Pages:
Author

Topic: Merit Sistemi - page 8. (Read 745580 times)

member
Activity: 392
Merit: 10
October 24, 2018, 04:40:51 AM
 Merit sisteminde ki değişikliklerin ihtiyaç duyulduğu için yapıldığını düşünüyorum. Ancak sistemin kişilerden bağımsız hale gelebilmesi, merit kazanmanın daha objektif kriterlere bağlanması gerektiğini düşünüyorum. Aktivite sayısı..forumda geçen zaman gibi.
newbie
Activity: 6
Merit: 0
October 22, 2018, 08:09:47 PM
saçma sapan bir mesaja 25- 50 merit gönderenlerede bir yaptırım olsa, o zaman bu merit sisteminin getirilişi ve haklılığına canı gönülden inanırım. habirde bir sürü yüksek ranklı hesap satışa çıkarılıyor. acaba bir ekip bir dümen bir çarkmı var diye düşünmüyorum değil hani.
newbie
Activity: 146
October 21, 2018, 12:29:19 PM
merit sistemi yararlı bir sistem olması yanında alamayanlar içinde büyük bir handikap olmuş durumda
sabırlı olmak lazım kanımca nezaman olacak belli değil ama uzmanlaştıkça kendime birşeyler katıyorum aslında
çok geç farketmiş olmanın acısını yaşıyorum
bitcoin ilk müdavimlerinden olsam dahi burda acemi ocağında gibiyim
usta birliğim nereye çıkacak acaba

Yazık olmuş o kadar zamana. Daha adilane bir uygulama yapılsaydı keşke.
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
October 21, 2018, 09:22:34 AM
Arkadaşlar jr.member olmak için kesin 1 merit gerekiyor mu ? Ne zamandan beri bu güncelleme geldi acaba bilgisi olan var mı ?

Evet, Jr. Member rütbesine ulaşabilmek için 1 merit kazanmanız gerekiyor. Ne zaman bu kuralın geldiğini net olarak hatırlamıyorum ama yaklaşık 1 ay kadar önce gelmiş olmalı. Fakat hemen üzülmeyin, önceden üye olup merit sahibi olmayan kişilerinde rütbeleri düşürtüldü. Yani 1 ay önceden üye olmuş ve merit kazanmamış olsanız bile Newbie rütbesinde olmaya devam edecektiniz.
jr. member
Activity: 79
Merit: 3
October 21, 2018, 06:44:38 AM
Arkadaşlar jr.member olmak için kesin 1 merit gerekiyor mu ? Ne zamandan beri bu güncelleme geldi acaba bilgisi olan var mı ?
newbie
Activity: 45
October 19, 2018, 07:27:29 AM
merit sistemi yararlı bir sistem olması yanında alamayanlar içinde büyük bir handikap olmuş durumda
sabırlı olmak lazım kanımca nezaman olacak belli değil ama uzmanlaştıkça kendime birşeyler katıyorum aslında
çok geç farketmiş olmanın acısını yaşıyorum
bitcoin ilk müdavimlerinden olsam dahi burda acemi ocağında gibiyim
usta birliğim nereye çıkacak acaba
member
Activity: 448
Merit: 15
October 15, 2018, 03:31:17 PM
Hero Member olmak için 480, Legendary olmak için en az 775 gün önce foruma üye olmak gerekiyor. Bunları gözönünde bulundurmadan birkaç ayda bu seviyelere geleceğini düşünenler doğal olarak hayal kırıklığına uğruyor. Yapılan en büyük yanlışlardan biriyse internet sitelerinden haber alıp buraya yapıştırarak merit kazanılabileceğini zannetmek. Kendi fikirleriniz o paylaştığınız kopyala yapıştır haberlerden çok daha önemlidir burada. Belki bir iki ay sonra merit gelir ama doğru konuya doğru mesajı yazarsanız elbet bir gün kaliteli mesajınız fark edilir.

Kesinlikle haklısınız. Özellikle kaynak belirtilmeden yapılan paylaşımlar görüyorum.

Akademik çalışmalarda esas olan kaynak belirtilmesidir. Makale veyahut tez aşamasındayken yazılan her cümle, kaynak belirtilme zorunluluğu taşır. Eğer kaynak belirtilmemişse, o cümleler kişi tarafından kendisinin bulduğunun teminatı sayılır ve aslında alıntı olduğu farkedilirse de kişi hırsızlıkla itham edilir.

Benim, bilgi beyanı olan her oluşumda edindiğim hassasiyet budur. Eğer bir fikir var ise bunun ya kaynağı belirtilmeli, ya da tez sunmuşçasına savunması yapılmalıdır.

Söylediğiniz gün sayısı zorunluluğunu sayenizde farkettim, daha farketmediğim(iz) birçok detay var. Hele ki, aynı post içerisinde birçok kişinin mesajını alıntılamayı dahi bulamamış üyelerimiz var. bu doğrultuda damdan düşer gibi rütbe atlamak hem siteye karşı güdülen saygıda azalmayı hem de kalitesiz içerik zorunluluğunu ortadan kaldıracaktır.

Mesela, dalış bröve'lerinin uygulanan sistemlere göre dereceleri vardır. Bazıları bu dereceleri direk almak için sabunlama olarak bazı eğitmenlerden para karşılığı alırlar. Ama esas olan dalış sayısı ve beceri dediğimiz kavramların kişideki karşılığıdır. Bu yüzden kurt dalgıçlar dalış yapacakları buddy'lerine kaç dalış yaptığını, en son ne zaman daldığını ve daldıkları bölgeleri sorar, tanıma dalışı yaptıktan sonra kendi kafalarında ölçüp daha derin ve zorlu dalışlara beraber dalma kararı alırlar. Bu kişinin egosunu küçültmek adına yapılan bir eylem değil, karşısındakinin ve kendi hayatlarının emanetine karşılık aldıkları bir önlemdir.

Buradaki rütbe atlama sistemini de bu şekilde değerlendiriyorum. Olay elbette kampanyalardan para kazanmak. Ancak yüksek rütbeye uygun olmayan davranışlar olursa dalış misali banlanmak da o kadar kolay olur.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
October 14, 2018, 07:19:16 AM
Hero Member olmak için 480, Legendary olmak için en az 775 gün önce foruma üye olmak gerekiyor. Bunları gözönünde bulundurmadan birkaç ayda bu seviyelere geleceğini düşünenler doğal olarak hayal kırıklığına uğruyor. Yapılan en büyük yanlışlardan biriyse internet sitelerinden haber alıp buraya yapıştırarak merit kazanılabileceğini zannetmek. Kendi fikirleriniz o paylaştığınız kopyala yapıştır haberlerden çok daha önemlidir burada. Belki bir iki ay sonra merit gelir ama doğru konuya doğru mesajı yazarsanız elbet bir gün kaliteli mesajınız fark edilir.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
October 14, 2018, 06:31:35 AM
Arkadaşlar bu sızlanmalar artık çok gereksiz bir hal almadı mı sizce de?
Forumda kaliteli içerik üretenler merit alıyor öyle ya da böyle. Kusura bakmayın da sırf bounty için mesaj kotasını doldurmaya çalışan kişilerin 1 satırlık 75 karakterlik mesajlarının merit almasını beklemesin kimse.
Merit sistemi geldiğinde ben full member idim. 100 merit'le başladım serüvene. Merit sistemi içinde sr member oldum. Şu an hero olma yolunda ilerliyorum. Herkesin profilinde aldığı meritleri görüyorsunuz girin bakın bakalım profilime hangi mesajlara konulara merit gelmiş?
4 tane donanım cüzdan incelemesi yapan kullanan Türkiye'de başka kimse yok. HD kasse cüzdan sahibi Türkiye'deki muhtemelen bir elin parmağını geçmeyen kişilerden biriyim. Sizce bu içerik merit almalı mı almamalı mı?
Türkçe bölümde her hafta en az 5-10 merit alan üyelerin profillerini açın bakın. Adamlar saatlerini harcayarak içerik üretiyor. Onlar merit alıyorsa siz de alırsınız. Herkes alabilir. Bu konuyu artık bu kadar ayyuka çıkarmanın anlamı yok.
Merit sistemine ben de başlarda dert yandım. Ama merit dağıtılmıyordu o zamanlar. Türkçe bölümünde merit kaynakları da artırıldı geçenlerde. Artık eminim daha çok merit dağıtımı olacak.
Özellikle Efs ve teramit sürekli dağıtıyor. Yeni merit kaynakları bi kaçını biliyorum onlar da zamanla arttıracaklardır dağıtımı eminim.
Demem o ki merit sistemi boş mesajların, boş mesajlarla hero leg olmanın önünü kesmiştir. Geçen yıl hero ya da leg olan üyeliklerle merit sistemi geldikten sonra hero ya da leg olan üyelikler bence çok daha farklı kategoride. Merit sisteminden sonra legendary olan üyelik demek ciddi emek harcanmış üyelik demektir açık ve net...

Kaliteli içerik üretin, merit alın. Olayın özü Smiley

Seni tebrik ediyorum. Full Member zamanlarını hatırlıyorum Smiley Senin gibi bir kaç kişi daha var böyle meritten sonra ciddi emek sarf eden. Hak eden alıyor örnekleri de var işte. Merit vermiyorlar diyen taş olur Smiley
Teşekkür ederim.
Dediğim gibi merit madem bi hediye, bi ödül mekanizması. Bence artık oldukça iyi işliyor. Bu sistemle legendary olacağıma da inanıyorum. 500 merit mi? Evet. 1 yılda toplanır nedir yani... Smiley
member
October 13, 2018, 07:33:36 PM
Geçen hafta 4 Merit'im vardı, bu hafta yaptığım birkaç paylaşımı sağolsun Merit sahipleri ödüllendirdi ve bu sayede Member üyeliğe yükselebildim.

Bunun için aman aman bir efor da sarfetmedim. Bilgili olduğumuz konularda tecrübelerimizi başlıklarda paylaşmamız dahi kafi.

Merit kaynakları çabalarımızı görüyor, kaçırdıklarını düşündüğümüz post'larımızın paylaşıldığı başlıklar bile var.

Herkese bol Merit dileğiyle.

sr. member
Activity: 658
Merit: 280
October 13, 2018, 02:55:44 PM
Forumda kaliteli içerik üretenler merit alıyor öyle ya da böyle. Kusura bakmayın da sırf bounty için mesaj kotasını doldurmaya çalışan kişilerin 1 satırlık 75 karakterlik mesajlarının merit almasını beklemesin kimse.
Merit sistemi geldiğinde ben full member idim. 100 merit'le başladım serüvene. Merit sistemi içinde sr member oldum. Şu an hero olma yolunda ilerliyorum. Herkesin profilinde aldığı meritleri görüyorsunuz girin bakın bakalım profilime hangi mesajlara konulara merit gelmiş?
4 tane donanım cüzdan incelemesi yapan kullanan Türkiye'de başka kimse yok. HD kasse cüzdan sahibi Türkiye'deki muhtemelen bir elin parmağını geçmeyen kişilerden biriyim. Sizce bu içerik merit almalı mı almamalı mı?
Türkçe bölümde her hafta en az 5-10 merit alan üyelerin profillerini açın bakın. Adamlar saatlerini harcayarak içerik üretiyor. Onlar merit alıyorsa siz de alırsınız. Herkes alabilir. Bu konuyu artık bu kadar ayyuka çıkarmanın anlamı yok.
Merit sistemine ben de başlarda dert yandım. Ama merit dağıtılmıyordu o zamanlar. Türkçe bölümünde merit kaynakları da artırıldı geçenlerde. Artık eminim daha çok merit dağıtımı olacak.
Özellikle Efs ve teramit sürekli dağıtıyor. Yeni merit kaynakları bi kaçını biliyorum onlar da zamanla arttıracaklardır dağıtımı eminim.
Demem o ki merit sistemi boş mesajların, boş mesajlarla hero leg olmanın önünü kesmiştir. Geçen yıl hero ya da leg olan üyeliklerle merit sistemi geldikten sonra hero ya da leg olan üyelikler bence çok daha farklı kategoride. Merit sisteminden sonra legendary olan üyelik demek ciddi emek harcanmış üyelik demektir açık ve net...

Seni tebrik ediyorum. Full Member zamanlarını hatırlıyorum Smiley Senin gibi bir kaç kişi daha var böyle meritten sonra ciddi emek sarf eden. Hak eden alıyor örnekleri de var işte. Merit vermiyorlar diyen taş olur Smiley
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
October 13, 2018, 11:42:04 AM
Merit sistemi geldiğinde ben full member idim. 100 merit'le başladım serüvene. Merit sistemi içinde sr member oldum. SR olmak için 150 merit topladım yani. Şu an hero olma yolunda ilerliyorum. Yani sr'den sonra 250 merit daha toplamak lazım.
Herkesin profilinde aldığı meritleri görüyorsunuz girin bakın bakalım profilime hangi mesajlara konulara merit gelmiş?

jr. member
Activity: 532
Merit: 6
October 13, 2018, 09:19:39 AM
merit sistemi, forumun devamlılığı için güzel bir sistem. böylece hem spam içeriklerden kurtuluyoruz, hem de  içerikli bilgilere ulaşabiliyoruz.  meriti yüksek üyelerin, forumda tecrübe sahibi ve  güzel paylaşımlar yapmış üyeler olması; kripto camiasına yeni girenler için güzel referanslar olabilir.  yani yüksek meritli kişinin postlarına bakıp, hiç fikir sahibi olmadığımız konularda fikir sahibi olabiliyoruz.
yalnız şöyle bir durum da var, özellikle post sayısı, forumda geçirilen zaman, activity sayısı ile belli bir rotasyonda merit verilse, mesela ayda 1 merit bile olsa ; bu teşvik edici olabilir. bunun dışında merit kaynağının biraz sınırlı olması da , düşük meritli katılımcıların biraz şevkini kırıyor.
yani, kısacası merit güzel ve eleyici bir sistem ancak biraz daha sofistike bir hal alması ile ; uzun yıllar kullanılacak bir sisteme dönüşebilir.  merit almak da oldukça güzel, paylaşılan bilginin takdir görmesi insanda paylaşma isteğini çoğaltıyor.
aslında öz eleştiri yaparsak, ne yazık ki türk insanı olarak bilgi paylaşımı konusunda yabancılar kadar cömert değiliz. özellikle ingilizcesi akıcı olan arkadaşların; forumun ingilizce topiclerinde edindiği bilgileri türkçe bölümünde paylaşması ; tüm kullanıcılara güzel bir  bilgi birikimi olarak dönecektir.
member
Activity: 249
Merit: 11
October 10, 2018, 06:48:06 PM
Kripto paralar geleceğin sistemini şekillendiriyor. Gerçekten adam akıllı bilgi aktarımı yapanların karşılığında merit alamamasının mümkün olmadığını düşünüyorum. Sağdan soldan çırpma haberler ve kısa boş yorumlarla merit beklenemez. Hele merit dilenmek insanın kendini böyle durumlara düşürmemesi lazım. Burası sadece cebinizi doldurabileceğiniz beleşten para dağıtan bir platform değil. Birazcık makul olun lütfen. Gerçekten çaba gösterirseniz karşılığında mutlaka ödüllendirilirsiniz. Aksi ifadeler gerçeği kesinlikle yansıtmıyor.
jr. member
Activity: 98
Merit: 1
October 04, 2018, 12:00:42 PM
İlk etapta bu sistemi çok eleştirmiştir halada eleştiriyorum lakin şunu gördüm merit kazanmak için çok iyi konu açmak yapıcı mesajlar olması lazım bunu yapabilen arkadaşların merit kazandıklarını gördüm kaliteyi artirdikca daha kolaylaşacaktır diye düşünüyorum...
jr. member
Activity: 90
Merit: 3
October 04, 2018, 10:07:59 AM
insanlar forumu para kazanmak için kullandıkları için sistemden şikayetçi ve sürekli bir itiraz ve sızlanma hali var. forumu forum gibi kullanan soru soran içerik üreten bilgi paylaşanın bir derdi yok, zaten forumu hakkıyla kullanana meritte geliyor, rütbede atlıyor, imzadan parada kazanıyor.
ama para kazanmak asla öncelik olmamalı, foruma yapılan katkının bir ödülü olarak görülmeli. bu bakış açısında olmayanların rütbe atlamaması bence doğru olan

Bu düşünceyle yazdığın bir kaç postu linkler misin? Geçmişinde son 10 sayfaya baktım 3 cümleyi geçen yorumun yok ama yüzlerce meritin var. Bizim ise destanlar yazıp, süper bilgiler vermemiz ve smerit sahiplerinin bunu farketmesi gerekiyor.

PoS gibi olmuş merit sistemi, zaten meriti olan merit dağıtıyor, diğerlerinin merit alma şansı çok çok az. Ya ben smerit sahibi olmayan kişiler için çok faydalı şeyler yazıyorsam? Bence eksikleri var bu merit sisteminin. Örneğin yüksek meritli ve eski hesaplar satılıyor, şimdi hesabı alan kişi o meritleri haketmiş oluyor mu ? Hayır, ama burada ahkam kesince kimse bir şey demiyor rütbeli diye...
member
October 04, 2018, 07:03:53 AM
Kalitenin artması, lüzumsuz Post'lar atıp forumların şişmesini engellemek için güzel bir sistem.

Ödül ve bir nevi ceza. Merit alamayanların düşük seviyede kalması bir nevi ceza.

Ben de esasen forumda yeni sayılırım, ocak ayında üyelik aldım ve Merit yeni çıkmıştı.

Şuanda Jr. üyeyim. Kendi yorumlarımı geliştirdiğim takdirde üst rütbelere geçebileceğime inanıyorum. Çünkü şuana kadar aldığım 4 Merit edindiğim kaliteli paylaşımlardan sebepti. 4 Merit'de kalmamın elbette nedeni var.

Merit'i düşük olan ben ve benim gibilere biçtiğim tavsiye de bundan ibarettir. Çünkü inanıyorum ki sMerit sahipleri bana bağışta bulundukları gibi, başka insanlara da inceleyip bağışta bulunuyorlar.

full member
Activity: 406
Merit: 189
October 02, 2018, 04:48:12 AM
insanlar forumu para kazanmak için kullandıkları için sistemden şikayetçi ve sürekli bir itiraz ve sızlanma hali var. forumu forum gibi kullanan soru soran içerik üreten bilgi paylaşanın bir derdi yok, zaten forumu hakkıyla kullanana meritte geliyor, rütbede atlıyor, imzadan parada kazanıyor.
ama para kazanmak asla öncelik olmamalı, foruma yapılan katkının bir ödülü olarak görülmeli. bu bakış açısında olmayanların rütbe atlamaması bence doğru olan
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
September 30, 2018, 05:43:26 AM
arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. mesajların silinmemesi ve üyeliğin elimizden alınmaması ne yapmalıyım.

Öncelikle aramıza hoş geldin dostum. Forum içerisinde yazdığın mesajların silinmemesi, üyeliğinizin bir ceza almaması ve merit kazanmak için kaliteli mesajlar, içerikler, makaleler üretmen gerekiyor. Her gördüğün konuya birkaç kelimelik veya tek satırlık yorumlar yapmamalı, gerçekten faydalı olacağını düşündüğün şeyleri yazmalısın. Sürekli olarak spam mesajlar ile kendi konularını güncellememeli, konular ile alakasız mesajlar atmamalısın. Uzun lafın kısasına gelmek gerekirse kısa ve kalitesiz mesajlar yazmak yerine faydalı, kaliteli mesajlar yazman gerekiyor. Bir önceki cümlelerimde de belirttiğim gibi, gerek kaliteli bir üyelik oluşturmak gerek merit kazanmak gerekse saygınlık kazanmak için kaliteli mesajlar üretmek, boş-beleş mesajlar yazmaktan uzak durmak gerekiyor. Zaman içerisinde gerek forum ortamına gerekse yazılması gereken mesaj türevlerine alışırsın. Sana yapmak istediğim son tavsiye ise lütfen birçok konuda göreceğin gibi tek satırlık kalitesiz ve boş içerikler üretme.
jr. member
Activity: 57
Merit: 2
September 29, 2018, 01:00:49 PM
Merit sistemi geçerli ve mantıklı bir çözüm olmaktan çok uzak ,o yüzden geçte olsa bu yanlış karardan dönülecektir eminimki  ama şuanda yeni başlayan çogu kişi ya btt den vazgeçiyor yada yüklü paralarla ya hesap satın alıyor  veya merit, tamamaen ticarete döndü bu iş. Arada olan dolandırıcılıklarda cabası, hiçbir mantıgı olmayan bu saçma sapan kural mantıklı bir çözümle düzeltilir  inşallah yakın zamanda...
Pages:
Jump to: