Pages:
Author

Topic: Kripto piyasasına girince yapılmaması gereken şeyler - page 6. (Read 2264 times)

newbie
Activity: 70
Merit: 0
Kritik noktalardan birisi sabırlı olmak gerektiği. Çok kısa zamanda büyük kazançlar beklemek hata olur
member
Activity: 336
Merit: 12
Hocam iyi hoş demişsiniz akıl vermişsiniz de bu işler dediğiniz kadar kolay olmuyor maalesef ya. Yani bakınca insanlar bir şeyler yapacak ki hatalarından ders alıp öğrenecek.

Hocam haklısın hatalar olması bir musibet bir nasihatten iyidir ama burda kaybedilen para maalesef . Sen belki cüzi miktarla deniyorsun bazıları ev, araba satıyor kredi çekiyor dönüşleri insan psikolojisi uzerine düşündüğünde çok kötü.
full member
Activity: 630
Merit: 103
Hocam iyi hoş demişsiniz akıl vermişsiniz de bu işler dediğiniz kadar kolay olmuyor maalesef ya. Yani bakınca insanlar bir şeyler yapacak ki hatalarından ders alıp öğrenecek.

hatayı yapan ya da yanlış tercihlerde bulunanların ders çıkarıyor olduğu bi gerçek fakat forumda tecrübeli kişilerin yazdığı tavsiyelerin çok fazla faydasını gördüm. birileri zaten önceden hata yapmış, ışığıyla bizi aydınlatmış oluyor
member
Activity: 476
Merit: 75
Bu piyasada fırsatlar bitmez bu kadar basit ilk bu öğrenilmesi lazım dal dan dala zıplamaya gerek yok. Düzgün bir proje seçip sabretmek lazım bence en akıllıca yatırım bu.
member
Activity: 224
Merit: 10
full member
Activity: 728
Merit: 151
bizim gibi okumayı araştırmayı sevmeyen toplumların bireylerinin güzel bir islah sahası oldu aslında bu borsalar...ee ne demişler aptallar olmasa akıllılar aç kalırmış  Grin herkes sabırlı olacak diye bişey yok o sabırsızların sayesinde sağlam duranlar kazanacak ..bu işler böyle..bir nevi doğal eleme yöntemi iyi oluyor böyle Cheesy
member
Activity: 490
SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY
Piyasaya ilk defa giren ve beni dinlemek istemeyen bir arkadaşım çok ciddi paralar kaybetti. Twitter üzerinden her takip ettiği kişinin ona çok para kazandıracağını düşündü ama gerek yanlış tercihler gerekse acele hareketler sebebiyle çok para kaybetti. Ona dikkatli olmasını söyledik ama dinlemedi bizi. Şu anda kriptolara çok mesafeli duruyor. Bence kendi araştırmanı yapmak ve alım satım kararlarını hızlı vermemek gerekli. Birde alınan bir altcoin için nerede satabileceğinizle ilgili bir fikir sahibi olmalısınız. Yükseliyor bu daha yükselir mantığı çok doğru değil.
newbie
Activity: 146

Hırs yapmamak ve sabırlı olmak. Sabırlı olmak özellikle çok zor. Otokontrolü gelişmemiş insanlar sabırsız olup para kaybediyorlar.
full member
Activity: 230
Merit: 100
Sürper bir özeleştiri olmuş ve hepimizin ders almamız gereken konular kafanızı çalıştırın araştırın okuyun yorum yapın o zaman bu piyasada az zarar görürsünüz
newbie
Activity: 133
Öneriler için teşekkürler
newbie
Activity: 35
Güzel bilgilendirmen için teşekkürler. Günde en az 2 saatimi bu işleri araştırıp yeni şeyler öğrenmeye ayırıyorum. Bence okuyup araştımak faydalı olacaktır.
member
Activity: 680
Bu ise baslayanlar icin gercekci bir tavsiye  özeti olmus bu durumlari yasayan bir cok insan var ben de onlardan biriyim  Smiley insan zamanla daha iyi anliyor tabiki.. ozellikle okumak arastirmak cok onemli kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemek lazim bu ilk madde benim gozumde.. sonrasinda ise yatirimi parcalayip sadece bir projeye yatirmamak ise de ikinci kuralim oldu..
member
Activity: 574
Merit: 14
coinini borsaya attın boş boş duracağına şu pump yapan listeden birisini alayım dersen baştan kaybedersin. bu bildiğim kumar. araştırmayı güzelce yapıp henüz pumpun başında ve daha yavaş hızda yükselenleri takip etmek ne kadar doğru ise kriptoların ana yönlendiricisi olan coinlerdeki durumu da bir taraftan göz gezdirilmesi faydanızadır.
newbie
Activity: 146

Tavsiyelerin yanında şans çok önemlidir. Herkes doğru hamleyi yapamadığı sürece kazanabiliriz. Yani benim kazanmam için başkasının kaybetmesi gerekiyor. Deniz çok büyük olduğu için bu kaybediş kişiselleşemiyor. Bu piyasa win-lose piyasa.
newbie
Activity: 96
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim çok faydalı bilgiler böyle böyle tecrübe edip daha fazla kazanacağız umarım.
full member
Activity: 314
Merit: 101
öncelikle psikoloji testleri yaptırmak lazım sanırım. çünkü bu piyasa adamın psikolojisine ciddi anlamda zarar veriyor.aşırı heyecan, mutsuzluk, depresyon vs. bildiğiniz tüm psikiyatrik olayları bu piyasada işlem yapan herkes sık sık yaşıyor. yani sağlığımız elden gidiyor farkında değiliz. aşırı bir bağımlılık oluşturuyor bu piyasa ayrıca. zararda mısınız kardamısınız bir önemi yok. illa ki birşeyler alıp satmak zorunda hissediyor insan kendini. bu piyasaya yeni girecek arkadaşlara önerim kişilik testleri falan yaptırmaları, bağımlılığa meyilli ve strese gelemiyorsanız uzak durun. bu iki unsur siz de nötrse. girin kafanıza göre takılın herşeyi zamanla öğreniyorsunuz zaten. herkese sabır diliyorum.
newbie
Activity: 112
Kripto para yatırımcılarının büyük kısmı özellikle Aralık 2017’de piyasa yeni giren yatırımcılar büyük zarar yaşadılar. Belki bu yazıyı okuyan çoğunuz bu zarardan nasıl çıkacağınızı düşünüp duruyorsunuz, bir yandan da borsalarda yatırımınızın durumunu an ve an takip ediyorsunuz.

Peki bu zarardan nasıl kendinizi kurtarabilirsiniz? Seçenekler çok fazla değil:

Hodl ! Ama bunun da bir garantisi yok. 3 ay sonra 17.000 $’dan aldığınız Bitcoin 1000 $’da olabilir.
Kripto para borsalarında trade etmek. Tamam bu güzel bir seçenek olabilir, elinizdeki Bitcoinler’i ya da diğer koinleri satıp aşağıdan almak ve böylece koin miktarını arttırmak. Ama zararınızı bu trade’lerle ne kadar azaltabilirsiniz, zararın tamamından kurtuluş elinizde tuttuğunuz koinlerin fiyatı tekrar yükselmeden mümkün değil!
Margin trading! işte sorunuzun cevabı burada. Diyelim ki 1 bitcoininiz var ve zarardasınız 17000 $’dan aldınız şu anda 7000$! Zararınız 10.000 $! Kolay değil gibi gözükse de margin trading ile bir iki doğru hamlede kar’a geçmeniz çok olası.
newbie
Activity: 168
En önemlisi hazırcı olma.

5- türk milleti olarak okumayı araştırmayı sevmeyiz , lütfen okuyun araştırın

hazırdan coin önerisi sepet önerisi bekleme, ne zaman alıp ne zaman satacağını başkalarının bilgilerine bırakma, hangi borsayı hangi cüzdanı kullanacağına kendin karar verir.

oku oku oku
member
Activity: 336
Merit: 12
Başta meritler için teşekkür ederim.

Yeni bir tespitim daha var arkadaşta bahsetmiş şifre güvenliği; burda herkes bir çok bounty airdrop maksadıyla sitelere üye olunuyor. O yüzden bizde tek şifre belirleyip aynı şifreyi kullanıyoruz. Benim actigim ama kullanmadığım iki borsadan mail geldi vietnamdan giriş yapılmış, tabi param olmadığı için ordakilerde kaldi. 1 hafta boyunca hergun girdi Smiley

Kullandığınız borsalarda en üst limitten güvenlik yapın. Benim tek borsada param olduğu için umursamadım ama dikkat edin.
full member
Activity: 406
Merit: 104
Bence bunlardan en önemlisi,  düzgün şekilde hesap ve şifre saklama alışkanlığı edinmektir, yani bakıyorsunuz bir kişi 50 yerde borsa hesabı açmış bir sürü koin almış ama hesapları güvende değil, işte bence en önemli olay bu
Pages:
Jump to: