Pages:
Author

Topic: Paribu.com - Türkiye'nin Bitcoin Borsası - page 83. (Read 129553 times)

member
Activity: 93
Merit: 10
February 14, 2017, 07:22:31 PM
Bitcoin borsası açan firmalar neden kurumsallığı göz ardı ediyorlar hiç anlamıyorum. Bir telefon numarası bir ofis adresi verince ne olacak ki ? Niye açık açık kendilerini tanıtmazlar anlamıyorum.  Cool
hero member
Activity: 868
Merit: 502
February 14, 2017, 06:20:58 PM
hacım hicte gercek gıbı durmuyor
sr. member
Activity: 459
Merit: 258
🌟 Blockchain Expert, Miner.
February 14, 2017, 05:55:12 PM
şirket bilgilerine ulaştım nakliyat şirketi yeni ünvan değiştirerek paribu teknoloji a.ş olmuş bence sanal adres sanal telefon vs. giriş iyi olmadı daha profosyonel olabilirdi site güzel ama btctürkteki gibi bir güven hissiyatı oluşturmadı.
benim işimi görmesi yeterli. çok şükür bugun işlerimi gördü. koinimden sonra rahat bir nefes aldım. şurda ben bitane memnun olmayan adam göremedim. bizim işimiz görüldükçe kazanırlar..
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
February 14, 2017, 04:11:04 PM
şirket bilgilerine ulaştım nakliyat şirketi yeni ünvan değiştirerek paribu teknoloji a.ş olmuş bence sanal adres sanal telefon vs. giriş iyi olmadı daha profosyonel olabilirdi site güzel ama btctürkteki gibi bir güven hissiyatı oluşturmadı.
Panda anne kızlık soyadınıda ogrendinmi? Bi o kalmışSmiley
Burayı aktif kullanıp işlerini duzgun yaparlarsa para kazanırlar.
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
February 14, 2017, 04:03:34 PM
legendary
Activity: 1153
Merit: 1001
Coin-Turk.com
February 14, 2017, 04:03:07 PM
hayırlı olsun umarım başarılı bir girişim olur. rekabetin olması her zaman kullanıcı için iyidir...
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
February 14, 2017, 03:59:17 PM
Enteresan bir site ve enteresan bir başlık. Konu başlığını açan da Yen'i bir üye. 0850 ki hat almak Türkiye'de ücretsiz. Forumun ileri gelenlerinin de haberi Yok. Dikkat edilmesi gereken site diye düşünüyorum.
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
February 14, 2017, 03:37:27 PM
hem bu iş için yatırım yapıp anonim şirket kuracaksın hemde halen anonim takılma derdinde olacaksın. zor böyle güven sağlanmaz koinimden öteye gidemez
bu arada sitedeki telefon numarası biletgo diye bir yerdede verilmiş
https://www.biletgo.com/iletisim-bilgileri
hero member
Activity: 784
Merit: 500
February 14, 2017, 03:14:45 PM
hayırlı olsun ama komisyonlar çok yüksek.
full member
Activity: 158
Merit: 102
February 14, 2017, 02:41:34 PM
Site, arayüz vs herşey güzel ama bu kadar vurgun olayından sonra temkinli yaklaşmak gerek. Btctürk ile de bi alakalarını göremedim ufak bi araştırmayla.

Hayırlı olsun.
full member
Activity: 214
Merit: 100
hero member
Activity: 854
February 14, 2017, 02:37:00 PM
Sitede adres de var aslında yakın olan birisi gidip görüp bir kaç tane de resim çekip buraya atabilir. En azından böyle bir şirket adında yer açılmış mi onu öğrenmiş oluruz. Bunu bilmek siteyi çok mu güvenli yapar hayır tabi ama olsun en azından bir yerden araştırmaya başlamak iyidir.
Paribu Teknoloji A.Ş.
Feragat Sk. Demir Plaza 3/A Kavacık, Beykoz, İstanbul
Yazıyor  internet sitesinde.

Adresi google da aramam yetti bile adres
Workinton a ait bu yerin olayı da ofis kiralıyor toplantı odası filan kiralıyor yarın arayıp hala sizin orada bu şirket varmı diye sokabilirim yada kaç aylık yıllık sözleşme yaptılar diye.
newbie
Activity: 11
Merit: 0
February 14, 2017, 02:31:40 PM
bu cryptoman extra nickli arkadaş ile crpyto money nickli arkadaşları bi tek ben mi bu iş için oluşturulmuş fake hesaplar olarak düşünüyorum anlamadım niyeyse her şeyiyle bi oyun dönüyor gibi bi diyor adam 0.6 btc attım bozdurdum bi diyo 10 dakkada hesabımda forumda arkadaşlardan biri 10 tl attım iyiminoldu acaba vs diyince evet ya bende 10 tl attım varsa bi isteğiniz mail atın felan diyor bu crypto nickli arkadaşlar siz hayırdır ya ? yolunuza cıkmadınız inşallah

slmlar. kardeşim benim üyeliğim farkındaysan yeni sayılmaz pek.. fakat forumda paylaşım yapan biri değilim. daha önce btc türk ün ilk zamanlarında kullanıcı yorumlarına ulaşamıyorduk. Şimdi btc konusunda tecrübe sahibi olmuş biri olarak hemen test edip görüşlerimi yazdım. Birde hakkını vermek istedim şahsen beğendim çünkü. Onun haricinde koinimide kullanıyorum ve hiç bi yerde koinime gömmedim onu diyen arkadaşım. fakat koinimin gerek tasarımı gerek işlevselliği gerekse çekim emirlerinin 2. gün anca gelmesi v.s onlara bakınca bu gayet güzel. BTC Türk'ü aratmadı. Yeni kullanıyorum eleştricek şeyler olduğunda onlarıda yazarım... Site güvenlidir değildir artık onuda zamanla görücez.. 0850 li bi numara var şuan mesai saatleri dışındayız diyo sabah aricam bi..
full member
Activity: 214
Merit: 100
February 14, 2017, 02:27:47 PM
Ben bugün kullandım bu siteyi. Arayüzü beğendim, işlemler hızlı. Sadece kimlik resmi onay için yeterli, onaysız işleme de izin veriyor. BTC bozdurdum, 0,16990454 BTC, ödemeyi de çok hızlı şekilde gönderdiler.

Geleyim kafama takılanlara, bugün borsa ekranlarını 1 saat takip ettim, borsada ki 24 saatlik işlem hacmi yalan. 1 saat boyunca neredeyse tek işlem yapan bendim. Hacim miktarı yukarı gidiyor, aşağı inmiyor. Kıbrıs ile bağı yok görünüyor. Türkiye'de bildiğim kadarıyla btc borsası işletmek yasal değil. Vergi konusu sıkıntılı çünkü. İşlem hacminiz yüksekse komisyon oranları çok yüksek kalıyor. Ticaret Sicil gazetesinde şirketi araştırdığımda da daha önce evden eve taşımacılık şirketiymiş ve 2016 yılında isim değiştirmişler. Şirket ortaklarını internette araştırdım fakat yeterli bilgi ve bağlantı bulamadım.
hero member
Activity: 854
February 14, 2017, 02:06:23 PM
Hero Member uzeri siteyi deneyen oldu mu?

Genelde yorumlar yeni acilmis hesaplar uzerinden donmus.

1. Google Chrome : siteyi NOT SECURE olarak tagliyor. Firefox ve operada sorun yok. Ancak chrome da not secure gostermesi suphe uyandiriyor.

2. Uyelik icin neden telefon numarasi isteniyor. Ben telefon numarami birakmak durumda miyim? Eger siteye guvenirsem zaten onayli hesap acip, 2FA veya tel sms uygulamasi icin zaten kendim gonullu olarak veririm.

3. Sitenin icerdeki gorunumu nedir, alis/satis derinlik kademelerin goruntusu vs. neden ilk sayfadan gorulmuyor. Veya neden sitenin bolumlerinin screenshotlari yok. Varsayalim ki dizayn ve tasarim veya sitenin islevselligi hosuma gitmedi, neden telefon numarami vererek uyelik acmis olmakla kalayim ?

4. Referans usulu 1 aydir aktif oldugunuzu soyluyorsunuz, ve davetiye usulu calistiginizi soyluyorsunuz. Su an bu piyasada sadece benim tanidigim en az 3 kisi var islem hacmi daha once btcturk olmak uzere ve su an koinimde 1.000.000 TL ve uzeri olan kisiler. Bu kisilerde birak referans davetiye olmasini , siteden haberleri bile yok.

5. Komisyon ucretleriniz cok yuksek, hatta 500.000 e kadar olan rakam koinimle bile ayni. Piyasaya yeni giren bir borsanin, SIFIR komisyonla islem yapmasi , musteri cekmek acisindan adettir. Ornekler, btcturk, coinbase, bitstamp, cex.io ve dahasi, bu borsalarin tamami sifir komisyonla ise basladilar. Sonra da maker larda yeri geldiginde sifir komisyona devam ettiler. 500.000 tl uzeri 0.25 komisyon cok yuksek.

6. SSS bolumde, cogu cumle eksik halde. sanki bir yerden cevrilmis metin , google translate ile gibi duruyor.

Ben denedim ama şu şekilde sadece hesap açtım ve hesaba 10 gönderdim enpara ile onay alması 5-10 dk arası çekti mesaj ile bildirim geldi aynen şu şekilde telefonuma :
10,00 TL tutarındaki yatırma talebiniz onaylanmıştır. B021
He güvenilir mi bilemiyorum sadece gerçekleştirdiğim işlemi yazdım.
hero member
Activity: 560
Merit: 501
February 14, 2017, 02:01:31 PM
cryptoman extra nickli arkadaşın son msj artığı başlıklara baktımm zaten yarısında burayı övüp yarısında koinime sokmuş var bi iş gibi duruyor da inşallah biz yanılıyoruzdur
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
February 14, 2017, 01:57:31 PM
Hero Member uzeri siteyi deneyen oldu mu?

Genelde yorumlar yeni acilmis hesaplar uzerinden donmus.

1. Google Chrome : siteyi NOT SECURE olarak tagliyor. Firefox ve operada sorun yok. Ancak chrome da not secure gostermesi suphe uyandiriyor.

2. Uyelik icin neden telefon numarasi isteniyor. Ben telefon numarami birakmak durumda miyim? Eger siteye guvenirsem zaten onayli hesap acip, 2FA veya tel sms uygulamasi icin zaten kendim gonullu olarak veririm.

3. Sitenin icerdeki gorunumu nedir, alis/satis derinlik kademelerin goruntusu vs. neden ilk sayfadan gorulmuyor. Veya neden sitenin bolumlerinin screenshotlari yok. Varsayalim ki dizayn ve tasarim veya sitenin islevselligi hosuma gitmedi, neden telefon numarami vererek uyelik acmis olmakla kalayim ?

4. Referans usulu 1 aydir aktif oldugunuzu soyluyorsunuz, ve davetiye usulu calistiginizi soyluyorsunuz. Su an bu piyasada sadece benim tanidigim en az 3 kisi var islem hacmi daha once btcturk olmak uzere ve su an koinimde 1.000.000 TL ve uzeri olan kisiler. Bu kisilerde birak referans davetiye olmasini , siteden haberleri bile yok.

5. Komisyon ucretleriniz cok yuksek, hatta 500.000 e kadar olan rakam koinimle bile ayni. Piyasaya yeni giren bir borsanin, SIFIR komisyonla islem yapmasi , musteri cekmek acisindan adettir. Ornekler, btcturk, coinbase, bitstamp, cex.io ve dahasi, bu borsalarin tamami sifir komisyonla ise basladilar. Sonra da maker larda yeri geldiginde sifir komisyona devam ettiler. 500.000 tl uzeri 0.25 komisyon cok yuksek.

6. SSS bolumde, cogu cumle eksik halde. sanki bir yerden cevrilmis metin , google translate ile gibi duruyor.

legendary
Activity: 1232
Merit: 1001
February 14, 2017, 01:57:26 PM
Adres çubuğunda güvenli değil yazmakta.

Onun haricinde hayırlı olsun.
newbie
Activity: 23
Merit: 0
February 14, 2017, 01:54:39 PM
Merhaba, Türkiyedeki kullanıcılar için bitcoin için alım merkezi açmışsınız anladığım kadarıyla. Hoş duruyor.

Fakat,
-Kimsiniz? Nesiniz? Nereden geldiniz?(Sitenize girdim ne olduğunuza baktım.Merak etmeyin) Bir anda reklam,tanıtım yapmadan, beta vb. tanıtım süreci aşmadan karşımıza çıktınız.
-Aylardır forumda,facebook'ta sempati toplayan bitkapital'den fazla, uzun süredir piyasada olan Koinim'in hacmine yakın hacminiz var.
-Saçma sapan ICO'ların bile yatırımcıyı çekmek adına şafatlı görseller,konu içerikleri sunduğu bir piyasada bu sadelik niye?
hero member
Activity: 560
Merit: 501
February 14, 2017, 01:53:21 PM
bu cryptoman extra nickli arkadaş ile crpyto money nickli arkadaşları bi tek ben mi bu iş için oluşturulmuş fake hesaplar olarak düşünüyorum anlamadım niyeyse her şeyiyle bi oyun dönüyor gibi bi diyor adam 0.6 btc attım bozdurdum bi diyo 10 dakkada hesabımda forumda arkadaşlardan biri 10 tl attım iyiminoldu acaba vs diyince evet ya bende 10 tl attım varsa bi isteğiniz mail atın felan diyor bu crypto nickli arkadaşlar siz hayırdır ya ? yolunuza cıkmadınız inşallah
Pages:
Jump to: