Pages:
Author

Topic: Polish Hyde Park - page 2. (Read 7146 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 03, 2022, 04:15:23 AM
a co to jest? pierwsze szłyszę ale fakt nie śledze Coinbase, zaraz wrzuce na google i bede szukał

jeszcze niedawno USDC był po BUSD moim "najpewniejszym" stablecoinem, po ostatnich problemach z BSC, patrze w kierunku Coinbase nawet coraz bardziej

Nie słyszałeś, bo to usługa dla instytucji.

jeszcze niedawno USDC był po BUSD moim "najpewniejszym" stablecoinem, po ostatnich problemach z BSC, patrze w kierunku Coinbase nawet coraz bardziej

Chyba dalej BUSD lepsze. Prawdziwe dolary audytowane tu i tu a bezpieczność po stronie blockchaina jest podoba dla obu stable coinów, bo oba są dostępne wszędzie (ETH, BSC itp). A BUSD może i lepsze, bo jak problem dotyczyć będzie BSC, to może binance się poczuje do odpowiedzialności, bo to ich sieć.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 30, 2022, 03:45:38 PM
...Coinbase Prime...

a co to jest? pierwsze szłyszę ale fakt nie śledze Coinbase, zaraz wrzuce na google i bede szukał

jeszcze niedawno USDC był po BUSD moim "najpewniejszym" stablecoinem, po ostatnich problemach z BSC, patrze w kierunku Coinbase nawet coraz bardziej
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 12, 2022, 02:58:24 AM
Zmiana tematu. News z dziś - Google zamierza, już od przyszłego roku, akceptować płatności w krypto za pośrednictwem Coinbase Prime. Kurs coinbase na nasdaq skoczył o 6% jednak bitcoin pozostał niewzruszony.

"We want to make building in Web3 faster and easier, and this partnership with Coinbase helps developers get one step closer to that goal," said Thomas Kurian, CEO of Google Cloud.
https://www.coindesk.com/business/2022/10/11/google-partners-with-coinbase-to-accept-crypto-payments-for-cloud-services/

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 06, 2022, 04:32:13 PM
...Skąd ci się wziął akurat ten projekt? On był w tym powiadomieniu od twittera? Coś mi się wydaje, że to jakaś fake reklama. U mnie na twitterze dalej nic.

opensea? przeciez to największy marketplace NFT i nie byłem pewien czy maja token, wiec szybko wpisałem w google, wyskoczyło openocean i slepy nie zauwazyłem, ze to nie opensea

to nie fejk, oficjalne info od Twittera i okazuje sie ze wcale nie nowe bo juz na koniec stycznia tego roku było o tym głośno

https://support.opensea.io/hc/en-us/articles/4415562648851-How-do-I-set-my-NFT-as-my-Twitter-profile-picture-
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 04, 2022, 08:23:36 AM
szybko wpisałem w googlem, wyskoczyło openocean i slepy nie zauwazyłem, ze to nie opensea a token lezy cenowo na łopatkach oczywiscie

Jest martyw. Z dobrych giełd listowany tylko na kucoinie. Top 1000 Marketcap - tylko 7 mln kapitalizacji. Skąd ci się wziął akurat ten projekt? On był w tym powiadomieniu od twittera? Coś mi się wydaje, że to jakaś fake reklama. U mnie na twitterze dalej nic.
newbie
Activity: 1
Merit: 0
October 04, 2022, 03:41:57 AM
Jaki opensea token?
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 01, 2022, 05:37:17 AM
Jak rozumiem, to twitter startuje z awatarami NFT? Oni już mieli wiele pomysłów z krypto a niewiele weszło w życie.

jak sie logowałem dzisiaj wyskoczyło powiadomienie od Twittera ze bedzie mozna dodawac avatary NFT do profilu i opis dokładny co i jak,

było tez że wiecej info niedługo na koncu  Wink

Jaki opensea token? Nie ma takiego na cmc.

sam nie byłem pewien czy jest czy nie ma

szybko wpisałem w google, wyskoczyło openocean i slepy nie zauwazyłem, ze to nie opensea

a openocean lezy cenowo na łopatkach oczywiscie
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
October 01, 2022, 04:58:47 AM
Widzieliście co sie dzieje na Twitterze z NFT?

chyba trzeba zobaczyc na opensea token bo lezy na łopatkach i inne NFT marketplace, ogólnie projekty NFT

pierwsze "konkretne" zastosowanie, prywatny avatar wszedzie

na pewno bedzie wielu chętnych na to, jak dodamy do tego drogie NFT z Opensea, mozna się pokusić o stwierdzenie, że wykreuje nam sie automatycznie rynek i zapotrzebowanie na avatary NFT

teraz ciekawe co sie przyjmie, co sie będzie podobac, itd

u mnie się nic nie dzieje. Zarówno na wersji PC i mobile. Jesteś pewien, że ktoś nie próbuje cię złowić na fishing?

Jaki opensea token? Nie ma takiego na cmc.

Jak rozumiem, to twitter startuje z awatarami NFT? Oni już mieli wiele pomysłów z krypto a niewiele weszło w życie.

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 01, 2022, 12:38:26 AM
Widzieliście co sie dzieje na Twitterze z NFT?

chyba trzeba zobaczyc na opensea token bo lezy na łopatkach i inne NFT marketplace, ogólnie projekty NFT

pierwsze "konkretne" zastosowanie, prywatny avatar wszedzie

na pewno bedzie wielu chętnych na to, jak dodamy do tego drogie NFT z Opensea, mozna się pokusić o stwierdzenie, że wykreuje nam sie automatycznie rynek i zapotrzebowanie na avatary NFT

teraz ciekawe co sie przyjmie, co sie będzie podobac, itd
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
August 26, 2022, 03:25:05 PM
Quote
Jakbyście mieli pomysł na innowacyjny produkt, AMM zaprzężony do dexa. Pomysł na uniswap, gdy uniswap jeszcze nie istnieje. Zrobilibyście go po cichu, czy wypuścili token bez produktu, by zebrać 200k$, na rok przed produktem i ryzykowali, że ktoś ten pomysł od was ukradnie i dostarczy w 6 miesięcy i przeleci wam miliard przed nosem.
Tutaj nie trzeba kombinować "co by było gdyby", bo pomysł dotyczący sidechainów leży na stole i czeka na to, aż ktoś go zrealizuje. Paul Sztorc wielokrotnie na swoim blogu opisywał, jak to powinno wyglądać. W większości się z nim zgadzam, różnice są głównie w technikaliach, na przykład ja sądzę, że społeczność BTC nie zgodzi się na soft-forka, więc trzeba to przeprowadzić bez zmiany konsensusu, inaczej się nie uda...

Ciekawostka właśnie, że Uniswap powstał, także na podstawie posta Vitalika Butterina na Reddit, pomysł na Uniswap lezał gotowy przez ponad 2 lata zanim ktokolwiek zaczął coś z tym robic, co najciekawasze twórca Uniswap nie miał nic wspólnego z krypto a juz na pewno z kotraktami Ethereum, pracował w Simensie jako inżynier, a o pomysle powiedział mu kolega pracujący w fundacji ETH

po 2 miesiacach uczenia sie kodu solidity i przedstawieniu wstepnego pomysłu na Uniswap, dzieki fundacji ETH i rekomendacji Vitalika tworrca Hayden Adams dostał grant 100K i dzięki temu ukonczył pierwsza wersję Uniswap

http://www.karmelickakantor.pl/co-to-jest-uniswap/#:~:text=Protok%C3%B3%C5%82%20Uniswap%20zosta%C5%82%20stworzony%20przez,aby%20zosta%C5%82%20programist%C4%85%20inteligentnych%20kontrakt%C3%B3w.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
August 09, 2022, 04:16:58 AM
Masz bardzo dużo racji. W stosunku do bitcoina to 100% racji. Chciałem tylko dodać, że są różne typu ludzi, są przedsięwzięcia o różnym skomplikowaniu i o różnej nagrodzie za wykonanie. Jeśli nagroda jest nieadekwatna do przedsięwzięcia albo zysków nie da się przywłaszczyć, a są rozproszone (nowe możliwości BTC) to wykonastwo spada na wolontiuszy ze społeczności. I to uzasadnia czemu po dekadzie ciekawe propozycje nie znalazły implementacji.

Tak samo są różne typy ludzi. Ktoś budzi się rano i zastanawia, na czym zbić majątek, ktoś inny budzi się z ciekawym pomysłem i nie ma ani ochoty, ani możliwości realizacji. Ktoś inny ma czas i możliwości, by w formie wolontariatu pomagać komuś tworzyć przełomowe wynalazki w formie updatów do sieci BTC. Ten pierwszy nie poleci z pomysłem podzielić się z innymi. Ten drugi zrobi to z pewnością.

Obstawiam, że twórcy altcoinów, którzy zbierają środki w ICO jeszcze przed jakimkolwiek dostarczeniem produktu w 99,9% przypadków nie są osobami, które budzą się z pomysłem i ważniejsze jest dla nich, by produkt ujrzał światło dzienne niezależnie od tego, kto na tym zarobi (upubliczniliby pomysł za darmo bez ICO). Są bardziej osobami, które budzą się codziennie rano i zastanawiają gdzie zarobić, a płatność z góry w milionach za sam pomysł biznesu to najprostsze rozwiązanie.

Co do zysków we fiatach, to nikt nie mówił, że muszą być we fiatach Smiley
hero member
Activity: 789
Merit: 1909
August 08, 2022, 06:00:03 PM
Quote
Jakbyście mieli pomysł na innowacyjny produkt, AMM zaprzężony do dexa. Pomysł na uniswap, gdy uniswap jeszcze nie istnieje. Zrobilibyście go po cichu, czy wypuścili token bez produktu, by zebrać 200k$, na rok przed produktem i ryzykowali, że ktoś ten pomysł od was ukradnie i dostarczy w 6 miesięcy i przeleci wam miliard przed nosem.
Tutaj nie trzeba kombinować "co by było gdyby", bo pomysł dotyczący sidechainów leży na stole i czeka na to, aż ktoś go zrealizuje. Paul Sztorc wielokrotnie na swoim blogu opisywał, jak to powinno wyglądać. W większości się z nim zgadzam, różnice są głównie w technikaliach, na przykład ja sądzę, że społeczność BTC nie zgodzi się na soft-forka, więc trzeba to przeprowadzić bez zmiany konsensusu, inaczej się nie uda.

Co do praktycznych działań, to kod robię "po cichu", ale cały techniczny opis tego, jak to ma działać, jest publicznie dyskutowany, każdy może pogadać zarówno ze mną, z Paulem Sztorcem, z ludźmi gadającymi na temat BIP-322, czy też z autorami innych BIP-ów, które to będą spinać. Dyskusje są publiczne, mój kod na razie jest prywatny, ale nawet istnieje coś takiego, jak Drivechain, mamy BIP-300 oraz BIP-301 publicznie pokazany, istnieją nawet filmiki, gdzie na żywo Paul Sztorc pokazuje, jak sidechainy mogłyby działać od strony użytkownika.

Także podsumowując:
1) uważam, że genialne pomysły są ogłoszone publicznie i czekają na chętnych, którzy to zrobią
2) część kodu jest robiona po cichu, zaś dyskusje są publiczne
3) żadne nowe tokeny nie są potrzebne, to jedynie kwestia decyzji, pod które monety i jak to wpiąć
4) zbieranie funduszy od ludzi jest zbędne, ludzie sami mają wejść do sieci, podpisując swoje monety, mają wchodzić i wychodzić jak w LN, bez proszenia twórców o zgodę na tworzenie i zamykanie kanałów i bez konieczności kupowania i sprzedawania monet, wystarczą same sygnatury na tym, co już istnieje
5) jeśli ktoś "ukradnie" pomysł, to bardzo dobrze, im więcej kodu napiszą inni ludzie, tym mniej roboty będę musiał sam odwalić, ja chcę mieć działające sidechainy, guzik mnie obchodzi to, żeby być "głównym autorem", bo sam pomysł jest na tyle rozgłoszony, że i tak trzeba linkować do prac innych ludzi, a sam projekt jest na tyle niezależny, że zrobienie tego dobrze wymaga tego, aby autor zrobił coś, czego sam nie będzie w stanie kontrolować
6) a niech przelatują miliardy przed nosem, nie ma to większego znaczenia, gra toczy się o niezależny pieniądz, więc jeśli się nie uda, to miliardy w fiatach mogą okazać się w przyszłości niewiele warte (ani złotem, ani papierem, ani tym bardziej pięknymi, cyfrowymi tworami się żołądka nie napełni; naprawdę ciężko przewidzieć kolejną dekadę, biorąc pod uwagę wydarzenia z ostatnich lat, więc się tym coraz mniej przejmuję; walka o niezależność finansową jest po prostu kluczowa i jak się nie uda, to zyski z fiatów nie zrekompensują tego, że na przykład każdy grosz będzie prześwietlony przez CBDC, albo że ktoś z miliardera stanie się biedakiem, gdy mu się po prostu wyłączy konto)

Co więcej: nie wszystkie pomysły Satoshiego zostały zrealizowane. Chociażby to zdanie z tematu o BitDNS: "Instead of fragmentation, networks share and augment each other's total CPU power". Kiedy Satoshi to napisał? 9 grudnia 2010. Dziś jest 8 sierpnia 2022 i JESZCZE tego nie ma! Wniosek jest prosty: niektóre pomysły leżą na stole i są napisane otwartym tekstem, ale JESZCZE nikt tego nie zrobił (NameCoin wykonał to źle, ponieważ nie śledzi najsilniejszego łańcucha, bez względu na to, które bloki do czego są wpięte). Nie mówiąc już o tym zdaniu, o którym mało kto w ogóle pamięta: "We could potentially schedule a far in future block when Bitcoin would upgrade to a modernised arrangement with the Merkle Tree on top, if we care enough about saving a few bytes". Chodzi o sam pomysł tego, aby Merkle Root był inaczej skonstruowany, zgodnie z opisem Satoshiego, dzięki czemu dany łańcuch byłby dopasowany do śledzenia najsilniejszego łańcucha oraz do współdzielenia mocy obliczeniowej już na poziomie Merkle Roota. Dlaczego budowane od zera altcoiny tego nie robią? No właśnie.
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
August 07, 2022, 03:55:13 AM
Jakbyście mieli pomysł na innowacyjny produkt, AMM zaprzężony do dexa. Pomysł na uniswap, gdy uniswap jeszcze nie istnieje. Zrobilibyście go po cichu, czy wypuścili token bez produktu, by zebrać 200k$, na rok przed produktem i ryzykowali, że ktoś ten pomysł od was ukradnie i dostarczy w 6 miesięcy i przeleci wam miliard przed nosem.

Taki mały off-topic. Kiedyś też myślałem że " być pierwszym który dostarczy innowacyjny produkt" to podstawa. A chodzi o dostarczenie dobrego produktu, działającego, kompletnego - niekoniecznie trzeba być pierwszym, niekoniecznie trzeba się bać że ktoś "ukradnie" pomysł. Owszem, może to się stać "inspiracją" dla innych, ale ostatecznie to jakość decyduje. Samochód, pojazd napędzany silnikiem - to nie jest nowość, a wciąż powstają nowe modele, starające się być lepsze od innych. Tak samo z telefonami itp. Podobnie jest z usługami - każdy może być krawcem, ale ten lepszy będzie miał klientów. Usługi cyfrowe, np streaming muzyki - podobnie, mamy serwisy bazujące na ilości utworów, mamy takie które opierają się na jakości dzwięku.
Bycie pierwszym pomaga, ale nie gwarantuje sukcesu.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
August 06, 2022, 02:29:35 AM
niby Launchpady miały rozwiązać ten problem i projekty takie jak FireStarter, BSCPad, GameFi, Seedify albo TrustPad zbudowane sa własnie z myślą o nareszcie "bezpiecznych" i sprawdzonych projektach, w które można inwestować bez ryzyka skamu czy rug pullu, ale dobrze wiemy ze nawet one nie do końca działają jak trzeba i same w sobie maja mechanizmy, które nie do końca są uczciwe (co najmniej moim zdaniem)

Dlatego moim zdaniem inwestować należy dopiero w gotowy produkt, który ma bazę użytkowników (którzy zainteresowani są produktem a nie szybkim zarobkiem). Tak jak było z uniswapem i 1inchem. Oni mieli jedne z największych zdecentralizowanych platform, gdy postanowili je zmonetyzować wypuszczając token, nie wcześniej. Na wcześniejszym etapie powinno robić na własne ryzyko poświęcając swój czas i kapitał ewentualnie szukając seed inwestorów wśród rodziny, znajomych ryzykując ich zaufanie.

Jakbyście mieli pomysł na innowacyjny produkt, AMM zaprzężony do dexa. Pomysł na uniswap, gdy uniswap jeszcze nie istnieje. Zrobilibyście go po cichu, czy wypuścili token bez produktu, by zebrać 200k$, na rok przed produktem i ryzykowali, że ktoś ten pomysł od was ukradnie i dostarczy w 6 miesięcy i przeleci wam miliard przed nosem.

Dawanie pieniędzy randomowi z sieci pod obietnicą dostarczenia innowacyjnego produktu gdzieś w przyszłości to absurd. Zwłaszcza, że ten random w tym momencie dostaje zapłatę z góry. Staje się bogaty za posiadanie pomysłu na biznes. Niekoniecznie bogatszy po jego realizacji. Więc motywacja do robienia czegoś, za co już ma zapłatę, spada drastycznie w porównaniu do kogoś, kto się zadłużył po rodzinie. I tu nie ma znaczenia jakie mechanizmy (FireStarter, BSCPad, GameFi, Seedify albo TrustPa) wprowadzimy.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
July 31, 2022, 12:51:50 PM
...kończy się tak, że smart contract jest zbudowany tak, by łatwo dało się podmienić zasady i pewnego dnia rug-pull i kurs na 0. I jutro robienie nowego coina. Pewnie dlatego jest tyle tych tokenów.

zgadzam się właśnie tak to wyglada, najgorsze ze ten trend jest najbardziej popularny własnie w DEFI

ciaglę się dziwie, ze ktoś jeszcze na to sie nabiera i na pewno ten odsetek jest coraz mniejszy na szczęście

niby Launchpady miały rozwiązać ten problem i projekty takie jak FireStarter, BSCPad, GameFi, Seedify albo TrustPad zbudowane sa własnie z myślą o nareszcie "bezpiecznych" i sprawdzonych projektach, w które można inwestować bez ryzyka skamu czy rug pullu, ale dobrze wiemy ze nawet one nie do końca działają jak trzeba i same w sobie maja mechanizmy, które nie do końca są uczciwe (co najmniej moim zdaniem)

ale to juz temat na kolejny wątek
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 31, 2022, 01:36:58 AM
najgorsze są MEME coins póżniej jest NFT nastepne DEFI, jezeli jeszcze mozna to rozgraniczac

Z meme coinami to przynajmniej wiadomo o co chodzi Smiley Głupi trend, nakręcony częściowo przez muska, pewnie dla jaj, podkęcony przez wielki kapitał, który spompował shibę. Na szczęście to powoli gaśnie.

Dla mnie najgorsze są takie coiny, które obiecują, że tylko będą rosły, bo ... nie da się sprzedać za szybko, każda transakcja pali dodatkowe coiny, nie da się mieć za dużo (whale limit - zupełnie jakby za wszystko były winne wieloryby) itp. Płapka na niedoświadczonych a nawet jawny scam, bo pojawiają się zwykle obietnice nie do spełnienia. A kończy się tak, że smart contract jest zbudowany tak, by łatwo dało się podmienić zasady i pewnego dnia rug-pull i kurs na 0. I jutro robienie nowego coina. Pewnie dlatego jest tyle tych tokenów.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
July 30, 2022, 02:38:53 AM
...Mierzi mnie że do każdego tematu trzeba doklejać blockchain, nft, coin’a itd. Tak jakby byle samochód z m-pakietem albo chromami amg zamieniał sie w rakietę...

projektów na Coinmarketcap jest juz ponad dwadzieścia tysięcy!

patrzyłem chyba (ten czas leci) 2 miesiace temu i było troche ponad 19 tysięcy

czyli jakies 500 które sa juz w jakims stopniu zweryfikowane, dodatkowo wiem ze kolejka na CMC jest tez co najmniej kilku tygodniowa

wiec realnie jest ich juz 25000 w bazie CMS tylko!

mysle ze tak na prawde jest ich ze 4 razy więcej, wiec mamy juz wszystko na blockchainie i idzie to w setki

najgorsze są MEME coins póżniej jest NFT nastepne DEFI, jezeli jeszcze mozna to rozgraniczac
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 29, 2022, 04:30:00 AM
Dokładnie. Mierzi mnie że do każdego tematu trzeba doklejać blockchain, nft, coin’a itd. Tak jakby byle samochód z m-pakietem albo chromami amg zamieniał sie w rakietę. Co oni chcą zrobić? Forum dla konopiarzy? Konopny linkedin z ofertami pracy? Za napisanie 100 postów dostanie się w nagrodę nft z listkiem?
Na to wygląda.
Istniejące alternatywy nie potrzebujące blockchain:
https://marihuanaforum.pl/
https://forum.haszysz.com/
https://growers.pl/
https://forum.ganjafarmer.info/
https://trawka.org/

Faktycznie brak informacji Smiley

https://www.cdr.gov.pl/images/Brwinow/wydawnictwa/2021/Konopie.pdf
Książka PDF o uprawie.

Tytanowy: jakiego etf masz na myśli? Temat inwestycyjnie może być interesujący, zwłaszcza że jesteśmy po dużych spadkach a długoterminowo będzie chyba trend legalizacyjny. Znalazłem https://etfdb.com/themes/marijuana-etfs/ i https://www.investopedia.com/best-marijuana-etfs-5077586 ale nie wchodziłem w szczegóły.

Mam na myśli ETF MJ. Jest listowany na obu linkach pokazanych przez ciebie. Jeden z największych (mniejszy tylko od MSOS ale on płaci 7x mniejszą dywidendę) a i tak zaledwie 380 mln kapitalizacji. To mało nawet jak na shitcoina a co dopiero ETF na całą branżę. Jakby był tokenem krypto nie mieściłby sie nawet do top 100 CMC. Ciężko o dobrą ekspozycję na ten sektor zwłaszcza, że spora część firm na chwilę obecną pali kapitał.
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
July 28, 2022, 04:24:51 PM
Dokładnie. Mierzi mnie że do każdego tematu trzeba doklejać blockchain, nft, coin’a itd. Tak jakby byle samochód z m-pakietem albo chromami amg zamieniał sie w rakietę. Co oni chcą zrobić? Forum dla konopiarzy? Konopny linkedin z ofertami pracy? Za napisanie 100 postów dostanie się w nagrodę nft z listkiem?

Tytanowy: jakiego etf masz na myśli? Temat inwestycyjnie może być interesujący, zwłaszcza że jesteśmy po dużych spadkach a długoterminowo będzie chyba trend legalizacyjny. Znalazłem https://etfdb.com/themes/marijuana-etfs/ i https://www.investopedia.com/best-marijuana-etfs-5077586 ale nie wchodziłem w szczegóły.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 27, 2022, 08:01:52 AM
To znaczy, że trudno o rzetelne info o konopiach ogółem, nie mówiąc już o reklamie. Producenci olejków cbd, kosmetyków konopnych albo ubrań i wszystkiego tego co można zrobić z tej rośliny, mają ogólnie z reklamą w necie i z cenzurą. To widać gołym okiem na YT albo IG, nawet jak chcesz tylko czegoś się dowiedzieć w tym temacie. Tak to rozumiem i mi się ten pomysł podoba. Choć nie wiem jak rozwinie się ten Launchpad Cannumi. Jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić. A Ty?

Ogólnie branża konopna jest na oku wielu dużych inwestorów, bo jest bardzo rozwojowa i młoda. Idealne zestawienie do kolejnej bańki spekulacyjnej. Są problemy z papierem, cena drewna ekspolodowała, a papier konopny lepszy i podobno z 1 hektara można uzyskać 2x więcej celulozy a konopie nadają się do zbioru po 4 miesiącach a nie dekadach. Do tego mnogość innych zastosowań, medycyna, rekreacja, nawet plastik v2. Branża jest tak młoda, że ciężko znaleźć solidną ekspozycję na ten trend. Najpopularniejszy wydaje się ETF MJ notownay na NYSE ale i tak jest mały, ma małą płynność i jest po 85% spadkach.

To jest pewnie jedyny powód dla którego ktoś wypuszcza token "konopny" a wszelkie "trudno o rzetelne info o konopiach" to tylko ściema, bo książek jest mnustwo, tak samo z artykułami. Materiały na youtube są co najwyżej demonetyzowane, co nie powinno przeszkadzać lobbystom, którzy są sprzedać towar a nie zarobić na wyświetleniach. Powodem powstania tokenu jest próba wstrzelenia się w nowy trend z popularną nazwą i tematyką, by zebrać środki na bliżej nie określony cel. Tyle.
Pages:
Jump to: