Pages:
Author

Topic: Načini povlačenja, pretvaranja bitcoina u HRK - page 14. (Read 5755 times)

legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
Je li tko probao prebaciti Bitcoine na Paypal?

Zanima me koliko su marže, da li postoje kakvi problemi prilikom prebacivanja, te da li je potrebno plaćati poreze ili kakve namete.

Planiram koristiti Paypal za kupnju na web stranicama koje ne podržavaju Bitcoine.

Za prebacivanje bitcoina u Paypal koristim virwox.
Marže su relativno visoke, 12-13% ali to je provjereno najdirektniji i najjednostavniji način prebacivanja bitcoina u Paypal.
Poreze na bitcoin u Hrvatskoj nemaš, jer nisu prepoznati kao novac za plaćanje, ili financijska imovina.
Što se tiče novca na Paypalu, on isto fizički nije u RH, pa ni to ne možeš prijaviti poreznoj kao neku zaradu.
Tek kada novac sa Paypala prebaciš na bankovni račun u Hrvatskoj, obvezan si u roku od 8 dana putem JOPPD obrasca prijaviti to poreznoj kao drugi dohodak iz inozemstva, te platiti predujam poreza, prirez i doprinose.
sr. member
Activity: 1491
Merit: 320
🐪 https://freebitco.in/?r=38535612
Je li tko probao prebaciti Bitcoine na Paypal?

Zanima me koliko su marže, da li postoje kakvi problemi prilikom prebacivanja, te da li je potrebno plaćati poreze ili kakve namete.

Planiram koristiti Paypal za kupnju na web stranicama koje ne podržavaju Bitcoine.
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
Ovo sa Bitkonanom i bitstampon mi je isto kao i sa Coinbaseom sve su to mjenjačnice sa kojih si možeš isplatiti BTC na tekući račun pa mi je svejedno.

Nego zanima me za BTC debitne kartice, koje su najpovoljnije, tj. na koje se plaćaju najmanji fees, a da dostupne za RH?

I mene isto zanima. Da li je XAPO još uvijek dobro rješenje? Nešto drugo, povoljnije?
Da li mi netko može reći tko ima XAPO karticu, kakvu su iskustva? Podizanje gotovine s bankomata, plaćanje u trgovinama itd.
newbie
Activity: 36
Merit: 0
Ovo sa Bitkonanom i bitstampon mi je isto kao i sa Coinbaseom sve su to mjenjačnice sa kojih si možeš isplatiti BTC na tekući račun pa mi je svejedno.

Nego zanima me za BTC debitne kartice, koje su najpovoljnije, tj. na koje se plaćaju najmanji fees, a da dostupne za RH?
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
Do sada mi je godinama bilo najisplatljivo (0,25% troskove) i najsigurnije ("fully regulated and licensed exchange in the EU") Bitstamp.

Znači na Bitstampu bi zamijenio BTC u USD/EUR, poslao si na devizni tekući (ili devizni žiro?), ispunio obrasce, platio 12% poreza i to je to?

Manje vise, da. Samo posto sam ja osobno iz Nizozemske rekao bih da je Daniel to najbolje objasnio, u posebnom topiku o Porezu, sto se tice Hrvatske:

Quote
Na bitcoinu i ne može biti poreza jer po zakonu i nije prepoznat kao novac ili financijska imovina.
Dok god držiš bitcoine, ne trebaš ništa prijavljivati a čak kad bi i htio prijaviti što bi mogao napravio? Isprintao stranicu svog bTC walleta i pokazao poreznoj?
Tek kad zapravo napraviš exchange Bitcoina u kune ili drugu priznatu valutu i prebaciš novac na svoj bankovni račun u Hrvatskoj, tj. tek kad novac fizičkji uđe u hrvatsku, tek tada postaješ porezni obveznik i obvezan si preko joopd obrasca prijaviti to poreznoj kao drugi dohodak iz inozemstva, šifra 4002.
Do tada nemaš što prijavljivati poreznoj jer niti imaš što za prijaviti da si dobio doma (BTC wallet po defaultu nije u RH), niti Bitcoine i možeš prijaviti, bilo kao novac ili financijsku imovinu.
newbie
Activity: 36
Merit: 0
Do sada mi je godinama bilo najisplatljivo (0,25% troskove) i najsigurnije ("fully regulated and licensed exchange in the EU") Bitstamp.

Znači na Bitstampu bi zamijenio BTC u USD/EUR, poslao si na devizni tekući (ili devizni žiro?), ispunio obrasce, platio 12% poreza i to je to?



Ne, meni su rekli i imam rješenje da moraš ispuniti JOPPD obrazac za dohodak iz inozemstva. I to plačaš kao i svaki drugi dohodak. Recimo izaslani radnici iz RH moraju isto tako to ispuniti i platiti porez, prizez, mirovinsko 1. i 2. stup, zdravstveno osiguranje, zašita na radu i osposobljavanje.
member
Activity: 210
Merit: 10
Do sada mi je godinama bilo najisplatljivo (0,25% troskove) i najsigurnije ("fully regulated and licensed exchange in the EU") Bitstamp.

Znači na Bitstampu bi zamijenio BTC u USD/EUR, poslao si na devizni tekući (ili devizni žiro?), ispunio obrasce, platio 12% poreza i to je to?
newbie
Activity: 36
Merit: 0
Pa uzmes Bitcoin debitnu karticu i podizes na svom lokalnom bankomatu. Veoma jednostavno. Javi ako ti treba vise info oko ovoga. I nemoj koristiti Wirex, imaju katastrofalan exchange rate, uzmu ti 150 EUR provizije po svakom BTC. Lopovska posla.

Kakva crna banka i racun, zasto bi to radio.

Koju ili koje bitcoin debitne kartice ti onda koristiš?
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
Do sada mi je godinama bilo najisplatljivo (0,25% troskove) i najsigurnije ("fully regulated and licensed exchange in the EU") Bitstamp.
legendary
Activity: 1652
Merit: 1007
DMD Diamond Making Money 4+ years! Join us!
Pa uzmes Bitcoin debitnu karticu i podizes na svom lokalnom bankomatu. Veoma jednostavno. Javi ako ti treba vise info oko ovoga. I nemoj koristiti Wirex, imaju katastrofalan exchange rate, uzmu ti 150 EUR provizije po svakom BTC. Lopovska posla.

Kakva crna banka i racun, zasto bi to radio.
full member
Activity: 242
Merit: 104

prodas na BitKonanu i isplatis si kune na tekuci Smiley
newbie
Activity: 36
Merit: 0
Pozdrav,

znači ovo sa porezom smo riješili.

Unatoč tome išao sam kod računovođe, pravnik i poreznog savjetnika i vrijedi ono što je rečeno milijun puta ranije, nakon svake isplate JOPPD obrazac u roku od 7-8 dana i plaća se porez, priprez i svi doprinosi na plaću(našu zaradu) i iz plaće(mirovinsko).

E sad me zanima koji je najbolji način povlačenja novaca. Recimo imam svoje btc na nana ledger s, prebacim sa ledgera iznos koji želim da se isplati na coinbase i sa coinbase na devizni račun. Sa deviznog precim na tekući i pretvorim u kune. Nakon toga isprintam bankovne izvode napravim JOPPD obrazac na temelju njih.

Drugi način, sa ledgera prebacim na neku od btc kartica, recimo wirex, na wirexu napravim konverziju BTC-euro. Na bilo kojem bankomatu si isplatim novce, radi se konverzija u kn kod isplate. Uzmem izvod sa bankomata i na temelju njega napravim JOPPD obrazac.

Koji od ova 2 načina je bolji, da li netko od vas podiže novac na neki drugi način?

Bitcoin bankomat baš i ne dolazi u obzir jer mi se ne da putovati 300 km za svako podizanje novca.

Hvala.



Pages:
Jump to: