Pages:
Author

Topic: Merit Bağış Alanı - Unofficial - page 37. (Read 35902 times)

member
Activity: 196
Merit: 12
otisbey
February 01, 2018, 05:37:10 AM
Olay daha yeni olduğu için ve kimsenin umursamadığı için buraya yapıştırıyorum.
Birileri bize hak versin ve yardımcı olsun artık.!!!!
gereği neyse o yapılsın.
Moralim çok bozulmuş durumda.

Bana iyi bakın..
Haftaya hero olabilecekken bu yeni gelen merit sistemi yüzünden kaç ay bekleyeceğimi siz hesap edin.
Bu arada benim gibi mağdur olmuş onlarca kişi gördüm.
Yeni sr member olmuş biri ile aynı merite sahip olmak insana koyuyor.
Bu kadar değerli bir forumun böyle adaletsiz bir dağıtım yapması beni gerçekten üzdü.
Bu konu hakkında yapılabilecek birşey varsa hep beraber yapmalıyız.
Ben kesinlikle sisteme karşı değilim.Sadece sistemin başında yapılan bu adaletsizlik çok gücüme gitti.
Kaç yıldır bu forumdayım isteseydim spamlarla cartla curtla çoktan legendary olmuştum.kaç kezde  hero olabilirdim.
Ama her zaman kaliteli içerikten yana oldum.
Spam ve kalitesiz içeriklerin son bulması için bu sistem gerekli ama önce ADALET!

ADAM Haklı birçok kişi mağdur oldu rütbe alamadı öncelikle bununla ilgili bi çalışma lazım bende rütbe atlaaycağım diye bekliyordum bir baktım yerimde sayıyorum Sad
full member
Activity: 784
Merit: 120
February 01, 2018, 04:06:24 AM
Umarım faydalı bir girişim olmuştur. Çoğu kişi merit puanı verecek mi bilemiyorum.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
February 01, 2018, 04:00:53 AM
Selam arkadaşlar elimdeki merit miktarı da azalmaya başladığından 5-10 5-10 sallayamıyorum ama yinede vermeye devam ediyorum bilginize.
member
Activity: 196
Merit: 12
otisbey
February 01, 2018, 03:56:53 AM
Bence çok süper bir uygulama hiç yoktan mesaj kirlilğini engeller
member
Activity: 223
Merit: 23
Life one ! Live it...
February 01, 2018, 03:23:48 AM
Merit işi iyi oldu zamanla oturacaktır. ancak merit dağıtımları rütbe zamanı gelen üyeler için kötü olduğunu düşünüyorum. Ben mesela full member olmak üzereydim 10 merit aldım yeni full member olan 100 merit aldı burada biraz adaletsiz oldu ama güzel paylaşımlar ile açığı kapatacağız zamanla oturacaktır mevcut sistem çok sıkıntılıydı bence herkes hesap kasıyordu en azından çözüm olacaktır şimdilik.
jr. member
Activity: 120
Merit: 1
January 31, 2018, 07:25:05 PM
Rütbe atlama vakti gelmiş kişiler için olumsuz bir durum gibi duruyor. Mesela aktivite bakımından hero member olması gereken sr.member olan kişi merit puanı toplayamadı uzun süre diyelim. Kendisinden 4-5 ay sonra siteye üye olan kullanıcı gerekli merit puanını toplayıp hero member olursa bu durum biraz can sıkıcı olmaz mı??

Aslında mantıklı. Bu sistemde önemli olan şeyin nicelik değil, nitelik olduğunu görüyoruz.
full member
Activity: 518
Merit: 102
simply getting the job done
January 31, 2018, 05:38:45 PM
arkadaşlar 2 hafta sonra full olucam, merit toplayabilirsem, aldığımın yarısını gönderebiliyorum, yardımcı olursanız, gönderdiklerinizin yarısını geri göndericem. (dilenciliğe de başladım, Allah sonumu hayır etsin.)
member
Activity: 322
Merit: 23
January 31, 2018, 05:00:24 PM
Faydalı bir başlık olmuş.

Özeliklerini inceleyip araştırırsanız 2018 de yıldızı parlamaya devam edecek..
Şimdi kısa bir düşüş yapsa da alım için fırsattır. Değerlendirmek lazım.
Proje ekibi durmadan çalışıyor. Haziran ayına kadar nasıl değerleneceğini tahmin bile edemiyorum.
Üstlerde yazdım ama tekrar yazmak istiyorum:

Kısa ve özetle:

Fee ücreti yok...
Madencilik yok...
Transfer hızı saniyeler sürüyor... [Tıkla bak hızına Smiley https://gfycat.com/gifs/detail/ApprehensiveDistantBrontosaurus )
Web walleti harika...
Arkasında arı gibi çalışan bir ekip var...
Arbitrajcıların gözdesidir...
Güvenli bir ağı, ölçeklenebilirliği...
Özel blok-kafes yapısı vardır...
Proof-of-Stake algoritmasını kullanır...
Çevre dostudur. (Elektrik tüketimi yok)..
Bireysel hesaplar için özel blok zinciri vardır...

Daha bir çok özelliği var...

Herkes kendi araştırmasını yaparsa o zaman anlarlar ne demek istediğimi.

Ve binancenin yapmış olduğu oylama da 1. olmuştur.
Yakında aramızda...

member
Activity: 84
Merit: 11
RepuX - Enterprise Blockchain Protocol
January 31, 2018, 04:56:33 PM
Bitcoin ve diğer kripto paralar ile yapılan kara para aklama, terörist örgütlere finansal destek sağlama gibi unsurlar Bitcoin'in eksikleri olarak nitelendirilebilir. Ancak kanımca, bu kötü yanları dünya devletleri sade bir takip sistemi ile denetleyebilir. Bunun için de dünya devletlerinin başındaki insanların ileri görüşlü ve yasaklayıcı değil, mağduriyetleri koruyucu bir politika üretmeleri gerekir. Umarım bu yönde yasal düzenlemelerin öncüsü olurlar.

Bence faydalı bir mesajdı. Merit'inizi eksik etmezseniz çok memnun olurum. Smiley
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
January 31, 2018, 04:47:02 PM
newbie
Activity: 122
Merit: 0
January 31, 2018, 03:43:56 PM
Kardeşim envion konusunda bir sürü bilgilendirme yaptım tokenle ilgili  telegramdan zorla bilgi öğrenip size sunuyorum ,ayıptır... Gönlünüzden ne koparsa alırım.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
January 31, 2018, 09:29:28 AM
https://bitcointalksearch.org/topic/sesli-duunceler-kripto-gunluu-1904236

Acizane böyle bir konu açmıştım.
Faydalı bulup takip etmek isterseniz artık gönlünüzden ne koparsa...
Gelenlere göre konuyu sürdürsem mi sürdürmesem mi diye düşüneceğim.

Ayrıca bu konuyu takipyim ve elimden geldiğince destek olacağım bende.

Herkese iyi forumlar.

Elinizi korkak alıştırmayın Smiley Teşekkürler....
member
Activity: 238
Merit: 30
January 30, 2018, 03:53:22 PM
Arkadaşlar sizce bu merit olayı ne kadar hakkaniyete uyuyor lütfen sizden ricam halden anlamak namına 1 tane yeni hesap açın ve kaliteli mesajlar yazarak meritlerinizi arttırmaya bakın. süresinde full member olursa benim bu üyeliğimi banlayın yemin ediyorum hadi süresini de geçtim 6 ayda full member olursa benim bu hesabı o şahsa verecem yemin ederimki verecem. tabi işin içinde 3 kağıt olmayacak.

Ben bu işin içinde kaliteli mesajlar yerine üstü kapalı rant sağlanacağı kanısındayım. merit kaynakları alttan parayla dahi meritleri satabilir.

Spam mesajlara gelince merit olayı gelince spam mesajlara engel olacakmı sizce?? hala forumda 1 dünya spam mesajlar yağmıyormu.

En azından keşke foruma 1 2 hafta önceden bilgilendirme yapılsaymış ne bileyim forumdakilerin fikri sorulabilirdi. globalde anket düzenlene bilirdi. yada sistemde ufak bir değişiklik yapılabilirdi. misal haftada memberlere atabileceği 5 merit sürekli güncellenebilirdi. direk bu şekil bir sistem getirilmesi ( kesinlikle bu işin ranta döneceği parayla merit satış işinin yapılacağı kaçınılmaz ) doğru olmadı.

bu arada aceleyle yazdım arkadaşlar içimi döktüm resmen offff offff Sad yarın full member olacaktım ben.......

evet aşağıdaki linkten tıklayacak merit borsasına girebilirsiniz 8 dolardan satış başlamış bile....

https://bitcointalksearch.org/topic/merit-alim-satim-2819169
sr. member
Activity: 1750
Merit: 344
January 30, 2018, 03:04:41 PM
Airdrop'tan baya token verdi gerçekten ama en son oy kullanacaklara verecekleri 700 coin'i sadece bit z de üçüncü seviye olanlara vereceklerini açıkladılar. İkinci seviyeye de verseler iyidi. Ama yine de teşekkürler Rebl.
hero member
Activity: 784
Merit: 502
January 30, 2018, 02:54:20 PM
Benim anlatmak istediğim grafik yerine marketcap a bakmak gerek. 2014 de market 10 11 milyar dolardı https://coinmarketcap.com/historical/20140202/
Şuan kaç dolar? 500 MİLYAR DOLAR. Yani 2014 de bitcoini 10x çakmak kolaydı. Hadi şimdi 2x çaksınlar bakalım. 2 balina çakar 4 balina toplar yine yükselir. Kötü senaryoları tartışmaya gerek yok. Piyasadan en çok ekmek yiyen adamlar bile btcyi 3 4 5 k seviyelerine düşürmez çünkü oradan kendileri bile toparlayamaz herşey alt üst olur. Antminer en büyük balinalardan. Satışları sıfıra iner. Antminer sadece btc miner satmıyor bilidğiniz üzere. ltc dash vb miner satışlarıda çakılacağı için piyasaya mudahele ederler. Ethereum mining durursa amd nvidia çöker. Onlarda bu işin içinde ve balinalardandır. 3 5 grafiğe bakarak şöyle düşer böyle düşer demek eskidendi. Dönem şimdiki yeni dönem, saygılar.
newbie
Activity: 70
January 30, 2018, 01:53:11 PM
Sevgili arkadaşlar arada Newbie leride görün onlarda rütbe atlamak istiyor olabilirler ama bu Newbie ler forma geç başlamış olabilir sadece öğrenmek istiyor olabilir sevgili abiler  onlarıda görün  artık 😂

copper member
Activity: 1274
Merit: 555
https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site
January 30, 2018, 10:32:28 AM
ETHEREUM NE ZAMAN ALINIR ? Cool
Ethereum. Tek üzdüğü konu 10 dolardan yüzlercesini satmam olmuştur. Arada bir kızarıp bizi kanser etsede bilen bilir elbet yükseliyor. Mining kazançlarıyla da orantılı tabi. Kazançlar neredeyse elektrik parasına eşitlenmeye yaklaşınca güzelce pump geliyor ether beye. Zaten pump gelmezse miner sistem kapar veya başka coin kazmaya başlar, transferler yavaşlar btc gibi çöplük olur. Ufak çaplı tavsiye olsun: ''mining kazancı azalır ether alınır ether artar kazanç sağlanır''.
full member
Activity: 910
Merit: 105
January 30, 2018, 02:31:48 AM
Ethereum ağının yavaşlaması karşısında yaptığım ağır eleştirilerden nasibini alan Vitalik, hızlı adımlarla sistemi iyileştirdi ve yeniden 1 Gwei ile hızlı işlemler yapmaya başladık. Başarının çoğunluğunu altta bulunan mesajıma atfediyorum. Merit veren ellerinize Satoshi'nin private key'i geçsin inşallah Smiley
Ara ara başka mesajları da burada paylaşsak olur değil mi?

2 gündür konu arıyorum burada açan görmemiştim yeni gördüm. Etherscan bile girmek çile oldu artık. Dün 45k bekleyen işlem gördü bu gözler.
Kedicikler varken de yükselmişti feeler ama bu kadar çile çekmemiştim. 2.5 gün önce gönderdiğim işlem hala dönüyor mevlana oldu mübarek.
1 gwei ile yaptığımız zamanları geçtim ama arkadaşların dediği gibi borsalar ile işlem yapanlar atıp tutuyor fee normal falan diye. 10 cente 10 saniyede gönderiyorduk arkadaşım. Şimdi 10 dolar olduysa bu sana bir değişimi çağrıştırmıyor mu? Beğenmiyorsan çık diyebilirsin ama bounty kasanlar her işini mecburen ethereum ile yapıyor ve her seferinde bu feeleri vermek ocağına incir ağacı diker adamın. Kedicikler yavaşladı kurtulduk dedik eski düzene döndü de şimdi bu fork muhabbetine mi bu kadar arttı işlem sayısı. Dün ethgas'da 50 gwei gösteriyordu şuan inmiş 22'ye. Düzelir inşallah ama çok pis küfür yiyorsun vitalik.
newbie
Activity: 182
January 29, 2018, 05:08:27 PM
ben yeni üyeyim ama forumun gidişatı için iyi bir sistem olduğunu düşünüyorum çok güzel paylaşımlar da oluyor sitede ama rütbe atlıcakken işi zora giren kaliteli post atan arkadaşlar için belki bir süre biraz can sıkıcı olabilir ama eminim ki en kısa sürede hak ettiklerini bulacaklardır
full member
Activity: 350
Merit: 105
January 29, 2018, 04:01:08 PM
Pages:
Jump to: