Pages:
Author

Topic: Kripto piyasasına girince yapılmaması gereken şeyler - page 7. (Read 2264 times)

member
Activity: 280
Merit: 10
kesinlikle panik satışlarından uzak durulmalı ilk önce öğrenilmesi gereken şey bu bence. gerisini elbet bir şekilde öğrenirsiniz ama panik satım alım yapmamayı öğrenin...
newbie
Activity: 98
Merit: 0
paylaşım için teşekkürler, kesinlikle sabırlı olmak gerekiyor, aşırı hırsla büyük kazanç beklentilerine girmekte hata öncelikle çok iyi araştırılmalı bilgi sahibi olunmalı riskli olduğu kadarda güzel kazançlar elde etmek için iyice anlamalı bu konuyu ben kazanç sağlamış yakınlarımı örnek alıyorum Smiley
member
Activity: 101
Merit: 17
Kesinlikle ve kesinlikle adını sanını bilmediğiniz, marketcap'i olmayan, anlık "pumplanan" coinlerde trade meselesine bulaşmayın. Eğer bir anda pumplanmışsa muhtemelen bir anda düşecektir sonra yine bir anda yükselecektir.

Diyelim ki o hatayı yaptınız yüksekten girdiniz, baktınız düşüyor... Düşüşün başladığı yerden çıkın. Normal hareketlilikte %20 kayıp rasyoneldir, bu tür ani hareketli coinlerde %10'u görünce çıkın. Kaçın, arkanıza bakmayın Smiley
member
Activity: 182
Zarar ettim diye zararımı bundan şundan ondan çikarmaya çalışmayin batarsiniz.
member
Activity: 280
yapılması gereken en büyük şey, yatırım disiplini oluşturmaktır hocam,

yoksa para kaybedersiniz
newbie
Activity: 4
saol tavsiyelerin için bende yeni girdim bu piyasaya tavsiyelerine uyucagım
hero member
Activity: 756
Merit: 505
herşeyden önce aç gözlü olmamak. kaybetmeyi, zarar etmeyi göze alabilecek meblarla girmek. uzun uzun okumak araştırmak. her söylenene her habere itibar etmemek inanmak. nerde sabır gösterip nerde ısrarla beklemek gerektiğini de yine araştırmak öğrenmek.
member
Activity: 490
SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY
Her sey bir kenara ani haraketlerde hizli karar vermek cok yanlis bir karar olur. Sakin olmakta fayda var. Piyasa bazen bi asagi bi yukari derken alim satim kararlari hep pisman eder
newbie
Activity: 42
Benim gibi yeni başlayanlar için faydalı öneriler
member
Activity: 322
Kesinlikle hirs yapilmamasi gerekiyor..  Hirs her zaman kaybettiriyor tecrubeyle sabit.
newbie
Activity: 79
3 ay önce sürekli al sat yaparak 2000 tl yi 500 tl ye indirdim hiçbirşey yapmayıp gvt alsaydım 15 bin olacaktı bilmeden al sat yapmayın ben şöyleydim 5 aldım ertesi gün 4 e düştü satıp başka alıyordum bu şekilde parayı erittim aslında çok değil 1 hafta beklesem 7 oluyordu en kötü boğa piyasasında benim gibi andavalları çok iyi silkeliyorlar bu yaptıklarımı yapmayın tek tesellim öyle yüksek paralarla girmemiş olmam şuan hiçbir şekilde para yatırmıyorum sdece airdrop ve bounty kovalıyorum zararımı çıkarmak için  Grin

ilginc bir deneyim olmus, paylastiginiz icin tesekkurler.Ogrenilecek cok sey var belli ki
member
Activity: 61
Merit: 100
5. maddeye katılıyorum hocam, gerçekten türk milleti olarak, hiç araştırmıyoruz, körü körüne inanıyoruz, en büyük örnek ise çiftlik banktır
member
Activity: 574
Merit: 13
Bu piyasa da herhalde en önemli yapılmaması gereken şey tüm paranın aynı yere yatırılmamasi gerek!
member
Activity: 294
Yapilmamasi gereken en onemli sey kaybetemeyi goze alabilecegin miktar ile yatirim yapmaktir. Bir sonraki ise her okudugun yazinin buyusune kapilmadaniyi arastirma yaparak yatirimlarda bulunmaktir. Eger teorik bilgi olarak yeterli degil iseniz en azindan farkli kisilerin yorumlarindan ve piyasa degeri uzerinden tahmin yuruterek yatirim yapilmasi mantiklidir.
jr. member
Activity: 476
Merit: 2
Bu işi yapacaksanız çok çaba göstermeniz lazım artık eskisi gibi alayım 20 30 kat gitsin kalmadı.Airdroplar para etmiyor,bountyler gittikçe zorlaşıyor ve geliri düşüyor.Her taraf scam dolu bide kendi milletimiz,üstat sıfatıyla anılan insanlar sosyal ağlarda milleti referral kasmak için dandik projelere yönlendirip zarar ettiriyorlar.En önemliside borç ile işlem yapmayın,portföyünüzü btc,usd ve altcoin olarak ayırın.Altcoindede btcde de full long term veya trade atmayın belli miktar long belli miktar hep trade için kalsın bunu ayarlamak çok önemli. Herkese kolay gelsin işimiz zorlaşıyor her geçen gün.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1000
Yatırdığınız parayı artık kaybetmişsiniz gibi girin ilk önce bu işe.Daha sonra sırf birileri söyledi diye araştırmadan herhangi bir coin satın almayın.Bu coin çok düştü diye bir coini almanızı önermem dibin dibi vardır örneğin şuan piyasalarda yaşanılan durum buna bir örnek teşkil ediyor.
jr. member
Activity: 56
Merit: 12
yeni başlayan biri kesinlikle al sat dan yeterli bilgisi yoksa uzak durmalı. ben şahsen ilk başladığımda girdiğim herhangi bir coin alıp 3 ay bekletmiş olsaydım cüzdanı 10 a katlamıştım:/
member
Konu ile ilgili çok fazla alakası yok ama Daha dimin pelin çiftin programını izledim. Programda murat Bardakçı vardı ve adamın en çok yakındığı şey. Okuyun kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyin olmuştu. Adam tarih için bunu söyledi ama tum hayatımızda bunu yapmamız lazım
jr. member
Merit: 1
3 ay önce sürekli al sat yaparak 2000 tl yi 500 tl ye indirdim hiçbirşey yapmayıp gvt alsaydım 15 bin olacaktı bilmeden al sat yapmayın ben şöyleydim 5 aldım ertesi gün 4 e düştü satıp başka alıyordum bu şekilde parayı erittim aslında çok değil 1 hafta beklesem 7 oluyordu en kötü boğa piyasasında benim gibi andavalları çok iyi silkeliyorlar bu yaptıklarımı yapmayın tek tesellim öyle yüksek paralarla girmemiş olmam şuan hiçbir şekilde para yatırmıyorum sdece airdrop ve bounty kovalıyorum zararımı çıkarmak için  Grin
jr. member
Activity: 37
Merit: 1
açıkçası tecrübe olmadan trade işine başlanırsa parayı sıfırlamanız mümkün,en garantisi trade bilmiyorsanız projesine ve vaatlerine güvendiğiniz coinlere uzun vadeli yatırım yapıp unutmak.uzun vadeyi bazı arkadaşlar 3-4 ay belirliyor ama en azından 1 sene gerekir.
Pages:
Jump to: