Pages:
Author

Topic: Όγδοο συνέδριο FOSSCOMM - 6-8 Νοεμβρίου - page 2. (Read 25427 times)

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Παιδιά μερικά πράγματα που πρέπει να δούμε μια και πλησιάζουν οι μέρες
Από τι φαίνεται το meetup δεν θα γίνει έτσι δεν είναι?
Τα flyer θα τα έχουμε στην ώρα τους και πόσα θα είναι συνολικά. Θα υπάρχουν και sticker όπως είδα να προτείνει ο mitzie?
Να κάνουμε μια πρώτη συνάντηση το Σαββάτο ώστε και να δούμε τον χώρο και να κανονίσουμε επι τόπου τις λεπτομέρειες της παρουσιάσης?
Και τέλος ποιά άτομα θα είμαστε γιατί και αυτό δεν είναι ξεκάθαρο.
Να υπενθυμίσω ότι την ημέρα που γίνετε το συνέδριο στην Αθήνα θα είναι και ο κλασικός Μαραθώνιος που σημαίνει ότι οι περισσότεροι δρόμοι του κέντρου καθώς και η Μεσογείων θα είναι κλειστοί. Δεν ξέρω αν στο TEI υπάρχει πρόσβαση με μετρό. Αν γνωρίζει κάτι κάποιος ας το γράψει Smiley
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ας κάνουμε και την συνάντηση τότε και βλέπουμε. Μπορεί να τους πούμε και εκεί αν έχουν διαθέσιμη κάποια αίθουσα. Δεν ξέρω στο booth πως θα μπορούσε να οργανωθεί μια τέτοια συνάντηση
newbie
Activity: 30
Merit: 0
Μου ηρθε απαντηση για το meetup

Καλησπέρα μετα απο την παρουσιάση σας έχει keynote ομιλια και συνηθως
ειθισται να μην εχουν αλλες συμμετοχες ταυτοχρονα μπορειτε ομως να
κανετε το meetup στο booth που ζητησατε.
Ομαδα FOSSCOMM
newbie
Activity: 30
Merit: 0
βγηκε το προγραμμα

http://fosscomm.teiath.gr/images/fosscomm2015_schedule_v01.pdf

ειμαστε κυριακη 11:30 με 12

μετα υπαρχει κενο 12 με 1 οποτε ισως μας δωσουν την αιθουσα για το meetup
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Να δούμε που βρισκόμαστε λίγο. Τα λέμε και στο slack αλλά ας το γράψουμε και εδώ. Καταρχήν δέχθηκαν την συμμετοχή μας. Μετά πρέπει να στείλουμε email και να τους ζητήσουμε άλλη μισή ώρα για  να γίνει η ανοιχτή συνάντηση της κοινότητας που έχουν προτείνει αρκετοί. Θα πρέπει να το έχουμε κάνει μέχρι την παρασκευή ώστε να προλάβουμε να οργανώσουμε αυτή την συνάντηση.
Μετά θα πρέπει να δούμε με τα flyer τι γίνετε που το έχει αναλάβει ο Δημοσθένης
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
εγώ θα είμαι ποιο πολύ το λέω για τα παιδιά που θα έρθουν από Θεσσαλονίκη.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Το αποφασίζουμε τότε βασικά, αν μπορεί να κάτσει κάποιος την 2η μέρα, αν θα μαζευτεί κόσμος κλπ. Χαλαρά είμαστε  Wink
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
κάτι άλλο που σκεφτόμουν είναι μήπως να έχουμε παρουσιά με booth μόνο την μέρα που θα κάνουμε την παρουσίαση? Μήπως θα ήταν καλύτερα για όλους από το να ήμαστε τρεις μέρες συνεχόμενα εκεί. Οχι ότι δεν θα είμαστε εγώ προσωπικά θα παρακολουθήσω και άλλες κοινότητες. Διαβάζω στην λίστα του hackerspace ότι υπάρχει σκέψη για μαθήματα κρυπτογράφησης που δεν λέω να τα χάσω Smiley

Νομίζω θα είναι 2 μέρες, μόνο σάββατο και κυριακή (άσχετα που λένε 3 μέρες - πέρυσι και πάλι έλεγαν Π-Σ-Κ και έγινε μόνο σάββατο-κυριακή)
Chek2fire, όποτε θέλεις φέυγεις προφανώς, don't worry.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
κάτι άλλο που σκεφτόμουν είναι μήπως να έχουμε παρουσιά με booth μόνο την μέρα που θα κάνουμε την παρουσίαση? Μήπως θα ήταν καλύτερα για όλους από το να ήμαστε τρεις μέρες συνεχόμενα εκεί. Οχι ότι δεν θα είμαστε εγώ προσωπικά θα παρακολουθήσω και άλλες κοινότητες. Διαβάζω στην λίστα του hackerspace ότι υπάρχει σκέψη για μαθήματα κρυπτογράφησης που δεν λέω να τα χάσω Smiley
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
αν είναι αποδέσμευσε τα χρήματα να έρθουν σε σένα για να μπορέσεις να προχωρήσεις. Δεν ξέρω πως γίνετε στα multisig πορτοφόλια.

Να δουμε μηπως αυτη τη φορα δεχτει και το τυπογραφειο τα Bitcoin.

θα το προσπαθησω

Τα flyers ειναι ετοιμα για εκτυπωση;

Δήμο αν έρχεσαι με αεροπλάνο, στείλτα μου αν θες με ΕΛΤΑ (κυρίως για το rollup banner μιλάω)
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
εδώ είναι τα flyer

https://www.dropbox.com/home/Public/Bitcoin?preview=Satoshi+Counter+Flyers+-+Greece16.pdf

μην επιχειρήσεις να δεις αν δέχονται bitcoin θα χάσουμε τζάμπα χρόνο. Κάντα ευρώ με την μια για να τους πληρώσεις. Δεν έχουμε και πολύ χρόνο στην διάθεση μας πλέον. Τουλάχιστον να έχουμε τυπώσει τα flyer.
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
αν είναι αποδέσμευσε τα χρήματα να έρθουν σε σένα για να μπορέσεις να προχωρήσεις. Δεν ξέρω πως γίνετε στα multisig πορτοφόλια.

Να δουμε μηπως αυτη τη φορα δεχτει και το τυπογραφειο τα Bitcoin.

θα το προσπαθησω

Τα flyers ειναι ετοιμα για εκτυπωση;
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
αν είναι αποδέσμευσε τα χρήματα να έρθουν σε σένα για να μπορέσεις να προχωρήσεις. Δεν ξέρω πως γίνετε στα multisig πορτοφόλια.
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
Ναι, εδω ειναι αργια αυριο βεβαια

εστειλα στο mitzie για τα λογοτυπα, να τα ξεκινησω την τριτη
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
παιδιά τα μαζέψαμε από το reddit και από τον άγνωστο x Dimitris-T

https://www.reddit.com/user/Dimitris-T

πλέον είμαστε έτοιμοι. Νομίζω πρέπει να ξεκινήσουμε το τύπωμα των flyer αν γίνετε και από αύριο κιόλας και αν είναι Δήμο να αποδεσμεύσουμε τα χρήματα ώστε να μπορείς να πληρώσεις την εκτύπωση Smiley. Τον αφήνουμε τον λογαριασμό ανοιχτό μήπως κάνει donate κανείς και για τα προσωπικά σας μεταφορικά και φυσικά ότι περισσέψει από την εκτύπωση το παίρνετε για να μπορέσετε να έρθετε Αθήνα.
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
τα μαζεψαμε!!!

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Πιστεύω να δεχθούν την συμμετοχή και μην έχουμε τίποτα εκπλήξεις Smiley

Ναι, δεν θα υπάρχει θέμα
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Πιστεύω να δεχθούν την συμμετοχή και μην έχουμε τίποτα εκπλήξεις Smiley
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Το εμαιλ της συμμετοχης στάλθηκε. Ο Θεος βοηθος.

Αν θελετε να επικοινωνησετε μαζι μου τις επομενες μερες μονο με κινητο.

Γιατί ο θεός βοηθός; Tongue Tongue
Pages:
Jump to: