Pages:
Author

Topic: PlanetWatch projekt - novi Helium? - page 6. (Read 2981 times)

legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 21, 2021, 02:19:54 AM
Evo 2 primjera di su promašili, ali možda se radi samo o pogrešci iz PW, ali nisam tamo pa me se netiče i vjerovatno nema puno takvih pogrešaka, ili odluka
/snip

Naravno da tier1 karta ne može biti savršena jer je sigurno rađena pomoću nekog algoritma. Sigurno nisu išli na svaku lokaciju i provjeravali koliko stvarno tamo živi ljudi. Tako je, kako je.

Ovo da je bolje imati 5 type 1 uređaja je istina da se isplate brže, ali samo malo brže, unutar 2 mjeseca se oba 2 isplate, ja sam si početkom mjeseca kupio atomtube i platio sam ga 300$ plus licencu na 3 godine, što me je ispalo 381$, dok će me airqino koštati 1928$, ja sam kupio licencu na samo 1 godinu, ali da sam kupio na 3 godine koštala bi me 585$, što bi te ukupno koštalo 2513usd.

Zarada sa atomtubeom je mjesečno 227usd, ako naravno radi cjelo vrjeme, a čitao sam ovdje da ste imali problema sa atomtubeom, dok sa airqinom možeš zaraditi po istoj cjeni tokena 1306$, a to znači da se atomtube samo malo ranije isplati, a da neračunam živce i sve sa atomtubeom, da moraš imati 5 uređaja u 4 različite kuće, pa stalno ići kod nekog provjeravati dali ti uređaj radi i to sve.

Tebi može biti sranje da kako vidim da si iz BG i da je neko već uzeo licencu za t1 uređaj, te da sa time gubiš previše zarade, ali da si uzeo prvi nevidim trenutno veliku razliku u ROI-u. Jedino puno više jebavanja sa atomtubeom ja vidim

Kod type1 senzora su dvije stvari glavne: 1. jesi li prvi u svom kvadratu; 2. je li kvadrat u tier1 području. Ako su obje stvari zadovoljene, onda se isplati ulaganje. Čak je važnije da si prvi u svom kvadratu nego u kojem tieru je tvoj kvadrat. Backup senzor zarađuje stvarno mizeriju naspram lead senzoru ali tako i treba biti. Bilo bi dobro da je i Helium napravio nešto slično. Onaj tko prvi dođe u hex je lead hotspot, a ostali su backup i zarađuju puno manje. Mislim da bi tako dobili puno bolju pokrivenost nego ovako kad svi trpaju hotspotove u gradovima i međusobno si uništavaju zaradu.

Ali opet, ulaganje u type1 senzor je prilično veliko za projekt koji je nov i relativno nepoznat. Meni je čak i Atmotube bio riskantan jer nisam pojma imao o projektu ali nije veliko ulaganje pa sam probao. Sad kad vidim da sam fino zaradio, uzet ću još i type3 senzor pa kako bude.
Istu stvar sam napravio i s Helium projektom: prvo sam uzeo tri Emrita dok nitko nije ni znao što je Helium. Nakon što sam vidio da se stvarno dobro da zaraditi na tome, uzeo sam vlastiti hotspot. Naravno da bi puno više zaradio da sam odmah kupio svoje hotspotove ali takav sam. Radije idem na sigurniju varijantu nego da riskiram jako puno novaca za nešto od čega ne kraju ne bude bilo ništa.
jr. member
Activity: 136
Merit: 3
September 20, 2021, 02:45:10 PM
Ti Tier1 djelovi su ljubicasti na kartama i za svaki kvadrat se gleda koji je senzor lead a koji backup. Onaj ko prvi postavi senzor u kvadratu je lead, tako da ako nisi prvi onda je bolje traziti drugo mjesto gdje nema nikoga pa mu dati 20%, opet bolje nego mizeriju kao backup.
Ja imam 3 Awaira i cekam app da puste van pa da mogu poslati svojim i zeninim roditeljima.
Narucio sam i 5 Type1 srnzora pa cu ih podjeliti mojima, i ako nisu u Tier1 opet je dobar prinos
Nadamo se da ce potrajati projekat 😁
member
Activity: 340
Merit: 19
September 20, 2021, 05:19:56 AM
~snip
a nejasno mi ne isto na primjer zašto veći gradovi poput ZG, BG, RI, nisu cjeli ljubičasti?

vidi, bar prema mapi koju si prilozio, svi naseljeni delovi BGD-a su ljubicasti
delovi koji nisu su Aerodrom, veci parkovi i sumice, odnosno predgradja koja nisu naseljena i predstavljaju industrijske zone, tako da mi se cini da to odgovara naseljenosti

isto i za Pancevo, koje je na istoj mapi

@slackovic, cini se da Tier-ovi imaju uticaj na type1 i type2, ali mi se cini da je bolje imati 5 type4, nego jedan type1, bar prema racunici, samo jos treba naci gde ih sve smestiti da ne budu u istom prostoru

Evo 2 primjera di su promašili, ali možda se radi samo o pogrešci iz PW, ali nisam tamo pa me se netiče i vjerovatno nema puno takvih pogrešaka, ili odluka




Ovo da je bolje imati 5 type 1 uređaja je istina da se isplate brže, ali samo malo brže, unutar 2 mjeseca se oba 2 isplate, ja sam si početkom mjeseca kupio atomtube i platio sam ga 300$ plus licencu na 3 godine, što me je ispalo 381$, dok će me airqino koštati 1928$, ja sam kupio licencu na samo 1 godinu, ali da sam kupio na 3 godine koštala bi me 585$, što bi te ukupno koštalo 2513usd.

Zarada sa atomtubeom je mjesečno 227usd, ako naravno radi cjelo vrjeme, a čitao sam ovdje da ste imali problema sa atomtubeom, dok sa airqinom možeš zaraditi po istoj cjeni tokena 1306$, a to znači da se atomtube samo malo ranije isplati, a da neračunam živce i sve sa atomtubeom, da moraš imati 5 uređaja u 4 različite kuće, pa stalno ići kod nekog provjeravati dali ti uređaj radi i to sve.

Tebi može biti sranje da kako vidim da si iz BG i da je neko već uzeo licencu za t1 uređaj, te da sa time gubiš previše zarade, ali da si uzeo prvi nevidim trenutno veliku razliku u ROI-u. Jedino puno više jebavanja sa atomtubeom ja vidim
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 20, 2021, 02:54:56 AM
@slackovic, cini se da Tier-ovi imaju uticaj na type1 i type2, ali mi se cini da je bolje imati 5 type4, nego jedan type1, bar prema racunici, samo jos treba naci gde ih sve smestiti da ne budu u istom prostoru

Naravno. Type4 ima puno bolji ROI, ali treba imati na umu jednu stvar - type1 i type3 senzori su malo skuplji (samim time imaju i duži ROI) ali zato njihova mjerenja mogu biti korištena za znanstvene radove, dok type4 nije toliko kvalitetan i precizan. Zbog toga bi podatke koje izmjere type1 i type3 senzori mogli prodavati što bi povećalo zaradu vlasnika takvih uređaja. Upravo zbog toga sam odlučio uzeti type3 uređaj pa kako bude...
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
September 19, 2021, 01:55:43 PM
~snip
a nejasno mi ne isto na primjer zašto veći gradovi poput ZG, BG, RI, nisu cjeli ljubičasti?

vidi, bar prema mapi koju si prilozio, svi naseljeni delovi BGD-a su ljubicasti
delovi koji nisu su Aerodrom, veci parkovi i sumice, odnosno predgradja koja nisu naseljena i predstavljaju industrijske zone, tako da mi se cini da to odgovara naseljenosti

isto i za Pancevo, koje je na istoj mapi

@slackovic, cini se da Tier-ovi imaju uticaj na type1 i type2, ali mi se cini da je bolje imati 5 type4, nego jedan type1, bar prema racunici, samo jos treba naci gde ih sve smestiti da ne budu u istom prostoru
member
Activity: 340
Merit: 19
September 19, 2021, 11:34:53 AM

E hvala što si podijelio to. Znao sam za to ali nisam se sjetio ovdje napisati. Što se tiče tier1 i tier2 područja, to je samo za type1 senzor. Tier1 područja su ljubičasta na karti, a drugo je tier2. Naravno da uređaj u tier1 području zarađuje više, a u koji tier spada određeno područje ovisi o gustoći naseljenosti. Nisam to nigdje pročitao nego sam zaključio tako gledajući kartu.

Da većinom ima smisla da je tier1 u gušće naseljenim mjestima, ali opet sam vidio i primjer na karti di je tier 1 izvan mjesta gdje ima više stanovnika, ali to je samo jedan da sam pronašao, a nejasno mi ne isto na primjer zašto veći gradovi poput ZG, BG, RI, nisu cjeli ljubičasti? Kako su rješili isto to sa velikim gradovima, dali će samo jedan na primjer u ZG biti leader, a svi ostali backup senzori, ili su podjelili ZG na više djelova? Po mapi mi se nečini da je ZG podjeljen u više djelova
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 19, 2021, 11:14:02 AM
/snip

E hvala što si podijelio to. Znao sam za to ali nisam se sjetio ovdje napisati. Što se tiče tier1 i tier2 područja, to je samo za type1 senzor. Tier1 područja su ljubičasta na karti, a drugo je tier2. Naravno da uređaj u tier1 području zarađuje više, a u koji tier spada određeno područje ovisi o gustoći naseljenosti. Nisam to nigdje pročitao nego sam zaključio tako gledajući kartu.
member
Activity: 340
Merit: 19
September 19, 2021, 06:41:49 AM
Neznam ekipa dali ste znali da zarada sa type1 i type2 licencom jako ovisi o tome dali ste prvi naručili uređaj u svojoj zoni i da se nemože koristiti svugdje type1 uređaj, te vam type1 uređaj treba biti na 3-6m visine. Ja sam tek juče to vidio, pa neka se nađe možda nekom pomogne.

Evo za primjer Beograd koji djelovi spadaju u t1 zonu


I evo kakva je brutalna razlika ako ste lead senzor, ili backup. Ovo za Tier 1 i Tier 2 nisam skužio o čemu je tu rječ, dali su možda t1 samo ove ljubičaste tone, a t2 ostatak?


Evo i di Claudio priča o tome da je idealna visina za type 1 senzor 3-6m, te da se može ići i više, ali da ih se treba kontaktirati o svemu šta se radi

https://www.youtube.com/watch?v=wILNZNvrevY&t=594s
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 16, 2021, 09:02:01 AM
Jel ima di na njihovom sajtu da se vidi kada će koji senzori ići u prodaju i kolika će biti cijena pojedinog senzora?

Iskreno, pojma nemam. Ja sve informacije prikupim na PlanetWatch Balkan Telegram grupi. Jedino što znam sigurno je da za kupnju type1 i type3 senzora trebaš kupiti licencu kako bi ušao u waiting listu jer te senzore prodaje baš PlanetWatch. Za type4 senzore nema waiting liste jer uređaje ne prodaje PlanetWatch nego Amazon i slični pa kad naletiš da je in stock, kupiš.
member
Activity: 340
Merit: 19
September 16, 2021, 07:41:16 AM
Jel ima di na njihovom sajtu da se vidi kada će koji senzori ići u prodaju i kolika će biti cijena pojedinog senzora?
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
September 16, 2021, 04:51:13 AM
da ovo je fini rast.
Moram prebacit iz walleta na exchange i spremat se prodat. moglo bi to ici i do 0.5.
Onda je to fina para Cheesy
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 16, 2021, 02:41:13 AM
Evo ga skoro na 0.31 

Mislim da je razlog konstantnog rasta cijene približavanje prodaje type3 senzora koji će koštati 600€ (oko $700) ali će se plaćati u PLANET tokenima. Ljudi su očito vidjeli da cijena stalno raste pa kupuju da bi kupili više tokena za $700 pa im onda nakon kupnje još ostane. Ja sam kupio još u 7. mjesecu po 0.11 i jučer sam prodao dvije trećine tokena. Jednostavno kad sam vidio ovakav graf, nisam mogao ne prodati:

member
Activity: 535
Merit: 43
September 15, 2021, 05:12:53 PM
Evo ga skoro na 0.31 
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 14, 2021, 06:45:13 AM
Razmisljam si dal je vrijeme prodat PLANETS i uzeti initial koji sam platio za senzor.
Imam sad negdje preko 1k sto je oko $200, pa reko da sam bar na nuli, a token je na ATH ionako

Ja sam na 0.21 prodao toliko da pokrijem cijenu uređaja. Sad me još krajem ovog mjeseca čeka kupovina type3 senzora pa se nadam da cijena neće dumpati prije toga. Nakon toga planiram prodati još toliko da platim Awair type4 senzor i licencu, a ostatak nek stoji pa što bude, neka bude.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
September 14, 2021, 05:44:16 AM
Razmisljam si dal je vrijeme prodat PLANETS i uzeti initial koji sam platio za senzor.
Imam sad negdje preko 1k sto je oko $200, pa reko da sam bar na nuli, a token je na ATH ionako
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 14, 2021, 03:40:01 AM
slazem se, jesi video da je i Helium sklopio partnerstvo sa Airica-om za koriscenje Helium mreze za merenje kvaliteta vazduha unutra
https://blog.helium.com/airica-and-helium-fight-covid-19-and-other-pathogens-with-air-quality-sensors-fa707b8aa801

cini se da bi Helium mogao biti solidna konkurencija? mada u startu bi trebalo da bude simbioza, treba prvo upoznati trziste da postoji mogucnosti merenja kvaliteta i upisivanja na blokchain, da se stvori traznja
bice interesantno videti gde ce sve ovo, kad i ako, krene bear market

neko moje razmisljanje je da uskoro ili kupim jos jedan type4, kad bude dostupan, ili izvucem ulozeno kroz prodaju PLANETS, i ostavim da se skuplja dok god bude moglo

Nije mi baš jasan ovaj dio oko Heliuma i Airica senzora. Provjerio sam Airica web stranicu i piše da se mora kupiti gateway i minimalno 5 senzora što ukupno košta 1245€. Nisam siguran plaća li se na to još porez i carina. Ali ono što me najviše zbunjuje, na stranici Airica senzora piše da se na Helium Exploreru provjeri pokrivenost, a na Helium Exploreru se nigdje ne spominje Airica. Osim toga, niti na službenoj Helium stranici se Airica nigdje ne spominje. U svakom slučaju ću pratiti pa ću vidjeti kako će se ta priča razviti. A u međuvremenu ću nabaviti type3, a možda i još jedan type4 PW senzor Smiley
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
September 13, 2021, 09:57:41 AM
~snip

Još jedna prednost type3 uređaja je što su to nekakvi premium uređaji čiji način mjerenja kvalitete zraka je odobren za korištenje u znanstvene svrhe. Očekuje se da će se podaci o kvaliteti zraka prodavati, a dio zarade će ići vlasnicima uređaja kao dodatak na nagradu koju ionako dobe svaki dan.

slazem se, jesi video da je i Helium sklopio partnerstvo sa Airica-om za koriscenje Helium mreze za merenje kvaliteta vazduha unutra
https://blog.helium.com/airica-and-helium-fight-covid-19-and-other-pathogens-with-air-quality-sensors-fa707b8aa801

cini se da bi Helium mogao biti solidna konkurencija? mada u startu bi trebalo da bude simbioza, treba prvo upoznati trziste da postoji mogucnosti merenja kvaliteta i upisivanja na blokchain, da se stvori traznja
bice interesantno videti gde ce sve ovo, kad i ako, krene bear market

neko moje razmisljanje je da uskoro ili kupim jos jedan type4, kad bude dostupan, ili izvucem ulozeno kroz prodaju PLANETS, i ostavim da se skuplja dok god bude moglo
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 13, 2021, 08:31:36 AM
to je verovatno i traznja zbog koje je cena skocila, a reci mi da li je cena uredjaja fiksna u USD ili u PLANETS?
ukoliko je fiksna u USD, a samo je placanje napravljeno da moze samo u PLANETS, malo mi je cudno za projekat, jer ce sebe staviti u problem kad bude placanje, sav taj PLANETS ce zavrsiti kod njih, a oni ce dobavljacu morati platiti u USD, sto bi moglo dovesti do pada cene tokena?

nisam siguran, ali deluje mi da bi nakon pocetne traznje da bi se platili prvi uredjaji, cena tokena izgubiti na traznji, jer novi sto kupuju ce biti potirani sa centralom koja prodaje da plati proizvodjace

Cijena je fiksna u dolarima i naravno da je to razlog skoka cijene. Trenutno token nema neke svrhe osim kupnje licenci i type1/type3 uređaja.

Inače, za svaku vrstu licence postoji saturation - maksimalna ukupna količina PLANETS tokena koji se isplaćuju za određenu vrstu uređaja. Nakon što se ona dostigne, s povećanjem broja uređaja smanjivat će se nagrada. Znači za type4 neće više biti 23.04 nego sve manje što bude više uređaja. Nisam siguran koliko je to za pojedinu vrstu, ali zbog niske cijene vjerujem da će do saturationa doći prvo kod type4 licenci.

Ovo s plaćanjem dobavljača ne znam... Nemam pojma kakav im je dogovor s dobavljačima. Možda su i oni njima već prije platili proizvodnju određene količine uređaja. Nekako mislim da je $0.10 nekakav support ispod kojeg cijena (valjda) neće pasti. U tom slučaju (a prije saturacije nagrada) zarađivat ću $4 dnevno za dva type4 uređaja plus $4 dnevno (ako se dobro sjećam) za type3 uređaj.

Još jedna prednost type3 uređaja je što su to nekakvi premium uređaji čiji način mjerenja kvalitete zraka je odobren za korištenje u znanstvene svrhe. Očekuje se da će se podaci o kvaliteti zraka prodavati, a dio zarade će ići vlasnicima uređaja kao dodatak na nagradu koju ionako dobe svaki dan.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
September 13, 2021, 08:23:39 AM
~snip

Upravo zbog toga sam ja još u srpnju kupio tokene u vrijednosti type3 uređaja pa ću sad krajem 9. mjeseca morati platiti duplo manje Smiley

to je verovatno i traznja zbog koje je cena skocila, a reci mi da li je cena uredjaja fiksna u USD ili u PLANETS?
ukoliko je fiksna u USD, a samo je placanje napravljeno da moze samo u PLANETS, malo mi je cudno za projekat, jer ce sebe staviti u problem kad bude placanje, sav taj PLANETS ce zavrsiti kod njih, a oni ce dobavljacu morati platiti u USD, sto bi moglo dovesti do pada cene tokena?

nisam siguran, ali deluje mi da bi nakon pocetne traznje da bi se platili prvi uredjaji, cena tokena izgubiti na traznji, jer novi sto kupuju ce biti potirani sa centralom koja prodaje da plati proizvodjace
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
September 13, 2021, 08:17:22 AM
/snip

Sličan mail sam i ja dobio za type3 uređaj. Bez brige, nije greška. Type1 i type3 uređaje prodaje direktno PlanetWatch pa će se moći kupiti isključivo PLANETS tokenima. Mislim da jedino Amerikancima omogućuju kupnju za fiat jer oni ne mogu koristiti Bitfinex, jedinu burzu gdje se PLANETS tokeni mogu kupiti trenutno. Upravo zbog toga sam ja još u srpnju kupio tokene u vrijednosti type3 uređaja pa ću sad krajem 9. mjeseca morati platiti duplo manje Smiley
Pages:
Jump to: