Pages:
Author

Topic: Netflix Dizi/Film Takibi, Eleştiri, Öneri ve Tartışma Alanı - page 32. (Read 10772 times)

legendary
Activity: 2058
Merit: 1135
bir netflix disizi değil ancak beğendiğim ve şu an 2. bölümünü zevkle izlediğim bir diziden bahsetmek istiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=_0qlMGjjgG4 fragman burada, fragmanı bile maynaq Cheesy aslında müziği ilgimi çekmişti ama baktım izleyecek birşey yok takıliym dedim.

House of Card izleyenler beğendiyse o dizinin tadında, papanın hayatını gündelik ilişkilerini konu alan bir drama....

"The Young Pope" dizinin ilk sezonu https://www.dizigom1.com/the-young-pope-1-sezon-2-bolum/ buradan izleyebilirsiniz. 10 bölüm...

"The New Pope" Yakında Sadece BluTV'de! John Malkovich'le devam edecek sanırım ama Jude Law da oynuyor yine...anyway! önce young'ı bitirelim sonra new'e de bakarız artık! 
https://www.imdb.com/title/tt7157248/

Jude Law, Javier Cámara, Cécile de France ve daha birçok ünlü oyuncu dizide yer alıyor.

harika bir dizi, 6. bölümdeyim. teoloji-felsefe-ayak oyunları-siyaset ne ararsan var. Jude Law aynı zamanda prodüktörlerden biri olduğundan rolüne inanılmaz konsantre olmuş, alıştırma yaptığı belli oluyor, neticede cebinden harcıyor Grin kısmetse bugün bitiririm, piyasa boktan, açın izleyin keyfiniz yerine gelsin Cheesy
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Bazı bölümlerde gereksiz geyikler çok uzamış ama 2 puan da çok önyargılı bir değerlendirme olur

5. bölümdeyim şuanda dediğin gibi gereksiz geyikler çok uzamış, fakat önemli olan bir çok olayda bir anda gerçekleşiyor! Ne olduğunu anlamadan bir şeyler oluyor ve hikaye anlamsızlaşıyor. Hatta bir bölümde karakterlerden biri diyor ki "Senle ne ara böyle olduk" Cheesy

Karakter bile afallıyor olayların hızı karşısında. 5. bölümdeyim fakat daha doğru düzgün karakterleri tanıyamadım, tanıyamadan karakterler bir anda değişiveriyor, dost oluyorlar, düşman oluyorlar. En sonunda bu ne aq deyi veriyorsun.

Teknik olarak çekimler harika, sanatsal görüntüler süper, çok para harcanmış belli. İnsan GOT'taki gibi karakterleri yavaş yavaş içselleştirmek istiyor. O zaman başarılı olurdu bu hikaye. Witcher kitap olarak, oyun olarak GOT olabilecek bir evrene sahip. Dizi yapımcıları ile aceleciliğin kurbanı olmuş seri.

O yüzden tepki gösterdim.
legendary
Be A Hope
Netflix için az bilinen bir tüyo vereyim:

Edge tarayıcısı ile 4k çözünürlüğünde izleyebilirsiniz.

İnternet hızınız 25 mbit ise, ekranınız yeterince kaliteli ve büyük ise 4k kalitesinin inanılmaz zevkine ulaşabilirsiniz. Witcher'ı 5. bölümden itibaren bu kalitede açtım. İNANILMAZ fark var arkadaşlar. Chrome gibi tarayıcılarda en fazla hd, genelde 720p izleme şansınız var. EDGE tarayıcı ile bu durum değişiyor tamamen.

4k olan yapımları aramak için Netflix'te 4k diye aratmanız yeterli bu arada.
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135
bir netflix disizi değil ancak beğendiğim ve şu an 2. bölümünü zevkle izlediğim bir diziden bahsetmek istiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=_0qlMGjjgG4 fragman burada, fragmanı bile maynaq Cheesy aslında müziği ilgimi çekmişti ama baktım izleyecek birşey yok takıliym dedim.

House of Card izleyenler beğendiyse o dizinin tadında, papanın hayatını gündelik ilişkilerini konu alan bir drama....

"The Young Pope" dizinin ilk sezonu https://www.dizigom1.com/the-young-pope-1-sezon-2-bolum/ buradan izleyebilirsiniz. 10 bölüm...

"The New Pope" Yakında Sadece BluTV'de! John Malkovich'le devam edecek sanırım ama Jude Law da oynuyor yine...anyway! önce young'ı bitirelim sonra new'e de bakarız artık! 
https://www.imdb.com/title/tt7157248/

Jude Law, Javier Cámara, Cécile de France ve daha birçok ünlü oyuncu dizide yer alıyor.
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
The witcher geliyor bende onu merakla bekliyorum bakalım nasıl olacak umarım umduğum gibi bir beklenti içerisinde beni hayal kırıklığına uğratmaz.

bende uzattım bakalım ucresız abonelıgı sırf bu dizi için fragmanlar fena değil bakalım..

The whitcer sezonu bitirdik oyunu oynamadik ve kitabi okumamis biri olarak sardı izlenir..

Oyunu bende oynamadım diyebilirim ama videolarını falan izliyordum kitap zaten okumadım. Ama dizi de çok fazla bir şey anlamıyorsunuz beğenen olmuş ama ben pek fazla beğenemedim diziyi..
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
The witcher geliyor bende onu merakla bekliyorum bakalım nasıl olacak umarım umduğum gibi bir beklenti içerisinde beni hayal kırıklığına uğratmaz.

bende uzattım bakalım ucresız abonelıgı sırf bu dizi için fragmanlar fena değil bakalım..

The whitcer sezonu bitirdik oyunu oynamadik ve kitabi okumamis biri olarak sardı izlenir..

The witcher bende ne kitabını okudum nede oyununu oynadım ama benim için kötünün iyisi olmuş bir ilk sezondu hikaye çok kopuk ilerliyor.Henry cavill haricinde diğer oyuncular cast başarısız benim gözümde ve çekimler biraz sönük gibi kalmış.2.sezon nasıl olur bekleyip görücegiz ama ilk sezon benim için çok geçerli olmadı malesef.
full member
Activity: 294
Merit: 193

full member
Atiye diye yeni bi dizi başlamış. twitter da reklamı dönüyordu. 8 bölümlük sezonu pazar günü bitiririm muhtemelen. izlemeye başlayan varsa ön değerlendirme fena olmaz Smiley

Güzel beğendik şimdi 5 bölümü bitirdik yarinda sezonu kapatırız Smiley şimdilik fena gitmiyor izlenir..
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
Atiye diye yeni bi dizi başlamış. twitter da reklamı dönüyordu. 8 bölümlük sezonu pazar günü bitiririm muhtemelen. izlemeye başlayan varsa ön değerlendirme fena olmaz Smiley
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598

10 üzerinden 2 filan ancak verdim. Keşke bu dizi olmasaydı da witcher aklımızda hep efsane oyun ile kalsaydı. Senaryo Merlin tadında, animasyonlar beowulf ayarında. Sıkıcı, saçma mantık hataları, bir çok klişe filan...

Bugünlerde bounty hunter dizileri moda oldu. Tartışmasız bu dalda en iyi, en sanatsal, estetik, heyecan verici dizi The Mandalorian.

Netflix, Disney'in gerisinde kalmak istememiş. Ne yazık ki bu defa Disney diyorum Smiley

Bazı bölümlerde gereksiz geyikler çok uzamış ama 2 puan da çok önyargılı bir değerlendirme olur, Beowulf'la falan alakası yok baya beğeniliyor CGI, ve oyun dünyasına ve romanlara yüksek sadakat gösterilmiş.

Netflix Disney'den daha marjinal bir şirket, daha yetişkinlere yönelik içerikleriyle ünlü,

Mandalorian'la farklı kategoriler, bebek Yoda, iyi aile babası gibi karakterler yok, yerine şehvet, vahşet, ihtiras, seks, kan, çıplaklık vs var Smiley... "Günah işleme özgürlüğü var azizim  Grin"

Özgür bir ruhla izlendiğinde Witcher'ın kaliteli ve etkileyici yönleri mutlaka ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
netflix i ne zaman açsam yeni bi diziye başlıyorum ne zaman çıktı bilmiyorum lost in space e başladım. eskiden torrent den indirir sezonu bitirene kadar izlerdim şimdi indirmiyorum ama dizi çeşitliliği çok arttı yetişemiyorum  Grin
legendary
Be A Hope
Biraz yeni Witcher serisine bakmaya başladım, sağlam görünüyor,

Bilgisayar oyunu ve romanlardaki atmosferi etkileyici şekilde yansıtmayı başarmışlar, Geralt of Rivia, mistik kadınlar falan orjinal eserdeki karakterlere yakışmış:

10 üzerinden 2 filan ancak verdim. Keşke bu dizi olmasaydı da witcher aklımızda hep efsane oyun ile kalsaydı. Senaryo Merlin tadında, animasyonlar beowulf ayarında. Sıkıcı, saçma mantık hataları, bir çok klişe filan...

Bugünlerde bounty hunter dizileri moda oldu. Tartışmasız bu dalda en iyi, en sanatsal, estetik, heyecan verici dizi The Mandalorian.

Netflix, Disney'in gerisinde kalmak istememiş. Ne yazık ki bu defa Disney diyorum Smiley
hero member

Normalde var sitelerde oluyor eklemişler bende başladım bakalım ilk bölümdeyim açıkcası başlarda biraz sıkıcı geldi ama daha sonrasında biraz aksiyon dozu artmaya başladı.
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
Biraz yeni Witcher serisine bakmaya başladım, sağlam görünüyor,

Bilgisayar oyunu ve romanlardaki atmosferi etkileyici şekilde yansıtmayı başarmışlar, Geralt of Rivia, mistik kadınlar falan orjinal eserdeki karakterlere yakışmış:

legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
THE 100 dizisini yeni bitirdik. oyunculuklar fena değildi ama senaryo 2. sezonda sora boka sardı. sırf bitirmiş olmak için bitirdim diyebilirim.
Geçen gün the rain düştü önüme fragman fena değildi hadi izleyelim dedik. bu daha kötü çıktı hem oyunculuk hem senaryo hiç beğenemedim 5. bölümde diziyi terk etme kararı aldım.

İki diziyi de izledim. Aynen katılıyorum dediklerinize. Ben "The 100" dizisini dördüncü sezona kadar izlemiştim; bir umut gelişme olur, güzelleşir diye. Son sezona hiç başlamadım bile. İlk sezon ilk bölümdeki konuyu, evirip çevirip bambaşka bir hale soktular, yazık ettiler.
"The Rain" de aynı şekilde, güzel başlayıp sonrasında boka saran dizilerden. Üçüncü sezonu gelmez artık bunun. Bir şey tutunca illa saçmalıyorlar...
full member

full member
Activity: 518
Merit: 185
THE 100 dizisini yeni bitirdik. oyunculuklar fena değildi ama senaryo 2. sezonda sora boka sardı. sırf bitirmiş olmak için bitirdim diyebilirim.
Geçen gün the rain düştü önüme fragman fena değildi hadi izleyelim dedik. bu daha kötü çıktı hem oyunculuk hem senaryo hiç beğenemedim 5. bölümde diziyi terk etme kararı aldım.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Geçen gün "Orphan Black" dizisine başladım. Toplamda 4 sezon görünüyor ama 5. sezonun da çıktığına dair şeyler okumuştum ekşi'de. Ben bilimkurgu dizisidir diye başladım buna; 3 bölüm izledim henüz. Ama pek bilimkurgu göremedim henüz. İzleyenlere bir sorayım: İlerleyen bölümlerde sürprizler var mı? Yani bilimkurguya bağlanacak mı tüm bunlar? Spoiler vermeden lütfen Wink
Not: Başrol oyuncusu döktürmüş resmen. Ya da "oyuncuları" mı desem...
hero member
full member
Activity: 700
Merit: 134
Diziler falan bir şekilde googlelayınca bulunuyor da bence Netflix'in en güzel yani belgeselleri. İsimlerini bildikten sonra googlelayınca onlar da çıkar herhalde hiç denemedim ama her konuda uçsuz bucaksız bir belgesel arşivi var. Gıda endüstrisi temalı belgeseller favorim. Hem National Geographic belgeselleri tadında değilde daha film gibiler. Film olarak da şundan bahsedebilirim çıktığı gibi galasıyla birlikte Netflix'e gelmiş olan The Irishman filmi. Evet fazlasıyla uzun ama bomboş geçen bir günü değerlendirmek için çok iyi film
Pages:
Jump to: