Pages:
Author

Topic: Merit Sistemi - page 5. (Read 745325 times)

sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
September 13, 2019, 05:11:43 PM
Merit sistemi rütbe atlamayı baya bir zorlaştırdı benim zamanım yok iki hafta ile hero olmayı kaçırdım,  takmıyorum sizde takmayın,  merit olmadan da faydalı olan arkadaşlar vardı,  karşılıksız yapıyorlardı , şimdi de faydalı olmak isteyen kişiler merit alır rütbesini atlar,  ama rütbe atlamak çok zorlaştı bu bir gerçek
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
September 04, 2019, 04:46:34 PM
Evet.. Olguyu birbirimizi derecelendirmek ve sınıflandırmak amacıyla oluşturulmuş çağ dışı bir kast sistemine benzetmek mümkün. Üstelik kast içerisinde birbirimize verdiğimiz  "feritler" için bildirim postu atmak gibi abuk durumlarla karşılaşmamız da olası. Peki aynı bildirim postunu Ferit vermediğimiz zaman atmamız mümkün mü?

Teşekkürler, faydalı bir konu ama Ferit atmadım.

Kast sistemi insanı emeğine göre ayıran bir sistem değil, merit sistemi ise foruma verdiğiniz emeğe göre sizi diğerlerinden farklı kılıyor dolayısıyla senin kast sistemine benzettiğin sisteme biz gerçekte adalet diyoruz.
newbie
Activity: 11
Merit: 0
August 29, 2019, 08:11:00 AM
Evet.. Olguyu birbirimizi derecelendirmek ve sınıflandırmak amacıyla oluşturulmuş çağ dışı bir kast sistemine benzetmek mümkün. Üstelik kast içerisinde birbirimize verdiğimiz  "feritler" için bildirim postu atmak gibi abuk durumlarla karşılaşmamız da olası. Peki aynı bildirim postunu Ferit vermediğimiz zaman atmamız mümkün mü?

Teşekkürler, faydalı bir konu ama Ferit atmadım.
sr. member
Activity: 383
Merit: 272
Legend is back.
August 14, 2019, 08:30:27 AM
newbie
Activity: 126
August 13, 2019, 03:49:22 AM
Merit sistemi ile forumun daha kapsamlı kullanılmaya başladığını gördüm. Kampanya ağırlıklık olarak kullanma amacı ile kayıt olmuştum fakat sonra gördüm ki gerçekten bitcoin ve kripto para ile ilgili herşey ama herşeyi bu forumda bulmak öğrenmek ve bilgi edinmek mümkün. Forumda geçirdiğim uzun zamanlar sonucunda buradan çok şey öğrendim ve bunu merit sistemine bağlıyorum.
copper member
Activity: 56
Merit: 69
July 12, 2019, 08:00:28 AM
Yeni merit sistemi geldikten sonra insanlar forumda mesaj atmamaya başladı, ben tam da burada devreye giriyorum çünkü kampanyalar için değil, bilgimi geliştirmek ve insanları bilgilendirebilmek için kayıt oldum. Bu forum her şeyden önce tarih kokuyor, eski konuları okumaktan zevk aldığım gibi aynı zamanda Satoshi'nin yazdıklarını da anlamaya çalışıyorum. Bitcoin, doğru kararlar aldığında kişiye para kazandırabilecek çok değerli bir varlık sadece piyasanın içinde deneyimlenmek ve duygusal hareket etmemek gerekiyor. Bu yüzden, dağıtım ne kadar kısıtlı olsa da yeni sistemi doğru buluyorum çünkü merit benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Bir üye kaliteli post attıktan sonra merit sayısının, activity sayısını çok kolay bir şekilde geçebileceğine inanıyorum. Bu nedenle, üyeliğim forumda bir test olsun merit almasam dahi kaliteli postlar atmaya devam edeceğim.
member
Activity: 683
Merit: 16
June 28, 2019, 09:50:23 AM
@EFS bilgilendirici konu için teşekkürler meritledim.
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
June 21, 2019, 10:47:47 AM
Geçmişten bugüne göz ardı edildiğini, ihmal edildiğini veya merit azlığından değerlendirilmediğini düşündüğü mesajları olan arkadaşlar,

en önemsedikleri 4-5 post'u seçip linklerini şu merit konusunda paylaşabilirler:

Vispilio'nun Merit Cafe'si

Değerli Türkçe mesajları tek bir başlık altında indekslersek şahane olur Smiley, gönderdiğiniz bütün linkleri incelemeye çalışacağım beyler bayanlar.
full member
Activity: 448
Merit: 157
June 21, 2019, 10:06:56 AM
Ben foruma 2014 yılında üye olanlardanım. Forumda merit sistemi geldiğinde Full Member idim halen öyleyim. Tabi bunda araya giren 1 yıllık hesap kurtarma sürecim var. Artık vakti geldi Sr. Member olmak için önümde tek engel eksik meritlerim. Bunları da açacağım faydalı konular ile sağlayabileceğimi biliyorum. Başarmak isteyen bir çok kişi bunu başardı ve hesapları Hero seviyesinde şu an.
jr. member
Activity: 560
Merit: 1
June 17, 2019, 05:35:21 PM
Merit sistemi gitmez. Amaç zaten yeni katılanların rütbe atlamasını engellemek. Size merit atacak kişi niye atsın ki ? Bir düşünsenize o kişi eğer size merit atarsa sizin de rütbenizi yükselterek kendi payına düşen pasta dilimini azaltmış olacak ? Bir de bu pasta Türklerinse ?? Cheesy Cheesy
saçmalık! bana şu ana kadar 109 tane merit göndermiş arkadaşlar. hatta bu meritlerden bir tanesini de yabancı birisi türkçe yazdığım bir yazıya göndermişti. demek ki geliyor merit. ben de aynı şekilde elimdekilerin hepsini dağıttım. sadece dün gelen 2 adet smeritim kalmış. hatta şöyle söyleyeyim 90 civarı meritim vardı beni full member'a resmen taşıdılar. Grin
Hocam artık bu merit işi çok zor. ICO hakkında yazı yazdım madde madde. Çoğu kişi beğendi ama 1 tane bile merit gelmedi. Keşke herkes yararlı yazı yazan kişilere merit atsa da biz de durumu hemen kabul etseydik. İşte o zaman hem multi hesapları engellerdik hem de forum gelişirdi. Ama olmuyor. Siz de 2017 de katılmışsınız. 1 yılda haksız meritlerle legendary olan gördüm yabancı forumda. Para biriktirip hesap satın alıcam. Başka bir yolu yok bunun.
yanlış düşünüyorsunuz hocam. Ico ile ilgili postunuza baktım tamam güzel ama kendi adıma konuşacak olursam buna benzer en az 10 tane daha yazı var forumda. benim göndereceğim meritler kısıtlı olduğu için bu tür başlıklara vermiyorum. teşvik amaçlı olarak aslında vermek gerekiyor ama dediğim gibi smeritlerim kısıtlı ve ancak merit kazanırsam verebiliyorum. onu geçtim ben burada "newbielere merit veriyorum." tarzı bir başlık açtım mesela. yazan kaç tane newbie oldu biliyor musunuz? "SIFIR" Grin benim size tavsiyem local bölümde olmayan bir konu hakkında yazı yazmanız. bana merit veren kişilere bakarsanız o insanlar mutlaka size de verecektir. paylaşımcı kişiler merak etmeyin. ha, hesap satın alırım diyorsanız sizin bileceğiniz iş ama dikkatli olun. kırmızı yerseniz paranız boşa gider.

Hocam 700 kusur psot atmışım bu foruma 2017 yılında girsem şu anda legendary falan olmuştum herhalde bu postların arasında bir tane bile merit değeri olan yok muydu yani olay artık ticarete dönmüş durumda bu sistemin adil olduğuna inanmıyorum, zaten artık kasmıyorum da her şey olacağına varır.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
June 13, 2019, 03:38:12 PM
Rütbe atlamak çok çok zorlaşmış hele sr. hero legand olmak imkansız olmuş.

seninde banlanman yakındır.
oyle iki hesap açıp kendni meritlemekle olmuyor bu işler.
resmen dalga geçmiş ya:)
arkadaş size ne istediğime merit veririm diyebilir ama bu merit transferleri hem tehlikeli hem de hoş karşılanmayan hareketler. yakında globalde fişler birileri. sr. member hesaba yazık olur.
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
June 11, 2019, 04:47:23 PM
Ben uzun zaman önce foruma üye oldum sadece okuyorum bazen mesaj yazıyorum. Burada bitcoin teknik makalesini ezbere ingilizce yazabilecek kapasitede adamlara bir konu hakkında görüş bildirip onlardan merit toplamak oldukça zor öncelikle bunu belirteyim. bazen forumda uzunca bir yazı oluyor gidip çay dolduruyorum ve sigara yakıp keyifle okuyorum. ingilizce terimler, anlamadığım noktalar artık ne varsa o mesajla ilgili olarak inceliyorum. Bu yazılan mesajın altına kendi görüşümü bildirmem ve hatta o mesajın içerisinde merak ettiğim bir konuyu sormam forum için çok faydalı olmadığını düşünüyorum... bu benim görüşüm sorup cevap beklemektense kendi başıma bulup öğrenmek daha cazip geliyor ama aynı konuya sonra bir bakıyorum mesela stake.com dan veya başka bir imzadan para kazanmak için birisi çok alakasız ve hızlı bir şekilde mesaj atmış çıkmış oluyor. aslında konuya mesaj atanlar konuyu açan kişinin söylediğini dolaylı yoldan ve aynı şekilde söylüyor. yani açılan konu çok kaliteli ve konuya 130 mesaj gelmiş ama atılan mesajların 90 tanesi tamamen imzadan para kazanmak için yazılmış mesajlar.

Forumun kalitesini arttırmak için merit sistemi getir ama imza kampanyalarına bir göz at. merit sistemi ile 1.000.000 mesaj tasarruf ediyorsan imza için atılan mesajlar 5.000.000 adet zarar ediyorsun (eğer kar/zarar olarak bakıyorsak)

Kısacası Merit forumun kaliteli olmasını sağlabilecek bir sistem değil.

Mesela son zamanlarda dikkat ettiğim * arkadaşımız. fazla mesaj yazmasından şikayetçi değilim yazdıklarını genel olarak mantıklı buluyorum tamam imzaya mesaj kasmak için çok fazla efor sarfediyor yani 20 tane ekran kartına sahip rig gibi çalışıyor maşallah ama...Smiley

Şimdi bu arkadaşın normalde eski sisteme göre Hero member olması gerekiyordu. bu kullanıcının önüne merit sistemi ile geçeceğine imza kampanyalarını bir düzene oturt sonrasında, multi hesabın önüne geçmek için IP tespit sistemi getir ve multi kullanan kim var kim yok A-Z banla gitsin. herkes tek hesap kullansın, hesap satışı yasaklansın sonrasında bu arkadaş 3308 post yerine 600 post atsın ama özen göstersin bana kalırsa forum kalitesi böyle olur.  Abi sen kalkıp mesaj başına şu kadar btc veriyorum diye imza başlatırsan forum yönetimi bunun önüne geçmez ve izin verirse o zaman forum kalitesinden kimse bahsetmeyecek. TR bölümünde 500.000 mesaj varsa eğer emin olun bunların 350.000 adeti çöptür. kimse kusura bakmasın ama durum bu. * kardeşimiz üzerine alınmasın yani kötüleyici bir yazı olmadığını düşünüyorum rahatsızlık duyarsa eğer ilgili bölümü silerim.

Bilgileri şu şekilde :

Name:   *
Activity:   504
Merit:   26

Bu şekilde hedef göstermek doğru değil. İsim vermeyip genelleseniz de herkes ne demek istediğiniz anlar.

Yazdıklarınızın üzerinden geçelim;

- İmza kampanyalarına nasıl bir düzenleme getirebilir? Post sınırı getirirse, forumda imzanın önemi kalmaz. Ana amaç olmasa da birçok kişi yazdıklarına karşılık bir nevi gelir paylaşımı yapılmış oluyor.
- Siz evden tek kişi bağlanabilirsiniz ama bir yurttan bağlananları düşünün, çözüm olarak oradaki herkesi banlayacak mısınız? Aynı evde iki kardeş tek hesap kullanmak zorunda mı? Bu örnekler çoğaltılabilir.
- Forum mesajlarında kalite olmalı doğru ama bu nasıl sağlanacak bu konuda bir çözüm öneriniz yok.
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
June 11, 2019, 04:07:12 PM
Forum üzerinde bir çok kullanıcı "https://koinbulteni.com" adresini kullanarak paylaşım yapmak peşinde orada ki haberler direk copy paste bu şekilde bir paylaşım ne kadar doğru ??  zaten insanlar bu siteyi takip edip haberdar olabilir tamam amaç konular üzerinde tartışmak fakat bu şekilde devamlı aynı sitedeki haberler üzerinde tartışmak olduğunu düşünmüyorum. Teşekkürler...

herhangi bir web sitesinden kopyala + yapistir ile buraya konu acanlar veya post atanlar, son zaman tüm forumun korkulu rüyasi perma ban olayindan bihaber mi acaba? Smiley bosuna copy + paste yapmayin, bir tek copy + paste icin bile direk ban yeme ihtimali cok yüksek. koskoca herolar legenderler bile banlanip gitti, yeniler mi banlanmayacak:)
jr. member
Activity: 112
Merit: 1
June 11, 2019, 02:44:07 PM
Forum üzerinde bir çok kullanıcı "https://koinbulteni.com" adresini kullanarak paylaşım yapmak peşinde orada ki haberler direk copy paste bu şekilde bir paylaşım ne kadar doğru ??  zaten insanlar bu siteyi takip edip haberdar olabilir tamam amaç konular üzerinde tartışmak fakat bu şekilde devamlı aynı sitedeki haberler üzerinde tartışmak olduğunu düşünmüyorum. Teşekkürler...
full member
Activity: 350
Merit: 129
fallenangel
June 10, 2019, 06:25:14 PM
Uzun zamandır forumda yoktum merit sistemi hala değişmemiş, o zamanlarda söylemiştim ama gördüğüm kadarıyla aynı şikayetler devam ediyor. Forum içinde tanıdığı olarak, yine bir tanıdığına atar meritini neden tanımadığı bir başkasına atsın, veya iyi kötü sevdiği takip ettiği kişilere atar. İnsanların şahsi kararına değilde forum yönetiminin kararına bırakmak veya moderatörlere bu yetkileri bırakmak çok daha akılcı bir çözüm bana göre en azından hakkaniyet ihtimali artar.

Birkaç ay önce girmiştim en son merit sistemi tartışılıyordu, bakıyorum hala tartışılıyor. İleride de tartışılacak sanırım. Bence vakit kaybı bu tartışma artık. Onca eleştiri bir etki etmediğine göre artık forum üyeleri önüne bakmalı.
member
Activity: 140
Merit: 10
June 01, 2019, 04:29:48 AM
Uzun zamandır forumda yoktum merit sistemi hala değişmemiş, o zamanlarda söylemiştim ama gördüğüm kadarıyla aynı şikayetler devam ediyor. Forum içinde tanıdığı olarak, yine bir tanıdığına atar meritini neden tanımadığı bir başkasına atsın, veya iyi kötü sevdiği takip ettiği kişilere atar. İnsanların şahsi kararına değilde forum yönetiminin kararına bırakmak veya moderatörlere bu yetkileri bırakmak çok daha akılcı bir çözüm bana göre en azından hakkaniyet ihtimali artar.
newbie
Activity: 2
May 31, 2019, 04:46:27 PM
Bilgi icin tesekkurler
sr. member
Activity: 2100
Merit: 418
May 26, 2019, 06:25:26 AM

seninde banlanman yakındır.
oyle iki hesap açıp kendni meritlemekle olmuyor bu işler.
newbie
Activity: 18
Merit: 30
May 26, 2019, 05:37:51 AM
member
Activity: 504
Merit: 11
May 19, 2019, 06:51:00 PM
Keşke profilimizde toplam merit sayımızın yanında kaç tane smerit olduğu da yazsa. Böylece yorumlarda "meritim olsa verirdim" diyenlerin ne kadar doğru söylediklerini de görebilirdik  Grin
Pages:
Jump to: