Pages:
Author

Topic: Merit Sistemi - page 6. (Read 745994 times)

Bjk
member
Activity: 71
Merit: 26
May 17, 2019, 11:12:03 PM
Ben uzun zaman önce foruma üye oldum sadece okuyorum bazen mesaj yazıyorum. Burada bitcoin teknik makalesini ezbere ingilizce yazabilecek kapasitede adamlara bir konu hakkında görüş bildirip onlardan merit toplamak oldukça zor öncelikle bunu belirteyim. bazen forumda uzunca bir yazı oluyor gidip çay dolduruyorum ve sigara yakıp keyifle okuyorum. ingilizce terimler, anlamadığım noktalar artık ne varsa o mesajla ilgili olarak inceliyorum. Bu yazılan mesajın altına kendi görüşümü bildirmem ve hatta o mesajın içerisinde merak ettiğim bir konuyu sormam forum için çok faydalı olmadığını düşünüyorum... bu benim görüşüm sorup cevap beklemektense kendi başıma bulup öğrenmek daha cazip geliyor ama aynı konuya sonra bir bakıyorum mesela stake.com dan veya başka bir imzadan para kazanmak için birisi çok alakasız ve hızlı bir şekilde mesaj atmış çıkmış oluyor. aslında konuya mesaj atanlar konuyu açan kişinin söylediğini dolaylı yoldan ve aynı şekilde söylüyor. yani açılan konu çok kaliteli ve konuya 130 mesaj gelmiş ama atılan mesajların 90 tanesi tamamen imzadan para kazanmak için yazılmış mesajlar.

Forumun kalitesini arttırmak için merit sistemi getir ama imza kampanyalarına bir göz at. merit sistemi ile 1.000.000 mesaj tasarruf ediyorsan imza için atılan mesajlar 5.000.000 adet zarar ediyorsun (eğer kar/zarar olarak bakıyorsak)

Kısacası Merit forumun kaliteli olmasını sağlabilecek bir sistem değil.

Mesela son zamanlarda dikkat ettiğim * arkadaşımız. fazla mesaj yazmasından şikayetçi değilim yazdıklarını genel olarak mantıklı buluyorum tamam imzaya mesaj kasmak için çok fazla efor sarfediyor yani 20 tane ekran kartına sahip rig gibi çalışıyor maşallah ama...Smiley

Şimdi bu arkadaşın normalde eski sisteme göre Hero member olması gerekiyordu. bu kullanıcının önüne merit sistemi ile geçeceğine imza kampanyalarını bir düzene oturt sonrasında, multi hesabın önüne geçmek için IP tespit sistemi getir ve multi kullanan kim var kim yok A-Z banla gitsin. herkes tek hesap kullansın, hesap satışı yasaklansın sonrasında bu arkadaş 3308 post yerine 600 post atsın ama özen göstersin bana kalırsa forum kalitesi böyle olur.  Abi sen kalkıp mesaj başına şu kadar btc veriyorum diye imza başlatırsan forum yönetimi bunun önüne geçmez ve izin verirse o zaman forum kalitesinden kimse bahsetmeyecek. TR bölümünde 500.000 mesaj varsa eğer emin olun bunların 350.000 adeti çöptür. kimse kusura bakmasın ama durum bu. * kardeşimiz üzerine alınmasın yani kötüleyici bir yazı olmadığını düşünüyorum rahatsızlık duyarsa eğer ilgili bölümü silerim.

Bilgileri şu şekilde :

Name:   *
Activity:   504
Merit:   26
full member
Activity: 1386
Merit: 116
May 17, 2019, 04:10:10 AM
Rütbe   Gereken activity   Gereken merit
Brand new   0   0
Newbie   1   0
Jr Member   30   1
Member   60   10
Full Member   120   100
Sr. Member   240   250
Hero Member   480   500
Legendary   775-1030 arasında   1000

Kendi hesabıma bakıyorum aktivitem 574 ve üyeliğim full member sanki eş orantılı değil gibi bu merit sistemi. Full member olan hesabımı Sr.Member yükseltmem için 150 tane merit almam gerekiyor ki bunu local forumda almak imkansız gibi bir şey. Keşke şu sisteme bir düzenleme getirseler.
member
Activity: 101
Merit: 17
April 08, 2019, 03:23:33 AM
vakti olan, çaban gösteren, bu yola baş koyan insanları görünce ister istemez merit veresim geliyor. ama aynı geri dönüş olmayınca da motivasyonum bozuluyor. umarım bir bilinçlilik doğar buradan...
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
April 01, 2019, 04:46:20 PM
Sistemden memnun olanlar kadar olmayanlar da çoğunlukta. İçerik kalitesinin artmasından dolayı foruma kalite geldiği tartışılmaz bir gerçek. Fakat rütbe atlamak için ulaşılması gereken merit puanları çok yüksek. Bunun biraz daha düşürülmesi gerektiğini düşünüyorum. Yeterli puanı toplayanlar elbette var fakat azınlıktalar artık. Şu anda da merit kıtlığı yaşanıyor sanırım. 1 yıl boyunca herkes alacaklarını aldı, vereceklerini verdi. Yeni girenler çok zorlanacaklar.
newbie
Activity: 41
Merit: 0
March 08, 2019, 05:26:00 PM
Merit kardeşliği almış yürümüş, gerisi birşey beklemesin.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
February 28, 2019, 11:48:22 AM
Merit sistemi gitmez. Amaç zaten yeni katılanların rütbe atlamasını engellemek. Size merit atacak kişi niye atsın ki ? Bir düşünsenize o kişi eğer size merit atarsa sizin de rütbenizi yükselterek kendi payına düşen pasta dilimini azaltmış olacak ? Bir de bu pasta Türklerinse ?? Cheesy Cheesy
saçmalık! bana şu ana kadar 109 tane merit göndermiş arkadaşlar. hatta bu meritlerden bir tanesini de yabancı birisi türkçe yazdığım bir yazıya göndermişti. demek ki geliyor merit. ben de aynı şekilde elimdekilerin hepsini dağıttım. sadece dün gelen 2 adet smeritim kalmış. hatta şöyle söyleyeyim 90 civarı meritim vardı beni full member'a resmen taşıdılar. Grin
Hocam artık bu merit işi çok zor. ICO hakkında yazı yazdım madde madde. Çoğu kişi beğendi ama 1 tane bile merit gelmedi. Keşke herkes yararlı yazı yazan kişilere merit atsa da biz de durumu hemen kabul etseydik. İşte o zaman hem multi hesapları engellerdik hem de forum gelişirdi. Ama olmuyor. Siz de 2017 de katılmışsınız. 1 yılda haksız meritlerle legendary olan gördüm yabancı forumda. Para biriktirip hesap satın alıcam. Başka bir yolu yok bunun.
yanlış düşünüyorsunuz hocam. Ico ile ilgili postunuza baktım tamam güzel ama kendi adıma konuşacak olursam buna benzer en az 10 tane daha yazı var forumda. benim göndereceğim meritler kısıtlı olduğu için bu tür başlıklara vermiyorum. teşvik amaçlı olarak aslında vermek gerekiyor ama dediğim gibi smeritlerim kısıtlı ve ancak merit kazanırsam verebiliyorum. onu geçtim ben burada "newbielere merit veriyorum." tarzı bir başlık açtım mesela. yazan kaç tane newbie oldu biliyor musunuz? "SIFIR" Grin benim size tavsiyem local bölümde olmayan bir konu hakkında yazı yazmanız. bana merit veren kişilere bakarsanız o insanlar mutlaka size de verecektir. paylaşımcı kişiler merak etmeyin. ha, hesap satın alırım diyorsanız sizin bileceğiniz iş ama dikkatli olun. kırmızı yerseniz paranız boşa gider.
newbie
Activity: 26
Merit: 3
February 28, 2019, 07:08:56 AM
Merit sistemi gitmez. Amaç zaten yeni katılanların rütbe atlamasını engellemek. Size merit atacak kişi niye atsın ki ? Bir düşünsenize o kişi eğer size merit atarsa sizin de rütbenizi yükselterek kendi payına düşen pasta dilimini azaltmış olacak ? Bir de bu pasta Türklerinse ?? Cheesy Cheesy
saçmalık! bana şu ana kadar 109 tane merit göndermiş arkadaşlar. hatta bu meritlerden bir tanesini de yabancı birisi türkçe yazdığım bir yazıya göndermişti. demek ki geliyor merit. ben de aynı şekilde elimdekilerin hepsini dağıttım. sadece dün gelen 2 adet smeritim kalmış. hatta şöyle söyleyeyim 90 civarı meritim vardı beni full member'a resmen taşıdılar. Grin
Hocam artık bu merit işi çok zor. ICO hakkında yazı yazdım madde madde. Çoğu kişi beğendi ama 1 tane bile merit gelmedi. Keşke herkes yararlı yazı yazan kişilere merit atsa da biz de durumu hemen kabul etseydik. İşte o zaman hem multi hesapları engellerdik hem de forum gelişirdi. Ama olmuyor. Siz de 2017 de katılmışsınız. 1 yılda haksız meritlerle legendary olan gördüm yabancı forumda. Para biriktirip hesap satın alıcam. Başka bir yolu yok bunun.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
February 27, 2019, 12:49:31 PM
newbie
February 23, 2019, 03:24:59 PM
  Bu sistem değişir mi ya da değişmez mi ? Hafifletilir mi yoksa sonsuza kadar mı böyle kalacak ? EFS bir şeyler söylemeli artık. Bu mesajımı alıntılayıp cevap vermesini istiyorum.

Şu haksızlığa bakar mısın arkadaş ya ? Resmen diyorlar ki 2018 öncesi girenler gelsin sadece. ICO rehberi yazdım. Kullanıcılar da beğendi. Gayet olumlu geri dönüşler aldım ama 1 tane merit atan yok. 1 tane ya  Cheesy Kimse bana bu merit sistemini savunmasın. Bu sistem sadece EFS gibilerinin işine gelir. Sonra giderler merit sistemi savunucularına merit atarlar.
sr. member
Activity: 714
Merit: 316
The Experience Layer of the Decentralized Internet
February 22, 2019, 01:43:00 PM
Sağolsun forumdan arkadaşımız açtığım bir konu için merit yolladı ancak yeni konu açmadım belki teşvik edici olsun diye yolladı ama bende de pek iş yok bu nedenle merit için bir şeyler yazmayacağım ancak rank atlamak imkansıza yakın oldu bir kez daga söylüyorum en zindan  aktivite ile atlamayı iki katına çıkartın mesela merit almadan hero olmak 1000 aktivite olsun  legend ise 2000 olsun
En azından imkansız olmaz  çok çok zor olur.  😃

Bencede çok ciddi bir sorun. Artı yolladığın meriyler senden gittiği için kimseye gönderme İsteğin de kalmıyor. Belirli bir mesaj sayısına göre otomatik merit verse bile mantıklı olur ama böyle çok zor. 30-50 mesaja 10-15 merit eklense bu koşullar güzel ama böyle hakket imkansız. Uzun zamandır piyasalar kötü olduğu için ve birazda işlerden dolayı foruma giremedim bir umut buraya baktım belki değişen bir durum  var diye ama bıraktığım gibi hala😂😂😂
newbie
February 12, 2019, 02:42:37 PM
newbie
Activity: 40
February 10, 2019, 01:16:00 AM
Hesabı banladilar paylaşım bile yapmazken bu senelik hesap bide şimdi gel de merit bul
newbie
Activity: 146
February 02, 2019, 03:39:01 AM

Yarın bir gün merit biter ferit sistemi getirirler. Gereksiz bir uygulama.
copper member
Activity: 196
Merit: 1
January 31, 2019, 11:56:16 AM
bu sisteme verilecek en iyi cevap forumda açılmış olan satoshinin sıfırdan başlasa member olmayacağı başlığıdır. şaka gibi ama gerçek ve ironik olsa da sistemin çarpıklığını iyi bir şekilde anlatması hakikatini barındırıyor. yine forum içerisinde saçma sapan yorumlara verilmiş meritleri de görmek mümkün. kısacası klanda iseniz var yoksanız yok gibi.
member
Activity: 110
Merit: 10
January 30, 2019, 03:38:32 AM
Çok yakın zamanda bu sistemin kalkacağına eminim. Sebebi bütünü ile forumun popülerliğini kaybetmesi olacak. Çare olarak eski sisteme geri dönülecek. Sonra gene bir başka boğa piyasasında merit gibi bir sistem geri gelecektir.

Boşuna kasmaya ve üzülmeye hiç gerek yok. Bu piyasada merit sistemi forum için zarar. Merit satın almak daha da zarar.

forum zaten geçen seneye göre yarı yarıya hiti düşdü bu merit sistemi ve ilk baslardakı gibi madenciliğin kazandırmaması  iyiden iyiye ilgiyi azalttı
member
Activity: 564
Merit: 19
January 21, 2019, 06:38:21 PM
Çok yakın zamanda bu sistemin kalkacağına eminim. Sebebi bütünü ile forumun popülerliğini kaybetmesi olacak. Çare olarak eski sisteme geri dönülecek. Sonra gene bir başka boğa piyasasında merit gibi bir sistem geri gelecektir.

Boşuna kasmaya ve üzülmeye hiç gerek yok. Bu piyasada merit sistemi forum için zarar. Merit satın almak daha da zarar.
newbie
Activity: 4
January 21, 2019, 06:34:42 PM
güzel bir sistemmiş bu formun kalitesini yükseltmiş bravo
jr. member
Activity: 182
Merit: 1
January 20, 2019, 01:26:18 PM
Sistem kaliteli kullanıcı istiyor belli ki. hani bunu üreten kişiler ara sıra pekiştireç uygularsa nekadar mutlu oluruz..Smiley
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
January 16, 2019, 01:34:42 AM
Vay koca merit sistemi vay Sad  Sitemim sana değil kendi şanssızlığımadır.
1 hafta geç gelsen hero olmuş olacaktım.Bak oysaki şuan legendary seviyesine erişebilmeme rağmen hala sr memberdayım Smiley
Foruma kalite getirdiğin gerçeğinide inkar edemem tabiki.

Aynen hocam bende senin gibi aynı şekilde hero olacaktım  hatta hero olmak için yeterli aktivite puanı alabiliyordum ama o zamanlar imza filan ile uğraşmıyordum bu yüzdende pek ilgilenmedim takmadım hatta kim uğraşacak diyordum , 3 hafta sonra olurum derken bir sabah kalktım merit sistemi gelmiş,  şimdi 10 bin aktivite puanı alsamda bir halta yaramıyor
Daha önce söylediğim gibi en azından aktivite puanını yukarı çeksinler bari böylece imkansız olmaktan çıksın rütbe atlamak örneğin 1000 ile hero olalım 2000 ile legendary en azından bir umut olur. 😃
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
January 09, 2019, 05:31:07 AM
Vay koca merit sistemi vay Sad  Sitemim sana değil kendi şanssızlığımadır.
1 hafta geç gelsen hero olmuş olacaktım.Bak oysaki şuan legendary seviyesine erişebilmeme rağmen hala sr memberdayım Smiley
Foruma kalite getirdiğin gerçeğinide inkar edemem tabiki.
Pages:
Jump to: