Pages:
Author

Topic: Merit Bağış Alanı - Unofficial - page 40. (Read 35902 times)

member
Activity: 203
Merit: 15
January 25, 2018, 06:31:16 PM
Konu tamamen iyi niyetle açılmış fakat kendi içinde tamamen trajikomik gözüküyor. İçinde bulunduğunuz ortamdan biraz uzaklaşıp oyle değerlendirmek bakış açısını genişletmek her zaman daha faydalı gözlem yapmaya sebebiyet verir.

Yeni bir kural getirilmiş ismine merit demişler bizim bildiğimiz rep le aynı işi görüyor.  Hadi yeni üyeleri geçtim yılları devirmiş profiller bile ulan bu işte bir sıkıntı var, adalet sağlanamıyor hissine kapılıp oturup düşünmüşler altını tekrar çiziyorum tamamen iyi niyetle ulan gözden kaçan sağlam post lar varsa insanların şevki kırılmasın da biz de burda destek olalım zihniyetine bürünüyorsa bu işte sıkıntı vardır.

Globalde görüyoruz theymos yalakaları adamın hıyar demesine fırsat vermeden ellerinde tuzlukla koşuyorlar. O ekibin çevresi böyle adamlarla doluyken sağlıklı karar vermelerini zaten beklemiyordum fakat en azından daha demokratik bir yönetim beklerdim boyle anarşist ruhlu adamların kurmuş olduğu bu platformdan..  

Rank ler ile ilgili adalet; forumun merkezi siteminden alınmış, kişilerin eline verilmiştir. Adaleti sistem değil şahıslar dağıtmaya kalkar  ise orada sıkıntı oluşur. Activity nasıl herkese eşit mesafede duruyorsa merit bir o kadar yandaş, çağ dışı, bağnaz afedersin sikik bir uygulamadır.

Ulan o kadar analizimsi şeyler yazdın peki bu forumun çöplükten kurtulması için ne yapmak lazım onu da de hele bi derseniz de banane amk. ben kendi halinde bir memberim.. bu saatten sonra ne uzar ne kısalırım..
member
Activity: 308
Merit: 10
January 25, 2018, 05:50:38 PM
1 seneye 90 meriti toplarım artık rütbe atlamak için. bari membera 50 merit, jr ye 10 ver. yeni başlayan imza kampanyalarında en alt seviye member olur kötü olur
full member
Activity: 168
Merit: 106
Smart Micro-Insurance
January 25, 2018, 05:35:01 PM
konuyu başarılı buldum ama kullanabilecek meritim olmadığından teşekkürlerimi burdan kabul ederseniz sevinirim

bol sans diliyorum yolculuğunuzda en kısa zamanda rütbe alacaksınız gibi duruyor Cheesy

biz de siz değerli meriti bol dostlardan destek almayı bekleyerek foruma yakışır içerikler üretmek veya yardımcı olmaya çalısırsak ne mutlu bize
newbie
Activity: 97
Merit: 0
January 25, 2018, 05:27:38 PM
Arkadaşlar bu yeni çıkan merit olayına biraz yabancıyım ama bildiğim bir şey varsa Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. Birbirimize yardımcı olalım  Smiley
full member
Activity: 266
Merit: 242
January 25, 2018, 04:46:36 PM
Hadi bizler neysede en azından avatar takıyoruz full member olarak extra imzalara girip birşeyler elde edebiliyoruz ama yeni başlayanların çok emek sarfetmesi gerekecek bir sistem oluşturuldu. Aradaki farklarda çok yüksek bir seviyede. Belki sistemde daha farklı yenilikler yapılabilir ileride
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
January 25, 2018, 03:46:50 PM
Faydalı bir başlık, umarım bu tarz oluşumlar yönetim açısından bir sıkıntı oluşturmaz. Sonuçta topluluklar olmadan, insanların seslerini duyurmaları da kolay değil. Merakla takipteyim.
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
January 25, 2018, 03:39:40 PM
Güzel bir Konu olmuş zamanla merit kaynakları biraz daha arttırılırsa daha iyi olabilir özellikle yeni başlayan üyelere yardımcı olmak lazım genelde Meritlerimizi bana göre onlar için kullanabiliriz.
legendary
Activity: 2100
Merit: 1040
January 25, 2018, 03:19:43 PM
Biri bana kaliteli postu aciklayabilir mi? Kime gore kaliteli kime gore kalitesiz. Diyelim ki adam jr member ama cok calisior. Surekli haberleri forklari buluyor paylasiyor burning tokenleri buluyor falan..

Bana gore bu adam gayet kaliteli post atiyor. Ama efs aciklama yapmadan once bana verilen 5 meriti bitirdim ben daha once ayda yada 2 haftada bir smerit gelicek saniyordum. Ama oyle degilmis simdi ben kaliteli post aticamda bununda madem kriterlerini sayin. Bana gore kalite yukardaki gibidir baskasina gore degildir. Zaten hero / leg uyelerin ben jr hesaplara smerit verecegini dusunmuyorum cunku cogu sr arkadasla muhabbetleri ve hukuklari var dogal olarak sr arkadaslarin hero olmasi icin gereken 250 meriti bu arkadaslar saglayacaktir.

Sahsi gorusum bu uygulamadan sonra cogu kisi ayni rutbede kalacak bunun birkac sebebi var hemen kisaca sayayim :

1-Bizim forumumuzdaki bircok arkadasin multi hesabi olmasi
2-Bircok ust rutbe uyenin 'egoist' olmasi ve Jr leri newbieleri icabinda memberleri bile kucuk gormesi
3-merit miktarinin yenilenebilirligi dusuk olmasi
4- sadece 35 kisi koskoca forumda merit kaynagi ve 35 kisinin icinde turk var mi yok mu o bile muamma...

Acikcasi benim artik senior diye bir hayalim kalmadi. Maalesef artik full member bountylere devam...

Sahsi fikrim bu merit kampanyasina bir duzen şart.

En azindan ilk defaya mahsus activity=merit olsaydi da insanlar magdur olmasaydi. Tonla adam var 5 gun sonra full , sr, leg olacak. Ve bountylerde her rutbe arasinda ciddi stake farki var.

Vallaha merit sistemini anlatan bir ico olsaydi uygulanabilirligi suphede kaldigi icin cok yatirim alacagini sanmiyorum  Grin

Bu konu harika olmus umarim arkadaslarimiz bu konuya yeteri kadar deger verir. Benim meritler iptal agam ben daha konuyu bilmeden sagda solda dagittim ama merit alirsak bu sekilde s merit olarak bizde kaliteli postlari meritleriz. Boylece turk kullanicilara can suyu oluruz. Umariz bu sistem suistimal edilmez ve aciklari bir an once kapatilir.

Buda benim sitemim dostlar soylesenize haksiz miyim
sr. member
Activity: 784
Merit: 259
January 25, 2018, 02:49:48 PM
merit sistemi iyi olmuş bence, artık sadece sayıya değil içeriğe göre rütbe artımı yapılacak. açıkçası formun kalitesini biraz artıracağını düşünüyorum. bu konuda ayrıca faydalı oldu. rallier içinde bende bağışımı gönderdim.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
January 25, 2018, 01:12:08 PM
Güzel konu olmuş, rallier bu başlığı açtığı için hemde deneme mahiyetinde ilk meritlerimi gönderdim,
Umarım merit sistemi suistimal edilmezde, forum içeriği daha kaliteli hale gelir.
Kendi adıma son dönemde forumdan soğumuştum, merit yeni bir heyecan getirdi
full member
Activity: 406
Merit: 121
January 25, 2018, 10:47:16 AM
Rütbe atlama vakti gelmiş kişiler için olumsuz bir durum gibi duruyor. Mesela aktivite bakımından hero member olması gereken sr.member olan kişi merit puanı toplayamadı uzun süre diyelim. Kendisinden 4-5 ay sonra siteye üye olan kullanıcı gerekli merit puanını toplayıp hero member olursa bu durum biraz can sıkıcı olmaz mı??
jr. member
Activity: 84
Merit: 1
January 25, 2018, 10:30:57 AM
biz yeniler için iyi mi oldu kötü mü oldu bilemem ama eski rütbe atlamak üzere olan üylelere olan oldu
sr. member
Activity: 672
Merit: 273
-
January 25, 2018, 10:24:48 AM

Hocam benim gibi bir çok üye mevcut son act leri kalmış şimdi uğraşsın dursun merit kazanmak için act ye göre dağılsaydı veya potansiyel üyeliğe göre dağılsaydı çok iyi olurdu

Arkadaşlar gönlünüzden ne koparsan merit bağışlarsanız çok sevinirim.

hero member
Activity: 700
Merit: 553
January 25, 2018, 10:10:18 AM
abi güzel başlık olmuş tebrikler,

bende aşağıdaki başlık ile ekmeğimi taştan çıakrıcam Smiley

https://bitcointalksearch.org/topic/koin-analizi-ve-grafik-yorumlar-2821122
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
January 25, 2018, 09:21:00 AM
..
Bu kısım mantıklı olmuş, hem yazı/yorum sahibi de kendi ürettiği içerik için başkaları ne düşünüyor onu daha iyi görmüş olur. Bundan sonraki vereceğim meritlerde bende buna dikkat edeceğim.

şimdi de söyle bir şey var adam Newbie - Yazıyor çiziyor ama bir türlü değelendirme alamıyor veya ona yetecek kadar meritimiz kalmadı .

bu adam çabalıyor gerçekten - antin kuntin  yaw he he msjları da değil copy paste de değil . buna da bari - Katılımcı(1) şekilinde üzmeden kazandırma babında verilebilir.

134 meritim var bunu (1)katılımcılara harcayarak bende motive etmek isterim sistemi Smiley

çünkü sınırlı meritimiz var bize merit veren de cıkmaz Cheesy malum doymadın mı diyerek .. ama yazılacak yazılar Jr Member Fuller herolar  olacağından Newbie'ler erir içerde kaybolurlar - kaybolmazlar mı ?

Desteğinizi bekliyoruz hocam. Legend olmuşsunuz daha alzım degil merit Cheesy

Bunun yerine blok yarılanma usulü birşey yapsalardı daha iyi olurdu Cheesy misal 14 günde 14 yerine 7 ye düşşeydi sonra 4 sonra 2 gibi Cheesy

Valla zaten ilk gördgmde mining de yapsydk dedm kendi kendme Smiley
desteklerinizi eksik etmeyin Smiley

** gözden kaçan konularınızı mesajlarınızı bekliyoruz btt turkiye ailesi.
hero member
Activity: 1111
Merit: 525
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
January 25, 2018, 08:22:21 AM
Bunun yerine blok yarılanma usulü birşey yapsalardı daha iyi olurdu Cheesy misal 14 günde 14 yerine 7 ye düşşeydi sonra 4 sonra 2 gibi Cheesy
legendary
Activity: 1120
Merit: 1003
January 25, 2018, 08:20:05 AM
..
Bu kısım mantıklı olmuş, hem yazı/yorum sahibi de kendi ürettiği içerik için başkaları ne düşünüyor onu daha iyi görmüş olur. Bundan sonraki vereceğim meritlerde bende buna dikkat edeceğim.

şimdi de söyle bir şey var adam Newbie - Yazıyor çiziyor ama bir türlü değelendirme alamıyor veya ona yetecek kadar meritimiz kalmadı .

bu adam çabalıyor gerçekten - antin kuntin  yaw he he msjları da değil copy paste de değil . buna da bari - Katılımcı(1) şekilinde üzmeden kazandırma babında verilebilir.

134 meritim var bunu (1)katılımcılara harcayarak bende motive etmek isterim sistemi Smiley

çünkü sınırlı meritimiz var bize merit veren de cıkmaz Cheesy malum doymadın mı diyerek .. ama yazılacak yazılar Jr Member Fuller herolar  olacağından Newbie'ler erir içerde kaybolurlar - kaybolmazlar mı ?
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
January 25, 2018, 08:01:47 AM
valla bende üzüldüm ama yapacak birşey yok, faydalı olacaksa forum için sıkıntı yok

Bence eko sistem kurulabilir :

Tarih sıralaması yapılarak  :

İçerik gönderen 3  Gönderi

Değerli (10)
Okunabilir (7)
Kıymetli (5)

şeklinde - oylama ile en çok oyu olan güzel bir yazıya 10 merit 7 merit 5 merit şekilde  değerleme yapılabilir .

aklıma gelen sadece iyi bir düzen ile altta kalanları da yukarı çıkarmak - görmediklerimizi görmek - bilmediklerimizi okumak - değer vermediklerimizi değerli hale getirmek olabilir .

kimse kimseden üstün olmadığına , paylaşımlarımız ile değer/kazanç/dostluk kazanmak için bu şekilde bir atılımı ben desteklerim !

fayda sağlayalım boş durmayalım

liste yapmak sağlıklı olmayabilir konu da yapıştırılanları okuyarak gitmek bence mantıklı hocam, yeni post geldikçe konuyu takip etmek kolay olur okunmamış konular listesinden. ama önerinizden yola çıkarak konuya bir içerik daha ekledim
Değerli (10)
Okunabilir (7)
Kıymetli (5)

..

..
legendary
Activity: 1120
Merit: 1003
January 25, 2018, 07:56:06 AM
valla bende üzüldüm ama yapacak birşey yok, faydalı olacaksa forum için sıkıntı yok

Bence eko sistem kurulabilir :

Tarih sıralaması yapılarak  :

İçerik gönderen 3  Gönderi

Değerli (10)
Okunabilir (7)
Kıymetli (5)

şeklinde - oylama ile en çok oyu olan güzel bir yazıya 10 merit 7 merit 5 merit şekilde  değerleme yapılabilir .

aklıma gelen sadece iyi bir düzen ile altta kalanları da yukarı çıkarmak - görmediklerimizi görmek - bilmediklerimizi okumak - değer vermediklerimizi değerli hale getirmek olabilir .

kimse kimseden üstün olmadığına , paylaşımlarımız ile değer/kazanç/dostluk kazanmak için bu şekilde bir atılımı ben desteklerim !

fayda sağlayalım boş durmayalım
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
January 25, 2018, 07:54:59 AM
Bitcoin bir şirket olsaydı çoktan batmıştı fakat blokzincir teknolojisinde son madenci fişi çekene kadar sistem çalışacağı için düşüşler her zaman birileri tarafından alım fırsatı olarak değerlendirilecektir. Kripto para piyasasında geleceği görmek için talebi takip edeceğiz.

Talep nasıl izlenir?
www.similarweb.com
Talebi izlerken iki aşamalı takip edeceğiz.

Kriptopara piyasasının geleceği hakkında tecrübe kazanabileceğiniz bu yazının tamamını üstüne tıklayarak okuyabilirsiniz.
Pages:
Jump to: