Pages:
Author

Topic: Merit Bağış Alanı - Unofficial - page 38. (Read 35902 times)

full member
Activity: 518
Merit: 102
simply getting the job done
January 29, 2018, 03:44:20 PM
ya arkadaşlar iyi bir şey yapmaya çalışıyorsunuz ancak bir de bizim tarafımızdan bakın, ne yapalım şimdi, size yaranmaya mı çalışalım, dilencilik mi yapalım? gözünüzü seveyim, bu iş böyle olmayacak sanki.
newbie
Activity: 70
Merit: 0
January 29, 2018, 11:34:53 AM
Bence toplum olarak bilinçlenmemiz gerekir  erkeği de bayanı da dahi o kadın cinayetlerini işleyen kişileri de bir ana doğuruyor  sorun temelden başlıyor veriyorlar küçük çocuğun eline oyuncak silahı yok oğlum vurasın kırarsın aslanım  poh pohların ardı arkası kesilmiyor kavga olur ilk senin çocuk koşar kavgaya  çocuk alıştıya vurdu kırdıya buranın külhan beyi olur birden  çünkü ne yapsa ailesi tarafından onaylanmış hayatında görmemiş bişey böyle sorunlu kişiler ne olacak karısını da döverdi öldürür de abi çocuk yaşta başlıyor her şey
member
Activity: 630
Merit: 37
January 29, 2018, 10:28:39 AM
YOYOW token hakkında analiz ve yorumum

https://bitcointalksearch.org/topic/m.29171297

Arkadaşlar merhabalar. Uzun süredir cmp de coin ve token araştırması yapıyordum geçenlerde yoyow adında bir tokene denk geldim ve çok dikkatimi çekti
birincisi binance borsasında ve derinlik tablosu çok ilgimi çekti  alım emirleri açısından.
İkincisi supply konusu:
231 milyon Circulating Supply
300 milyon Total Supply
gayet makul miktarda.
Güncel fiyatı: 23 cent 
Sitesinde yaptığım araştırmalarda gizlilik ve güvenlik konusunun üzerinde çok durmuşlar.Ayrıca teamlerini inceledim oldukça kaliteli ve sağlam kişilerden oluşuyor.
Twitterdan da inceleyerek icraatlarına göz atabilirsiniz. 
Son olarak cmp deki  Rank 243
Grafiklerini incelediğimde alım için uygun seviyelerde ben bir miktar alım yapacağım birkaç gün içerisinde.
Uzun vadeli kesinlikle güzel yerlere gelebileceğini düşünüyorum fakat kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Esenlikle kalın ( :

hero member
Activity: 1400
Merit: 569
January 28, 2018, 05:19:03 PM
sr. member
Activity: 382
Merit: 311
January 28, 2018, 07:57:53 AM
Güzel bir başlık bana kalırsa daha fazla insanın bu sisteme ısınmasını sağlayacak ve daha fazla insan katıalcaktır. İnsanların bu sistemden haberi olması gerekiyor zaten.

Ayrıca sizi meritledim  Roll Eyes
member
Activity: 138
Merit: 11
January 28, 2018, 05:53:42 AM
BTC, Bundan Sonra Kısır Döngü Şeklinde mi Hareket Edecek? Sizce?

Şu an devletler ve btc arasında amansız bir kavga var iki tarafda güç denemesi yapıyor devletler bu konuda benim kontrolüm dışında hareket edemezsin olacaksada benim kurallarım çerçevesinde hareket edeceksin diyor yeniliklere direnme olayı şu zamana kadar gerçekleşmedi aynısı olacaktır veya devletler kendi coinleri yaratarak btcnin tekelini kıracaktır

Re: Bitcoin ile maaş devri

Genele yayılması zor bir durum heleki bitcoin iniş ve çıkışların sert olduğu dönemde beraberinde çok sorun getirecek işveren maaş günü geldiğinde bitcoin yüksekse biraz daha düşmesini beklemek isteyebilir işçi maaşını aldığı zaman ödemelerini düşük bitcoin kuru nedeni ile geciktirme yolunu tercih etmek isteyebilir

Re: Gunluk al-sat'cilarin sonu... (daytrading)

Belli başlı coinlerle hareket edildiğinde kazanç olabiliyor elinizdeki coinin dip noktası  neresi tepe noktası nerede ortalama fiyatı nasıldır emin olduğunuzda stres oranı artıyor lakin al satta keşke şu fiyattan satsaydım daha çok kar ederdim veya dahada düşmesini beklesem daha çok toplardım şeklinde serzenişler olmazsa olmaz kaçan fırsatlara hayıflanmadan mevcut durumunu göz önüne alarak hareket etmek gerekmekte
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
January 27, 2018, 08:15:40 PM
Selam arkadaşlar konuya bayağı mesaj gelmiş hepsini okuyup değerli olduğuna inandiklarıma +Merit liyorum

@merit almak isteyenler; değerli gördüğünüz mesajları paylaşmayı unutmayın
@merit sahipleri; değerli gördüğünüz mesajlara cömert olmayı unutmayın Smiley

şurada da bi çekiliş başlattım , merit sahibi arkadaşlardan buradaki sirkülasyonu sürdürebilmemiz için katılmak isterlserse kazanan "ledger nano s " hardware wallet ile ödüllendirilecektir Smiley

konuda yazan birkaç arkadaşa verdim, deneme oldu benim için daha tam anlayamadım olayı, takibe takip like'a like gibi bişey face'teki beğeni sayısını arttırmak için kendi yorumunu beğenen tipler gibi olmaya niyetim de yok, bounty konusunda da pek bir ilerleme kaydedemedim  Cheesy

her neyse! byrallier sizden özel olarak bir elastic yorumu rica etsem lütfen...ne olur görüşünüz nedir ileriye dönük? elastic sayfasındaki yorumlarınızı okudum, değişen bir durum var mı sizin açınızdan? teşekkürler

Yok hocam malesef elastic ekibinden Unvoid de aylardır gözükmüyor o da ayrıldı diyorlar, EK ve Coral adlı arkadaşlar ne kadar sahip çikacaklar göreceğiz. Ben super decentralized computer lara inandıgım için artık SONM takibe aldım çok güzel çalişiyorlar değerinin altında olduğuna inanıyorum şuan tanesi 30 cent lerde geziyor.
member
Activity: 378
Merit: 11
January 27, 2018, 08:13:41 PM
Bence güzel bir sistem olmuş umarım suistimal edilmez.

https://bitcointalksearch.org/topic/m.29051073

Ben bundan 2 hafta önce yaptırdım hocam gidip elektrik mühendisine projeyi çizdiriyorsunuz (1500 tl'ye çizdirdim) saatten elektrik sigortanıza gelen kablonun kalınlığını değiştiriyorsunuz (daha kalın yapıyorsunuz ben 4x10 yaptırdım) sonra saatin üzerindeki kaçak akım rolesinin amperini arttırmanız gerekiyor (40A taktım) sigorta kutusunda 3 kutup kesici var onu değiştirmeniz gerekiyor (50A taktım) daha sonra abone ücretini elektrik firmasının binasına gidip yatırdığınızda sözleşme gücünüz yükseliyor.Sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa özelden veya burdan alıntılayıp sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
newbie
Activity: 122
Merit: 0
January 27, 2018, 07:36:49 PM
..
Bu kısım mantıklı olmuş, hem yazı/yorum sahibi de kendi ürettiği içerik için başkaları ne düşünüyor onu daha iyi görmüş olur. Bundan sonraki vereceğim meritlerde bende buna dikkat edeceğim.

şimdi de söyle bir şey var adam Newbie - Yazıyor çiziyor ama bir türlü değelendirme alamıyor veya ona yetecek kadar meritimiz kalmadı .

bu adam çabalıyor gerçekten - antin kuntin  yaw he he msjları da değil copy paste de değil . buna da bari - Katılımcı(1) şekilinde üzmeden kazandırma babında verilebilir.

134 meritim var bunu (1)katılımcılara harcayarak bende motive etmek isterim sistemi Smiley

çünkü sınırlı meritimiz var bize merit veren de cıkmaz Cheesy malum doymadın mı diyerek .. ama yazılacak yazılar Jr Member Fuller herolar  olacağından Newbie'ler erir içerde kaybolurlar - kaybolmazlar mı ?
Legendary ustadan mükemmel bir tespit her dediğine harfiyen katılıyorum. Meritim olsaydı verirdim Cheesy
sr. member
Activity: 616
Merit: 259
January 27, 2018, 12:57:54 PM
Sistem güzel ancak oluşabilecek mağduriyetler ve haksız kazanımlar pek düşünülmemiş. Ben böyle bir sisteme geçicek olsam şunları yapardım.

1- Bir sonraki rütbeden itibaren merit sistemine tabi tutardım. Atıyorum adam full member. Sr olucak haftaya hooop bir kural geliyor adamın aradaki kaç aylık emeği boşa gidiyor.

2- Merit sisteminin sürekliliğinin olması için bir konuya mesaj yazarken smerit verme zorunluluğu eklerdim. Bu konu sahibine mi olur ya da konu içindeki bir mesajamı artık orası düşünülür. Öteki türlü kimse kolay kolay merit vermek istemez. Herkesden de atomu parçalamasını bekleyemezsiniz. Bu hemde spamı engeller gereksiz yorumlar engellenir.

3- Verilen smerite oranla merit elde edilmeli. Tabiki bu oran düşük olmalı. Örneğin 30 a 1 gibi ya da 20 ye 1 gibi. Tabiki bunuda en az 5 ayrı post için yapmak gerekir gibi bir kısıtlama ile yapmalı. ( 30 smeritiniz varsa 6x5 gibi bölmelisiniz. )

4- Bu biraz uber bir düşünce ama zincir oluşturulabilir. Örneğin açılan bir konuya ben smerit verdim. Benden sonra gelen smerit verdiğinde bende merit alabilmeliyim. Daha sonra biri geldiğinde bana smerit verende kazanmalı. Ancak bu suistimale çok açık.

5- Kimlik doğrulaması yapılmalı. Çoğu forumda hep "Trol" den dert yanılıyor. Donanımhaberde de çok var. Yapın kardeşim kimlik doğrulama KYC gibi. Adam ona göre davransın. Hesabı gittiğinde bir daha hesap açamayacağını bilsin,ona göre davransın.

sr. member
Activity: 420
Merit: 250
January 27, 2018, 11:23:55 AM
Ne ripple mis be. Paranizi emeginizi böyle sacma sapan spekulasyon coinlere kaptirmayin yaziktir. Kripto paranin ne oldugunu yarim yamalak internette gorupte ripple alanlar suan %50 den fazla zarardalar. İleriki donemlerde artarsa sansa artarz. 3 ay önce 10 cent bile olmayan ripple 3.7 dolar oldu akil var mantik var daha ne kadar artmasini bekliyorsunuz?
full member
Activity: 448
Merit: 157
January 27, 2018, 10:14:13 AM
Olayı çözmek için biraz vakit harcamak gerekiyor anladığım kadarıyla. Yazdığınız en güzel mesajı seçin beğenilirse destek görür ve merit alırsınız. Şimdiye kadar anladığım bu oldu.
member
Activity: 630
Merit: 37
member
Activity: 224
Merit: 10
January 26, 2018, 08:15:13 PM
Zrx Ico fiyatını baya katladı şuan 1.6 dolar fiyatında ama ocak ayından sonra bir artış bekliyorum ben. Zaten ufaktan ufaktan yükseliyor.
Bu merit sistemi güzelde bize hiç merit veren olmuyor ki. Gayet faydalı mesajlar yazmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Hiç olmadı boylr member olarak kalırız hep.

Hocam zaman geçtikçe kaliteli mesajlarınız arttıkça merit sayınız artacaktır daha sistem ortaya çıkalı kaç gün olduki merit gelmediğinden yakınır oldunuz biraz zaman tanıyın bence yeni sisteme eminimki kaliteli mesajlar ödülünü alacaktır.
member
Activity: 336
Merit: 17
January 26, 2018, 07:40:04 PM
Zrx Ico fiyatını baya katladı şuan 1.6 dolar fiyatında ama ocak ayından sonra bir artış bekliyorum ben. Zaten ufaktan ufaktan yükseliyor.
Bu merit sistemi güzelde bize hiç merit veren olmuyor ki. Gayet faydalı mesajlar yazmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Hiç olmadı boylr member olarak kalırız hep.
full member
Activity: 350
Merit: 108
The World’s First Blockchain Core
January 26, 2018, 06:50:39 PM
değerli bir yazım yok vermek isteyen versin Smiley

Iste aradigim ruh bu helal olsun kanka sende vermek istersen cekinme yani Smiley Bu arada sistem oakdarda kotu degil merit aldikca sizde verebiliyosunuz yani iki hesabi olan bi ona bi ona yapabilir ama buseferde ayikir herkes Smiley
member
Activity: 168
Merit: 12
"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"
January 26, 2018, 05:34:07 PM
değerli bir yazım yok vermek isteyen versin Smiley
member
Activity: 1256
Merit: 43
January 26, 2018, 05:32:21 PM
Şuan ne kadar değerli bilmiyorum ama ilk eklediğimde bir çok kişinin işini kolaylaştırmıştı:

Hangi tokenlere sahip olduğumuzu gösterir,
Sahip olduğumuz tokenlerin o anki değerini gösterir,
Bu tokenlerin kaç tanesinin cüzdanda, kaç tanesinin Etherdelta'da olduğunu gösterir.

Eherdelta'da tek tek token gezmek yerine https://deltabalances.github.io/ adresinde tek sayfadan hepsini takip edebilirsiniz. Üst tarafa ETH adresinizi yazıp, sağ taraftan Hide Zero Balances yaparsanız oldukça kullanışlı bir sistem. Ayrıca yapılan alış ve satış verilerini de göstermesi ekstra bir güzellik olmuş.

Dipnot: Araştırdım ama Türkçe forumda bulamadım, ihtiyacı olanlara, özellikle airdrop takibi yapan arkadaşların işine yarar umarım..

CryptoKitties'in ETH ağını çökerttiği dönemden:

Anlamadığım bir şekilde Vitalik sürekli bu kediciklerle ilgili twit atıp bildiğin reklam yapıyor. Acaba kedi projesinin arkasında Vitalik mi var?
Teorim: Her zaman hızından söz ettiren ETH ağı bir anda yavaşladığında insanlar bunu konuşmaya ve nedenini araştırmaya başlayacak ve muhtemel sebep olarak bu oyun gösterilecek. Bu sayede oyunun bedavadan dünya çapında reklamı olmuş olacak ve ETH kazandırma cazibesi sebebiyle de oyunun kullanıcısı gün geçtikçe artacak. Oyunun kullanıcısı arttıkça ETH daha popüler olmaya başlayacak. Sonra da son darbe olarak ağdaki hız sorununu çözdük diye duyuru yapılarak ETH'nin 1k dolarlara gelmesi sağlanacak. 1 taşta 2 kuş misali. İmkansız mı? Bence olması muhtemel..

ABD borsalarının BTC'yi manipule etmesi hakkında:

Selam değerli arkadaşlar.
Şu son 1-2 ay ha düştü, aha yükseldi, balinalar gitti, şu ülke yasakladı, bu ülke vergilendirdi derken asıl olayı gözden mi kaçırıyoruz acaba? Amerika, BTC'yi vadeli işlemlere açarak resmen BTC'nin kontrolünü eline almış gibi görünüyor. Diğer ülkeler yasaklayıp, vergi koparmak derdine düşerken, ABD her vadeli işlem başı ve sonunda BTC fiyatını istediği şekilde manipüle ederek yasaktan ve vergiden kat be kat fazlasını kazanıyor. Dikkat ederseniz bugün yaşanan düşüşün sebebi de bu vadeli işlemler olarak gösteriliyor. Yatırımcılar daha ucuza alabilsin diye bir miktar düşürülüyor, sonunda da bir miktar yükseltip satmaları sağlanıyor. Merkezsiz ve kontrol edilemez yapısına tav olduğumuz BTC, artık resmen Amerika'nın kripto parası gibi davranıyor. Bu hep böyle mi gider sizce? Yani pozisyonumuzu vadeli işlem tarihlerine göre mi almalıyız bundan sonra?
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
January 26, 2018, 04:42:03 PM
sr. member
Activity: 784
Merit: 425
January 26, 2018, 04:33:56 PM
oldukça güzel bir başlık bağış olarak zaten bizim topluluktan daha iyisi kesinlikle çıkmaz.
diğer local yerlerde adamlar aşırı pinti ve kesinlikle işine gelmeyen durumlarda smerit vermezler.
Pages:
Jump to: