Pages:
Author

Topic: Hacklenen ya da kaybedilen hesapları geri alma - page 7. (Read 34936 times)

newbie
Activity: 13
Merit: 0
Hesap kurtarmak isteyenler için gerçekten güzel bir açıklama olmuş.
Bilgi için teşekkürler.
full member
Activity: 490
Merit: 193
bende adres imzalamak istiyorum ama beceremedim. electrumla imzaladım bi adresi ok dedi. tekrar imzayı verify etmeye çalıştım error verdi.varsa bib babayiğit açıklasında imzalayalım sakata gelmeyelim daha sonra
full member
Activity: 392
Merit: 107
Gayet guzel ozetlenmis hesap kurtarma sureci. Forum hesaplari degerlidir ve korumak lazim. Kaybedince insan acaip uzulur. Cunku verilen bir emek vardir bu hesaplarda rutbelerin artmasi zaman ve ilgi istiyor. Hacklenmeye karsi gerekli onlemleri de aciklasaydiniz tadindan yenmezdi. Tesekkurler
full member
Activity: 398
Merit: 118
Deathwing peki hesabımızı korumamız için neler yapabiliriz ve ayrıca hacklenen arkadaşlar için detayli güzel bir anlatım olmuş teşşekürler inşallah hesaplarını geri alabilirler ortada emek söz konusu
sr. member
Activity: 1664
Merit: 271
bu gmaili geri almak için mi hocam?

benim blockchain adresine girip 4.5 bitcoin çalmışlar, farklı farklı hesaplara gönderilmiş para, bunları sanırım geri alamam değil mi?

Hayır, alamazsınız. Bu konu hacklenen forum hesapları için.

anladım, teşekkür ederim.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
İzninizle Sn. Deathwing, her zaman sadece faydalanmak olmaz, bizim de tuzumuz olsun. Henüz öğrenmemişler ya da gözden kaçırmışlar için; konudaki "Hacklenen ya da kaybedilen FORUM hesaplarını geri alabilmek" için öncesinde bilinmesi, öğrenilmesi gerekenler (Derli toplu);

1. Mesaj İmzalamayı Öğrenin;

2. Bitcoin adresiniz ya da PGP Keyiniz ile İmzalı bir mesaj atıp sizden sonrakine mesajınızı "QUOTE" etmesini (sonradan editlenmesini engellemek için) rica ederek bir an önce kayda geçirin;

Artık ileride hacklenen ya da kaybettiğiniz forum hesabınıza, konu başındaki Şablon yardımıyla tekrar sahip olmayı umabilirsiniz. Hesap kurtarma sıkıntılı bir süreçtir. Admin theymos ya da Cyrus'a göndereceğiniz mesajın her bir detayı çok önemlidir ve tek 1(bir) PM mesaj kabul edilir. Deathwing'in çevirdiği Şablonun orijinali. Siz yine de hesabınıza sahip çıkın! Smiley
Saygılar,
full member
Activity: 181
Merit: 102

benim blockchain adresine girip 4.5 bitcoin çalmışlar, farklı farklı hesaplara gönderilmiş para, bunları sanırım geri alamam değil mi?

Hayır, alamazsınız. Bu konu hacklenen forum hesapları için.
sr. member
Activity: 1664
Merit: 271

legendary
Activity: 1638
Merit: 1328
Stultorum infinitus est numerus
Eğer herhangi bir Google email hizmetini kullanıyorsanız, şifre hatırlatma emaili spam klasörünüze gidecektir.

Eğer hacklenmiş bir hesabı geri almak istiyorsanız, hesabın sahibi olduğunuzu kanıtlamanız gerekmekte. Normal şartlarda kabul ettiğimiz tek yöntem hesap ile ilişkilendirilen bir Bitcoin adresi veya PGP anahtarı ile mesajın gönderildiği tarihi ve değiştirilecek email adresini içeren bir mesaj imzalamanız. Bitcoin adresi ve PGP anahtarı ilişkilendirilmesi eğer hesap herhangi bir mesajda anahtarı/adresi paylaştıysa, PM üzerinden gönderdiyse veya direkt olarak hesap üzerinde yazıyorsa ilişkilendirilmiştir.

Yukarıdaki şartlar sağlanamadığı takdirde hesaplar çok nadir bir şekilde geri alınıyor. Hesabın kime ait olduğunu kanıtlamak için alternatif yollar olmasıyla beraber, çok zaman alıyorlar. Eğer size bu konuyu gönderirsem ve hesabın sahibi olduğunuzu kanıtlayamazsanız, gelecekteki PMlerinizi cevaplamazsam anlayın ki; hesabınızı geri alamayacaksınız. Yeni bir hesap açın.

Cyrus'a sadece bir PM gönderin, PM gönderirken bu şablonu kullanabilirsiniz:

-----BEGIN BITCOIN SIGNED MESSAGE-----
My account has been hacked/lost. Please reset the email to . The current date is .
-----BEGIN SIGNATURE-----

-----END BITCOIN SIGNED MESSAGE-----

Here is the unedited post where I posted that address: ...
OR
I sent that address to someone in a PM with PM ID#...

Gerekli bütün bilgiler tek PM'de olmalıdır.

Hesabınızı geri almak istediğiniz email adresi ile yeni bir hesap açmayın, iki hesap aynı email adresine sahip olamaz.

Dipnot: Konu Theymos'un açtığı konudan direkt olarak çevirilmiştir (birincil kişi) quote içindeki alan mesaj atacağınız alan(şablon) olduğundan çevirilmemiştir.
Pages:
Jump to: