Pages:
Author

Topic: Merit alması gereken başlıklar hangileri ? - page 6. (Read 26133 times)

legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
hero member
Activity: 1582
Merit: 670

Bu başlık benimde az önce dikkatimi çekti. Bu akşam dizi izlemeden bu videolara dalacaz sanırım.
Mr. Robot yeni sezon başlamış onu izleyecektim, şu videoya başladım Smiley https://www.ted.com/talks/william_li_can_we_eat_to_starve_cancer#t-221760

İzle üstad. Ben de yarın listeden sırayla izleyeceğim beğendiklerini söyle de onlardan başlayalım.
legendary

Bu başlık benimde az önce dikkatimi çekti. Bu akşam dizi izlemeden bu videolara dalacaz sanırım.
Mr. Robot yeni sezon başlamış onu izleyecektim, şu videoya başladım Smiley https://www.ted.com/talks/william_li_can_we_eat_to_starve_cancer#t-221760
hero member
Activity: 1582
Merit: 670

legendary
legendary
legendary
legendary
legendary
legendary
legendary
legendary
legendary
Fazla miktarda dolar kazancı olunca ülkeye resmi yollardan nasıl sokulur bunun konuşulduğu verimli bir konu olmuş bence, içinden bazı mesajları seçip ekledim merit alabilir diye düşünerek. Her yerde kolay kolay bulunamayacak bilgiler olabilir.

Merhaba, yaklaşık değeri 500.000$ ı bulan btcleri çekmem gerekiyor. Acaba yüksek seviyelerde sorun çıkarmayacak olan hangi borsalar vardır? Varlık barışı kapsamında Türkiyeye sokmayı planlıyorum. Yurtdışı başvurularını Türkiye'deki borsalar yurtiçinden transfer yaptıkları için bankalar kabul etmiyor. Bu yüzden yurtdışından direkt swift ile almam gerekli. Varlık barışı ile sokan bir arkadaş ayrıca yardımcı olursa sevinirim.
Şimdi konuya bakınca sandımki arkadaşın 500.000.000 usd yada 1.000.000.000 usd  Grin Grin Grin gibi bir paradan söz ediyoruz ve parayı ülkeye nasıl sokacaz derdine düşmüşiz gibi.ama 500k usd gibi bir para kapalıçarşıada çoğunun günlük çantasının kenarında olan bir paracıkdan bahsediyoruz. Grin
Sen bu işlere bulaşmadan sana kısa yoldan nasıl o btc yi algülüm ver gülüm elden çıkarayım dersen istanbulda isen kapalıçarşı çuhacı hana gidersin o sırada bir malum btc alan yer var bildiğin dükkan döviz bürosu gibi bunlar % 3 eksiğine alıyor ve paranıda şakkkk diye veriyor.yanii btc 10000 usd ise sana 9700 usd düşer gibi düşün.
Tabii şunu dersen benim cüzdanı bilgisayarda dersen notebook yanında gidilip orda wireless ile bağlanıp para onların btc hesabına yatıp 1-2 onay olunca paranında % 3 eksiğine alıyorsun olay bitiyor.Yok ben illa vergi barışı yapıcam barışı severim diyorsan diğer yolları dene benim dediğim yol en hızlısı.Smiley
ist değilsen tanıdık birini yolla kapalıçarşıda çuhacı hanı sorsun o hanın dükkanların birisi zaten hemen görür malum dükkanı. Cheesy
Şimdi konuya bakınca sandımki arkadaşın 500.000.000 usd yada 1.000.000.000 usd  Grin Grin Grin gibi bir paradan söz ediyoruz ve parayı ülkeye nasıl sokacaz derdine düşmüşiz gibi.ama 500k usd gibi bir para kapalıçarşıada çoğunun günlük çantasının kenarında olan bir paracıkdan bahsediyoruz. Grin
Sen bu işlere bulaşmadan sana kısa yoldan nasıl o btc yi algülüm ver gülüm elden çıkarayım dersen istanbulda isen kapalıçarşı çuhacı hana gidersin o sırada bir malum btc alan yer var bildiğin dükkan döviz bürosu gibi bunlar % 3 eksiğine alıyor ve paranıda şakkkk diye veriyor.yanii btc 10000 usd ise sana 9700 usd düşer gibi düşün.
Tabii şunu dersen benim cüzdanı bilgisayarda dersen notebook yanında gidilip orda wireless ile bağlanıp para onların btc hesabına yatıp 1-2 onay olunca paranında % 3 eksiğine alıyorsun olay bitiyor.Yok ben illa vergi barışı yapıcam barışı severim diyorsan diğer yolları dene benim dediğim yol en hızlısı.Smiley
ist değilsen tanıdık birini yolla kapalıçarşıda çuhacı hanı sorsun o hanın dükkanların birisi zaten hemen görür malum dükkanı. Cheesy

Kapalıçarşıyı düşündüm ama sonuçta onu çat diye bankaya yatırıncada aldıktan sonra diğer arkadaşların dediği gibi öpebilirler ve MASAK'la uğraşılmaz. O parayla emlak gayrimenkul alsan yine dert nerden parayı buldunu vergi levha sorgulamaları fln filan... Araştırmalarımda da Bitstamp okudum ancak bu seviyelerde 100.000 Dolar üstü hesaplara bloke konma şikayetleri ve davaları çok sayıda. O yüzden o kadar riskte alamıcam.

Oturum izni alıp bir yerlerde hesap açıp biraz daha araştıracağım gibi duruyor durumu. Bu şekilde çok kişi okudum forumda ve hep cevapsız kalmış sorular ve sonuçlara rastladım. Eğer sonuca ulaşabilirsem yada birileri yardımcı olursa detayları editleyeceğim. Teşekkürler herkese

Kapalıçarşıyı düşündüm ama sonuçta onu çat diye bankaya yatırıncada aldıktan sonra diğer arkadaşların dediği gibi öpebilirler ve MASAK'la uğraşılmaz. O parayla emlak gayrimenkul alsan yine dert nerden parayı buldunu vergi levha sorgulamaları fln filan... Araştırmalarımda da Bitstamp okudum ancak bu seviyelerde 100.000 Dolar üstü hesaplara bloke konma şikayetleri ve davaları çok sayıda. O yüzden o kadar riskte alamıcam.

Oturum izni alıp bir yerlerde hesap açıp biraz daha araştıracağım gibi duruyor durumu. Bu şekilde çok kişi okudum forumda ve hep cevapsız kalmış sorular ve sonuçlara rastladım. Eğer sonuca ulaşabilirsem yada birileri yardımcı olursa detayları editleyeceğim. Teşekkürler herkese

Bitstamp withdrawal için en çok kullanılan borsa ve sorun yaşanması çok doğal. Eğer paran legalse en düzgün borsadır. Ben bahsettiğin miktarda çekim yapıp varlık barışı işlemi gerçekleştirdim ve iki transferim de 4 iş günü içerisinde banka hesabıma geçmişti. Senin yerinde olsaydım kazandığım parayı asla tek bir borsaya emanet etmez ve işlemi 5 parçada gerçekleştirirdim. Tabi yurtdışı yapabiliyosan orada takıl derim, Türkiye Ege dışında artık parası olanın duracağı bir ülke değil.
Bir kaç soru sorabilir miyim? Bilgilendirici ve tecrübeli bir paylaşım olur cevaplayabilirseniz.

Yaptığınız transfer miktarı ne kadardı ?
Ayrıca bunlarda yaşadığınız kesintileri belirtebilir misiniz? ( International wire transfer – 0.1%, 25 USD/EUR minimum fee ) Buna ek neler çıktı?
Varlık barışı işinde en son hesaba gelen para kesintilerden doldurulan form ile farklı çıkma durumu var. Bu durumda ne yaptınız güncelleme yapılıyor sanıyorsam formda? 
Varsa Bitstamp dışı bir borsada önerebilir misiniz bu şekilde para çekiminde ?
Bir kaç soru sorabilir miyim? Bilgilendirici ve tecrübeli bir paylaşım olur cevaplayabilirseniz.

Yaptığınız transfer miktarı ne kadardı ?
Ayrıca bunlarda yaşadığınız kesintileri belirtebilir misiniz? ( International wire transfer – 0.1%, 25 USD/EUR minimum fee ) Buna ek neler çıktı?
Varlık barışı işinde en son hesaba gelen para kesintilerden doldurulan form ile farklı çıkma durumu var. Bu durumda ne yaptınız güncelleme yapılıyor sanıyorsam formda? 
Varsa Bitstamp dışı bir borsada önerebilir misiniz bu şekilde para çekiminde ?

Ben Bitstamp kullandım.
Miktar seninkinin 5’de 1’iydi.
120 dolar gibi swift ödedim diye hatirliyorum (2 parcada, 2 kere total 240 usd gibi)
Bunun disinda borsanin kendi komisyonu var eğer %0.1 yaziyosa %0.1’dir, bakmadim bile.
Formu zaten para hesaba gectikten sonra dolduruyosun ama bankaya once gidip varlik barisi yapmak istedigini soyluyosun. Eger bilgisizse sakin o sube ile calisma, merkezi ve bilgili calisani bul sonra hemen formdan sonra vergi aliniyor, imzaliyosun, vergi hesabindan dusuyor.
legendary
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
Elle çizim kategorisinde estetik bir çalışma olmuş Smiley;

Türk sanatçı arkadaşımız Meta'daki entry'sinde pek hak ettiği meritleri toplayamamış henüz bana göre:

Hi everybody, I'm Dragondance, here is my 3rd submission Smiley ,

hand drawn in ink and yellow marker...

Happy Festivities !!

BTC: 1KyC263q14cMyoAwBYqqG5NLhzgDAh8pPm
legendary
legendary
legendary
nasıl etkinleştiriyoruz

URL bar'a "chrome://version" yazarak once hangi Chrome versiyonunda oldugunu kontrol etmen gerekiyor, eger 78'de isen bir sonraki asamaya, 78'de degilsen sag ustteki 3 noktaya tiklayip "Yardim" ve "Google Chrome Hakkinda" ya tiklayarak guncellemeyi kontrol ettirip guncellemen gerekiyor.

Eger versiyonda bir problem yoksa adres cubguna "chrome://flags" yazip cikan arama cubuguna "Dark Mode" yazdiktan sonra cikan "Force Dark Mode for Web Contents" otomatik olarak Default ayariyla geliyor, bunu Enabled yapip Chrome'u kapatip aciyoruz. (Sag altta buton cikiyor zaten)

legendary
Pages:
Jump to: