Pages:
Author

Topic: Όγδοο συνέδριο FOSSCOMM - 6-8 Νοεμβρίου - page 6. (Read 25428 times)

legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Αν ο αλλος δεν καταλαβαινει οτι μεσα σε μια κοινοτητα υπαρχει αλληλεγγυη, εχουμε λογο.
Και εγώ που έρχομαι από Σάμο δεν θα ζητήσω λεφτά για να έρθω(που είμαι και φοιτητής κιόλας). Δεν έχεις λόγο να ζητήσεις λεφτά για τα αεροπορικά ξαναλέω.

Το budget που θα δείξω σχετίζεται με το booth, και έχει τα πράγματα που θα χρειαστώ για να το φτιάξω, όχι για την κάλυψη μεταφοράς των speaker.

Αν θες κάνε crowdfunding εκτός του budget..
(btw έχεις βάλει περισσότερα απο 40ε για τα αεροπορικά)
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
Αν ο αλλος δεν καταλαβαινει οτι μεσα σε μια κοινοτητα υπαρχει αλληλεγγυη, εχουμε λογο.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
για τα αεροπορικά μιλάω.
ειναι 40-50ευρω πανε ελα απο θεσσαλονικη αν κλεισεις τωρα
Άλλο κατάλαβα..
Δεν ξέρω, θα γινόταν πολύ φασαρία από πολλούς αν έβαζες και τα αεροπορικά σου στο budget..
Προς το παρών άστο
Ας γίνει φασαρία, για καλό σκοπό είναι τα έξοδα
Όχι, δεν έχουμε λόγο

40e κάνουν τα εισιτήρια, δεν είναι πολλά. Θέλω να είναι καθαρό και straightforward το budget
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
για τα αεροπορικά μιλάω.
ειναι 40-50ευρω πανε ελα απο θεσσαλονικη αν κλεισεις τωρα
Άλλο κατάλαβα..
Δεν ξέρω, θα γινόταν πολύ φασαρία από πολλούς αν έβαζες και τα αεροπορικά σου στο budget..
Προς το παρών άστο
Ας γίνει φασαρία, για καλό σκοπό είναι τα έξοδα
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
για τα αεροπορικά μιλάω.
ειναι 40-50ευρω πανε ελα απο θεσσαλονικη αν κλεισεις τωρα
Άλλο κατάλαβα..
Δεν ξέρω, θα γινόταν πολύ φασαρία από πολλούς αν έβαζες και τα αεροπορικά σου στο budget..
Προς το παρών άστο
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Είδα και την παρουσίαση του GeoFor και νομίζω είναι μια χαρά αναλύει όλα τα βασικά σημεία στο τι είναι το bitcoin.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ναι βάλτε αλλά παιδιά να το ανεβάσει κάποιος στο αγγλικό forum καλύτερα. Και να δημιουργήσουμε αποκλειστικά μια Bitcoin διεύθυνση γιαυτό τον σκοπό. Θα μπορούσαμε να το κάνουμε και μέσω lighthouse

https://www.vinumeris.com/lighthouse

sr. member
Activity: 387
Merit: 250
για τα αεροπορικά μιλάω.
ειναι 40-50ευρω πανε ελα απο θεσσαλονικη αν κλεισεις τωρα
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
να προτείνω να βάλουμε και τα μεταφορικά μας έξοδα;

Ναι, σίγουρα. Για τα stickers τα έχω βάλει
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
να προτείνω να βάλουμε και τα μεταφορικά μας έξοδα;
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
οκ και πως το κάνουμε τώρα τα μαζεύουμε μόνοι μας η βγάζουμε και ένα post με μια διεύθυνση για να μας χρηματοδοτήσει η κοινότητα. Το ποσό δεν είναι μεγάλο έτσι και αλλιώς και δεν νομίζω να δυσκολευτούμε να το μαζέψουμε.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το βγάλατε το ποσό και αν ναι έχετε link όπου τα έχετε ανεβάσει αναλυτικά?
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
ρε συ @mitzie 37 ευρω τραπεζομαντηλο..

χαχαχα.

να πεταχτω στη λαϊκη η να ψαξω στα συρταρια της μαμας καλυτερα  Tongue

χαχα, ναι βρίσκεις και με 5
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
να δουμε για το promotion του wallet μας στην κοινοτητα τωρα παιδια.
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
ρε συ @mitzie 37 ευρω τραπεζομαντηλο..

χαχαχα.

να πεταχτω στη λαϊκη η να ψαξω στα συρταρια της μαμας καλυτερα  Tongue
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
Παιδιά μια και καταλήξαμε στο ποσό που θα χρειαστούμε για την τύπωση των flyer και γενικά για την οργάνωση μας που είναι περίπου στα 150 ευρώ τι λέτε να είναι το επόμενο βήμα. Να δημιουργήσουμε μια διεύθυνση και να ζητήσουμε την βοήθεια της κοινότητας να το μαζέψουμε? Μπορούμε να ζητήσουμε και στο αγγλικό κομμάτι του forum. Θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε και το lighthouse γιαυτό τον σκοπό.

Ειναι και το banner, οποτε ας περιμενουμε μεχρι τη δευτερα που θα παρω τιμη και να το ανεβασουμε πιο επισημα στο google doc, μην μας πουν και παγαποντιδες  Tongue
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Παιδιά μια και καταλήξαμε στο ποσό που θα χρειαστούμε για την τύπωση των flyer και γενικά για την οργάνωση μας που είναι περίπου στα 150 ευρώ τι λέτε να είναι το επόμενο βήμα. Να δημιουργήσουμε μια διεύθυνση και να ζητήσουμε την βοήθεια της κοινότητας να το μαζέψουμε? Μπορούμε να ζητήσουμε και στο αγγλικό κομμάτι του forum. Θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε και το lighthouse γιαυτό τον σκοπό.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
Sorry παιδια που δεν μπόρεσα να είμαι στο meeting. Θα έχω έτοιμο μεγάλο μέρος της παρουσίασης μέχρι την Τετάρτη 7/10 και θα ανεβάσω το αρχείο για να το δείτε και να σχολιάσετε.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
παιδιά το link για το facebook δεν μπορώ να το κάνω με τίποτα edit είναι φοβερά bugarismeno πλέον το inkscape και ότιδήποτε αλλαγή πάω να κάνω στην κυριολεξία καταστρέφει τα πάντα αλλάζει χρώματα τυπώνει χαρακηρες πάνω σε άλλους και τα κάνει όλα μπάχαλο με άλλα λόγια.
Αν κάποιος ξέρει κάποιο άλλο πρόγραμμα και μπορεί να το κάνει edit καλώς αλλιώς το τυπώνουμε όπως έχει. Ετσι και αλλιώς στο facebook του έχω βάλει shortlink
Pages:
Jump to: