Pages:
Author

Topic: İmamlara verilen para ekonomiyi çökertiyor mu ? - page 5. (Read 1378 times)

member
Activity: 448
Merit: 14
Diyanete verilen ödenek maalesef üretim yapılmasını sağlayacak kuruluşlara verilmediği için asıl amaç eksik kalıyor. Bu da ekonomiyi çökertiyor.
jr. member
Activity: 406
Merit: 1
diyanet işleri 9700 civarında yeni kadrolu eleman alıyormuş. hala daha yok öyle bir şey diyen var mıdır acaba bu konu hakkında.
member
Activity: 308
Merit: 10
Evet çökertiyor.Sonuçta ne yapıyor bu adamlar ne üretiyorlar ? onu sormak lazım.Yaptıkları işi herhangi bir insanda yapabiliyorsa bu adamlara neden bu kadar çok ödeme yapılıyor anlamış değilim açıkçası.
jr. member
Activity: 43
konu başlığı cami imamlarına verilen maaş fakat yorumlar da cami ileri cami geri ya arkadaşlar inanın yorumları okuyunca şok oldum sizin derdiniz ne camiden kime zarar gelmişki bize zarar gelsin allahım o camılerin sayılarını arttırsın inşallah  camiler allahın evidir tabiki güzel olmalı lüx olmalı ihtişamlı olmalı nedir bu cami düşmanlığı üstelik cami inşaaatları nın neredeyse %100 bağışlarla yapılıyor halktan toplanan zenginlerden toplaanan paralarla yapılıyor 
newbie
Activity: 42
Merit: 0
Ulkemizdeki Imam ve Hoca sayisi ile Dunyadaki Tum Muslumanlara Imamlik Hocalik yapilir,onlara verilen maas ile 2. Turkiye insa edilir.onlara tahsis edilen luks binalar araclar ile 10larca okul acilir.

Edit : Diyanet Kur"an a uymuyor ki cemaatin uymasini bekleyelim.Dini insanlara ogretmiyorlar Dinimizi insanlara Satiyorlar..Aradaki Farki Anlarsiniz,
jr. member
Activity: 378
Merit: 3
imamlar da en fazla asgari ücret almalılar. adam hem ibadetini yapıyor hem de ortalamanın çok üstünde para alıyor. daha mevlüt, cenaze vs işlerine girmiyorum bile.
Rdu
jr. member
Activity: 224
Aslında imamlara ücret ödenmesi yanlış değil belli bir miktar ödenebilir ama adamlara ödenen ücret bildiğin memur maaşından daha fazla ve imamların çoğu imamlık dışında başka bir meslek de icra ediyor. Bence bu ücret maksimum 1000 TL olmalı, fazlası gereksiz tabiki.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Aslında olay sadece maaş değil. Birçok imam kira vermeden, şehrin en güzel yerlerinde ve hatta bazıları bahçeli evlerde oturuyor. Malesef yakınen tanıdığım imamlar var ve ahlaksızlıkları gerçekten fazla Sad
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
Bencede eğer yüzyıllardır müslüman isek.İmamlara gerek olmadığını düşünüyorum.Yani imam kavramını neden bir meslek haline getirdiklerini anlamadım açıkçası ? Cemaatin içinde PARASIZ KILDIRACAK birileri yok mu yani ? Bilgileri yetmiyorsa bu nasıl müslümanlık oluyor. ?
jr. member
Activity: 462
Merit: 2
Milletvekilleri belediye başkanları belediye çalışanlarının maaşları ve belediye giderleri ekonomiyi çökertmiyor hele memur maaşlarına hiç girmiyorum ama imamlara verilen maaş çökertiyor öyle mi? Mümkün değil.
full member
Activity: 420
Merit: 100
Hristiyanlar ve yahudiler yaptıkları ibadethanelerle övünürken biz müslümanların yapmasında ne gibi bir kötülük var? Siz hiç hirstiyanların veya yahudilerin yaptığı kilise veya sinagogları eleştirildiğini gördünüz mü? Camilere ve imamlara gelinceye kadar bir sürü boşa giden harcamalar var. Asıl onların durdurulması gerekiyor.
Zamanındabu ülkede, bu ülkenin Cumhurbaşkanı THY uçağını sadece balık almak için İzmir'e gönderdi. Bakanların, belediye başkanlarının, valilerin, bürokratların, paşaların  yaptığı israfları saymıyorum bile.
Bu ülkede dincisi, solcusu, sağcısı, alevisi, ateisti vs,  düşüncelerinde ve yaşayışında (dikkat edin ''söyleminde'' demiyorum çünkü dilde herkes milli, vatansever, vatanperver) milli olmadığı sürece daha çok boşa para harcarız biz.
Şu ekonomik krizde hangi parti veya hangi parti milletvekili ben zam istemiyorum dedi?? Hangisi harcırahlarından vazgeçti? Hangisi kendine sağlanan özel imkanlardan vazgeçti?? vs...
Oy kullanma işi artık midemi bulandırıyor. Bizi soyacakları, bizim paramızı boşa harcayacakları kendi ellerimizle seçiyoruz.
arkadaşa katılıyorum. konuyu açan ve yorum yapan arkadaşların çoğu da düşüncelerinde haklı evet ancak bizim ülkemizde en çok sömürü siyasetçiler tarafından yapıldığını aşikardır, geri kalan her şey bunların yanında devede kulak değil devenin kıllarından bir tane kıl kadar ederi yoktur.adamlar rahat yaşasın, çolukları çocukları üst düzey geçinsin diye bizler acınacak hallere düşüyoruz, bu nasıl bir sistemdir? ülkenin en üst makamındaki insanla, en yoksul kişisi aynı adalete sahip olmadıkça devlet sistemine inancım kalmadı artık, bu şekilde var olmasının bir anlamı yok.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
İmanlara verilen para bu kadar bol keseden verilmese ve bu verilmeyen paralar ülkemizin eğitim sistemi için harcansa gelecekte ülkemizin kalkındığını görürüz ama bunu düşünen var mı o zihniyet var mı ? şimdi ücretli öğretmenleri devlet çalıştırıyor ve devlet kendi taşaronluk yapıyor aynı işi yapan kadrolu ve sözleşmeli olan iki grup var ve biri diğerinin yarısı kadar para alamıyor ve devlet ülkenin ihtiyacı olan öğretmen sayısının atamasını yapmayıp imamlara kadro açıyor hal böyle olurken bu ülkenin gelişmesini nasıl bekleriz !
sr. member
Activity: 1092
Merit: 254
Abi sürekli söylendi işte sırayla kıldırsalar namazı cemaat olarak tamam.O imam arkadaşlarda başka işlerle uğraşsınlar.Herkesin bu denli imam olup 5 vakit namaz kıldırıp bu kadar maaş alması çok garip ya.
jr. member
Activity: 462
Merit: 2
kesinlikle ama kesinlikle evet. ibadette maddiyat olmasın madem müslüman ülkeyiz diye geziyoruz. bir hafta öğretmen diğer hafta esnaflar kıldırsın namazları vs.
full member
Activity: 158
makam araçlarına verilen paraya çerez parası diyen zengin maliye bakanı gördü bu ülke imamlara verilen para diyanet bütçesinin rekor kırmasına vesile oldu üretim yok hayat pahalı imam sayısı gerçek ihtiyacın üzerinde.
full member
Activity: 223
imamlara kafayı taktık peki imamlar ne yapıyor belediye başkanlığına aday olduğunu kürsüden ilan eden imam, sokakta başı açık gezen kadın tecavüzü hak eder diyen imam örnekleri günün şartlarını ne kadar karşılıyor.
member
Activity: 146
minik kitle nasıl tüm ülkelerin kaynaklarını kendine ayırıp milyonları aç karnına yaşamaya razı eder hani insanlığın geldiği nokta bu mu vatandaşının temel gereksinmelerini karşılayamayan devlet eksik kalır sonuç aç, hasta, eğitimsiz milyonlar.
member
Activity: 322
Merit: 15
Hristiyanlık aleminde aynı şeyler yaşandı yüzlerce yıl rahipler semirdi toplum açlık sefalet hastalık üçgeninde kıvrandı sonunda aydınlar eşiliğinde krallar gücü ele geçirmek için halkı yanına alarak kilisenin mal varlığına el kondu eskiden zengin olmak rahip olmaktan geçerdi.

Ortaçağ Avrupasında yönetim aynen öyleydi. Bu yüzden bilimde geri kaldılar zaten. Şu anda bizim müslüman aleminde de aynı şey söz konusu. Dini kullanan yönetim kadrosu zenginlik içinde iken ülkeler bilimden uzak halk sefil.
legendary
Activity: 1456
Merit: 1005
imamlara verilen para ekonomiyi çökertmez lakin sürekli bütçe aşımına gitmemeleri gerekir yılın dolmasına iki ay kala devlet kurumları bütçelerini aştı, kalan parayı verimli kullanın imamlara verilen para göze batmaz
member
Activity: 98
Hristiyanlık aleminde aynı şeyler yaşandı yüzlerce yıl rahipler semirdi toplum açlık sefalet hastalık üçgeninde kıvrandı sonunda aydınlar eşiliğinde krallar gücü ele geçirmek için halkı yanına alarak kilisenin mal varlığına el kondu eskiden zengin olmak rahip olmaktan geçerdi.
Pages:
Jump to: