Pages:
Author

Topic: Merit Sistemi - page 7. (Read 745207 times)

newbie
Activity: 1
Merit: 0
January 07, 2019, 08:31:28 AM
Merit sisteminin getirilmesi çok iyi oldu.
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
December 28, 2018, 05:00:45 PM
Merit sistemi nasıl kontrol ediliyor bilmiyorum. Biraz merit kazanmaya başlayan arkadaşların hesapları banlanıyor. Sebepleri başka da olabilir tabi profillerini incelemek lazım ama bence de suistimale açık bir durum. Rütbe yükseltmek gerçekten zor.
full member
Activity: 1358
Merit: 193
December 11, 2018, 05:37:18 AM
artık kimsenin haksızlık diye isyan etmesine gerek kalmadı. zaten hiç bir yerden token gelmediği için junior , legendary hesap bir farkı kalmadı.
daha bu yınlın başını hatırladımda 10 bin dolardan ihale açıyordu legandary hesap satanlar Smiley benim gördüğüm rekor 20 bin dolardı. hatta araç otomatikmi manuelmi diye sormuştum satıcıya Smiley
member
Activity: 564
Merit: 19
November 25, 2018, 04:10:40 PM
BTC bu seviyede iken hiç bir önemi kalmadı ve bence sistem çöktü.
jr. member
Activity: 210
Merit: 3
November 25, 2018, 03:42:08 PM
Gerçekten yararlı başlıklar açmak önemli aslında sırf merit için açılan başlıklar bilgi kirliliğine neden olmuyor değil bununda önüne geçilebilse çok güzel olur.
jr. member
Activity: 420
Merit: 1
November 20, 2018, 07:45:01 PM
Sistem yüzünden eski bir kullanıcı olmama rağmen geriye düştüm çok üzgünüm Smiley
member
Activity: 89
Merit: 11
November 18, 2018, 06:04:10 PM
Kimse kimseye Merit vermediği için sorun çıkarmayacak sistem olmuş.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
November 17, 2018, 04:53:08 PM
Sağolsun forumdan arkadaşımız açtığım bir konu için merit yolladı ancak yeni konu açmadım belki teşvik edici olsun diye yolladı ama bende de pek iş yok bu nedenle merit için bir şeyler yazmayacağım ancak rank atlamak imkansıza yakın oldu bir kez daga söylüyorum en zindan  aktivite ile atlamayı iki katına çıkartın mesela merit almadan hero olmak 1000 aktivite olsun  legend ise 2000 olsun
En azından imkansız olmaz  çok çok zor olur.  😃
newbie
Activity: 42
November 15, 2018, 03:57:45 AM
zamanı geldiğinde herkez merit alır bence sadece doğru konu ve forum için yararlı insanları ayırmak
şuda varki daha önceden yorum başına merit almakta daha iyimiş ama amacı belli olanlar için bence iyi olmuş
member
Activity: 294
Merit: 27
November 14, 2018, 03:55:09 PM
Foruma yeni üye oldum, merit, airdrop, bounty, activity vs. gibi terimlerin ne anlama geldiğini öğrenmekle geçiyor şuan zaman. Bu terimlerin temel mantığını anlasam da ilk etapta gerçekten baya kafa karıştırıyor. Özellikle sistem bütünüyle nasıl işliyor anlamadım ama bu konudan anladığım kadarıyla belli süre zarfında activity kazanıp, kaliteli içerikler üretip merit kovalamak. Bekleyip, görelim bakalım...

Evet. Temel olarak durum bu. Bence de ilk haftalarda başta forum kuralları olmak üzere inceleme yaparak geçirmen mantıklı olur. Ama activity kazanabilmek için de post oluşturman gerekiyor. 2 haftada bir 14 activity kazanıyorsun ki bunun karşılığında en az 14 post oluşturmalısın diye biliyorum. Merit meselesini zamanla çözersin yavaş da olsa. Bunun için de forumda açılan birçok konu mevcut. Merit kazanmak isteyen arkadaşlar nasıl bir yöntem izlemeli herkes kendi açısından tavsiyelerde bulunuyor. Mesela forumda en çok merit kazanan kişilerden birkaçının bu hususta açtığı konular şunlar:

Merit Nasıl Kazanılır
1. Makale: https://bitcointalksearch.org/topic/m.40730598
2. Makale: https://bitcointalksearch.org/topic/m.44924102
3. Makale: https://bitcointalksearch.org/topic/m.45522651

Merit Nasıl Kazanılmaz
https://bitcointalksearch.org/topic/m.41622995

Forumda aramanın nasıl yapılacağını anlattığım bir konu. İşini kolaylaştırabilir.
https://bitcointalksearch.org/topic/m.47721149

Eğer İngilizcen zayıfsa forum kuralları için de şu başlıkta faydalanabilirsin.
https://bitcointalksearch.org/topic/forum-kurallar-resmi-deildir-turkce-ceviri-5053076

Son olarak da merite değer gördüğün konu ve yorumlarını şu başlıkta paylaşabilirsin.
https://bitcointalksearch.org/topic/merit-ba-alan-unofficial-2820637 
newbie
Activity: 9
November 13, 2018, 01:35:53 AM
Foruma yeni üye oldum, merit, airdrop, bounty, activity vs. gibi terimlerin ne anlama geldiğini öğrenmekle geçiyor şuan zaman. Bu terimlerin temel mantığını anlasam da ilk etapta gerçekten baya kafa karıştırıyor. Özellikle sistem bütünüyle nasıl işliyor anlamadım ama bu konudan anladığım kadarıyla belli süre zarfında activity kazanıp, kaliteli içerikler üretip merit kovalamak. Bekleyip, görelim bakalım...
legendary
Activity: 1568
Merit: 1268
November 11, 2018, 06:06:03 AM
Uzun dönemde faydalı olacağı kanısındayım Merit sisteminin. Umarım yanılmam.
member
November 09, 2018, 08:10:11 AM
çok fazla online olmayınca newbie olarak mı ayarlanıyor tekrar anlayamadım sistemi Jr. idim şimdi newbie yazıyor.

Geçen ay gelen bir kural değişikliği ile birlikte Merit sahibi olmayan  Jr. Member üyelerin rütbesi Newbie üyeliğe düşürüldü. 1 merit kazandığınız takdirde yeniden Jr. Member rütbesine yükseleceksiniz.
newbie
Activity: 99
November 09, 2018, 08:06:13 AM
çok fazla online olmayınca newbie olarak mı ayarlanıyor tekrar anlayamadım sistemi Jr. idim şimdi newbie yazıyor.
member
November 08, 2018, 08:57:06 PM
activity ile post un farkı nedir, activity nasıl arttırılır

Temel olarak istediğin kadar post oluşturabilirsin. Ancak activity ise iki haftada bir kez senin forumda aktif olmana binaen verilen bir değerdir. Anladığım kadarıyla 2 hafta içerisinde en az 14 post oluşturursan bu iki haftanın sonunda 14 activity kazanacaksın.

Şuradan 2060 yılına kadar dağıtılacak activity puanlarının hangi tarihlerde dağıtılacağına bakabilirsin. Çok gereksiz gelebilir ancak merit sistemi yokken yükselmek için activity puanı gerekiyormuş. Bu nedenle bir vakitler değerli bir tabloydu sanırım.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/12saLhlUoqIdairxzuSPu6EYGrt7FN2lOstO1yDjCEbA/edit#gid=1012758442
hero member
Activity: 1302
Merit: 533
November 01, 2018, 07:01:20 AM
Evet bizler sadece activity ile rütbe aldık ve merit sistemi ile daha da ilerleyemeceğiz belkide..

Ama merit ile rütbe almanın ne kadar gerekli oldugunu dün gördüğüm başlık ile daha net anladım.

Adamın birisi haber paylaşmış ve tüm detaylar postta mevcut ama 2 sayfa yorumları incelediğinizde insanlar o kadar yanlış anlamış ki durumu, herkes farklı bir senaryo ile yorumlamış.

Doğru anladığını düşündüğüm kişilere 1 er merit attım. (1. sayfada atmadığım arkadaşım kusura bakmasın)

Okuduğunu anlamaktan uzak bir gurup var.

Konu da budur : https://bitcointalksearch.org/topic/binance-baka-bir-borsadan-93000-ether-alan-hesaplar-dondurdu-5060495
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
October 31, 2018, 06:49:10 PM
Arkadaşlar bu sızlanmalar artık çok gereksiz bir hal almadı mı sizce de?
Forumda kaliteli içerik üretenler merit alıyor öyle ya da böyle. Kusura bakmayın da sırf bounty için mesaj kotasını doldurmaya çalışan kişilerin 1 satırlık 75 karakterlik mesajlarının merit almasını beklemesin kimse.
Merit sistemi geldiğinde ben full member idim. 100 merit'le başladım serüvene. Merit sistemi içinde sr member oldum. Şu an hero olma yolunda ilerliyorum. Herkesin profilinde aldığı meritleri görüyorsunuz girin bakın bakalım profilime hangi mesajlara konulara merit gelmiş?
4 tane donanım cüzdan incelemesi yapan kullanan Türkiye'de başka kimse yok. HD kasse cüzdan sahibi Türkiye'deki muhtemelen bir elin parmağını geçmeyen kişilerden biriyim. Sizce bu içerik merit almalı mı almamalı mı?
Türkçe bölümde her hafta en az 5-10 merit alan üyelerin profillerini açın bakın. Adamlar saatlerini harcayarak içerik üretiyor. Onlar merit alıyorsa siz de alırsınız. Herkes alabilir. Bu konuyu artık bu kadar ayyuka çıkarmanın anlamı yok.
Merit sistemine ben de başlarda dert yandım. Ama merit dağıtılmıyordu o zamanlar. Türkçe bölümünde merit kaynakları da artırıldı geçenlerde. Artık eminim daha çok merit dağıtımı olacak.
Özellikle Efs ve teramit sürekli dağıtıyor. Yeni merit kaynakları bi kaçını biliyorum onlar da zamanla arttıracaklardır dağıtımı eminim.
Demem o ki merit sistemi boş mesajların, boş mesajlarla hero leg olmanın önünü kesmiştir. Geçen yıl hero ya da leg olan üyeliklerle merit sistemi geldikten sonra hero ya da leg olan üyelikler bence çok daha farklı kategoride. Merit sisteminden sonra legendary olan üyelik demek ciddi emek harcanmış üyelik demektir açık ve net...

Kaliteli içerik üretin, merit alın. Olayın özü Smiley

Seni tebrik ediyorum. Full Member zamanlarını hatırlıyorum Smiley Senin gibi bir kaç kişi daha var böyle meritten sonra ciddi emek sarf eden. Hak eden alıyor örnekleri de var işte. Merit vermiyorlar diyen taş olur Smiley

Çok güzel söylüyorsunuz da son 120 günde sadece 1 merit yollamışsınız. Zaten smeritlerini dağıtan kişiler hemen belli oluyor. Smerit sahibi üyelerin büyük bir kısmı ise sizin gibi kıymetlimis felsefesiyle yaklaştığı için bu kadar şikayet oluyor. Merit vermeye değecek konu bulamıyorum demeyin. Verenler veriyor. Eskilerden biri olarak elinizi korkak alıştırmayın lütfen.

Evet son 120 günde aldığım merit 7 ve 1 tane vermişim. 120 gün öncesi görünse keşke. Şuan 7 sMeritim var bilginiz olsun Smiley Beğendiğim konu gördüğümde vermek için çabalıyorum. Şuandan itibaren merit hakedecek emek sarf etmediğim için de uzunca bir süre gelmeyecek. Benim için bir kıymeti yok ama kıymetli konulara elimde olmayıp veremeyince üzülüyorum.
member
October 31, 2018, 06:13:29 PM
Arkadaşlar bu sızlanmalar artık çok gereksiz bir hal almadı mı sizce de?
Forumda kaliteli içerik üretenler merit alıyor öyle ya da böyle. Kusura bakmayın da sırf bounty için mesaj kotasını doldurmaya çalışan kişilerin 1 satırlık 75 karakterlik mesajlarının merit almasını beklemesin kimse.
Merit sistemi geldiğinde ben full member idim. 100 merit'le başladım serüvene. Merit sistemi içinde sr member oldum. Şu an hero olma yolunda ilerliyorum. Herkesin profilinde aldığı meritleri görüyorsunuz girin bakın bakalım profilime hangi mesajlara konulara merit gelmiş?
4 tane donanım cüzdan incelemesi yapan kullanan Türkiye'de başka kimse yok. HD kasse cüzdan sahibi Türkiye'deki muhtemelen bir elin parmağını geçmeyen kişilerden biriyim. Sizce bu içerik merit almalı mı almamalı mı?
Türkçe bölümde her hafta en az 5-10 merit alan üyelerin profillerini açın bakın. Adamlar saatlerini harcayarak içerik üretiyor. Onlar merit alıyorsa siz de alırsınız. Herkes alabilir. Bu konuyu artık bu kadar ayyuka çıkarmanın anlamı yok.
Merit sistemine ben de başlarda dert yandım. Ama merit dağıtılmıyordu o zamanlar. Türkçe bölümünde merit kaynakları da artırıldı geçenlerde. Artık eminim daha çok merit dağıtımı olacak.
Özellikle Efs ve teramit sürekli dağıtıyor. Yeni merit kaynakları bi kaçını biliyorum onlar da zamanla arttıracaklardır dağıtımı eminim.
Demem o ki merit sistemi boş mesajların, boş mesajlarla hero leg olmanın önünü kesmiştir. Geçen yıl hero ya da leg olan üyeliklerle merit sistemi geldikten sonra hero ya da leg olan üyelikler bence çok daha farklı kategoride. Merit sisteminden sonra legendary olan üyelik demek ciddi emek harcanmış üyelik demektir açık ve net...

Kaliteli içerik üretin, merit alın. Olayın özü Smiley

Seni tebrik ediyorum. Full Member zamanlarını hatırlıyorum Smiley Senin gibi bir kaç kişi daha var böyle meritten sonra ciddi emek sarf eden. Hak eden alıyor örnekleri de var işte. Merit vermiyorlar diyen taş olur Smiley

Çok güzel söylüyorsunuz da son 120 günde sadece 1 merit yollamışsınız. Zaten smeritlerini dağıtan kişiler hemen belli oluyor. Smerit sahibi üyelerin büyük bir kısmı ise sizin gibi kıymetlimis felsefesiyle yaklaştığı için bu kadar şikayet oluyor. Merit vermeye değecek konu bulamıyorum demeyin. Verenler veriyor. Eskilerden biri olarak elinizi korkak alıştırmayın lütfen.
newbie
Activity: 84
October 31, 2018, 04:47:51 PM
Çok mantıklı bence tabi bu sayede daha çok Bilgi daha çok yardımlaşma anlamına gelir yönetimi tebrik ediyorum 👍🏻
sr. member
Activity: 630
Merit: 252
October 29, 2018, 03:00:01 AM
Merit sistemi başta geldiğinde saçma bulmuştum açıkçası, biraz da önyargılı davranmıştık pek adil bir dağılım olmayacağını düşünerek. Fakat bir süredir izlediğimde hak eden başlıklar açanların güzel meritler topladığına şahit oldum, ve gereksiz hergün bin tane hesap açan dengesiz tiplerin de önüne geçmiş oldu gerçekten. Bu yüzden sistemi düşünen adminlere teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum, güzel düşünülüp uygulanan bir sistem oldu.
Pages:
Jump to: