Pages:
Author

Topic: PlanetWatch projekt - novi Helium? - page 8. (Read 2981 times)

legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
August 08, 2021, 11:30:50 AM
Pa bili bi to super senzori koji mjere dal ekipa pusi na javnim prostorima gdje ne bi smjeli. Samo se naprave dovoljno mali i alerta sefa kad skladistar zapali iza skladista

Da, nije loša ideja. Ali stvarno sumnjam da će neka firma platiti $600 za senzor da provjerava puši li netko gdje ne bi smio. Mislim da za to ima puno jeftinijih rješenja. Ja ni u ludilu ne bi kupio niti Atmotube za $180, a kamoli unutarnji senzor za $600 kad mi ne bi donosili zaradu. Ovdje mi je čak i bolje jer je zarada konstanta, a ne kao u Heliumu gdje jedan dan zaradiš super, a drugi dan 10% od prošlog dana.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
August 08, 2021, 11:28:02 AM
Ja sam samo primjetio da ako dim od cigare ode na senzor da sve ode ukurac Cheesy
Nemos ni zapalit kubanku kraj njega bez da sere

Dovoljno je da senzor bude na stolu dok ekipa oko stola puši i ode sve u crveno. Baš me zanima kako će biti s kućnim senzorima kad ih ekipa postavi u sobu gdje se puši...

Pa bili bi to super senzori koji mjere dal ekipa pusi na javnim prostorima gdje ne bi smjeli. Samo se naprave dovoljno mali i alerta sefa kad skladistar zapali iza skladista
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
August 08, 2021, 02:54:51 AM
Ja sam samo primjetio da ako dim od cigare ode na senzor da sve ode ukurac Cheesy
Nemos ni zapalit kubanku kraj njega bez da sere

Dovoljno je da senzor bude na stolu dok ekipa oko stola puši i ode sve u crveno. Baš me zanima kako će biti s kućnim senzorima kad ih ekipa postavi u sobu gdje se puši...
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
August 07, 2021, 02:52:23 PM
Stavi ga u malu prostoriju, upali ventilator i pogledaj kvalitetu zraka nakon 10min.

Zasto? Sta bude?
Nemam tako malu prostoriju da mogu probat

Sve ode u crveno Smiley Ali kao sto slackovic kaze, briga koga gdje se nalazi, glavno da ide redovna isplata Smiley

Ja sam samo primjetio da ako dim od cigare ode na senzor da sve ode ukurac Cheesy
Nemos ni zapalit kubanku kraj njega bez da sere
member
Activity: 535
Merit: 43
August 06, 2021, 11:17:04 AM
Stavi ga u malu prostoriju, upali ventilator i pogledaj kvalitetu zraka nakon 10min.

Zasto? Sta bude?
Nemam tako malu prostoriju da mogu probat

Sve ode u crveno Smiley Ali kao sto slackovic kaze, briga koga gdje se nalazi, glavno da ide redovna isplata Smiley
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
August 06, 2021, 09:31:58 AM
Stavi ga u malu prostoriju, upali ventilator i pogledaj kvalitetu zraka nakon 10min.

Zasto? Sta bude?
Nemam tako malu prostoriju da mogu probat

Haha. Mene isto zanima što će biti. Ali zašto se zamarate s tim? Mene apsolutno boli ona stvar kakva mi je kvaliteta sve dok dobijem dnevno oko 22 PLANET koji vrijede oko $2,5. Još kad krajem 9. mjeseca dobijem type3 senzor, dnevno ću od PlanetWatch dobivati $8-$9, ovisno o cijeni.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
August 06, 2021, 08:55:06 AM
Stavi ga u malu prostoriju, upali ventilator i pogledaj kvalitetu zraka nakon 10min.

Zasto? Sta bude?
Nemam tako malu prostoriju da mogu probat
member
Activity: 535
Merit: 43
August 05, 2021, 05:11:02 PM
Stavi ga u malu prostoriju, upali ventilator i pogledaj kvalitetu zraka nakon 10min.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
August 05, 2021, 01:06:07 PM
Pa ako kvalitetu definira manjak cestica, onda definitivno u kuci je bolje nego u sumi gdje uvijek neki kurac leti po zraku.
Neka ga stavi u vakuum pa ce mozda dobit 100
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
August 05, 2021, 10:09:16 AM
/snip
i jednom da ga ponesem na planinarenje, da vidim da li ima smisla kad kazu da odes na cist vazduh Smiley, moze li se doci do 100

Ne može. Ljudi su ga nosili na vrh planine pa kvaliteta nije nikad došla na 100. Uvijek u zraku ima raznih čestica koje ga onečišćuju. Recimo jedan lik živi blizu šume i ispada da mu je zrak kvalitetniji doma nego u šumi Smiley
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
August 05, 2021, 09:42:54 AM
~snip

Da, to sam i ja primijetio. A jesi probao držati uređaj u kuhinji dok se kuha ručak? Baš dosta padne kvaliteta zraka... Meni je čak jednom u službenom autu kvaliteta bila 0 jer je bilo jako puno organskih čestica (VOCs). Valjda zato jer je klima radila, a pitanje kad je zadnji put servisirana.

nisam probavao u kolima, a sad kad sam namestio da radi, vise verovatno necu ni pomerati (obzirom da ekran radi non-stop (pozadinsko svetlo 0, ali se vidi lepo, pogotovo kad nema direktnog svetla u telefon), okacio sam telefon na zid, i sad sluzi kao termometar i pokazivac kvaliteta vazduha u sobi

svakako cu probati da prebacim u kuhinju da vidim sta ce pokazati, kad vec imam senzor da vidim i sta moze
i jednom da ga ponesem na planinarenje, da vidim da li ima smisla kad kazu da odes na cist vazduh Smiley, moze li se doci do 100
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
August 05, 2021, 08:25:37 AM
evo update, podeseno i salje na svakih deset minuta Smiley
sto se tice reward-a, ocigledno je da se reward u 14h dobija za 00:00 - 23:59 prethodnog dana (iz kolicine poslatih podataka), secam se da je ovde bilo polemike o tome

E vidiš, to bi objasnilo zašto sam jučer u 14 sati dobio 17 PLANET, a danas isto toliko. Naime, pretprošlu noć mi se mobitel odspojio od uređaja (zaboravio sam ostaviti PW app pokrenutu prije spavanja) pa ima smisla da se gleda od ponoći do ponoći.

interesantan je i podatak o kvalitetu vazduha, kad stan stoji celo prepodne bez otvaranja prozora padne sa 92 na 65 npr. ali 5 minuta otvorenih prozora ga vrati na 92-93 (to je maksimum koji sam uspeo da ostvarim), u kancelariji (zgrada sa centralnom klimom) ide oko 95, kako je kod ostalih?

Da, to sam i ja primijetio. A jesi probao držati uređaj u kuhinji dok se kuha ručak? Baš dosta padne kvaliteta zraka... Meni je čak jednom u službenom autu kvaliteta bila 0 jer je bilo jako puno organskih čestica (VOCs). Valjda zato jer je klima radila, a pitanje kad je zadnji put servisirana.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
August 05, 2021, 06:08:50 AM
evo update, podeseno i salje na svakih deset minuta Smiley
sto se tice reward-a, ocigledno je da se reward u 14h dobija za 00:00 - 23:59 prethodnog dana (iz kolicine poslatih podataka), secam se da je ovde bilo polemike o tome

interesantan je i podatak o kvalitetu vazduha, kad stan stoji celo prepodne bez otvaranja prozora padne sa 92 na 65 npr. ali 5 minuta otvorenih prozora ga vrati na 92-93 (to je maksimum koji sam uspeo da ostvarim), u kancelariji (zgrada sa centralnom klimom) ide oko 95, kako je kod ostalih?
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
August 02, 2021, 08:43:13 AM
Zasto bas dva sata? Zasto ne bi cijelo vrijeme bilo ukljuceno na punjac?

Nek ti timer jednom zajebe, tj preskoci, ili neka neki update pojede vise juice-a i mob se ugasi, ode sve ukurac

Pojma nemam. Kažu da su tako namjestili i radi bez problema. Dva sata su sasvim dovoljna da se napune oba uređaja (pogotovo ako je neki brzi punjač), a opet valjda ne žele da stalno bude na punjaču. Ne znam zašto i jel šteti bateriji ako je stalno na punjaču. Za mob nije bitno jer koriste stare mobitele ali za Atmotube valjda hoće sačuvati bateriju
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
August 02, 2021, 08:37:30 AM
Zasto bas dva sata? Zasto ne bi cijelo vrijeme bilo ukljuceno na punjac?

Nek ti timer jednom zajebe, tj preskoci, ili neka neki update pojede vise juice-a i mob se ugasi, ode sve ukurac
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
August 02, 2021, 07:52:09 AM
/snip

nemam karticu u tom telefonu, pa koristi samo WiFi, tako da racunam da ponekad promasi i zbog WiFi-a, ali bar sad mogu da ga ostavim kuci, i povremeno stavim na punjac, pa ako napravi 15-20 PLANET u toku dana, super Smiley

Što se tiče punjenja, ekipa na Telegram grupi je našla prilično dobro rješenje. Imaju punjač s dva USB utora i spojili su ga preko timera na utičnicu tako da se oba uređaja svaki dan pune dva sata. Uz to su stavili i always on aplikaciju na mobitel i sad im je to pravi passive income Smiley
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
August 02, 2021, 05:44:03 AM
ma da, stari telefon, koji ima samo ove dve aplikacije instalirane
cini se da sam sad uspeo sa "always on" aplikacijom, vidim da je poslao par transakcija za redom, bez da sam drndao telefon Smiley , ekran je iovako napukao, pa ako mu steti, neka Smiley

nadam se da ce to biti resenje problema, i da ce sad krenuti da salje podatke kako treba

Ako transakcije idu svakih 10 minuta, onda bi trebalo biti OK. Ne znam jel se to može vidjeti u nekom Algorand exploreru ili samo u walletu gdje je dodan PLANET token. Ja sam uvijek gledao na mobilnom Algorand walletu.

gledam na explorer-u, idu jedno cetiri-pet na sat vremena, nije bas razmak 10 minuta, ali racunam uhodace se, pa ce ici na svakih deset minuta, ranije su ocigledno isle samo kad uzmem telefon u ruku
nemam karticu u tom telefonu, pa koristi samo WiFi, tako da racunam da ponekad promasi i zbog WiFi-a, ali bar sad mogu da ga ostavim kuci, i povremeno stavim na punjac, pa ako napravi 15-20 PLANET u toku dana, super Smiley
legendary
Activity: 2394
Merit: 1202
August 02, 2021, 05:17:32 AM
ma da, stari telefon, koji ima samo ove dve aplikacije instalirane
cini se da sam sad uspeo sa "always on" aplikacijom, vidim da je poslao par transakcija za redom, bez da sam drndao telefon Smiley , ekran je iovako napukao, pa ako mu steti, neka Smiley

nadam se da ce to biti resenje problema, i da ce sad krenuti da salje podatke kako treba

Ako transakcije idu svakih 10 minuta, onda bi trebalo biti OK. Ne znam jel se to može vidjeti u nekom Algorand exploreru ili samo u walletu gdje je dodan PLANET token. Ja sam uvijek gledao na mobilnom Algorand walletu.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
August 02, 2021, 04:30:48 AM
~snp

Nisam shvatio... Koristiš jedan telefon samo za PlanetWatch? Ako da, imaš programa koji drži ekran stalno upaljen. Smanjiš brightness na minimum i to je to. Ne bi trebalo biti problema. Ne znam koliko to šteti ekranu ali znam dosta ekipe koja to radi.


ma da, stari telefon, koji ima samo ove dve aplikacije instalirane
cini se da sam sad uspeo sa "always on" aplikacijom, vidim da je poslao par transakcija za redom, bez da sam drndao telefon Smiley , ekran je iovako napukao, pa ako mu steti, neka Smiley

nadam se da ce to biti resenje problema, i da ce sad krenuti da salje podatke kako treba
member
Activity: 535
Merit: 43
August 01, 2021, 04:59:11 PM
Provjerite ima li u mobu neka tvornicka aplikacija tipa neki optimizer i obavezno app launch (android) ugasite manage automatically i upalite dole sve 3 manual, auto launch, secondary launch i run in backgroud onda network access sve upalite mobile data, wifi, background data i roaming data(?) na allow.
Pages:
Jump to: