Pages:
Author

Topic: Merit alması gereken başlıklar hangileri ? - page 7. (Read 26133 times)

hero member
Activity: 1204
Merit: 630
https://bitcointalksearch.org/topic/en-iyi-multi-coin-cuzdanlar-deerlendirme-5192752

Multi-Coin Cüzdanlarla ilgili yaptığım değerlendirme başlığım.
hero member
Activity: 728
Merit: 501
Meriti doğru yerde ve doğru konu için harcamak gerekiyor yoksa millet birbirine karşılıklı merit ata ata saçma sapan konuları arşa çıkaracak tabi bu da kolay bir durum değil,ülkenin eurovisiondan çekildiği gibi merit sisteminden çekilmek istiyorum Smiley)
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
Ben merit sistemini adaletli bulmuyorum. Her ne kadar Forumu bilgi paylaşımı açısından kullansamda forumu kullanmamın asıl amacı bounty kampanyaları bu konuda dürüst olacağım. Merit sistemide bu konuda ciddi engeller çıkarıyor bize. Tabiki forumun çöplük haline gelmemesi de gerek bu konudaki önlemleride anlıyorum ama mesela yorum ve postlara tüm kullanıcılar artı yada eksi not verebilse toplam artı miktarına göre rütbe sistemi olsa sanki bu tarz bir sistem daha adil olur bence. Böylece herkes artı miktarını arttırmak için daha kaliteli post açıp yorum yapmaya çalışır. Ayrıca forum da merit sahiplerinin tekelinden kurtulur. Yanlışmı düşünüyorum

Teknik olarak sistem aynı. Sadece eksi merit vermek olmadığı için mi sizin itirazınız? Ayrıca bu işe eksi oy vermeyi koydukları anda ortalık karışır. Örneğin ben girip Rus, Endonezya bölümünde tüm gönderilere eksiyi basabilirim. Bunun önüne ne engel olacak? Ama kimse kimseye durduk yere merit vermez. Merit almak için çok çalışmak lazım mı evet. Ama %100 adalet kimseye yok dünya da maalesef.

Örneğin açılan çok iyi bir başlık 3-5 merit alırken, saçma bir yoruma bazen 20-30 merit verilebiliyor. Ama 3-5 de olsa birileri adaleti sağlamak için taşın altına elini sokuyor. Onun için gidişat üzerinden en iyi yöntem bu olabilir.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
newbie
Activity: 110
Merit: 0
Ben merit sistemini adaletli bulmuyorum. Her ne kadar Forumu bilgi paylaşımı açısından kullansamda forumu kullanmamın asıl amacı bounty kampanyaları bu konuda dürüst olacağım. Merit sistemide bu konuda ciddi engeller çıkarıyor bize. Tabiki forumun çöplük haline gelmemesi de gerek bu konudaki önlemleride anlıyorum ama mesela yorum ve postlara tüm kullanıcılar artı yada eksi not verebilse toplam artı miktarına göre rütbe sistemi olsa sanki bu tarz bir sistem daha adil olur bence. Böylece herkes artı miktarını arttırmak için daha kaliteli post açıp yorum yapmaya çalışır. Ayrıca forum da merit sahiplerinin tekelinden kurtulur. Yanlışmı düşünüyorum
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
https://bitcointalksearch.org/topic/m.52587964
@matthias9515 güzel bilgiler vermeye devam ediyor.
legendary
legendary
legendary
legendary
@PHI, dikkatin için çok teşekkür ederim. İlginden dolayı onur duyduğumu söylemeden edemeyeceğim Smiley O konuda hala analiz etmem gereken bir kaç istek coin var. Aklımda en kısa zamanda yapacağım inşallah.
Forumda takip ettiğim yazarlardansınız Smiley
full member
Activity: 266
Merit: 214
Analist - Trader - Yazar
@PHI, dikkatin için çok teşekkür ederim. İlginden dolayı onur duyduğumu söylemeden edemeyeceğim Smiley O konuda hala analiz etmem gereken bir kaç istek coin var. Aklımda en kısa zamanda yapacağım inşallah.
legendary
legendary
full member
Activity: 266
Merit: 214
Analist - Trader - Yazar

Bu kısmı tam olarak anlayamadım hocam. Biraz açabilir misiniz ne demek bu? Bitmex'te bir çok işlem yaptım ama çok detaylı incelemedim sistemlerini.
"Merkezsiz" derken ne demek istediniz? Merkezi bildiğim kadarıyla.
Birde bitmex'te lending var mı?

Çok önemli bir soru, bu konulara daha fazla arkadaş ilgi gösterirse ayrı bir başlıkta çok daha ayrıntılı da inceleyebiliriz kaldıraçlı işlemleri.

Standart borsalarda (Binance dahil) kaldıraçlı işlemde siz borsayla bir ilişkiye giriyorsunuz. Borsadan varlık ödünç alıyorsunuz, bunun karşılığında
borsaya ödünç alma faizi ödüyorsunuz. Dolayısıyla ne işlem yaparsanız yapın borsa kazanıyor, bu klasik merkezi sistemdir.

Bitmex, ki bu devrim niteliğindedir, farklı bir yöntem uyguluyor. Bütün long ve short tutulan pozisyon toplamlarını hesaplıyor, hangi yönde ağırlık varsa, baskın olan taraf karşı tarafa funding rate faizi ödüyor. Örneğin şu an bir süredir BTC'de sentiment bullish (yukarı yönlü duygu), dolayısıyla long pozisyon tutanlar günde 3 defa short pozisyon tutanlara funding rate faizi ödüyor, Bitmex bu ilişkiyi düzenleyen aracı kurum gibi faaliyet gösteriyor, kaldıraç (ödünç alma) faizi almıyor.

Peer to Peer kaldıraçlı işlem işte budur.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
legendary
legendary
legendary
http://prntscr.com/od4u5k

Teknik analizi, beklentilerle birleştirince böyle bir sonuç ortaya çıkıyor.
CZ 12'sinde AMA'da yeni ieo'yu açıklar.
2 gün sonra yani 14'ünde başlatılır.
10 gün sürer. Yani 25'inde ieo biter.
Önceki hareketlerde kıyaslandığında;
Ayın 14'ü ile 18'i arasında 44-46 dolar civarında olacağına inanıyorum.
Şuanda fiyat: 32,2 dolar. Yani %40 üzerinde bir kazanç.
(Gaybı yalnız Allah bilir. YTD)

Daha önce buna benzer çıkarımlar yaparak CZ'nin ne zaman AMA yapacağını tahmin etmiştim 1 gün farkla çıktı.
...2 gün öncesinde de CZ ön bilgilendirme yapar (Ama yapabilir) Yani 11 Temmuzda 5 gün sonra İEO haberi alabiliriz. Bu durumda BNB ralliye tekrar başlar min 39 dolara çıkar zorlayıp kırarsa 44 dolar.
http://prntscr.com/obc4rj
legendary
Pages:
Jump to: