Pages:
Author

Topic: Merit Bağış Alanı - Unofficial - page 39. (Read 35902 times)

member
Activity: 238
Merit: 10
January 26, 2018, 01:47:09 PM
tam rank atlama oncesi bu meritin cikmasi iyi olmadi. keske acticity ye gore dagitilsaydi meritler.
full member
Activity: 336
Merit: 154
January 26, 2018, 01:23:15 PM
Merit sistemi geldiğini görünce uzun zamandır düşündüğüm ve forumda olmayan bir konuyu hemen yazma isteği geldi. Evet Merit kaliteli post olayını destekliyor ve heveslendiriyormuş.  Wink

https://bitcointalksearch.org/topic/coinmarketcalcom-kullanm-2826907
sr. member
Activity: 658
Merit: 288
January 26, 2018, 10:15:32 AM
Siteye kayit oldugum ilk günden beri hem cok kisiden bilgi aldim hemde kendi ögrenip arastirdiklarimi burada paylastim, Merit sistemi cikmadan kisa süre önce Sr member olmus olmam büyük sans dogrusu. Buraya daha önce actigim basliklari koyacagim sadece kaliteli tüm mesajlara ulasmak kolay olmayacak cünkü Smiley Ne diyim meritlerinizi bekliyorum. Ha birde unutmadan kapanan bir konum daha vardiki orada gercekten güzel analiz yapmistim ve baya kisi sayemde cok karli bir airdropa katilmisti. Kucoin konusuydu.

https://bitcointalksearch.org/topic/coss-exchange-2575229

https://bitcointalksearch.org/topic/john-mcafee-yeni-spekulatorumuz-2632222

https://bitcointalksearch.org/topic/basic-attention-tokenbat-2160722
full member
Activity: 168
Merit: 106
Smart Micro-Insurance
January 26, 2018, 10:01:18 AM
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
sr. member
Activity: 616
Merit: 342
January 26, 2018, 08:00:34 AM
konu uzun olduğu için doğrudan alıntı yapamıyorum ama yeni başlayanlar için rütbeler, activity ve bountyler konusunda dilim döndüğünce bilgi vermeye çalıştım.

imza kampanyası, airdrop bounty activity

dikkatimi çeken eksikler var. devamlı güncelleyeceğim.
newbie
Activity: 56
Merit: 0
January 26, 2018, 07:56:10 AM
Ben özellikle basketbol sevdiğim için basketbol konulu filmler vereyim.
1-The Basketball Diaries > Leonardo Di Caprio gerçekten filmde yardırmış.Adı basketbol günlükleri olsada uyuşturucu kullanmanın hayata etkilerinden bahsediyor daha çok.
2-Coach K > Basketbol filmleri arasında en kaliteli oyunculuk ve yapım bence bu filmde.
3-White Men Can't Jump > Amerika da ki sokak basketbolunu mizahla harmanlayıp eğlenceli bir yapım sunmuşlar.
4-Space Jam > Bu da fena değil Michael Jordan oynamıştı baş rolünde.Çizgi film diyelim buna  Smiley

Bildiğim şeyleri severek paylaşıyorum.Destek için sağolun Smiley
member
Activity: 223
Merit: 23
Life one ! Live it...
January 26, 2018, 02:13:12 AM
Öncelikle sistem hayırlı olsun ancak dün gözüme çarptı merit satılır diye eğer sistem kötü kullanılırsa yeni üyeler için ve rütbe atalayacaklar için çok iyi olmaz diye düşünüyorum
full member
Activity: 616
Merit: 118
January 26, 2018, 02:06:01 AM
örnek olarak musicoin abi

http://whattomine.com/coins/178-music-ethash

her 1 saatte 1 block bulmak istiyorum

nasıl hesaplanır yazarsan hem bende öğrenmiş olurum forumdada zaten bulamadım bunun ile iligli bilgiyi hemde arkadaşlar da öğrenmiş olur

tamam. öncelikle verdiğin coinlerle ilgili gerekli bilgileri toplayalım.

1. blok bulunma süresi.
musicoinde her bir blok ortalama 14 saniyede bulunur. (whattomine'da da bilgiler yazıyor)
2. network hashrate
603.40 Gh/s   - bu tüm musicoin kazan madencilerin toplam gücünü temsil ediyor.
3. 1 saate kaç adet blok bulunuyor

60*60=3600(1 saateki saniye sayısı)
3600/14=257 (1 saateki bulunan blok sayısı)

şimdi biz 257 bloktan birini bulmak istiyoruz.

zaten 603gh/s olan network hashrate'i bunu buluyor. bizde bundan 1 adet pay almalıyız o yüzden

603/257 = 2,34gh/s (işte bize gereken hashrate)

dipnot: eğer yüksek bir rakam isteseydik. (örneğin dakikada 1 blok bulmak istiyoruz) o zaman 150~ghs gibi bir hashrate'e ihtiyacımız olacaktı.
fakat unutulmaması lazım ki 150ghs'ı musicoin network'üne dahil ettiğimizde 603'e değil  753'e bölmemiz gerekecekti Smiley buda dipnot olarak kalsın burada Smiley

Ayrıca bknz.: Ne zaman solo kazmalıyız? sorusunun yanıtını daha önce yazmıştım.

süreye göre Pool güç bulma hesabı
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
January 26, 2018, 02:04:19 AM
Localdeki iyi yazan arkadaşların gelişebilmesi için localde bulunan kişilerin meritlerini olabildiğince localde harcamaları onemli. Kendi farmını kurup meritleri kendi ekibine harcayanlar belli bir yerden sonra tıkanacaklardır. Çünkü sonsuz bir merit kaynağı yok. Dolayısıyla iyi yazan uyeler sayesinde globalde de merit kazanma şansı doğacaktır. ve localde yazanların ilerleme şansı doğacaktır. Gözlemlediğim kadarıyla zaten kaliteli yazanlar hemen meritlerini azda olsa kazanmaya başlamış, ha şuda var resmen burada geyik yapıp biranda meriti 50-100 artanlarda var ama o ekipin elindeki meritler bittikten sonra değerli yazıların önemi dahada artacaktır.
member
Activity: 392
Merit: 24
January 26, 2018, 01:22:51 AM
Konu tamamen iyi niyetle açılmış fakat kendi içinde tamamen trajikomik gözüküyor. İçinde bulunduğunuz ortamdan biraz uzaklaşıp oyle değerlendirmek bakış açısını genişletmek her zaman daha faydalı gözlem yapmaya sebebiyet verir.

Yeni bir kural getirilmiş ismine merit demişler bizim bildiğimiz rep le aynı işi görüyor.  Hadi yeni üyeleri geçtim yılları devirmiş profiller bile ulan bu işte bir sıkıntı var, adalet sağlanamıyor hissine kapılıp oturup düşünmüşler altını tekrar çiziyorum tamamen iyi niyetle ulan gözden kaçan sağlam post lar varsa insanların şevki kırılmasın da biz de burda destek olalım zihniyetine bürünüyorsa bu işte sıkıntı vardır.

Globalde görüyoruz theymos yalakaları adamın hıyar demesine fırsat vermeden ellerinde tuzlukla koşuyorlar. O ekibin çevresi böyle adamlarla doluyken sağlıklı karar vermelerini zaten beklemiyordum fakat en azından daha demokratik bir yönetim beklerdim boyle anarşist ruhlu adamların kurmuş olduğu bu platformdan..  

Rank ler ile ilgili adalet; forumun merkezi siteminden alınmış, kişilerin eline verilmiştir. Adaleti sistem değil şahıslar dağıtmaya kalkar  ise orada sıkıntı oluşur. Activity nasıl herkese eşit mesafede duruyorsa merit bir o kadar yandaş, çağ dışı, bağnaz afedersin sikik bir uygulamadır.

Ulan o kadar analizimsi şeyler yazdın peki bu forumun çöplükten kurtulması için ne yapmak lazım onu da de hele bi derseniz de banane amk. ben kendi halinde bir memberim.. bu saatten sonra ne uzar ne kısalırım..

Bu konuyu bir de şu açıdan değerlendirmekte fayda var. Eğer ki muhalif görüşteyseniz etrafınızdaki çoğunluk size merit vermekten kaçınacaktır. bu durum da yazdığınız bu tuzluklu hıyarcılık konusunu destekler bir durumdur.
Özetle eşitlikten çoğulculuğa geçiş yapmış durumdayız.
Bu durumda ilerlemek için yapılabilecek 3 durum görüyorum :
1- gerçek anlamda kaliteli konular paylaşıp oturup merit beklemek
2- tuzluk alıp merit beklemek
3- tuzlukluların başına geçip merit beklemek
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
January 26, 2018, 12:55:55 AM
konuda yazan birkaç arkadaşa verdim, deneme oldu benim için daha tam anlayamadım olayı, takibe takip like'a like gibi bişey face'teki beğeni sayısını arttırmak için kendi yorumunu beğenen tipler gibi olmaya niyetim de yok, bounty konusunda da pek bir ilerleme kaydedemedim  Cheesy

her neyse! byrallier sizden özel olarak bir elastic yorumu rica etsem lütfen...ne olur görüşünüz nedir ileriye dönük? elastic sayfasındaki yorumlarınızı okudum, değişen bir durum var mı sizin açınızdan? teşekkürler
newbie
Activity: 70
January 25, 2018, 08:24:17 PM
Hocam sıkıntı şurada merit sistemini getirin amenna bi sözüm yok ama çok kısıtlı bilmiyorum elinizde ne kadar var atıyorum elinde 5tane var member da 1 tane var sanırım adam elindeki tek merit i niye bana atsın  ki yani adam atar hero vs rütbesi yüksek adama sen istediğin kadar kaliteli içerik üretmeye çalış sonuç ta olan yeni gelenlere  oldu
full member
Activity: 322
Merit: 112
January 25, 2018, 08:18:19 PM
Forum için gerekliydi bende katılıyorum ama sanki biraz katı bir kural olmuş.bunun yerine activity falan arttırsalar veya daha farklı bir çözüm bulsalar çok daha iyi olabilirdi.Yeni üye olan birinin full member olması için bile 4-5 ay gerekiyordu.artık bu zaman 1 seneyi bulabilir hatta aşabilir.
newbie
Activity: 70
January 25, 2018, 08:09:47 PM
Bence member Newbie Jr  si bence kaybolacak gidecek herkezde 1 2 tane var en azından hero adam içeriğim ne kadar kaliteli olursa olsun bana vermezki onu geçtim merit asıl biz yenilere vurdu  bizim için ne kadar kasarsak kasalım hesabı merit olmadığından rütbe atlayamıyacaz içeriğim ne kadar kaliteli olursa olsun sen kimsin ezik meritimi senin için niye harcayayım olacak sonuç
sr. member
Activity: 532
Merit: 256
January 25, 2018, 07:07:45 PM
Arkadaşlar açıkcası forumda bu spam mesajların arttığı hepimizin bilgisi dahilindeydi ve bu spam mesajlardan hepimiz rahatsız oluyorduk.Forum yönetimi bu konu hakkında bir çalışma yapmış umarım başarılı olurlar.Bu merit sisteminden en fazla etkilenecek arkadaşların arasında bulunuyorum.Maalesef bir sonraki activity döneminde hero member olacaktım ama bu yeni sistem forumun kalitesini artıracaksa ben hep sr.member olarak aranızda bulunmaktan mutluluk duyarım. Smiley

Bende forumun kalitesi artacaksa sr.member kalmaktan mutlu olurum.Bu sistem bir yerde iyi oldu. Bu foruma ilk başladığımda utana sıkıla mesaj atardım, konulara pek hakim olmadığımdan rütbesi yüksek olan kişilerin btc,
madencilik, trade gibi konulardaki tecrübeleri öğrenmek, kripto para ile ilgili habeleri, üretilen projelere göz atmak gibi yazılanları okumaktan keyif alırdım. milleti yanlış bilgilendirmemek için başlık bile açmaya çekinirdim.

şimdi ise adam dün foruma üye olup bugün başlık açıyor. ve diyor ki

'' foruma yeni üye oldum'',
 eee
 '' forumda post atıyor muşsun'',
 eee
 ''sana para, token mi ne varmış onu veriyorlarmış''

valla bunu yazanları gördüm bu sitede, işte bu ipini koparanın bu siteye geliyor olmasının en güzel örneği, insan biraz forumda olan biteni takip eder ya okur kim ne yazmış diye bu ne rahatlık ya..
sr. member
Activity: 546
Merit: 262
January 25, 2018, 06:47:15 PM
Arkadaşlar açıkcası forumda bu spam mesajların arttığı hepimizin bilgisi dahilindeydi ve bu spam mesajlardan hepimiz rahatsız oluyorduk.Forum yönetimi bu konu hakkında bir çalışma yapmış umarım başarılı olurlar.Bu merit sisteminden en fazla etkilenecek arkadaşların arasında bulunuyorum.Maalesef bir sonraki activity döneminde hero member olacaktım ama bu yeni sistem forumun kalitesini artıracaksa ben hep sr.member olarak aranızda bulunmaktan mutluluk duyarım. Smiley
full member
Activity: 490
Merit: 193
January 25, 2018, 06:41:25 PM
Benimde sr member olmama az bir süre kalmıştı ve bu olayın çıkması gerçekten hiç adil olmadı.Bundan sonra forumda full member olmak bile insanların 1 senesini alabilir.O yüzden forumla biraz erken tanışmış olmak benim için avantaj oldu diyebilirim.ama 1 ay içinde SR member olmak varken şimdi belki aylarca olamayacağım
full member
Activity: 700
Merit: 134
January 25, 2018, 06:34:17 PM
Konuyu ve fikri çok beğendim. Özellikle sınırda kalan arkadaşların durumunu görünce çok üzülmüştüm. Legendary olacak activitydeki kişinin heroda kalması örneği intihar sebebi, ben sr olamayacağım diye üzülüyorken... Sad
Merit dağıtımı sırasında tanıdığımız kişiler yerine gerçekten hak eden kişilere dağıtım yaparsak sistemin faydalarını göreceğiz. Ben de elimden geldiğince buradaki postlara yardımcı olacağım Smiley
Pages:
Jump to: