Pages:
Author

Topic: Όγδοο συνέδριο FOSSCOMM - 6-8 Νοεμβρίου - page 5. (Read 25428 times)

sr. member
Activity: 387
Merit: 250
ναι, γινεται ουτως η αλλως. ας το κανουμε ετσι

μονο μπειτε στο copay για να κανουμε generate multi sig addresses
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Δεν μπορούμε να κάνουμε έναν συνδιασμό δλδ να ανεβάσουμε το project στο lighhouse και από εκεί να δώσουμε την διεύθυνση προς χρηματοδότηση?
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
καλημεεερα

δείτε λίγο τις εναλλακτικές και ξεκινάμε

https://docs.google.com/document/d/1OOXy2hShHWfcFtHFu86PCN01QbK2GhJgqZ0E6jrn7k4/edit?usp=sharing
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το booth, προχωράμε κανονικά. Θες να ανοίξεις ένα doc και να το κάνεις share με εμένα για να βοηθήσω στο κείμεο;
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
ναι, sorry, το spreadsheet εννοούσα https://docs.google.com/spreadsheets/d/1XsMibHs95JY8j-LtVU7y5Br8wN2TRkLXUJVuCpMoMA4/edit#gid=0

αν είμαστε 100% κλεισμένοι με το booth, για να μην υπάρξουν τυχόν εκπλήξεις, να ξεκινήσω να φτιάξω την καμπάνια μας
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Μόνο να είμαστε σίγουροι ότι έχουμε το χώρο. Αν κλείσει και αυτό το προχωράμε.

Μου αρέσει η ιδέα με το παράλληλο wallet, ωστέ να μην πιέσουμε.

Καλημέρα,

Ποιό χώρο εννοείς; Το booth;
Έχεις ξεκινήσει το doc; Αν ναι δώσε μου πλιζ edit acces
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
Μόνο να είμαστε σίγουροι ότι έχουμε το χώρο. Αν κλείσει και αυτό το προχωράμε.

Μου αρέσει η ιδέα με το παράλληλο wallet, ωστέ να μην πιέσουμε.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
πάντως για τα προσωπικά έξοδα μια άλλη ιδέα που σκέφτηκα είναι ότι μπορούμε να βάλουμε και μια δεύτερη διεύθυνση και να αναφέρουμε ότι για όποιον θέλει μπορεί να συνεισφέρει και σε αυτή την διεύθυνση ώστε να καλυφθούν τα προσωπικά έξοδα των μέλλον μας η τουλάχιστον ένα ποσοστό από αυτά δλδ μετακινήσεις κτλ.
Νομίζω πάντως δεν πρέπει να το καθηστερίσουμε άλλο και να ανεβάσουμε τις adress για την χρηματοδότηση.
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
mitzie -και γενικά σε οποιονδήποτε άλλον

θα μπορούσαμε να βρούμε έναν αριθμό από τις Bitccoin κοινότητες που υπάρχουν στον κόσμο (από ένα embassy μέχρι ένα facebook group)

γιατί νομίζω το diversification που συμβαίνει είναι καταπληκτικό και ειναι ένα στοιχείο που μπορούμε να βασίσουμε την παρουσίαση της κοινότητας
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
την προταση του chek2fire εννοουσα, αλλα τεσπα.

ναι, ειναι στο αρχειο μας.

να δουμε το logo του banner.

το υφασμα θα το αγορασω απο εδω.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Πρέπει να τρέξουμε τις παραγγελίες
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Συμφωνώ, προς το παρών ας το αφήσουμε αφού είναι και πρώτη φορα που οργανώνεται κάτι τέτοιο, και σε δεύτερη φάση το βλέπουμε.

Tzikakios, έβαλες τα quotes που πήρες στο budget;
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το θέμα είναι σαν γενική εικόνα πως θα το δούνε οι άλλοι που στην ουσία τους ζητάς να σε στηρίξουν. Δεν είναι τι πιστεύουμε εμείς.
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
συμφωνώ με το συμβιβασμο γενικα και προτεινω να καταληξουμε εκει

αλλα αν εσυ εβλεπες 4 εθελοντες για το bitcoin να πηγαιναν σε ενα open source event και να ειχανε βαλει μεσα τα μεταφορικα τους δεν θα τους εκανες donate?
το εσύ βασικά πάει σε όλους, όχι προσωπικά  Smiley
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
συμφωνώ με το συμβιβασμο γενικα και προτεινω να καταληξουμε εκει

αλλα αν εσυ εβλεπες 4 εθελοντες για το bitcoin να πηγαιναν σε ενα open source event και να ειχανε βαλει μεσα τα μεταφορικα τους δεν θα τους εκανες donate?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Όντος μπορει να γινόταν φασαρία αν βάζατε και τα αεροπορικά μέσα. Μπορούμε να βάλουμε όμως ένα ποσοστό των εισητηρίων και να το αναφέρουμε ότι μέσα στα έξοδα έχουμε βάλει και ένα ποσοστό ας πούμε 50% για να καλύψουν το κόστος της μετακίνησης για τα παιδιά που έρχονται από μακριά. Δεν νομίζω να παρεξηγιόταν κανένας. Το θέμα είναι όχι να παρεξηγηθούν αλλά η ουσία είναι να δούνε θετικά αυτή την προσπάθεια και να την στηρίξουν. Αν τα προσωπικά έξοδα ξεπερνάνε η είναι ίδια με τα έξοδα για το event τότε μην περιμένετε να την στηρίξει κάποιος.
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
Υπολογισα και τον geofor που ειναι απο θεσσαλονικη γι'αυτο εβαλα 100
Δεν ηξερα οτι θα ερθεις απο τη σαμο, αλλα γι'αυτο ανοιξα κιολας αυτη τη συζητηση
Απ'οτι ξερω ο chek2fire δεν εχει μεταφορικα
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Οι υπόλοιποι τι λέτε;
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Ωραία, ο πληθυντικός σε πείραξε;
Προφανώς και δεν είμαι μόνος μου
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
Quote
Το budget που θα δείξω σχετίζεται με το booth, και έχει τα πράγματα που θα χρειαστώ για να το φτιάξω, όχι για την κάλυψη μεταφοράς των speaker
Μονος σου εισαι πουλακι μου;
Η ζωη ειναι ομαδικο παιχνιδι
Pages:
Jump to: