Pages:
Author

Topic: Hrvatski (Croatian) - page 72. (Read 356491 times)

legendary
Activity: 2464
Merit: 1037
CEO @ Stake.com and Primedice.com
June 17, 2014, 11:07:04 AM
pozdrav ekipa  Smiley

jel ima netko možda kakvu stranicu za preporučit di bi se uz malo truda mogo upecat kakav BTC?  Grin

mislis uz malo truda da ti netko da 3000 kn ? i mene zanima onda

možda se nekom posrećilo u casinima koje reklamiramo pa pokloni kojeg Smiley

a sad ozbiljno jer ima kakva stranica di se obavljaju kakvi taskovi i to, da nije bit u referalima i tim sranjima i da se može normalno uz uložen trud i vrijeme zaradit iznos koji nisu lipe...Huh
ima negdje ovdje https://www.google.hr/maps/@12.8367482,75.0657603,2z

Kad postanes member ovde  moci ces da zaradjujes lepo uz malo truda postovanjem u ovom forumu. Do tad imas samo faucete i takva sranja. Evo mozda ovde za sada najgolja sansa luckyb.it , chatujes i kad chat lotto kaze da si dobio postujes adresu i dobijes 0.001-0.003 tako stalno daje kad neko igra.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
June 17, 2014, 10:23:16 AM
pozdrav ekipa  Smiley

jel ima netko možda kakvu stranicu za preporučit di bi se uz malo truda mogo upecat kakav BTC?  Grin

mislis uz malo truda da ti netko da 3000 kn ? i mene zanima onda

možda se nekom posrećilo u casinima koje reklamiramo pa pokloni kojeg Smiley

a sad ozbiljno jer ima kakva stranica di se obavljaju kakvi taskovi i to, da nije bit u referalima i tim sranjima i da se može normalno uz uložen trud i vrijeme zaradit iznos koji nisu lipe...Huh
ima negdje ovdje https://www.google.hr/maps/@12.8367482,75.0657603,2z
newbie
Activity: 14
Merit: 0
June 17, 2014, 10:09:50 AM
pozdrav ekipa  Smiley

jel ima netko možda kakvu stranicu za preporučit di bi se uz malo truda mogo upecat kakav BTC?  Grin

mislis uz malo truda da ti netko da 3000 kn ? i mene zanima onda

možda se nekom posrećilo u casinima koje reklamiramo pa pokloni kojeg Smiley

a sad ozbiljno jer ima kakva stranica di se obavljaju kakvi taskovi i to, da nije bit u referalima i tim sranjima i da se može normalno uz uložen trud i vrijeme zaradit iznos koji nisu lipe...Huh
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
June 17, 2014, 09:26:27 AM
pozdrav ekipa  Smiley

jel ima netko možda kakvu stranicu za preporučit di bi se uz malo truda mogo upecat kakav BTC?  Grin

mislis uz malo truda da ti netko da 3000 kn ? i mene zanima onda

Molim da se i meni prosljedi informacija ili tu u topic ili na PM. Bilo bi pozeljno da metoda ne zahtjeva niti registraciju jer vec i sad imamo dovoljno spama na mailu.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
June 17, 2014, 09:23:38 AM
....
Pojavit če se prije ili kasnije pravi međunarodni crypto coini koji če biti pod kontrolom centralnih banaka
nodovi če biti serveri centralnih banaka
samo centralne banke mogu autorizirati transakciju
organiziranje mjenjačnica je pod kapama centralnih banaka
Waleti su u funkciji jedino pod elektronskom autorizacijom koje izdaju banke/agencije pod nadzorom
itd evo jedan moj copypaste prijašni prijedlog
....
EDIT: skratio quote da ne listamo ko budale non stop

To sto si predlozio je obican fiat sistem preko interneta i ne mjenja puno toga naspram trenutnog stanja. Smanjuje mozda malo troskove slanja novaca internacionalno (posto je sve centralizirano, pijavice bi nakon nekog vremena pocele i te kako lupati fee-eve) i to je vise manje to. To imamo i sada. Takav sistem nebi bio nikakva konkurencija BTC-u, on bi samo zamjenio papirni fiat sa crypto fiatom.
Prebacivanje na taj sistem bi imao utjecaj na BTC identicno kao sto bi imao utjecaj prebacivanja HRK u EUR jednog dana kad i AKO steknemo sve uvjete za to.

Ono sto si prije napisao...stvarni opern source otvoren svima napravljen od profesionalaca sa glavom i repom, bi mogao srusiti BTC. Ovo zatvoreno, centralizirano? Nikako....
legendary
Activity: 1722
Merit: 1000
Satoshi is rolling in his grave. #bitcoin
June 17, 2014, 08:44:16 AM
pozdrav ekipa  Smiley

jel ima netko možda kakvu stranicu za preporučit di bi se uz malo truda mogo upecat kakav BTC?  Grin

mislis uz malo truda da ti netko da 3000 kn ? i mene zanima onda
newbie
Activity: 14
Merit: 0
June 17, 2014, 08:34:51 AM
pozdrav ekipa  Smiley

jel ima netko možda kakvu stranicu za preporučit di bi se uz malo truda mogo upecat kakav BTC?  Grin
member
Activity: 65
Merit: 10
June 17, 2014, 08:12:15 AM
S tim prijedlogom u biti ides sve na kontra bitcoina i cryptovalute.
Bitcoin je bas protiv banaka i centralizacije, treba bit decentraliziran bez ikakvog utjecaja bilo koje vlade ili banaka.

Ne govorim da je lose ono sto opisujes, ali ide ravno protiv biti bitcoina.

Bitcoin mogu jednino ubiti ako nadju neku fatalnu gresku u protokollu. Ako i izda neku kripto valutu ebay,paypal,mastercard, itd to ce bit centralizirana valuta i maximalo moze smanjiti cijenu bitcoina, ali ga bezvrijednog ne moze uciniti nikako. Barem ja tako mislim. Ako i ne postane globalno poznata "valuta", na deepwebu ce postojati dokle god bude struje i interneta na svijetu.
legendary
Activity: 1484
Merit: 1001
Crypto-News.net: News from Crypto World
June 17, 2014, 07:54:56 AM
Quote
Šta da kažem,da lažem.BTC je dosta uspješan projekt ali on je prvi i orginalan je.
grešaka ima kao u priči.budučnost mu nije zagarantirana zato šta je loš i loši ljudi stoje iza njega s lošim namjerama.
Pojavit če se prije ili kasnije pravi međunarodni crypto coini koji če biti pod kontrolom centralnih banaka
nodovi če biti serveri centralnih banaka
samo centralne banke mogu autorizirati transakciju
organiziranje mjenjačnica je pod kapama centralnih banaka
Waleti su u funkciji jedino pod elektronskom autorizacijom koje izdaju banke/agencije pod nadzorom
itd evo jedan moj copypaste prijašni prijedlog

Kriptovalute budučnosti su toliko dobre da to nije istina,ja se čudim vladama G20
što ne sjednu na stol i totalno ga uvedu kao jedine valute.

svaka država sama za sebe ima svoju kriptovalutu
postoji samo jedan pool i to pool od centralne banke dotične zemlje
50% premine i u vlasništvu centralne banke
za registrirat se na pool treba biti građanin dotične zemlje sa boravkom u zemlji i sa ip adresom iz zemlje itd

waleti postoje 2 tipa
poslovnih subjekata
građana

rudarit mogu samo građani i samo sa točno određenom snagom višak snage ide poolu

malo se promjeni walett tako da šalje i par dodatnih kodova jedan osnovni kao i do sada i tajni sa osobnim podacima vlasnika waleta ,matični broj građana a u serveru su pohranjeni osobni podaci,bio-geometriski podaci,dnk podaci,broj čipa građana itd

jedan walet može primati i ostale valute od G20 grupe neki mehanizam dogovora dijeli i osobne podatke o korisniku da bi se sprječilo izbjegavanje plačanja poreza.

poslije toga bi se slobodno mogla ukinuti fiskalizacija,dobar dio porezne uprave a i policije šta se tiće narkotika,pranja novca itd

Pošto bi centralna banka imala cjeloukupan uvid i cijeli tok novca od svakog građana poslovnog subjekta,navikama građana itd čak bi se i naplata poreza mogla automatizirati ako bi se uveo flat rate porez.a i to nebi bio problem ako bi se generiranje adresa plačanja povezali sa različitim namjenama recimo robe
počinju sa 25%PDV tx001 20%PDV tx002 bez PDV izvoz kina tx003 izvoz austrija Tx004 osobni dohodak tx005 itd

svaka centralna banka vodi svoju mjenjačnicu među kriptovalutama.
svaka centralna banka samostalno odlućuje o kolićini ivaluta na tržištu i vijeku trajanja.

to jest recimo odlući soros napasti kripto kunu i ubaci kripto dolara i sve pokupuje hrvatska banka ima pravo ubaciti novu kripto valutu na tržište i kontrolirati po određenim uvjetima max kolićinu mjenjanja po waletu.
recimo svaki walet građana može mjenjati xx brojeva ko ima više popušija je u prvom krugu u drugom krugu molbom i provjerom se dokaže da je suma stečena pošteno i da su plačeni porezi i kad dođe soros na red njemu se odbije promjeniti dotićna suma jer je radio spekulativan napad.

Ima dosta da prodje dok se ovo sto si rekao ne realizuje mislim da vece drzave kopaju neki coin i cekaju mudru, pa ako dodje do toga sto si naveo da mogu da imaju veliku zalihu u cryptovaluti ili suvom keshu.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
June 17, 2014, 07:51:01 AM
Evo, briso sam post iz ovog topica, i otvorio sam mu thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=655394.new
Sto se mene tice, ja sam zavrsio pricu Smiley

Ne zelim se prepirat, ali onda u biti i bitcoin je shitcoin po tvome.

Jep i to je vise puta na vise foruma napisao. Jako negativan tip za nekoga tko je zaradio puno para na Bitcoinu...
Ili samo bolno realan....jer....iskreno, Bitcoin ima poprilicnu sumu negativnih stvari koja je mogla/trebala biti drukcija/bolja
Šta da kažem,da lažem.BTC je dosta uspješan projekt ali on je prvi i orginalan je.
grešaka ima kao u priči.budučnost mu nije zagarantirana zato šta je loš i loši ljudi stoje iza njega s lošim namjerama.
Pojavit če se prije ili kasnije pravi međunarodni crypto coini koji če biti pod kontrolom centralnih banaka
nodovi če biti serveri centralnih banaka
samo centralne banke mogu autorizirati transakciju
organiziranje mjenjačnica je pod kapama centralnih banaka
Waleti su u funkciji jedino pod elektronskom autorizacijom koje izdaju banke/agencije pod nadzorom
itd evo jedan moj copypaste prijašni prijedlog

Kriptovalute budučnosti su toliko dobre da to nije istina,ja se čudim vladama G20
što ne sjednu na stol i totalno ga uvedu kao jedine valute.

svaka država sama za sebe ima svoju kriptovalutu
postoji samo jedan pool i to pool od centralne banke dotične zemlje
50% premine i u vlasništvu centralne banke
za registrirat se na pool treba biti građanin dotične zemlje sa boravkom u zemlji i sa ip adresom iz zemlje itd

waleti postoje 2 tipa
poslovnih subjekata
građana

rudarit mogu samo građani i samo sa točno određenom snagom višak snage ide poolu

malo se promjeni walett tako da šalje i par dodatnih kodova jedan osnovni kao i do sada i tajni sa osobnim podacima vlasnika waleta ,matični broj građana a u serveru su pohranjeni osobni podaci,bio-geometriski podaci,dnk podaci,broj čipa građana itd

jedan walet može primati i ostale valute od G20 grupe neki mehanizam dogovora dijeli i osobne podatke o korisniku da bi se sprječilo izbjegavanje plačanja poreza.

poslije toga bi se slobodno mogla ukinuti fiskalizacija,dobar dio porezne uprave a i policije šta se tiće narkotika,pranja novca itd

Pošto bi centralna banka imala cjeloukupan uvid i cijeli tok novca od svakog građana poslovnog subjekta,navikama građana itd čak bi se i naplata poreza mogla automatizirati ako bi se uveo flat rate porez.a i to nebi bio problem ako bi se generiranje adresa plačanja povezali sa različitim namjenama recimo robe
počinju sa 25%PDV tx001 20%PDV tx002 bez PDV izvoz kina tx003 izvoz austrija Tx004 osobni dohodak tx005 itd

svaka centralna banka vodi svoju mjenjačnicu među kriptovalutama.
svaka centralna banka samostalno odlućuje o kolićini ivaluta na tržištu i vijeku trajanja.

to jest recimo odlući soros napasti kripto kunu i ubaci kripto dolara i sve pokupuje hrvatska banka ima pravo ubaciti novu kripto valutu na tržište i kontrolirati po određenim uvjetima max kolićinu mjenjanja po waletu.
recimo svaki walet građana može mjenjati xx brojeva ko ima više popušija je u prvom krugu u drugom krugu molbom i provjerom se dokaže da je suma stečena pošteno i da su plačeni porezi i kad dođe soros na red njemu se odbije promjeniti dotićna suma jer je radio spekulativan napad.
legendary
Activity: 1484
Merit: 1001
Crypto-News.net: News from Crypto World
June 17, 2014, 07:43:40 AM
Quote
Jel neko mozda zna da li je neki alt coin u jedno vreme vredeo oko 50$ ili vise i koji ?

LTC je prosle godine bio 42$ to je bio najveci skok posto on prati rast BTC.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
June 17, 2014, 06:36:14 AM
Jel neko mozda zna da li je neki alt coin u jedno vreme vredeo oko 50$ ili vise i koji ?

Evo ti primjer:
https://www.cryptsy.com/markets/view/141
42 Coin. Jedan trenutno vrijedi 8.72 BTC-a. U jednom trenutku je vrijedio vise od 1000 BTC-a komad!!!!!!1111UPITNIK

I sad naivac si misli: WOW! 8 BTC-a!! Pa to je ludilo coin! Ne..nije....i to je shitcoin ko i svaki drugi. Samo je zamisljen tako da ce ga se iskopati max 42 od pocetka do kraja nejgovog postojanja. I samo zato jer ga je tako malo je i taj omjer "cijene". ono..kopa ga se po 0.0000001 i sl pizdarije...nije da ces ikad u blizoj buducnosti imati niti 0.1 a kamoli 1 42Coin, osim ako nisi dovoljno glup da ga kupis u toj kolicini. Sama cinjenica da mu je vrijednost pala sa 1000 na 8 ti daje do znanja o cemu se radi.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
June 17, 2014, 06:30:02 AM
Evo, briso sam post iz ovog topica, i otvorio sam mu thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=655394.new
Sto se mene tice, ja sam zavrsio pricu Smiley

Ne zelim se prepirat, ali onda u biti i bitcoin je shitcoin po tvome.

Nemoze Bitcoin bit shitcoin kad je prvi... Sve ostalo su kopije koje mozda na neko vrijeme zazive i onda polako odumiru. Bitcoin ne.

Realno, ne.

Bitcoin moze vrlo lako biti "MySpace" kripto valuta. Moze doci neka valuta koja ce ga pomest samo tako. Koja ce od prvog dana imati sredjen sistem odrzivog majnanja "za mase", koja ce imati od prvog dana zastitu od napada za koji se zna "od prvog dana", koja se nece bojati napraviti hard fork kad nesto negdje zasmrdi, koja ce mozda automatizirai i olaksati promjene itd.
Od Bitcoina se moze PUNO PUNO bolje. I ako netko sa dovoljno novaca krene ozbiljno, "pa pa" bitcoin. Neka od velikih firmi moze uloziti pardeset milja, okupiti timove i napraviti super coin koji ce odmah prihvacati kod sebe + dogovoriti sa par velikih sestrnskih firmi da ga i one odmah prihvacaju....Bitcoin bi imao i te kakvih problema kad bi se to desilo u trenutnom stanju i trenutnoj rasirenosti.

Mislim da Bitcoin trenutno spasava samo nepostojanje zakonskih okvira u Americi ili EU (EU kao cijelini). Kad se jednom zakonski okviri posloze, onda ce se u kripto svijet baciti i veliki igraci (PayPal, Ebay i njima slicni). Zamisli da sutra Amerika donese sve potrebne norme i pravila....zamisli da Ebay odluci napraviti svoju valutu. Pa Ebay ima vece trziste od svih merchanta koji koriste Bitcoin zajedno. Uz kolicinu novaca koje Ebay / PayPal mogu spaliti na PR, pregazili bi Bitcoin jako brzo.

Jedina sansa koju BTC ima je da ovo stanje sa nepostojanjem zakonskin pravila i normi jos potraje i da se u medjuvremenu skockaju, da im narastu muda i da napokon naprave neke promjene koje su morali napraviti davnih dana.
Ja osobno volim BTC i ideju iza njega, no ako se ne potrude da odrze tu ideju (jer im ona iz dana u dan klizi kroz ruke), prije ili poslje ce doci pravi igrac, i otpuhati ga u ropotarnicu povijesti kao sto je Facebook otpuhao MySpace i sl. servise.

Evo gledam mailing listu...pokrenuta prica o "Bitcoin mining decentralization"....nula bodova...uopce se ne prica o tome....ne diskutira...kao da nikoga nije briga.
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
June 17, 2014, 06:21:44 AM
Proda san 0.5 btc za ltc upravo i sad gledan kad će Titan da uduplan na 1 btc.  Grin Grin Grin
legendary
Activity: 3724
Merit: 1028
The Best Tipster on the Forum!!
June 17, 2014, 06:19:13 AM
Jel neko mozda zna da li je neki alt coin u jedno vreme vredeo oko 50$ ili vise i koji ?
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
June 17, 2014, 06:14:26 AM
Evo, briso sam post iz ovog topica, i otvorio sam mu thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=655394.new
Sto se mene tice, ja sam zavrsio pricu Smiley

Ne zelim se prepirat, ali onda u biti i bitcoin je shitcoin po tvome.

Nemoze Bitcoin bit shitcoin kad je prvi... Sve ostalo su kopije koje mozda na neko vrijeme zazive i onda polako odumiru. Bitcoin ne.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
June 17, 2014, 06:11:58 AM
Evo, briso sam post iz ovog topica, i otvorio sam mu thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=655394.new
Sto se mene tice, ja sam zavrsio pricu Smiley

Ne zelim se prepirat, ali onda u biti i bitcoin je shitcoin po tvome.

Jep i to je vise puta na vise foruma napisao. Jako negativan tip za nekoga tko je zaradio puno para na Bitcoinu...
Ili samo bolno realan....jer....iskreno, Bitcoin ima poprilicnu sumu negativnih stvari koja je mogla/trebala biti drukcija/bolja
member
Activity: 65
Merit: 10
June 17, 2014, 06:02:47 AM
Evo, briso sam post iz ovog topica, i otvorio sam mu thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=655394.new
Sto se mene tice, ja sam zavrsio pricu Smiley

Ne zelim se prepirat, ali onda u biti i bitcoin je shitcoin po tvome.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
June 17, 2014, 05:34:34 AM
Ima prijevod i na njemackom i na kineskom, zasto ne bi bio i na hrvatskom? Dobro, hrvatska ima puno manje stanovnika, ali s bosnom i srbijom ipak nas ima. Ja vidim buducnost u ovom coinu, zato ga zelim upoznati s sto vise ljudi. I ne, nisam ja dev, samo sam obećao devu da cu prevest i poslat u par balkanskih bitcoin/altcoin foruma info o coinu. Nikoga ne nagovaram na investiciju, svatko moze imati svoje mislenje o coinu, dali je shitcoin ili nije.
Pozdrav
Normalno da je ogromniiii šitkoin šta bi bija drugo.pa Litecoin je šitkoin a o ovom tvom nisam ni čita ništa ali znam da je šitkoin.
da bi neki novćič bija nov i da ga ja ne bi nazvao šitkoin treba bi biti
otvorit svoj forum i crowfunding
skupiti 100-200 vrhunskih programera u neki open source
skupiti 100-1000 investitora sa po 10000$ po investitoru
ekonomisti napravit plan šta žele sa novčičem
napravit novčić testirati ga u nekom zatvorenom krugu itd poništit sve novčiče kad su otklonjeni veči  bugovi.
pokrenuti svoj exschange i potpisati ugovore sa bankama,uskladit se sa zakonom
organizirati gatwey payment za široke mase preko kartičara
kontaktirati trgovce da prime vaš novčič kao sredstvo plačanja
fiksirati tečaj i sve skupljena sredstva staviti na stranu kupovine novčiča na exschange i javno početi fer rudarenje
e da svi koji bi uložili $ u taj novčić bi izgubili svoje fiate i za to bi dobili ništa a kupljeni novčići automatski bi išli na stranu prodaje sa +3% cijene i tako konstantno u krug dok vam se nebi izgubila kupovna moć.i ako bi trgovci prihvatili vaš novćič krug bi se povečavao i vi biste zaradili lovu a ako se nebi prihvatio novćič izgubili bi ulog i novćič bi se pretvorija u šitkoin.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
June 17, 2014, 05:20:44 AM
Pozdrav.
Izbrisat cu ga, samo mi molim te reci gdje da otvorim temu? Dobrovoljno sam pristao da prevedem na hrvatski info o coinu, nisam ja dev...
Malo mi je glupo otvoriti u other languages sekciji, a hrvaske sekcija nema (samo ovas thread)
Hvala
https://bitcointalk.org/index.php?board=11.0
i recimo otvoriš novu temu
ann(hrvatski) ili koji god jezik voliš i održavaš ga.
ili po pravilu bi trebao otvorit ovdje https://bitcointalk.org/index.php?board=159.0   i nazoveš ANN(šitkoin-hrvatski)
a nama ovdje daš link i završena priča
Pages:
Jump to: