Pages:
Author

Topic: Merit Sistemi - page 65. (Read 740778 times)

full member
Activity: 236
Merit: 101
January 24, 2018, 09:14:28 PM
Forumun düzelmesi için kaliteli içeriklerin artması için gerçekten çok güzel olmuş. Bir sonraki dönem rank değişikliği olacak kişiler için çok kötü oldu.

Benim gibi rütbe geçişine çok az zaman kalanlar için biraz üzücü oldu. Çünkü; 120 Activity olana da 100 merit verildi, 238 Activity olana da 100 merit verildi. Önceki sisteme göre 15 gün sonra geçebilecek bir Full Member, yeni kayıt olan bir Full Member'a oranla avantajını kaybetmiş oldu. Burada default merit puanlar verilirken, kişilerin rütbe içersindeki Activity seviyesine göre dağıtılsaydı daha mantıklı olurdu.

Şüphesiz ki; daha kaliteli mesajların çıkmasını sağlayacaktır. Hayırlı olsun.

aynen öyle. senle beni vurmuş bu durum. en azından rütbeye göre değilde activity sayısı kadar merit verselerdi daha iyi olurdu.

edit:bu arada bug var sistemde. az önce yukarıdaki bir üyeye merit yolladım. ''merit sent'' yazısı geldikten sonra sayfayı yeniledim ve yine merit yolladı.ve smerit'im yine azaldı. 2 meritim gitti aynı mesaja sanırım.
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
January 24, 2018, 08:57:45 PM
Forumun düzelmesi için kaliteli içeriklerin artması için gerçekten çok güzel olmuş. Bir sonraki dönem rank değişikliği olacak kişiler için çok kötü oldu.

Benim gibi rütbe geçişine çok az zaman kalanlar için biraz üzücü oldu. Çünkü; 120 Activity olana da 100 merit verildi, 238 Activity olana da 100 merit verildi. Önceki sisteme göre 15 gün sonra geçebilecek bir Full Member, yeni kayıt olan bir Full Member'a oranla avantajını kaybetmiş oldu. Burada default merit puanlar verilirken, kişilerin rütbe içersindeki Activity seviyesine göre dağıtılsaydı daha mantıklı olurdu.

Forum için oldukça doğru bir hamle oldu. Bildiğin leşe dönmüştü fakat senin hesabın gibi bir sonraki rütbesine ramak kalan arkadaşlar için adaletsiz oldu. Dediğiniz gibi activity adedi kadar merit verilmiş olsaydı daha mantıklı olurdu. Forum adına sevindirici senin adını üzücü bir durum olmuş. Hayırlısı olsun bakalım.

Evet, ben de forumda kaliteyi artıracağına kesinlikle inanıyorum. Zaten bu yöntem birçok forumda kullanılan "rep" sistemi diyebiliriz. Üyelerin şuanki activity durumuna göre merit dağıtma ise neden yapılmadı bilmiyorum ama forumun geneline böyle bir kural geldiği için tahminen bu durum birçok kişi tarafından dile getirilecektir. Belki forum yöneticileri tekrar değerlendirerek, bu durum hakkında bir çalışma yapabilirler.
member
Activity: 266
Merit: 10
January 24, 2018, 08:54:37 PM
Siteye belli rahatlık getireceği ve kaliteyi olduğu gibi yükselteceği kesin. Member üyeler için çok çalışma vakti, bir de full member için son adımı kaldıysa. Bilgi için teşekkürler.  Cool
member
Activity: 448
January 24, 2018, 08:49:16 PM
Hocam kusura bakma rahatsız ediyorum bi konu hakkında sorularım var şimdi benim üyeliğim member ve ben bu ayın 30unda full olucaktım ama yeni gelen sistemden dolayısıyla olamıyorum bunun biraz can sıkıcı olduğunu düşünüyorum ve Kaliteli içerik paylaşımı yapsam bile okadar merit toplamam zor gözüküyor vede düşüncem biz türkler bu meriti cebimizde akrep varmış gibi kullanıcaz çünkü airdrop işinden geldim buralara millet airdrop paylaşıyor refli o adamlar refleri silip üye oluyolar yani açıkçası böyle bir milletiz. Bu eski üyelere activiy lerinin karşılığı kadar merit verilseydi daha iyi bir seçenek olmazmıydı acaba? ve bu konu hakkında bi uygulama yapmayı düşünüyormusunuz.? Çok teşekkür ediyorum. Kolay gelsin hocam.
sr. member
Activity: 420
Merit: 260
January 24, 2018, 08:44:02 PM

Forum için oldukça doğru bir hamle oldu. Bildiğin leşe dönmüştü fakat senin hesabın gibi bir sonraki rütbesine ramak kalan arkadaşlar için adaletsiz oldu. Dediğiniz gibi activity adedi kadar merit verilmiş olsaydı daha mantıklı olurdu. Forum adına sevindirici senin adını üzücü bir durum olmuş. Hayırlısı olsun bakalım.
member
Activity: 99
January 24, 2018, 08:34:33 PM
herşey güzel hoşda, normal yorumlarına devam eden insanlara merit kimse atmayacaktır. bu insanlar nasıl merit kasacak ? çünkü merit gönderince karşı tarafa  yarısı olarak gidiyr, kimse kimseye kolay kolay merit atmicaktır.  bunun dışında güzel olmuş hayırlısı olsun
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
January 24, 2018, 08:18:52 PM

Benim gibi rütbe geçişine çok az zaman kalanlar için biraz üzücü oldu. Örneğin; 120 Activity olana da 100 merit verildi, 238 Activity olana da 100 merit verildi. Önceki sisteme göre 15 gün sonra geçebilecek bir Full Member, yeni kayıt olan bir Full Member'a oranla avantajını kaybetmiş oldu. Burada default merit puanlar verilirken, kişilerin rütbe içersindeki Activity/Post seviyesine göre dağıtılsaydı daha mantıklı olurdu. En kötü Activity = Merit verilseydi, kimse üzülmezdi. Belki yönetim burada oluşan mağduriyeti gidermek adına, tekrar bir değerlendirme yapar.

Sisteme gelicek olursak şüphesiz ki; daha kaliteli mesajların çıkmasını sağlayacaktır. Hayırlı olsun.
member
Activity: 532
Merit: 29
January 24, 2018, 08:13:49 PM
Kaliteli bir komünite oluşturabilmenin şartı, çöp içerikleri eleyip yararlı içeriklerle foruma katkı sağlayan kullanıcıları aktif halde tutmak olduğu için gayet yerinde bir karar olmuş. Böylece sırf aktivite puanı için post kasmaya çalışan kullanıcılar, komünite tarafından onurlandırılmayacağı için bir süre sonra sıkılıp forumun tozlu sayfalarında yerlerini alacaklar ve kirlilik minimum düzeye inecek.

Umarım forum daha iyi bir hale gelir bu adımdan sonra. #MakeBitcoinTalkGreatAgain
member
Activity: 89
Merit: 11
January 24, 2018, 08:12:27 PM
Eğer suistimaline izin verilmezse forumu hedeflenen noktaya taşımak adına büyük bir adım olur. Bence suistimalden daha önemli olan konu; forumdaki kullanıcıların meriti ne zaman ve ne için kullanılması gerektiğini idrak edebilmeleri ve gerçekten hak edildiği zaman kullanmalarıdır.
hero member
Activity: 807
Merit: 522
January 24, 2018, 08:02:40 PM
Hesaplar çok daha değerlenecek bununla beraber.
sr. member
Activity: 672
Merit: 306
January 24, 2018, 07:48:43 PM
bende farklı bir açıdan bakayım acaba bountylere girerken meritin bir etkisi olacak mı gönderdiğimiz meriti karşı taraf bizim gönderdiğimizi anlayacak mı eğer öyleyse bounty yaparken atıyorum 5 merit şartı falan getirirlerse hiç şaşırmam.

zaten merit'in en büyük avantajı şu olacak ; activity'i doldursa bile kişi bir üst rank'e yeterli meriti yoksa geçemeyecek. yani full member'lar sr member olabilmesi için activity'nin yanında +150 merit alması gerekecek.
hero member
Activity: 1890
Merit: 792
January 24, 2018, 07:48:36 PM
legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
January 24, 2018, 07:46:04 PM
bende farklı bir açıdan bakayım acaba bountylere girerken meritin bir etkisi olacak mı gönderdiğimiz meriti karşı taraf bizim gönderdiğimizi anlayacak mı eğer öyleyse bounty yaparken atıyorum 5 merit şartı falan getirirlerse hiç şaşırmam.
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
January 24, 2018, 07:45:56 PM
Başka bir konuda yazmıştım Efs'nin tam detaylı anlatmasından sonra daha da çok iyi oldu bu olay. Forum'da sürekli aynı postlara aynı mesaj atan sayısız farklı nickler dolaşıyordu, şimdi artık her post'un önemi kalmadığı gibi kendi aralarında verecekleri meritlerin'de bir önemi yok. Çoğu kişi konu'daki diğer arkadaşların yazdıklarını okumadan yorum yapıyorlardı. Güzel oldu bu iş. Smiley
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
January 24, 2018, 07:37:55 PM
Merit sisteminin getirilmesi çok iyi oldu, çoklu üyelik kullanılsa bile foruma katkıda bulunan mesajlar atılacak dolayısıyla forumdaki mesajların kalitesi artmış olacak.
hero member
Activity: 728
Merit: 501
January 24, 2018, 07:35:19 PM
hemen hemen herkesin aklına gelen soruyu sorayım ; bu sistemi suistimal edecek kişiler için bir önlem var mı ? Forumda çok fazla "merit kardeşliği" kurulacaktır

Merit kardeşliği kurulmasını geçin fazla hesabı olan çok sayıda kullanıcı var bu arkadaşlar için kesinlikle bir önlem alınmalı.Yine de forum yönetimi son zamanlarda forumda oldukça yaygın olan spam mesajlardan rahatsız olmuş ve bir çözüm arayışı içine girmiş.Umarım yeni sistem faydalı olur.
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
January 24, 2018, 07:34:00 PM
Merit kaynakları için merit satışı ve ticareti yapmak yasak. Sistemi suistimal edenlere karşı yaptırım uygulanabilir.
Alınan ve verilen Merit puanları açık olarak görülebildiği için sistemle oynamaya çalışanlara karşı önlem alabiliriz.
sr. member
Activity: 672
Merit: 306
January 24, 2018, 07:32:10 PM
hemen hemen herkesin aklına gelen soruyu sorayım ; bu sistemi suistimal edecek kişiler için bir önlem var mı ? Forumda çok fazla "merit kardeşliği" kurulacaktır
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
January 24, 2018, 07:25:40 PM
Forumdaki activity sistemine ek olarak merit sistemi getirildi. Artık herkesin merit puanı var ve rütbe atlamanız için hem activity hem merit puanınızın artması gerekiyor.

RütbeGereken activityGereken merit
Brand new00
Newbie10
Jr Member301
Member6010
Full Member120100
Sr. Member240250
Hero Member480500
Legendary775-1030 arasında1000

Forumdaki kaliteli mesajlarınıza karşılık merit puanı alabilirsiniz. Aynı şekilde siz de yüksek kaliteli mesajlar için merit puanı verebilirsiniz.
Biri size merit puanı verdiğinde bunun yarısı kadar siz de başka kullanıcılara puan verebilirsiniz.

Mesaja verilen merit puanlarını tarih damgasının altında görebilirsiniz.

Merit kaynağı
Bazı kullanıcılar merit kaynağı olarak belirlenmiştir. Bunlar aylık olarak belli sınırlarda merit üretip gönderebilir.
Merit kaynakları açıkça listelenmemiştir ancak yakında kimlerin merit kaynağı olduğunu çözersiniz.
Merit kaynağı olmak istiyorsanız yeterince merit puanı almamış yüksek kaliteli 10 mesajı alıntı yaparak Meta'da yeni bir konu açın.

Şu anda yalnızca artı (+) merit puanı gönderilebiliyor. İleride eksi (-) puanlar gelebilir.

Merit puanları modere edilmese de sınırlı sayıdaki puanlarınızı sadece yüksek kaliteli mesajlar için kullanmanızı bekliyoruz. Mesajın sadece içeriğine katıldığınız için puan göndermeyin.

Bu sayfadan gönderdiğiniz ve aldığınız merit puanlarını görebilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit

Sendable merit (sMerit): Gönderebildiğiniz merit puanı miktarı (Kullanılmayan puanlar zamanla silinebilir)

Merit gönderdiğinizde sizin Meritiniz eksilmez, sMeritiniz düşer. Kazandığınız her 2 merit için 1 sMeritiniz olur.

Merit istatistikleri: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats
En son verilen merit puanları: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=recent
En çok merit verilen yeni konular: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=toptopics
En çok merit verilen konular (tüm zamanlar): https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=toptopicsat
En çok merit verilen yeni mesajlar: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=topreplies
En çok merit verilen mesajlar (tüm zamanlar): https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=toprepliesat
En çok (yeni) merit verilen kullanıcılar: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=topusers
En çok merit verilen kullanıcılar (tüm zamanlar): https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=topusersat
En cömert (yeni) merit veren kullanıcılar: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=topsend
En cömert merit veren kullanıcılar (tüm zamanlar): https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=topsendat
Merit kaynakları: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=sources

Forumda 80 merit kaynağı bulunuyor. Bunlar her 30 günde 17800 sMerit'e kadar üretebiliyor.
Pages:
Jump to: