Pages:
Author

Topic: EOS - Merkezsiz Uygulamalar için En Güçlü Altyapı - page 8. (Read 9804 times)

member
Activity: 84
Merit: 10
EOS hakkında bir makale var: https://www.blokzinciri.org/haber/eos-epik-blok-zinciri-isletim-sistemi/

Enteresan bir fikir, benim ilgimi çekiyor. Blok zinciri tabanlı teknolojilerde ölçeklenebilirlik problemi bulunuyor. Bunu aşmak için bir sürü firma çalışıyor. 3-4 teknoloji var, bir ya da birkaçı patlama yapacak. Ölçeklenebilirlik olayını aşarlarsa IoT bağlantılarını yüklenecekler. Bu da müthiş bir pazar demek.

Bence EOS başarı şansı en yüksek yarışmacılardan biri.

makaleyi okudum ve faydalı bilgiler var. ama kafama takılan bazı noktalar var. makaledeki bilgilere göre bu EOS denilen şey aslında bir işletim sistemi oluyor ve aynı makalede işletim sisteminin ücresiz olacağı ve benzeri bilgilerde mevcut yanlış anlamadıysam. hal böyle olunca biz tam olarak yatıracağımız paranın karşılığında ne alacağız?
bu EOS tokenleri nasıl para edecek ve biz bunları nerede satışa sunabileceğiz?

Bugün ulaşan bildirime göre polo EOS u 1 temmuzdan itibaren desteklemeye başlayacak. Polo destek vereceğine göre token de olacaktır mutlaka ki ethereum Ä alternatif olarak düşünülüyor sonuçta ve eth unda tokeni var
sr. member
Activity: 714
Merit: 316
The Experience Layer of the Decentralized Internet
EOS hakkında bir makale var: https://www.blokzinciri.org/haber/eos-epik-blok-zinciri-isletim-sistemi/

Enteresan bir fikir, benim ilgimi çekiyor. Blok zinciri tabanlı teknolojilerde ölçeklenebilirlik problemi bulunuyor. Bunu aşmak için bir sürü firma çalışıyor. 3-4 teknoloji var, bir ya da birkaçı patlama yapacak. Ölçeklenebilirlik olayını aşarlarsa IoT bağlantılarını yüklenecekler. Bu da müthiş bir pazar demek.

makaleyi okudum ve faydalı bilgiler var. ama kafama takılan bazı noktalar var. makaledeki bilgilere göre bu EOS denilen şey aslında bir işletim sistemi oluyor ve aynı makalede işletim sisteminin ücresiz olacağı ve benzeri bilgilerde mevcut yanlış anlamadıysam. hal böyle olunca biz tam olarak yatıracağımız paranın karşılığında ne alacağız?
bu EOS tokenleri nasıl para edecek ve biz bunları nerede satışa sunabileceğiz?
full member
Activity: 448
Merit: 100
200m token çok değil mi? değerini etkilemez mi bu sayı. çöp olmasa bari.
member
Activity: 84
Merit: 10
Eth nin bu durumunu lehine çevirebilecek bi platform olabilir. YTD
sr. member
Activity: 340
Merit: 278

full member
Activity: 163
200 milyonu da toplanan ethereum'a göre mi bölecekler? herhangi bilgi göremedim 1 ethereum kac token?

evet 200 milyonu da aynı şekilde bölecekler. token fiyatı 5 gün sonunda belli olacak. sonrasında her bir 23 saatlik periyotta yatırımcıların o periyot içinde yatırdığı parayla orantılı olarak fiyat tekrar belirlenecek. yani token fiyatı her periyotta değişecek.

şimdi hocam biz önce ETH atacağız ve daha sonra 5 gün bekledikten sonra bize fiyat bukadar karşılığında alacağınız bu dur diyecekler. olay bumu?
yatırım yapmayı düşünen arkadaşlar en az ne kadar yatırım yapılır sizce?

Yapacağım yatırım kaybettiğinde alamayacak seviyede olucak yani bana gore paranın yüzde 25 gecmicen

teşekkürler hocam bilgilendirme için. son günlerde ETH ağında yaşanan sorunlar bu proje için büyük bir artı oluşturabilir diye düşünüyorum.
yinede kararsız durumdayım uzun bir süre beklemeye değer bir yatırım olur mu diye kuşku var biraz.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
200 milyonu da toplanan ethereum'a göre mi bölecekler? herhangi bilgi göremedim 1 ethereum kac token?

evet 200 milyonu da aynı şekilde bölecekler. token fiyatı 5 gün sonunda belli olacak. sonrasında her bir 23 saatlik periyotta yatırımcıların o periyot içinde yatırdığı parayla orantılı olarak fiyat tekrar belirlenecek. yani token fiyatı her periyotta değişecek.

şimdi hocam biz önce ETH atacağız ve daha sonra 5 gün bekledikten sonra bize fiyat bukadar karşılığında alacağınız bu dur diyecekler. olay bumu?

evet aynen öyle.
hero member
Activity: 658
Merit: 500

Yapacağım yatırım kaybettiğinde alamayacak seviyede olucak yani bana gore paranın yüzde 25 gecmicen
full member
Activity: 163

hero member

sr. member
Activity: 672
Merit: 281
full member
Activity: 518
Ne zaman alınıcak bu
sr. member
Activity: 672
Merit: 281
Bir nevi isletim sistemi tasarliyorlar, anladigim kadariyla. Whitepaperini gecen ay okumustum. Begendim projelerini... basarirlarsa ki basaracaklarini dusunuyorum blockchain dunyasina cok renk katacak guclu bir yazilim olacak... erken yatirimcilarina yuklu kazandirir bence bu proje... ama yol haritasina bakilirsa 2 yil bekleyecek kadar sabirli olmaniz lazim... oyle hemen kosegi donmek yok. Yatirimini yap 2 yil falan dokunmadan bekle... olgun meyvenin tadi her zaman guzel olur... Smiley

Elastic e zamanında yatırım yapanlar şu anda çok iyi kazandı. Onlarda uzun süre beklemişlerdi.
sr. member
Activity: 532
Merit: 254
Bir nevi isletim sistemi tasarliyorlar, anladigim kadariyla. Whitepaperini gecen ay okumustum. Begendim projelerini... basarirlarsa ki basaracaklarini dusunuyorum blockchain dunyasina cok renk katacak guclu bir yazilim olacak... erken yatirimcilarina yuklu kazandirir bence bu proje... ama yol haritasina bakilirsa 2 yil bekleyecek kadar sabirli olmaniz lazim... oyle hemen kosegi donmek yok. Yatirimini yap 2 yil falan dokunmadan bekle... olgun meyvenin tadi her zaman guzel olur... Smiley
full member
Activity: 308
Merit: 105
sr. member
Activity: 546
Merit: 251
Ben takım ile ilgili bir bilgi bulamadım. Link verecek olan varmı proje ye güvenenlerin içinde ?

http://block.one/

Bilgi için saol. 1-2 gün derinlemesine araştırmak lazım projeyi.
sr. member
Activity: 714
Merit: 316
The Experience Layer of the Decentralized Internet
enteresan bir proje ve gerçekten hem ETH ile token dağıtımı yapmak ve ETH için rakip olmak ayrı bir enteresanlık.
yinede projeyi incelemeye çalışacağım. bakalım belki para eder.
hero member
arkadaşlar biraz klasik olacak ama scam gibi duruyor. bayağı araştırdım takımı bulabilir miyim diye. siteden başka bir şey yok gibi. Cheesy
https://icotracker.net/project/eos
eth tabanlı olacak hemde rakip mi olacak. bende bunu anlamadım neye göre?

EOS'un kurucusu Dan Larimer. Bu kişi Steem ve Bitshares'in de kurucusu aynı zamanda.

Proje Eth tabanlı değil. Tokenler şu an için Eth üzerinden dağıtılacak. Proje bitirildiğinde tüm tokenler EOS'a taşınacak.
full member
Activity: 210
Ben takım ile ilgili bir bilgi bulamadım. Link verecek olan varmı proje ye güvenenlerin içinde ?

http://block.one/
Pages:
Jump to: