Pages:
Author

Topic: Όγδοο συνέδριο FOSSCOMM - 6-8 Νοεμβρίου - page 4. (Read 25428 times)

sr. member
Activity: 387
Merit: 250
για τα υλικα, εχουμε περιθωριο μεχρι τη μεθεπομενη δευτερα, 2-11, να δωσουμε την παραγγελια

καντο, ανεβασε την καμπανια.

αν ειναι να μας βοηθησει η κοινοτητα, δε θα χρειαστει πανω απο δυο μερες για να μαζευτει το ποσο.

αν θελετε, τα λεμε και το βραδυ στο irc να αποφασισουμε την πορεια μας
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
παιδιά έχουμε κάνει δύο βδομάδες μπορεί και παραπάνω για να ανεβάσουμε ένα link και να ζητήσουμε χρήματα. Το μόνο που με εμπόδιζε να το κάνω είναι να μου δώσετε το ok και οι υπόλοιποι. Ενώ ρωτάω εδώ και μέρες κανείς δεν απάνταγε και επιμένετε να γράφετε pm που για να διαβάσεις ένα μύνημα εκεί είναι τελείως χαοτικό.
Τεσπα. το θέμα είναι ότι ξεκινήσαμε να κάνουμε κάτι βγάλαμε γρήγορα τις μεταφράσεις, τα κείμενα και τις παρουσιάσεις και κολήσαμε στην κυριολεξία στο να ανεβάσουμε ένα απλό κείμενο που να ζητάμε την  βοήθεια της κοινότητας. Σπαταλίσαμε άπειρο χρόνο για κάτι που θα έπρεπε να γίνει μέσα σε μια μέρα.
Αν θέλετε το ανεβάζω μέχρι το  βράδυ αλλά να μου δώσετε το ok. Το θέμα πλέον είναι θα πάμε στο fosscomm η απλά θα ζητήσω χρήματα και μετά θα με κυνηγάνε? Γιατί σήμερα είναι 20 του μήνα το συνέδριο είναι κοντά σε δύο βδομάδες και ακόμα δεν έχουμε ούτε δηλώσει συμμετοχή.
Το άλλο και το ποιο βασικό είναι προλαβαίνουμε να τυπώσουμε το υλικό που είναι και ο βασικός λόγος για να ξεκινήσουμε την campaing για χρηματοδότηση? Αν όχι δεν έχει νόημα ούτε καν να το κάνουμε. Και αν όχι δεν έχει νόημα να συμμετέχουμε και να πάμε έτσι χύμα χωρίς τίποτα στα χέρια μας.
Σε αυτά ζητάω απαντήσεις από προχθές και τουλάχιστον απαντήστε σήμερα. Δεν θέλω να γίνομαι πιεστικός αλλά μερικά πράγματα αν δεν τρέξεις δεν γίνονται.
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
Παιδιά ανεβάστε το αρχείο με την campaing κάπου για να το ανεβάσω στο forum και στο αγγλικό μπας και μπορέσουμε να κάνουμε τίποτα. Αν δεν έχουμε καταφέρει κάτι μέχρι αύριο νομίζω πρέπει να το ακυρώσουμε. Δεν έχει νόημα να κάνουμε κάτι αν δεν υπάρχει όρεξη από όλους.

chek2fire είδα οτι ειπες το ιδιο πραγμα τρεις φορες σε μια μερα.

τι σε εμποδίζεις από το να το ανεβάσεις ένα έτοιμο κείμενο

αντι να κατηγορεις τους αλλους για απραξια
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Παιδιά ανεβάστε το αρχείο με την campaing κάπου για να το ανεβάσω στο forum και στο αγγλικό μπας και μπορέσουμε να κάνουμε τίποτα. Αν δεν έχουμε καταφέρει κάτι μέχρι αύριο νομίζω πρέπει να το ακυρώσουμε. Δεν έχει νόημα να κάνουμε κάτι αν δεν υπάρχει όρεξη από όλους.

Chek2fire, στο ίδιο gdoc είναι

https://docs.google.com/document/d/1QuNqDv4zX15RGNR-lj_hcILxBKxinKnvmjrzPIjBOi0/edit?usp=docslist_api
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Παιδιά ανεβάστε το αρχείο με την campaing κάπου για να το ανεβάσω στο forum και στο αγγλικό μπας και μπορέσουμε να κάνουμε τίποτα. Αν δεν έχουμε καταφέρει κάτι μέχρι αύριο νομίζω πρέπει να το ακυρώσουμε. Δεν έχει νόημα να κάνουμε κάτι αν δεν υπάρχει όρεξη από όλους.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
150 ευρώ περίπου. Θα μου πεις δεν μπορούσατε να τα μαζέψετε μόνοι σας? Θα μπορούσαμε αν είχε ξεκινήσει το campaign αλλά και αυτό δεν το βλέπω να ξεκινάει σύντομα έτσι όπως παει.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
o mitzie θα την στείλει από τι λέει. Πρέπει να ανεβάσουμε σήμερα και το μύνημα στο forum για την χρηματοδότηση παιδιά.
Το ποσο για την χρηματοδότηση ποσο είναι ? γιατί δεν βαζεται σπονσορες στα flyers
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Δουλευετε πάνω σε κάποιο πρότζεκτ ?  η θα κάνετε απλά μια παρουσιάσει σχετικά με το bitcoin ?

θα πάμε να παρουσιάσουμε το bitcoin και την κοινοτική δραστηριότητα εδώ στην Ελλάδα η τουλάχιστον εύχομαι να παμε γιατί γενικά κινούμαστε με ρυθμούς χελώνας Tongue
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
o mitzie θα την στείλει από τι λέει. Πρέπει να ανεβάσουμε σήμερα και το μύνημα στο forum για την χρηματοδότηση παιδιά.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Δουλευετε πάνω σε κάποιο πρότζεκτ ?  η θα κάνετε απλά μια παρουσιάσει σχετικά με το bitcoin ?
newbie
Activity: 30
Merit: 0
Παιδια ποιος θα στειλει τη συμμετοχη στο συνεδριο ?
Βγηκε ανακοινωση οτι μεχρι τις 25 πρεπει να μπουμε αλλιως μετα θα εχουμε προβλημα.

Οποιος τη στειλει να του δωσουμε τα στοιχεια που χρειαζονται.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ας το κάνουμε έτσι και να το ανεβάσουμε μόνο στο bitcointalk και reddit αν είναι γιατί δεν βλέπω να βγάζουμε άκρη με το lighthouse
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
το χρονικο οριο για την παραγγελια ειναι μεχρι τη δευτερα της τελευταιας βδομαδας, 2-11 δηλαδη.

ξερω σιγουρα απο το τελευταιο hackathon

πιο μετα δεν προλαβαινουμε

απο το lightouse δεν ειχα απαντηση και δεν ξερω τελικα πως δημοσιευεται μια καμπανια στο site

ετοιμο ειναι το κειμενο παντως. αν θελετε δειτε και εσεις στο Lightouse μηπως μπορειτε να βοηθησετε

αλλιως μηπως να ανεβαζαμε στο bitcointalk μονο και στο reddit;
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Παιδιά γράφετε εδώ αν είναι γενικά για την οργάνωση του event γιατι με τα pm δεν βγαίνει ακρη. Αύριο είναι 19 και ακόμα δεν έχουμε ανεβάσει το link κάπου να ζητήσουμε χρηματοδότηση. Ο mitzie λέει ότι πλέον δεν προλαβαίνουμε να τυπώσουμε τίποτα. Πόσες μέρες θέλει για να γίνει μια τέτοια εκτύπωση?
Αν είναι ανεβάστε τουλάχιστον μέχρι αύριο εδώ και στο αγγλικό κομμάτι την bitcoin adress να μπορέσουμε τουλάχιστον μέσα σε δύο μέρες να έχουμε καταφέρει να συγκεντρώσουμε τα χρήματα μήπως την Τετάρτη μπορέσουμε να πάμε για εκτύπωση. Θα είναι άσχημο να μην έχουμε κάποιο υλικό ένα flyer να δώσουμε.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Παιδιά τι έγινε ξεκινήσαμε το campaign? Και αν ναι που το έχουμε ανεβάσει?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μισό γιατί το δικό μου copay δείχνει ακόμα ότι είναι 2/3 αυτοί που έχουν μπει στο πορτοφόλι. Δεν ξέρω τι παίζει.
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
ρε σεις έλεος. Πριν ήταν ο Geofor που δεν έκανε join στο wallet τώρα είναι ο mitzie? Τόσο δύσκολο είναι να ανοίξεις το κινητό και να πατήσεις μια επιλογή που πρέπει να καθηστερεί τόσες μέρες?

το κανε ρε συ.

μεσα ειμαι απο χθες

το προβλημα ειναι να σχεδιασουμε την καμπανια μας τωρα

ετοιμοι ειμαστε
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ρε σεις έλεος. Πριν ήταν ο Geofor που δεν έκανε join στο wallet τώρα είναι ο mitzie? Τόσο δύσκολο είναι να ανοίξεις το κινητό και να πατήσεις μια επιλογή που πρέπει να καθηστερεί τόσες μέρες?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
οκ έγινε και από μένα το add του πορτοφολιού. Μας μένει ο Geofor μόνο και είμαστε οκ.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
μονο μπειτε στο copay για να κανουμε generate multi sig addresses

Sorry Δήμο, θα στο στείλω σήμερα το βράδυ που γυρνάω σπίτι, ώστε να το στείλουμε αύριο
Pages:
Jump to: