Pages:
Author

Topic: Όγδοο συνέδριο FOSSCOMM - 6-8 Νοεμβρίου - page 9. (Read 25427 times)

newbie
Activity: 30
Merit: 0
Να την κανουμε. Θα σου στειλω με pm το skype μου για να κανεις μια κοινη συνομιλια με αυτους που ενδιαφερονται.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
αφού πάντως έχουμε 3 ήδη ψήφους για τις 15 και 2 για σήμερα μήπως πρέπει να κάνουμε την συνάντηση τουλάχιστον σαν αρχή να κανονίσουμε ένα δύο πράγματα. Μην σας φαίνετε ότι θέλουμε περισσότερο από ένα μήνα να γίνει το συνέδριο γιατί η οργάνωση του είναι νομίζω αρκετά δύσκολη.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Χαχα, έγινε!
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
για irc μιλάμε να κάνουμε μια συνάντηση πρώτα Smiley Φέρε και καμία φωτογραφία από εκεί πάντως να την ανεβάσω στο blog  Grin
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Τώρα είμαι στο Μοντρεαλ για το Scaling Bitcoin, οπότε για meeting εγώ θα μπορώ απο την Πέμπτη και μετά (Τέταρτη γυρναω Ελλάδα)

Αν θέλετε μπορούμε να μιλήσουμε με IRC ενδιάμεσα
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
εντάξει ψήφισα και εγώ τις μέρες και ώρες που με βολεύει Smiley
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
Για συνάντηση στο chat

http://doodle.com/poll/mq8zs4q59fsd539s
newbie
Activity: 30
Merit: 0
Να ορίσουμε λοιπόν μια μέρα για αυτή τη συνάντηση από βδομαδα ώστε να ξεκινήσουμε ?
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Είμαι στο #bitcoin-el  Smiley

BTW το κανάλι δεν έχει κάποια σχέση με το bitcointalk, OP είμαστε εγώ και ο chek2fire
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Ναι, μπορούμε να κάνουμε ένα meeting μέσω IRC (ή και hangouts/skype καλύτερα για ομιλία) μεταξύ όλων των ενδιαφερόμενων. Αν είναι να πάμε, πρέπει να ξεκινήσουμε και το application σιγά-σιγά, αλλά έχουμε χρόνο ακόμα.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Δεν γίνεται να βρεθούμε όλοι όσοι θέλουμε να εμπλακούμε γιατί πολύ απλά μπορεί να είναι κι άλλοι. Αν υπάρχει κάποιος να επιβεβαιώσει τα logs του IRC ή να το κάνει από την αρχή, προσωπικά θα ήμουν ευγνώμων.

Σου κάνω export τα logs απο 5 Σεπτεμβρίου μέχρι σήμερα TzikakioS

https://nefos.me/index.php/s/qLditwgxNIIjkSa
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
Είμαι στο #bitcoin-el  Smiley
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ας ξεκινήσουμε τουλάχιστον αυτοί που έχουμε δηλώσει ενδιαφέρων εδώ και μετά βλέπουμε γιατί αν περιμένουμε να μαζευτούν και άλλοι μπορεί να τελειώσει το συνέδριο... Tongue
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
από τι θυμάμαι τo freenode κρατάει log με τις παλιότερες συζητήσεις. Το θυμάμαι που γινόταν σε άλλα κανάλια που είχα συμμετέχει παλιά. Πάντως η καλύτερη λύση είναι και για μένα το irc. Το θέμα τώρα είναι να κανονίσουμε μια μέρα να συναντηθούμε όλοι για να κανονίσουμε τις λεπτομέρειες και γενικά να μιλήσουμε για την παρουσίαση Smiley
Δεν γίνεται να βρεθούμε όλοι όσοι θέλουμε να εμπλακούμε γιατί πολύ απλά μπορεί να είναι κι άλλοι. Αν υπάρχει κάποιος να επιβεβαιώσει τα logs του IRC ή να το κάνει από την αρχή, προσωπικά θα ήμουν ευγνώμων.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
από τι θυμάμαι τo freenode κρατάει log με τις παλιότερες συζητήσεις. Το θυμάμαι που γινόταν σε άλλα κανάλια που είχα συμμετέχει παλιά. Πάντως η καλύτερη λύση είναι και για μένα το irc. Το θέμα τώρα είναι να κανονίσουμε μια μέρα να συναντηθούμε όλοι για να κανονίσουμε τις λεπτομέρειες και γενικά να μιλήσουμε για την παρουσίαση Smiley
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Να  ξεκινήσουμε. Αποφάσισε ποιο κανάλι επικοινωνίας θα χρησιμοποιούμε και να δούμε ποιοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν σε αυτό.

έχουμε το #bitcoin-el στο freenode όπως τα είχαμε πει λίγο με τον mitzie.

για να είμαστε και στο open-source κλίμα.

η μόνη μου απορία είναι εάν μπορείς να κρατήσεις log με τα μηνύματα εκεί.
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο IRC bouncer ή κάποιο service όπως το irccloud
newbie
Activity: 30
Merit: 0
Μπήκα στο κανάλι του freenode και δεν μπόρεσα να δω προηγούμενες συζητήσεις. Δεν είναι πιο σίγουρο ένα skype ή ένα fb group?
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
Να  ξεκινήσουμε. Αποφάσισε ποιο κανάλι επικοινωνίας θα χρησιμοποιούμε και να δούμε ποιοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν σε αυτό.

έχουμε το #bitcoin-el στο freenode όπως τα είχαμε πει λίγο με τον mitzie.

για να είμαστε και στο open-source κλίμα.

η μόνη μου απορία είναι εάν μπορείς να κρατήσεις log με τα μηνύματα εκεί.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
Να  ξεκινήσουμε. Αποφάσισε ποιο κανάλι επικοινωνίας θα χρησιμοποιούμε και να δούμε ποιοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν σε αυτό.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
παιδιά τι λέτε να αρχίσουμε να οργανωνόμαστε σιγά σιγά?  Grin
Pages:
Jump to: