Pages:
Author

Topic: Polish Hyde Park - page 9. (Read 7160 times)

member
Activity: 373
Merit: 37
February 22, 2021, 07:04:57 AM
(nie do przyjęcia jest dla mnie sytuacja, zeby w 21wieku ludzie umierali z braku leczenia, tlenu czy respiratora) i po przygotowaniu na takie podwyzszobe koszty opieki zdrowotnej zniesienie większości  obostrzen.. tylko, ze tu jest problem z tymi mutacjami..

Według Darwina i teorii przetrwania najsilniejszych taki odsiew słabszych indywiduów  jest dla społeczeństwa zdrowy , pytałem się w swoim lokalnym ośrodku zdrowia czy jak bym im dał 3d drukowane pudełeczko co wdmuchuje powietrze za pomocą wentylatorka i filtra biologicznego  do "bańki na głowie" ( jakiś plastikopodobne przezroczyste tworzywo) czy by w tym chodzili ...Absolutnie tak !
 A zamiast tego kazali ludziom przyłbice założyć ...HAHAHAHHA ... przyłbice ? A po co ? Żeby jak mówią przynajmniej nie pluli na siebie ? :-) ....
COvid-19 unosi się w powietrzu i potrzeba 10/20 pożądnych wdechów powietrzem nasyconym chorobą żeby się zarazić (dlatego w chniach tak sprajowali po ulicach)

Weźcie ludzie zostańcie w domach co będziecie się męczyć przynajmniej sobie poleniuchujecie


Trudno powiedzieć, bo z jednej strony im wiecej kontaktow, tym wieksza dajemy  wirusowi okazje do grozniejszych mutacji;

Jakby nami rządzili naukowcy, to tak wyglądałoby podejście do covida - https://gbdeclaration.org/great-barrington-declaration-polish/ - deklaracja podpisana przez prawie 13 705 naukowców zajmujących się medycyną


"Boże broń" od takich naukowców

Po rozpoznaniu drogi przenoszenia

1  Armia wchodzi w kombinezonach haz-mat do fabryk i robi więcej takich kombinezonów

2 Armia zajmuje się dystrybucją żywności każdy dostaje paczkę z żywnością ( każda kluczowe miejsce pracy jest oceniane i ustawiane w kolejnośći do kombinezonu)

(Każdy przebywający poza domem ma telefon który monitoruje jego położenie względem innych w razie wystąpienia objawów każdy "podejrzany" jest informowany" i nie dlatego że muszę ale chcem bo jestem odpowiedzialny)

3 zamrożenie spłaty kredytów , czynszów itd pełen stan wojenny

A teraz jak się COVID-19 zadomowił to z nami czas jakis jeszcze pobędzie  - WIWAT DARWIN
 



hero member
Activity: 1246
Merit: 708
February 22, 2021, 05:39:51 AM
1. Wirusow nie obchodzą hospitalizacje ani zgony nosicieli  - w zasadzie to wciaz nierozstrzygnięte sa spory czy wirusy to w ogole organizmy zywe.. a zależnośc miedzy śmiertelnością  a rozprzestrzenianiem sie nie jest liniowa.

2. Koronawirusy to grupa wirusow w zasadzie mozna porownac to do gromad jesli chodzi  o podzial kregowcow, jak wiele gatunków  jest wsrod ssakow?  Natomiast  juz zdarzalo sie, ze wykształciły sie takie mutacje jak Sars-1 ktora byla  wysoce zjadliwa, więc  nie mozna powiedzieć, ze to sa niegrozne wirusiki,  ktore czasem  troszkę zmutuja..
Zreszta jakby nie bylo  to covid zebral juz niespotykana od lat liczbe ofiar - czy  gdyby 1.5 roku temu ktos powiedzial ze umrze 50000 wiecej  Polakow to machnalbys na to reka?
3. Wiele z tych sygnatariuszy Great Barrington pozniej sie z niej wycofala, tlumaczac sie, ze zostali zmanipulowani

Co do polityków i ich podejscia oczywiscie sie zgadzam, natomiast co do covida to na prawde apeluje o rozsadna ostroznosc,
Wlasnie dlatego, ze nie mozemy liczyc na politykow...
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
February 22, 2021, 04:29:56 AM
Trudno powiedzieć, bo z jednej strony im wiecej kontaktow, tym wieksza dajemy  wirusowi okazje do grozniejszych mutacji;

Do mutacji ... niekoniecznie groźniejszych. Hospitalizacja/śmierć nosiciela nie jest chyba optymalne dla wirusa. Dlatego chorujemy tak często na słabe choroby, bo bagatelizujemy lekki katar i idziemy dalej zarażać. Jak dowala ci 40*C i nie możesz oddychać to zamykasz się w domu i dla wirusa to koniec rozprzestrzeniania. Jeśli zatem covid-19 miałby mutować to do coraz łagodniejszych form - nie jestem wirusologiem, więc przegotowałem troszkę farmazonów na start Smiley. A teraz na poważnie.
Covid to nie jakaś nowość. Jest z nami od dawna. Tak samo jak grypa. Oba wirusy cały czas mutują czy tego chcemy czy nie. Jedną z mutacji covida jest covid-19

Problem polega na tym, że rządzą nami politycy a polityk zajmuje się ... polityką, czyli:

"Za podstawę nowożytnych definicji polityki uchodzą teorie Maksa Webera, twierdzącego, że polityka to dążenie do udziału we władzy lub do wywierania wpływu na podział władzy"
"W amerykańskiej literaturze współcześnie popularne jest definiowanie polityki jako sztuki bycia wybieranym (zdobywania władzy). Inne definicje zakładają, iż "Polityka" to stosunek między tym, co rząd próbuje robić, a tym, co się naprawdę dzieje"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka

Czyli rządzą nami specjaliści w pozyskiwaniu i utrzymywaniu władzy ... partacze we wszystkim innym. To tak jakby w szpitalu nie leczył lekarz tylko specjalista w pozyskiwaniu i utrzymywaniu pacjentów. Im dłużej leży w szpitalu tym lepiej, im częściej wraca tym lepiej. Chociaż, w sumie, to tak działają ordynatorzy w państwowej służbie zdrowia ... bo mają płacone od pacjent razy czas, a nie jak w prywatnej abonament roczny od zadowolonego klienta albo papa (im mniej przychodzi tym lepiej, im bardziej zadowolony tym lepiej). Ale to taka dygresja tylko.

Co polityka ma do do covid-19? To, że polityk wie, że xx% jego wyborców to osoby z poszczególnych grup społecznych i właśnie te grupy społecznie będą miały przywileje w sytuacjach kryzysowych (otwarte kościoły, zamknięte siłownie). Polityk zamknie cały kraj jak statystyczny polak boi się wirusa bardziej niż utraty pracy (przedsiębiorca nie jest statystycznym polakiem, bo znacznie więcej ludzi pracuje a znacznie mniej ludzi daje prace, dlatego ci dostają najbardziej po dupie). Polityk wie, że przyda mu się kilka miliardów w łapówkach do kolejnej kampanii wyborczej, że przydadzą mu się ustawy przepychane pod stołem, gdy społeczeństwo zajmuje się czym innym.

Jakby nami rządzili naukowcy, to tak wyglądałoby podejście do covida - https://gbdeclaration.org/great-barrington-declaration-polish/ - deklaracja podpisana przez prawie 13 705 naukowców zajmujących się medycyną i zdrowiem publicznym oraz 41 458 lekarzy. Nie ma tu mowy o morderczym działaniu siłowni i zbawiennym działaniu kościołów. Ani o tym, że przed świętami trzeba otworzyć sklepy by ludzie kupili sobie prezenty ... Mowa jest o tym, że młodzi ludzie powinni żyć normalnie, a o starszych powinno się zadbać. A nie starszych puszczać do kościoła a młodym zabraniać spotkań.

Do opinii publicznej podany zostałby model naukowy wraz z symulacją matematyczną na podstawie którego podejmowane byłyby decyzje. Tego nie ma, bo decyzje są podejmowane na podstawie chwilowych badań opini spłecznej porównanej z tym co robią sąsiedzi pomieszane z tym, na kim nam zależy, jako wyborcy oraz z chęcią poszerzania władzy (polityką).

Poważnie ... covid to wirus znany od lat. Wirusologia do dziedzina nauki zajmująca się wirusami. Mamy superkomputery do analiz. Tylko jest jeden problem. Krajem rządzą politycy a ich interes jest niejednokrotnie w konflikcie z interesem jednostek.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
February 19, 2021, 09:40:53 PM
Trudno powiedzieć, bo z jednej strony im wiecej kontaktow, tym wieksza dajemy  wirusowi okazje do grozniejszych mutacji; z drugiej rzady maja swoje interesy w zwiekszaniu kontroli nad obywatelami :/
Ostatnio coraz bardziej mysle, ze trzeba sie skupic na wzmocnieniu sluzby zdrowia (nie do przyjęcia jest dla mnie sytuacja, zeby w 21wieku ludzie umierali z braku leczenia, tlenu czy respiratora) i po przygotowaniu na takie podwyzszobe koszty opieki zdrowotnej zniesienie większości  obostrzen.. tylko, ze tu jest problem z tymi mutacjami..
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
February 19, 2021, 04:34:01 PM
Wyglada na to, ze ta pandemia sie szybko nie skonczy, przynajmniej u nas, w Polsce...

Wszędzie!

Tutaj wprowadzili coś jak godzinę policyjną!!!

Nie możesz przebywać poza domem od 21 do 4 rano, musisz mieć przy sobie specjalne pozwolenie, jeżeli jesteś poza miejscem zameldowania.

Zaskarżyli to do sądu ale jak zwykle sprawa została przekzana do wyższej instancji i godzina policyjna trwa, już 3 tygodnie, a ma być minimum 3 miesiące.

No i teraz nasówa się proste pytanie, poco to kumu i w czym ma pomóc? Przecież i tak wszystko pozamykane, imprez nie ma, już ruch na ulicach wieczorem spadł o 50% a teraz to jest zupełnie pusto.

Moim zdaniem jest to łątwy sposób aby wyłapać wszystkich bezdomnych, bez papierów i adresów, policja może teraz zatrzymać każdego bez powodu, wystarczy im korona.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
February 16, 2021, 07:50:43 AM
Wyglada na to, ze ta pandemia sie szybko nie skonczy, przynajmniej u nas, w Polsce,  z jednej strony mamy nieudolność (?) władzy (przeciwskuteczne decyzje) , z drugiej strony kompletną nieodpowiedzialność społeczeństwa (jak ta impreza na Krupówkach) :/
member
Activity: 373
Merit: 37
February 13, 2021, 02:00:50 PM
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

Joseph Goebbels

https://lubimyczytac.pl/cytat/37260
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
February 13, 2021, 01:18:02 AM
Oczywiście w złym kierunku to idzie. Ostatnie wybory prezydenckie to był ostatni dzwonek, żeby ten cyrk zatrzymać, teraz odkręcanie wszystkiego będzie dłuższe i trudniejsze, tym bardziej że do kolejnych jest ponad 2.5 roku. Skończy się pandemia, dorzucą kolejne podatki w najmniejszym stopniu uderzające w ich elektorat i wprowadzą kolejne "plusy", aby znów wygrać wybory.

Ciekawy cytat dający do myślenia:

"Dlaczego ta „demokratyczna” prasa, uzależniona od ośrodków zagranicznych, nie dostrzega tego, jak wspaniale zmieniamy ten kraj? Dlaczego nie potrafi dostrzec, jak wiele pomocy dają nasze programy socjalne, jak bardzo zmniejszyliśmy bezrobocie, jak przywracamy moralność po tym bałaganie stworzonym przez naszych poprzedników?"

–Joseph Goebbels

https://www.rp.pl/Historia/201019526-Jak-w-Niemczech-regermanizowano-prase.html
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
February 10, 2021, 09:40:48 AM
Co sadzicie tutaj o dzisiejszym protescie mediow prywatnych #mediabezwyboru..
Przyznam sie szczerze, ze ostatnio przestałem  sie interesowac polityka, ale perspektywa tego, ze rzad doprowadzi, że np. nie bede mogl posluchac ulubionych audycji, jeśli dobite nowymi podatkami media upadną  jest delikatnie mówiąc bardzo przykra (jesli ktos kojarzy sprawę  Trójki to pewnie wie czego sie można spodziewać  :/)
Bo w sumie nie mam już za dużych złudzeń, ze uda się przeciwstawic Pisowi..
member
Activity: 373
Merit: 37
February 03, 2021, 07:55:52 PM
Rozwiązaniem byłby Brain Pal sztuczna inteligencja na bramce analizuje wejścia wirus/spam/etc . Dzisiaj nie ale jak się już na dobre komputery kwantowe z obudowy 30 m x 30m na 30 cm x 30 cm przeniosą


Pomysł z
https://en.wikipedia.org/wiki/Old_Man%27s_War

BrainPal
The BrainPal is a neural implant that allows members of the Colonial Defense Forces (CDF) to send and receive data, including speech, battle plans and much more. CDF soldiers use their BrainPals to communicate with each other, translate alien languages, watch classic cartoons, and read old books.

A BrainPal allows a CDF soldier to operate colonial technology by thought alone. A CDF rifle can only be used by someone with a BrainPal.

To the members of the Ghost Brigades the BrainPal does much more: it provides a synthetic consciousness that allows the newborn soldiers to function until their own identities develop. This gives people who meet Special Forces the impression that they know everything. When presented with a situation that is unfamiliar to the newborn soldier, the BrainPal loads the relevant and important information directly into the mind at an amazing rate.

A to już moje za co dostałem od theymosa BANA bo spamowałem jako część artykułu do exit scama invacio

Does not Artificial Inteligence sound like a reality that should be threaded carefully, did we not see in Terminator what sentient Computer did to Humans ? Are Elon Musk, Stephen Hawking and other prominent voices not warning us about the dangers of AI.

Where those fears and uncertainties come from. Maybe from our animal brain that is responsible for our primal instincts of survival and competition for resources, females and goods, does not it tell us that once a superior to our intelligence will emerge from one of the AI development projects we no longer be the dominating power on this planet and our existence or non be dependent on some algorithm fueled thought process {not necessarily correct due to beta stage of the machine turning it rouge. } Those fears and voices shouldn’t be turned down and dismissed and certainly taken into account, but having originated in our animal brain taken in to account as valid but not in the reality of 21 century.

How much more a fully conscious Artificial Intelligence would be having access to infinite range of sensors giving it the ability to observe and comprehend humans as individuals and whole societies of beings existing to a purpose be it happiness, success in work, pursuit of their talents etc…

Would it not conclude that there is a bit more to a human at a second glance then an animal that evolved from a monkey but a being with consciousness like its own but with the ability to perceive the infinite. Described by Chinese Zen monk Wumen Huikai as unfathomable void which ability the machine lacks.


mod note: altcoin spam usunięty
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
February 03, 2021, 06:28:30 PM
Szkoda że nie radzą jak odpisać

Odpisywanie nic nie da. Jedynie co może pomóc to dużo zgłoszeń i liczenie, że dana osoba popełniła gdzieś po drodze błąd pozwalający na ustalenie tożsamości, ale nie wiem czy komuś by się chciało zgłaszać i ścigać taki spam.
member
Activity: 373
Merit: 37
February 03, 2021, 04:30:42 PM



Szkoda że nie radzą jak odpisać

"Masz 48 godzin na dokonanie wpłaty albo poleje się krew i będziesz
przykładem że czasem lepiej wpłacić niż zignorować wiadomość.
Adres Bitcoin: bc1qhhyqc64am094c2huvrhka2r4mr8kg5chzmwavz
Zegar tyka…”



 ... Mam tyle BTC że jak coś mnie albo mojej rodzinie się stanie wyznaczę nagrodę wynajmę wróżkę i w psychiatryku cię posadzą do łożka pasami przywiążą i koktajl z amfetaminopochodnych i uspakajających na raz podadzą a w darknecie za napiwek będzie można sobie oglądać jak błagasz wijąc się bo oddechu załapać nie możesz bo dzisaj jedziesz do reanimacji bez oddechu z podpisami za Dorotkę córeczki Anie , Zosie i Małgosie i synka Tomeczka (babcia i dziadek z żalu poumierali )
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
February 03, 2021, 01:06:14 PM
znalazłem bardzo ciekawy link, jak chronić się przed oszustwami, które mają do czynienia z Bitcoin i jak je rozpoznać...

Quote
Oszustwa pojawiają się w najróżniejszych formach. Czasem są to maile z pogróżkami, wiadomości od “służby celnej”, listy z prośbą przesłania środków na dany adres BTC, powoływanie się na celebrytów, którzy zarabiają na kryptowalutach, a nawet – bezpośrednie telefony oszustów, którzy podszywają się pod pracowników firmy obracającej TWOIMI Bitcoinami.
https://bitcoin.pl/jak-oszusci-wykorzystuja-bitcoina-i-kradna-oszczednosci-nieswiadomych-uzytkownikow/
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
January 29, 2021, 10:00:50 PM
Dzięki, właśnie skończyłem oglądać.

Najwięcej pompuje się statystyki wykrywalności tam gdzie jest to to najłatwiej, czyli z wykroczeniami. A z przestępstawmi też jest lepiej, a co najważniejsze jest ich mniej. Dla przykładu, 20 lat temu 10x więcej samochodów było kradzionych rocznie niż dziś, mimo że teraz jest więcej aut na drogach, podobnie z większością innych przestępstw, od kradzieży, po rozboje, na zabóstwach kończąc.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
January 29, 2021, 09:33:17 PM
A spadła? Zwykle co roku się chwalą spadkami przestępczości i wzrostami wykrywalności.

Jeżeli mandaty za parkowanie zaliczasz do wykrywalności, to oczywiście wzrosła  Grin

Wszystko sztuczne nadmuchane statystyki, popatrz sobie na wywiady kanału 7 metrów pod ziemią z policjantami https://www.youtube.com/channel/UCwz-vpQaawff1CxXKpU-FAw

Dowiesz się prawdy jak się "robi" statystyki  Wink.

Podobno policja  udusila do nieprzyjemnosci jakiegos chlopaka we Wrocławiu  (nie wiadomo czy przezyl):
https://m.facebook.com/105936524741836/posts/120018100000345/

Widać takie praktyki, to normalka dla policji na całym świecie, przecież zamieszki w Detroit i później całych stanach wzięły się właśnie z uduszenia na oczach ludzi Floyda G.

Ja to oglądałem na żywo, ludzie nagrywali, facet krzyczał że się dusi, ale otoczyło to miejsce, kilku innych policjantów, nikomu nie dali podejść, a jeden siedział mu kolanem na gardle tak długo, aż go udusił, na oczach setek ludzi.

https://www.nytimes.com/2020/05/31/us/george-floyd-investigation.html




hero member
Activity: 1246
Merit: 708
January 29, 2021, 08:49:37 PM
Napisałem  tam przedtem o strajku kobiet;   i wyglada na to, ze jest powazniej niz sie spodziewalem;
Podobno policja  udusila do nieprzyjemnosci jakiegos chlopaka we Wrocławiu  (nie wiadomo czy przezyl):
https://m.facebook.com/105936524741836/posts/120018100000345/

Ja wiem, ze teraz bardzo duzo dzieje sie na krypto, ale mysle, ze nie powinniśmy przechodzic obok takich rzeczy  obojętnie..
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
January 29, 2021, 07:10:25 PM
Na takie okoliczności po prostu wynajmuje sie konwojentów.
Podobno nawet sklepy do "blachych" 100k wynajmują takich konwojentow..

I znowu wchodzi problem - kto za to zapłaci?

Niektóre sklepy czasem mają umowy, że ktoś niby jakiś konwojent im utarg bierze, ale nawet dla większych kwot, dla przykładu 2.8 miliona, była tutaj to pojedyncza nieuzbrojona osoba:

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-napad-na-konwojenta-w-lodzi-lupem-mogly-pasc-3-mln-zl,nId,4994104

I to mimo że nawet uzbrojonym płacą zwykle minimalną + nadgodziny trochę lepiej płatne, których może być dużo. W końcu jedyne wymagania to czysta kartoteka i pozytywny wynik badań.

Oczywiście żartuje, może się w Polsce na prawdę pozmieniało, ale jak chłopaki już dresów nie noszą, to teraz jasne czemu Policji tak wykrywalność spadła  Cheesy

A spadła? Zwykle co roku się chwalą spadkami przestępczości i wzrostami wykrywalności.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
January 26, 2021, 06:46:00 PM
Dresów od lat nie widziałem Tongue

To musisz się wieczorem we Wrocławiu po "trójkącie" przejść, na pewno jakiegoś spotkasz, za parę złoty wskaże grzecznie drogę, nawet pogoni troszeczkę dla lepszego joggingu  Grin.

Oczywiście żartuje, może się w Polsce na prawdę pozmieniało, ale jak chłopaki już dresów nie noszą, to teraz jasne czemu Policji tak wykrywalność spadła  Cheesy
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
January 26, 2021, 05:15:38 AM
Na takie okoliczności po prostu wynajmuje sie konwojentów.
Podobno nawet sklepy do "blachych" 100k wynajmują takich konwojentow..
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
January 25, 2021, 04:34:15 PM
Infrastruktura ponad sejf to dużo wyższe koszta, a dla klientów wyższe prowizje. A z tego co pisali gdzie indziej jakoś super z obrotów nie są zadowoleni.

Dresów od lat nie widziałem Tongue
Pages:
Jump to: