Pages:
Author

Topic: İmamlara verilen para ekonomiyi çökertiyor mu ? - page 8. (Read 1378 times)

legendary
Activity: 2548
Merit: 1326
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
20 hanelik köye en görgüsüzünden 3 tane cami yap, okul, sağlık ocağı falan umurunda olmasın, ondan sonra da "dövlet bize bahmir"
Şehirler de farklı durumda değil, güya Lösev adına falan para toplamaya çalışan sdolandırıcılara çok gülüyorum, ulan salak, onlara para verecek kitle belli. Sen bastır Özdomalan Mahallesi Cami Yaptırma ve Geliştirme (neyi geliştireceklerse?) Derneği diye makbuzunu, para kırarsın be.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Ya zaten türkiye de kimse camiye pek gitmiyor sadece bayram ramazan ve cuma günleri camilerin olduğu hatırlanıyor ve hepimiz sofi oluyoruz onun dışında 300-500 takılıyoruz o kadar para tabi ekonomiyi çökertir 7.7 milyon tl az mı
member
Activity: 308
Merit: 10
Abi boşluk buldukları her yere cami yapıyorlar çok ilginç ya.Cami masraflarını bir araştırsanız şaşırırsınız.Her yerde imam hatip okulu temeli atılıyor her yere. ..
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Sadece imamlara verilen para değil, diyanete ayrılan ve hunharca sağa sola dağıtılan bu bütçe ülke ekonomisine çok büyük bir zarar. Ülkede hakimle, savcıyla, öğretmenle uğraştıkları eleme yaptıkları kadar imamlara el atmalılar. Kimin ne işler peşinde koştuğu belli değil.
sr. member
Activity: 542
Merit: 250
Ekonomiye oldukça faydalılar bence, devamlı olarak sabretmeyi, şükretmeyi, dünyevi işlerle fazla ilgilenmemeyi azla yetinmeyi öğütledikleri için vahim ekonomik durumda olsakta mutluluğa teşvik ediyorlar, mühim bir iş.
sr. member
Activity: 616
Merit: 342
Ekonomiye faydası olmadığı kesin. Şimdi ben benim asıl merak ettiğim konu şu; İslam dinine mensup olupta gelişmiş bir tane bile ülke yok bildiğim kadarı ile. Budist ülkeler bile gelişirken İslam ülkeleri hep geri kalmış. Şimdi sorun İslam dininde mi yoksa o dini tercih eden ülkelerde mi ?

Sorun ne islam dininde ne de o dini tercih eden ülkelerde. Sorun o dini insanlara uyuşturucu gibi kullanan yöneticilerde. Bir de bu yalanlara inanan geri zekalılarda.
member
Activity: 322
Merit: 32
Ekonomiye faydası olmadığı kesin. Şimdi ben benim asıl merak ettiğim konu şu; İslam dinine mensup olupta gelişmiş bir tane bile ülke yok bildiğim kadarı ile. Budist ülkeler bile gelişirken İslam ülkeleri hep geri kalmış. Şimdi sorun İslam dininde mi yoksa o dini tercih eden ülkelerde mi ?
sr. member
Activity: 1092
Merit: 254
tuncelinin nüfusu 80 bin ve yüzde 90 alevi yine de 117 tane cami yapmışlar, cami başına düşen cemaat 10 kişiyi geçmez. çamlıca tepesine yapılan cami hele oraya kim çıkacak?

Aşırı saçma ve trajikomik bir olay bu.Abi camiler süreklide açık değil.Kullanım alanları genişletilmeli bence ne bileyim her biri farklı bir alan olarak (kütüphene,dinlenme yeri,evsizler için kalacak yer )vs kullanılabilmeli vakitler dışında.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
tuncelinin nüfusu 80 bin ve yüzde 90 alevi yine de 117 tane cami yapmışlar, cami başına düşen cemaat 10 kişiyi geçmez. çamlıca tepesine yapılan cami hele oraya kim çıkacak?

jr. member
Activity: 322
Merit: 1
bir de kendileriyle çelişme durumları var. islam dini israftan, şatafattan uzak durun diyen bir din olmasına rağmen camiye mi giriyoruz lüks bir mekana mı belli değil.
sr. member
cuma ve bayram namazları dışında neredeyse kimse camiye gitmiyor zaten. dünyadaki en ölü yatırımlar listesinde kafadan ilk üçe girer camii. imam konusu da ayrı bir şey zaten deli gibi para kazanıyorlar.

Valla en dandik köylere gidin hocam milyon liralık camiler yapılıyor.Oradaki insanlara baksanız fakir fukaralar ama camiler milyon liralık.Yazık başkada birşey demiyorum.
jr. member
Activity: 406
Merit: 1
cuma ve bayram namazları dışında neredeyse kimse camiye gitmiyor zaten. dünyadaki en ölü yatırımlar listesinde kafadan ilk üçe girer camii. imam konusu da ayrı bir şey zaten deli gibi para kazanıyorlar.
sr. member
Ülkede en yüzbini bulan cami imamı olduğu söyleniyor ne kadar doğru bilmiyorum.Bu arkadaşlar ne yapıyor ? günlük 5 vakitte namaz kıldırıyor.Peki namaz kıldırmak için bu arkadaşlara gerek var mı ?
Tamam islam  dinine  yeni geçen bir millet olsak ilk bir kaç dönem bu imamlar işe yarar öğretmek vs açısından ama şuan cemaatten her gün 1 i kıldırsa veya her vakit kötü mü olur ? Vaazlarda,hutbelerde zaten tek bir yerden yapılıyor artık.Neden bu kadar para bu insanlara havadan dağıtılıyor anlamış değilim.Ekonomiyi rayına sokarız valla.
Pages:
Jump to: