl verecek olan sistemi kuran ilk şirket olmak için kıyasıya bir yarış var.

DAPP ile mesela, buzdolabınız elektrik talebinin yüksek olduğunu görüp, "iki saat düşük güçle idare edeyim" diye şebekeye ve ev bütçesine destek olacak. Elektrikli aracınız elektrik fiyatını görüp "ulan iyiymiş ben şimdi satayım, akşam pilleri gene doldururum, arada da 5 lira kar ederim" diye kendi kendine karar verecek. Gibi...

EOS bu pazara talip.
Pages:
Jump to: