Pages:
Author

Topic: Paribu.com - Türkiye'nin Bitcoin Borsası - page 2. (Read 129553 times)

copper member
Activity: 44
Merit: 0
https://pushcoin.net
February 12, 2022, 02:47:59 AM
işlem yaparkende o kadar hızlı olsa Smiley

Merhaba;

Deneme amaçlı Enpara'dan 500TL transfer ettim 1dk gibi kısa bir zamanda transfer tamamlandı, gözlerim yaşardı. Kendi adıma daha fazla miktarda transfer/işlem için emin olamadım. Diğer exchange'lerden farklı olarak BTCTürk'teki gibi kimlik kopyası istenmesi ve onaysız işlem sınırı BTCTürk'ün paralel oluşumu initibası oluşturdu bende. Umarım sonu benzemez.

İyi dileklerimle
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
February 11, 2022, 09:28:07 AM
Paribu ile bir kullanıcı mahkemelik oldu. Kullanıcının cüzdanına yanlışlıkla 1655 TL değerinde fazla Bitcoin gönderdiğini iddia eden Paribu, fazla kısmın kendisine iade edilmesini istedi. Olumlu yanıt alamayınca da, Uğur S. isimli kullanıcıyı savcılığa şikayet etti.

paribu ile ilgili böyle bir haber mevcut. paribu'nun bu tür hatayı yapması işlemlerin manuel olarak yönetildiğini mi ifade ediyor sizce?
bir de şimdi aramızda "yav ne olacak ben olsam verirdim." diyecek olan arkadaşlar olacak. doğrusu da bu iade etme olayı zaten ama olay 1-2 milyon dolar olsaydı siz de iade eder miydiniz? ben sırf başım ağrımasın diye iade ederdim. Grin

Başım ağrımasın diye iade ederdim. Benzer bir olay güney Kore de olmuş. Yanlışlıkla bir kişinin cüzdanına 12 bitcoin mı ne göndermişler. Adam da paranın bir kısmını harcamış. İş mahkemelik olmuş ve mahkeme şahsı haklı bulmuş sadece kalan miktarı iade etmiş yediği yanına kar kalmış. Ben öyle hatırlıyorum daha yeni bir olay. Bakalım mahkeme ne diyecek.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
February 08, 2022, 10:15:34 AM
Paribu ile bir kullanıcı mahkemelik oldu. Kullanıcının cüzdanına yanlışlıkla 1655 TL değerinde fazla Bitcoin gönderdiğini iddia eden Paribu, fazla kısmın kendisine iade edilmesini istedi. Olumlu yanıt alamayınca da, Uğur S. isimli kullanıcıyı savcılığa şikayet etti.

paribu ile ilgili böyle bir haber mevcut. paribu'nun bu tür hatayı yapması işlemlerin manuel olarak yönetildiğini mi ifade ediyor sizce?
bir de şimdi aramızda "yav ne olacak ben olsam verirdim." diyecek olan arkadaşlar olacak. doğrusu da bu iade etme olayı zaten ama olay 1-2 milyon dolar olsaydı siz de iade eder miydiniz? ben sırf başım ağrımasın diye iade ederdim. Grin
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
February 07, 2022, 03:41:45 PM
Bakalım önümüzdeki boğa günlerinde Paribu'nun performansı nasıl olacak! Geçmişte yoğun günlerde kilitlenmeler çok fazlaydı. Şu 2 günde işlem yapan oldu mu hiç mesela?
Piyasada hacimler arttı geçen aylara göre. Eğer veri merkezlerini yeniden düzenleyip ek sunucuları koymuşlarsa belli olur şimdiden gidişatları...
Gerçi amatör yerli yatırımcı için Binance TR varken, Paribu'yu kullanmak da bilemiyorum... Hız ve komisyon açısından fark edilir bir artı sunmaları gerekiyor artık.
member
Activity: 447
Merit: 88
February 07, 2022, 11:05:56 AM
Bu borsayı yıllardır bilirim. Diğer yerli borsalar gibi birazcık yoğunluk yaşasın sistem çöker hemen. Türk borsalarının bu huyu nedense hiç bitmedi. Bir türlü çözemediler bunu. Keşke reklamlara abanacaklarına biraz da serverlara para ayırsalar.
newbie
Activity: 24
Merit: 0
Paribu eskiden hızlı işlem yaptırıyordu son 1-2 aydır bir dakika nerdeyse emir iptal emir girme bakiye günceleme yapıyor aşırı yavaş işliyor herşey kanser olmamak elde değil. Arbitraj fırsatı vermese hiç bi şekilde kullanışlı bir borsa değil acil güncelleme yapılması gerek.  Angry
legendary
Activity: 1865
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
November 14, 2021, 08:08:06 AM
hesabınıza fazladan para gelirse buna konmaya çalışan borsa
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5370793.new#new
iyi takip edin mail mesaj deposit fln sonra silip kaybetmeye çalışıyorlar şaka gibi.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Paribu'yu eskiden kullanirdim, hatta annem hala kullaniyor severek, gecen gun annem tl cekimi esnasinda yanlislikla esinin ismine cekim yapmak istemis, o da tecrubelidir ancak yanlislikla bu hatayi yapmis.
Bana ulasti bir sekilde, hatali islem yaptigini soyledi, acikcasi bu durumda parasinin gittigini geri gelmeyecegini dusundum ve soyledim.
Bir yandan form doldururken annem musteri hizmetleri konustugu sirada yanlis islem yaptigi mebla geri gelmis, cok sevindi.
Paribu gercekten de hizli bir sekilde gun icinde parayi geri bakiyesine yansitti
Tesekkur edemedigim icin bunu bir borc edindim.
Tesekkurler paribu.

Boşuna paniklemişsiniz, yaşadığınız olay tamamen normal. Borsalardan bankalara para çekim işlemlerinde kimlik doğrulaması gerçekleştirmiş isim dışındaki isimlere para çekilememesi neredeyse tüm borsalar tarafından kullanılan çok eski ve standart bir güvenlik önlemidir.

Eğer BTC yada başka bir kripto birimini farklı bir kişiye ait adrese çekmiş olsaydı parasını kaybederdi ancak fiat para çekimini başkasına ait bir hesaba gerçekleştirmesi zaten mümkün değil.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
Paribu'yu eskiden kullanirdim, hatta annem hala kullaniyor severek, gecen gun annem tl cekimi esnasinda yanlislikla esinin ismine cekim yapmak istemis, o da tecrubelidir ancak yanlislikla bu hatayi yapmis.
Bana ulasti bir sekilde, hatali islem yaptigini soyledi, acikcasi bu durumda parasinin gittigini geri gelmeyecegini dusundum ve soyledim.
Bir yandan form doldururken annem musteri hizmetleri konustugu sirada yanlis islem yaptigi mebla geri gelmis, cok sevindi.
Paribu gercekten de hizli bir sekilde gun icinde parayi geri bakiyesine yansitti
Tesekkur edemedigim icin bunu bir borc edindim.
Tesekkurler paribu.
member
Activity: 229
Merit: 10
Para çekme ve yatırma bölümlerinde hala paparayı görüyorum
Desteğe yazdım bunlar aktif mi kullanılıyor mu diye
Saçma sapan bir otomatik mesaj geldi
Sorduğum sorunun cevabı yok

Kullanan var mı.. Aktif mi papara çekimi
Yasaklanmadı mı.. Bunlar niye kaldırmadılar
sr. member
https://twitter.com/cagindonmez/status/1380443293897666562
Dedikodulara göre Paribu kendi blok zincirini ve token ını çıkarıyormuş. Hiç beklenmedik bir anda çok kısa konuşulmuş. Borsa coinlerinin tuttuğu şu ortamda gayet de başarılı olabilir. Yalnız bir utility si olması lazım. Komisyonlarda indirim bence yeterli değil. Aylık stake getirisi olmalı, coin burn olmalı, hatta belki defi havuzları olmalı ki adama benzesin. Hayırlısı olsun diyelim.

Bitcicoin gibi olmak istiyorlar galiba. Yalnız ilk çıktığı zaman epey bir yatırımcı çekmek için kendileri alıp satıp hacim oluşturup fiyatı yukarı götürmeleri gerekir. Bakalım hangi zincirde yapacaklar bu işi. Malum bsc ağı hem ucuz hem de meşhur son zamanlarda.
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
https://twitter.com/cagindonmez/status/1380443293897666562
Dedikodulara göre Paribu kendi blok zincirini ve token ını çıkarıyormuş. Hiç beklenmedik bir anda çok kısa konuşulmuş. Borsa coinlerinin tuttuğu şu ortamda gayet de başarılı olabilir. Yalnız bir utility si olması lazım. Komisyonlarda indirim bence yeterli değil. Aylık stake getirisi olmalı, coin burn olmalı, hatta belki defi havuzları olmalı ki adama benzesin. Hayırlısı olsun diyelim.
sr. member
Tl olarak hesabıma oara çektim şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım ama binanceye ilk defa para yatırmak istedim ne xrp ne de xlm ne de doge hala bekliyor. Binanceye dün atabilmiş olsam flm alacaktım ve hala gelmedi. Flm de uçtu. Ben paribu senin aq tek kelime ile.

Edit: güya desteğe yazıyoruz derdimizi ama onlarda sağolsun ezbere cevabı kopyala yapıştır ile cevap veriyor.. Twitter'da da aynı mail yönteminde de aynı. Ezberci zihniyete karşıyız abi bu ne.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
CHZ pumplarından dolayı paribu'dan illallah eden amatör küçük yatırımcılar Binance TR'ye geçiyorlar. CHZ ne zaman sert yükselse gruplarda hep bu konuşuluyor. Paribu sunucularını neden yükseltmiyor bunu da anlamış değilim. Paraları suyunu mu çekti nedir! Çok belli ki işlem yoğunluğundan oluyor işte! Bol bol müşteri kaybedecekler bu gidişle. Kendileri bilir artık...
full member
Activity: 1049
Merit: 210
Crypto Trader
bugün arbitraj yapan birkaç kişiyi banlamış paribu, adam kendi yapacak diye müşterilerini rakip görüyor resmen
koinleri withdraw yapmak yasak ama tl çekebiliyorsun yani kısaca güle güle diyor adam sana. Bot kullananlar için değil ayrıca arbitraj yapanlar için de sıkıntı bir yer paribu. koinim 2 benim gözümde Undecided

Kardeşim hafif bir pump olsun sanki paribuya pompa vuruyorlar. Grin
Hemen site gidiyor.Şimdi chiliz de deli yükseliş anlık % 14 işte ne oluyor derken onu buldun site devre dışı kaldı.Bende chiliz yok ama işte millet hurra lannnnn chilizde pompa var pompa diyen giriyor sonarsı malum hot zaten kendi manipule ediyor.BTT desen ne sen sor ne ben diyim.Kısaca bu boğa 6 ay sürerse yılbaşına kadar ondan sonra zaten siteye uğrayan olmaz hafif pumpda out durumda.
Senim anlattığın anlaşılan coinleri sat tl olarak çek kaybol demişler gibi.
legendary
Activity: 1865
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
bugün arbitraj yapan birkaç kişiyi banlamış paribu, adam kendi yapacak diye müşterilerini rakip görüyor resmen
koinleri withdraw yapmak yasak ama tl çekebiliyorsun yani kısaca güle güle diyor adam sana. Bot kullananlar için değil ayrıca arbitraj yapanlar için de sıkıntı bir yer paribu. koinim 2 benim gözümde Undecided
member
Activity: 334
Merit: 20
Paribu çok kısa zamanda portföyüne çok sayıda altcoin ekledi ancak dün chiliz fiyat hareketleri sonrası yaşanan yoğun emir trafiğini kaldıramadı. Saatlerce twitter gibi mecralarda trend topik olarak kaldı ve kelimenin tam anlamıyla müşteriler paribu'yu topa tuttu.
full member
Crypto Trader
https://twitter.com/ParibuDestek/status/1370685828956106756

1 saat sonra lutuf edip yazmışlar alttaki yorumlarda millet bas bas bağırsın dursun.
çoğu malı satamadan elinde patlamış.
full member
Crypto Trader
paribunun yaptıgını 2016 falan gibi  koinim yapardı. sonu belli. koinim bir ara tek turk borsasıydı ama şuan adını duyan bile yok. bunlarda bu sekılde yaparak binance tr ye kaptırıyorlar kullanıcıları. bogada işler iyi giderde ayıda görücem ben onları

Deminki sistem geri yüklemeden birileri zarar edecekde kabak kimin kafasına patlayacak merak etmedim desem yalan olur.
şu anda izlediğim XLM fiyatı tl bazında 3.01 tl oldu coingecko 3.03de  diğer sitede 3.02 de paribuda 2.953 alınıyor 2.98 den satılıyorda işte dediğim geri yüklemede 1-1,5 saat kayıp var işte o arada alan satanlar kar eden etti zarar eden ettide lan sistem geri yüklendi benim emirden belli üstüne 1-1,5 saat önceki fiyatlarda  chilzi fiyatı bile piyasadan aşağıda bu zarar kime girer. Tongue
coin yada para kaybeden oldumu?illaki olmuştur.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
paribunun yaptıgını 2016 falan gibi  koinim yapardı. sonu belli. koinim bir ara tek turk borsasıydı ama şuan adını duyan bile yok. bunlarda bu sekılde yaparak binance tr ye kaptırıyorlar kullanıcıları. bogada işler iyi giderde ayıda görücem ben onları
Pages:
Jump to: