Pages:
Author

Topic: Merit alması gereken başlıklar hangileri ? - page 4. (Read 26133 times)

legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
legendary
bitcoin haberler kısmında yazan arkadaşlar da aslında bol miktarda merit hak ediyor. şimdi diyebilirsiniz ki "sitelerine hit çekiyorlar, onların ödülü de bu" ama forumda mesai harcıyorlar, çoğunlukla araştırma ve çeviri gerektiren işlere imza atıyorlar, bunu biz yapınca merit alıyorsak onların da alması lazım diye düşünüyorum. tabi merit az olunca insanlar onları es geçiyor ama merit bollaşsa hemen her başlık merit alır bence...
legendary
legendary
işte lanet olasıca meriti bunlar için istiyoruz, pas geçilmiş bir mesaj daha! Wink Smiley

Coinlerin blok zincir üzerindeki işlem yoğunlukları
birkaç gün arayla konuyu kaçırmışsınız hocam:) konu ile ilgili herkesin yorumu aynı: tlos da kim ola?

Tlos eiso yazılımını kullanan bir ağ eos zinciri hocam tlos bos eosdac meetone vs.....

En çok aktivitenin Eos' da olması çok garibime gitti hem de baya açık ara farkla, sonrasında Tlos ve Kin var ki onları hiç duymamıştım

Eos garibinize gitmesin Eth dan daha basit olduğu için dapplar ve siteler çok kolay bağlanıyor. Eos dapp altyapısı güçlüdür. Şöyleki bir forum siteniz var bir contrat oluşturmanız ve bunu sitenize entegre etmeniz 1 saatinizi almaz (başlangıç seviyesinde yazılım bilmeniz yeterlidir.)

Tlos da Eiso yazılımını kullanan bir Eos forkudur, zinciridir ondada dapp lar koşmaya başladı şuan...

bu arada bu kadar açık fark olmasını sebebi EİDOS tur eos cuzdandan EİDOS adresine 0.001 eos yollarsın oda sana 1 eidos yollar yani mining Smiley her işlem bir activite...

legendary
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
Merhaba arkadaşlar, güzel bir site gördüm paylaşmak istedim. Coinlerin aktivitelerini biraraya getiren bir site yapılmış ve insanlar hangi coini en çok kullanıyor, en çok transaction hangisinde oluyor onu göstermişler.

Sitenin linkini buraya bırakayım : https://blocktivity.info/

En çok aktivitenin Eos' da olması çok garibime gitti hem de baya açık ara farkla, sonrasında Tlos ve Kin var ki onları hiç duymamıştım sonrasında xlm, iost, Steem şeklinde gidiyor liste. Ethereumun daha üst sıralarda olmasını beklerdim ama o da anca 9.sırada yerini almış görünüyor. Hoşmuş sevdim bunları görmeyi Smiley

8 tane almış ama kesinlikle daha fazlasını hak ediyor.
legendary
Ard arda mesaj atmış gibi oluyorum ama aynı mesajı düzenleyerek gitmektense konuyu güncele taşımak ve daha çok kişinin görmesi adına yeni mesaj atarak üste alıyorum konuyu.

Merakımdan soruyorum ustad.

bu konu altına paylaştığınız bir çok mesaja baktım.  başka kullanıcılara ait başlık veya mesajları burada merit alması gereken başlıklar altında paylaşmanıza rağmen kendiniz merit vermemişsiniz. Üstelik aldığınız epey bir merit varken. Bunun özel bir sebebi var mı?

Merhaba.
Meritim olduğu zaman zaten önce merit veriyorum sonra yeterli merit almadığını düşünüyorsam buraya aktarıyorum konuyu. Meritim yoksa direk aktarıyorum ki başkaları da görsün de versin diye.
Aldığım bütün meritleri dağıtırım genelde. Meritleri mezara götürmeyeceğiz nihayetinde.
Ama şu var ki son zamanlarda daha seçici davrandığım doğrudur. Buraya aktardığım mesajlara bile bazen vermiyorum merit ama başkası görür merit alması gerektiğini düşünür diye yine de bu başlığa ekliyorum. Ekliyorum ki kaybolmasın daha fazla kişi görsün.
Başlığın amacı bu zaten, başkalarının merit alması gerektiğini düşündüğünüz mesajları aktarmak.

gospodin'e "yoksa sen de mi post kasıyorsun" diyerek beni de zan altında bırakmışsınız ona da cevap vereyim. Ne amaçla post kasacağım? Zaten günde imzamdaki kampanyanın alt limiti olan adetten daha fazla mesaj atıyorum, neden post kasayım? Öyle olsa hiç kendimi yormaz alt limitte bırakırım.
sr. member
Activity: 868
Merit: 265
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Bu ne arkadaş. Post yazıyorsun "niye böyle yapıyorsun?" başkası küfür ediyor, post mu kasiyorsun diyor .Trust veriyorsun küfürlü geri bildirim bırakıyorlar. Ula zaten günde 10-15 post yazıyorum. Post kassam sizlerle mesajlaşma miyim? Yazimda "düşünüyorum" yazmışım yani "bana göre"

Neyse bir daha forumun bitcoin haberleri kismi dışında bir yere yazmıyorum. Bunaldım valla kalın sağlıcakla.

Hocam çok takılma böyle şeylere. Bu tarz polemiklere girmemek en iyisi. Haklı da olsan, haksızda olsan yorulan sen oluyorsun.
Sonuçta anlatabildiklerin, karşındakilerin anlayabildiği kadardır. Yani sen ne derse de... O anlamak istediği kadarını anlayacak.
legendary
Gospodin üstad getmee, gollarımı açıp da getme deyeydim 😉 hocam seni seviyoruz, boşver arada olur öyle şeyler, takma kafana, görüşlerin-üslubun nevi şahsına münhasır..
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Ard arda mesaj atmış gibi oluyorum ama aynı mesajı düzenleyerek gitmektense konuyu güncele taşımak ve daha çok kişinin görmesi adına yeni mesaj atarak üste alıyorum konuyu.

bu konu altına paylaştığınız bir çok mesaja baktım.  başka kullanıcılara ait başlık veya mesajları burada merit alması gereken başlıklar altında paylaşmanıza rağmen kendiniz merit vermemişsiniz. Üstelik aldığınız epey bir merit varken. Bunun özel bir sebebi var mı?

Cevabı ben vereyim:
- bu başlık zaten başkalarının yazıları icin açılmıştı. Yani kendi postunuzu burada paylaşmanız gerekiyor.
- @phi nin meriti kalmamıştır. Zamanında herkese yeterince dagitmisti. Son zamanlarda aktif olmadığı için de merit kazanamadı diye düşünüyorum. Pasif kalarak hata yapıyor benden söylemesi.

Dostum laf olsun diye mi konuşuyorsun yoksa sen de mi post kasıyorsun. paylaştığı başlıkların merit almaya hak ettiğini düşünmesine rağmen kendisi merit vermemiş diyorum.
ayrıca senin için baktım son 120 günde 70-80 civarı merit almış 13 tane merit göndermiş yani meriti de var.

Merit verir vermez beni ilgilendirmez sadece kendisine ait bir kriter mi var düşündüğü başka bir şey mi var diye merak etmiştim. neyse.

Bu ne arkadaş. Post yazıyorsun "niye böyle yapıyorsun?" başkası küfür ediyor, post mu kasiyorsun diyor .Trust veriyorsun küfürlü geri bildirim bırakıyorlar. Ula zaten günde 10-15 post yazıyorum. Post kassam sizlerle mesajlaşma miyim? Yazimda "düşünüyorum" yazmışım yani "bana göre"

Neyse bir daha forumun bitcoin haberleri kismi dışında bir yere yazmıyorum. Bunaldım valla kalın sağlıcakla.

hero member
Activity: 1078
Merit: 696
Bende de biraz var ama veriyorum, her türlü şekilde ipe çekiyorlar reputation bölümünde, ponziciden sonra bir de merit abuser, merit circle de diye adımız çıktı. ufak ufak atıyorum.  ben genelde merit kaynağı olsun olmasın, merit dağıtan, dağılmasını sağlayan uğraşan kişilere kişilere atıyorum oradan tekrar dağılıyor. bu postu da merit circle diye alırlar. bir kanıt daha. Cheesy
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Oturup da saymadım doğrusu fakat herkesin kendi tercihi. Sonuçta kişisel bir dağıtım bu. @Phi gelince isterse açıklama yapar bu konuda. : )
legendary
Beni ilgilendirmez ama kayıtlara göre Phi hocamın meriti vardır Kalemder üstad 🙂 yani eğer silinmediyse... Ben gelir gelmez fark ettiğim an bulduğum ilk mesaja şutluyorum, o nedenle ne sürede siliniyor bilmiyorum...
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope

Sistemi bilmiyorsunuz sanırım. Bilgi vereyim. Aldığınız her 2 merit başına 1 smerit hakkınız olur.
@Phi uzun zamandır detaylı içerikler üretmediği için eskisi kadar fazla merit kazanamamış. Eski meritlerini de dağıttığı için elinde kalmamıştır. Baktığınız merit kaydı sayfası sadece son 120 gün kayıtlarını içermektedir.

Daha detaylı bilgiyi şu yazdığım yazılarda bulabilirsiniz:
https://bitcointalksearch.org/topic/merit-takipcisi-merit-felsefesi-neye-verilir-nasl-alnr-kaynak-bavurusu-5205964
member
Activity: 539
Merit: 20

Cevabı ben vereyim:
- bu başlık zaten başkalarının yazıları icin açılmıştı. Yani kendi postunuzu burada paylaşmanız gerekiyor.
- @phi nin meriti kalmamıştır. Zamanında herkese yeterince dagitmisti. Son zamanlarda aktif olmadığı için de merit kazanamadı diye düşünüyorum. Pasif kalarak hata yapıyor benden söylemesi.

Dostum laf olsun diye mi konuşuyorsun yoksa sen de mi post kasıyorsun. paylaştığı başlıkların merit almaya hak ettiğini düşünmesine rağmen kendisi merit vermemiş diyorum.
ayrıca senin için baktım son 120 günde 70-80 civarı merit almış 13 tane merit göndermiş yani meriti de var.

Merit verir vermez beni ilgilendirmez sadece kendisine ait bir kriter mi var düşündüğü başka bir şey mi var diye merak etmiştim. neyse.

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%

Cevabı ben vereyim:
member
Activity: 539
Merit: 20

legendary
legendary
Pages:
Jump to: