Pages:
Author

Topic: Moved topic - page 11. (Read 8152 times)

Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
October 05, 2017, 06:41:12 PM
Bence fevri yaklaşmamak lazım. Bakalım görelim, belki ethereum TOKEN dir. Belki ethereum dan forklayarak yeni bir zincir başlatacaklar ki bu olası,
neden derseniz? OP da bir çok blockchain projesine alt yapı olacağız demişler. Sanırım hakikaten coin geliyor.
Hadi hayırlısı bakalım.
Asıl merak ettiğim madenciliği olacak mı?
anu
legendary
Activity: 1218
Merit: 1001
RepuX - Enterprise Blockchain Protocol
October 05, 2017, 06:36:17 PM
Ethereum tabanlı coin nedir anlamadım, fork mu yapacaksınız?
Neyse, duyuruda anlarız. Başarılı olmanızı canı günülden dilerim. Böyle girişimlere ihtiyacımız var.

Ethereum' u kopyalayıp, ismini değiştirmiştir hocam neden bu kadar takıldınız? Sonuçta token dememiş adam.

Bu arada tebrik ve teşekkür ederim. Umarım projenizi duyurabilir ve başarılı olabilirsiniz. Hakkıma bir şey düşerse elimden geldiğince desteklerim.
full member
Activity: 364
Merit: 114
The revolutionary trading ecosystem
October 05, 2017, 06:22:42 PM
Blockchain mevzusuna geç kaldığımızı düşünüyodum. Tabiki akıllarda soru işaretleri var, herkes hemen herşeyi öğrenmek istiyor buna saygı duymak lazım. Ancak beklemeyi de bilelim arkadaşlar, önyargılı olmayalım. İnşallah güzel haberlerle dönersiniz tekrardan. Hayırlı olsun.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
October 05, 2017, 06:20:38 PM
Ulusal medyaya hemen haber salmak lazım Yerli Bitcoin çıktı diyerek.. Haberler ses getirir eleştiriler olduğu gibi katkı ve katılımlarda artar. İnsanların desteğini alabilecek kadar güven oluşunca samimiyetle zamanında yapılan bilgilendirmeler coinin önünü açacaktır. Saygılar.
full member
Activity: 201
Merit: 100
Proof-of-Asset Protocol
October 05, 2017, 06:08:45 PM
soru sormamız için ortada proje olmalı anlattıklarınızdan da yerli icolar için fonlama olacak gibi bir şey çıkıyor. kickstarterın tokenlı platformu gibi bişey? yatırımcılarda sizin tokenınızla  istedikleri projeye yatırım yapacak.?!? gibi..evet
full member
Activity: 798
Merit: 106
👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc
October 05, 2017, 06:06:34 PM
Detaylar tam belli olsun ona göre bir düşünceye sahip oluruz .Insallah ses getirecek bir projeyle giriş yaparsınız biz de destek veriririz. Parayı hep el mi alacak.
newbie
Activity: 42
Merit: 0
October 05, 2017, 05:38:43 PM
Somut bir şeylerle gelip konu açsaydınız daha olumlu intiba oluşabilirdi. Çünkü bu şekilde coin, ico, proje vs. fikriyle konu açıp fikirden öte geçemeyen onlarca konu var. Umarım başarılı olursunuz.

Somut olan sey; proje Ekim sonlarinda duyrulacak ve piyasaya cikacak. Whitepaper vs okuduktan sonra tatmin edici cevaplar bulacaginizi dusunuyorum. Yine de sorulariniz olursa duyuruda yer alacak olan irtibat bilgilerinden her konuda bilgi alabilirsiniz.

Burada acilan konu, onerileri veya katkisi olabilecek kisiler olursa onlari da dinlemek. El elden ustundur!

Yoksa bu proje fikir asamasindaki bir olusum degil, tamamlanmak uzere olan bir proje.

Yorum icin tesekkurler.
sr. member
Activity: 294
Merit: 250
October 05, 2017, 05:27:15 PM
Somut bir şeylerle gelip konu açsaydınız daha olumlu intiba oluşabilirdi. Çünkü bu şekilde coin, ico, proje vs. fikriyle konu açıp fikirden öte geçemeyen onlarca konu var. Umarım başarılı olursunuz.

newbie
October 05, 2017, 05:12:57 PM
beklemedeyiz halen ne zaman çıkıcak merak ettik .

" Turkiye ye BlockChain'i anlatabilmek! " için coin çıkartmanıza mı gerek var ? tam anlaymadım ..

neyde takipteyim ...
+++

Ekim sonuna dogru, anlamli bir tarihte!

Turkiye de blockchain esittir bitcoin olarak biliniyor o da esittir bitcoin cinayeti! Boyle olmadigini, BlockChain in gelecek vadeden bir platform oldugunu ortaya cikacak projelerle anlatmamiz lazim.

Sanirim  finansal destek ararken Turkiye de ki yasal prosedurleri ve yasanan zorluklari biliyorsunuz. Bunu hizlica asabilmenin yolunun blockchain tabanli bir platformla mumkun olabilecegini dusunduk.

Coin cikarmak bu tarz projeleri hizli ve burokratik engellere takilmadan desteklemenin yolu. Ustelik seffaflik saglama imkani var, herkes projeye yatirim yapabilir, kayirmacilik olmaz, hersey gozonunde yasanir... Bu gibi nedenlerle coin cikarilacak. (Daha once de yazmistim: coin amac degil arac olacak)

legendary
Activity: 1120
Merit: 1003
October 05, 2017, 05:00:34 PM
beklemedeyiz halen ne zaman çıkıcak merak ettik .

" Turkiye ye BlockChain'i anlatabilmek! " için coin çıkartmanıza mı gerek var ? tam anlaymadım ..

neyde takipteyim ...
+++
newbie
October 05, 2017, 04:57:50 PM
Maalesef ilk postun böylesine falso bilgiler içermesi bende olumsuz bir ilk intibaya sebep oldu.

Zaten "ilk" yerli coin iddiası da asılsız, zira kurumsal anlamda da yerli ve kendi bağımsız blok zincirine sahip projelerimiz oldu. Mesela benim aklıma ilk gelen DP.

Bunlara artı olarak, bence coin vs. üretmek yerine Bitcoin kullanan servislerin yolunu açmak lokal girişimler için daha mantıklı. Mesela Türk franchiselara Bitcoin kabul ettiren bir girişim yapılabilir. Wink Eğer amaç blok zincirinin ülkemizde yaygınlaşmasıysa tabii.

Falso olarak adlandirmak biraz zalimce oldu ama yine de yorum icin tesekkurler...

Bu sayfada yerli bir durum goremedim, belki gozden kacirdigim birseyler vardir. Aydinlatirsaniz sevinirim. http://digitalprice.org/

Bitcoin yerine, platformda kullanilacak coinlerin piyasasini olusturmak icin calismalar yapiliyor. Amac bitcoini yayginlastirmak degil, Turkiye ye BlockChain'i anlatabilmek!

Bitcoin bir GERCEK bunu kimse reddedemez ama biz, direkt Bitcoin uygulamalari yerine BlockChain projelerine yatirim yapma taraftariyiz. Bu fikrime karsi cikanlar olabilir ama Bitcoin nihayetinde bir kac devletin iki dudaginda olan bir olusum; yarin Amerika 'yasakladim' dese nolur? Coinbase le ilgili sorusturmadan nasil bir sonuc cikacak acaba? Avrupa Birligi kurum olarak henuz topa girmedi bile.

IBM milyarlarca dolar blockchain projelerine para harciyorsa bir bildigi var.
newbie
October 05, 2017, 04:38:03 PM
ethereum tabanlı coin olmaz. o olan token dir. yani basılan miktarı belirlenir ve bunlar keyfe keder üretici tarafından dağıtılır.

projeyi incelemeden önyargı ile yaklaşmak olmaz ama spoilerdeki anlatımlarınızdan hiçbir işe yaramayacak bir şeymiş gibi bir izlenim bıraktı bende.
çünkü token basmanın herhangi bir zorluğunun olmadığı yerde siz bunlara yatırım aracı olmayacağını altını çizerek söylüyorsunuz. proje desteklemek için kullanılacak diyorsunuz.
sizin yaptığınız zaten bir proje değilse neden projeleri sizin tokeninizle destekleyim ki?
proje üretecek ekip bir token basmayı mı beceremeyecek de sizinkileri kullanacak?
ekip sizin ekibiniz ise, gelecekte üretilecek projeleri de yine sizin ekip üretecekse o zaman ben projesini ne yapacağını bilmediğim bir ekibe destek olayım?

whitepaper i görmeden önyargılı davranmak istemezdim ama spoiler hiç tatmin edici gelmedi doğrusu.

Teknik detaylar icin whitepaper beklerseniz cok daha saglikli olur bence de.

Onyargisiz elestiriler icin tesekkurler.

Forumda belki yuzlerce baslik var; proje uretmis ve destek ariyor. Destek arama yeri burasi olmamali ama buraya kadar geldigine gore demek ki tikanma noktalari var: kafa saglam ama teknik konularda yetersiz; cok iyi yazilimci ama projeyi hayat gecirecek parasi yok, arkasinda destegi yok. Eli kolu baglanmisken, hangi gucle ico cikacak, coin uretecek, ekip toplayacak?

Burada bir yanlis anlasilma olmasin: projeleri biz yapmayacagiz, proje sahipleri yapacak. Biz platform olarak bu tarz girisimleri coinle destekleyip, ne gerekiyorsa altyapi sunacagiz. Ekibi veya projesi hazir olanlara yurtdisina acilma, finansman, tanitim gibi farkli konularda destek olacagiz, olmayanlara bu destekler saglanacak.

Ben de size tek soru sorsam: bugune kadar Turkiye de neden hic elle tutulur ICO cikmadi? Haritada yerini bilmedigimiz ulkelerden bile ICO cikarken, kucumseme anlaminda degil ama Nijerya bile Bitcoin le ilgili calismalar yaparken bizde niye tik yok? Bunun bir cevabi olmali...

legendary
Activity: 1848
Merit: 1023
I am a good bro
October 05, 2017, 04:32:12 PM
Maalesef ilk postun böylesine falso bilgiler içermesi bende olumsuz bir ilk intibaya sebep oldu.

Zaten "ilk" yerli coin iddiası da asılsız, zira kurumsal anlamda da yerli ve kendi bağımsız blok zincirine sahip projelerimiz oldu. Mesela benim aklıma ilk gelen DP.

Bunlara artı olarak, bence coin vs. üretmek yerine Bitcoin kullanan servislerin yolunu açmak lokal girişimler için daha mantıklı. Mesela Türk franchiselara Bitcoin kabul ettiren bir girişim yapılabilir. Wink Eğer amaç blok zincirinin ülkemizde yaygınlaşmasıysa tabii.
sr. member
Activity: 602
Merit: 255
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
October 05, 2017, 04:19:30 PM
ethereum tabanlı coin olmaz. o olan token dir. yani basılan miktarı belirlenir ve bunlar keyfe keder üretici tarafından dağıtılır.

projeyi incelemeden önyargı ile yaklaşmak olmaz ama spoilerdeki anlatımlarınızdan hiçbir işe yaramayacak bir şeymiş gibi bir izlenim bıraktı bende.
çünkü token basmanın herhangi bir zorluğunun olmadığı yerde siz bunlara yatırım aracı olmayacağını altını çizerek söylüyorsunuz. proje desteklemek için kullanılacak diyorsunuz.
sizin yaptığınız zaten bir proje değilse neden projeleri sizin tokeninizle destekleyim ki?
proje üretecek ekip bir token basmayı mı beceremeyecek de sizinkileri kullanacak?
ekip sizin ekibiniz ise, gelecekte üretilecek projeleri de yine sizin ekip üretecekse o zaman ben projesini ne yapacağını bilmediğim bir ekibe destek olayım?

whitepaper i görmeden önyargılı davranmak istemezdim ama spoiler hiç tatmin edici gelmedi doğrusu.
newbie
October 05, 2017, 04:19:18 PM
umarım proje güzel olur bekliyoruz incelemek için

Iyi dilekleriniz icin tesekkurler...
full member
Activity: 490
Merit: 105
October 05, 2017, 04:12:14 PM
umarım proje güzel olur bekliyoruz incelemek için
newbie
October 05, 2017, 03:53:17 PM
Buralar değerlenir  Grin az ya da çok proje şekillenince ben de desteğimi vericem. Başarılarınızın devamını dilerim. Türkiye bu konuda geri kaldı. Ciddi bir projenin hasretini çekiyoruz Smiley

Turkiye henuz geri kalmadi, aksine cok iyi bir noktada. Ortaya konacak guzel projelerle treni kacirmama sansi var.

Dunyayi yeniden kesfetmek degil de; Zincire bir halka eklemekse amac, henuz gec degil...

Yorum icin tesekkurler...
newbie
October 05, 2017, 03:47:35 PM
öncelikle başarılar,
bir kaç öneri, bitcointalkta başlık açıyorsunuz yeni bir proje hakkında , hesap newbie, rütbesi yüksek bilinen üye olsa daha iyi olur
token/coin nedir, arasında fark nedir bilmiyorsunuz, konuya daha hakim biri olsaydı keşke
proje hakkında teknik hiçbirşey yok, süslü cümlelerden başka , biliyorum bu ön başlık bazı şeyler söylenemiyor ama, buda çok boş olmuş

burası sıradan bir yer değil, konuya hakim olmadan cafcaflı cümlelerle gelip başlık açarsanız, sonunuz altınkadir gibi olur

bu arada benim anladığım ether tabanlı bir token çıkaracaklar, ico yapılacak, parayı yeni geliştirilecek projelerde fonlayacaklar, bir nevi melek yatırımcı olacaklar, destek verdikleri projeler başarılı oldukçada token değeri artacak

Bazi konularda haklisiniz: evet, teknik kisimlar konuya hakim oldugum alan degil, coin-token ayrimini bilmeyecek kadar degil ama... (Kadirler, Kubralar vs gibi forum konularini ekip olarak hatmettik sayilir...)

Forumda onlarca yuksek rutbeli satilik hesap gordukten sonra newbie de olsa bu hesaptan devam etmeye karar verdik. O yuzden yuksek rutbelilerden oneriler almaya talibiz.... Ayrica, guven konusunda duyurudan sonra sorun yasamayacagimizi dusunuyoruz.

Projenin isleyis mantigi, aynen sizin ozetlediginiz gibi: her coin alan kisi birer melek yatirimci olacak, her proje icin platform altinda ICO cikacak: tamamen seffaf bir ortamda projeyi siz sececeksiniz, oylamayi siz yapacaksiniz, fonlamaya siz karar verip, projeyi de haliyle siz takip edeceksiniz. Projenin basarisi veya basarisizligi dolayli olarak size ait olacak. Basarili olan projelere yatirilan coinlerin deger kazanmasiyla siz de kazanacaksiniz. Ulke olarak ta Zincire bir halka katmis olacagiz.

Turkiye nin KRONIK sorunlari olan torpil, kayirma, hamiline kart muhabbeti olmadan imece platformunda hersey goz onunde SEFFAF bir sekilde oylansa buna itiraz eden cikar mi acaba? Gercekten hakedenler odullendirilse buna kim karsi cikar?

Elestiri ve oneriler icin tesekkurler...
newbie
October 05, 2017, 03:28:58 PM
Açıklamalar bu coinin kısa zaman sonra ve sorunsuz bir şekilde çıkabileceğini gösteriyor. Şimdiden hayırlı olsun diyelim, gurur duydum  Cheesy

Tesekkurler...
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
October 05, 2017, 03:28:03 PM
Açıklamalar bu coinin kısa zaman sonra ve sorunsuz bir şekilde çıkabileceğini gösteriyor. Şimdiden hayırlı olsun diyelim, gurur duydum  Cheesy
Pages:
Jump to: