Pages:
Author

Topic: Polish Hyde Park - page 3. (Read 7160 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 27, 2022, 08:01:52 AM
To znaczy, że trudno o rzetelne info o konopiach ogółem, nie mówiąc już o reklamie. Producenci olejków cbd, kosmetyków konopnych albo ubrań i wszystkiego tego co można zrobić z tej rośliny, mają ogólnie z reklamą w necie i z cenzurą. To widać gołym okiem na YT albo IG, nawet jak chcesz tylko czegoś się dowiedzieć w tym temacie. Tak to rozumiem i mi się ten pomysł podoba. Choć nie wiem jak rozwinie się ten Launchpad Cannumi. Jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić. A Ty?

Ogólnie branża konopna jest na oku wielu dużych inwestorów, bo jest bardzo rozwojowa i młoda. Idealne zestawienie do kolejnej bańki spekulacyjnej. Są problemy z papierem, cena drewna ekspolodowała, a papier konopny lepszy i podobno z 1 hektara można uzyskać 2x więcej celulozy a konopie nadają się do zbioru po 4 miesiącach a nie dekadach. Do tego mnogość innych zastosowań, medycyna, rekreacja, nawet plastik v2. Branża jest tak młoda, że ciężko znaleźć solidną ekspozycję na ten trend. Najpopularniejszy wydaje się ETF MJ notownay na NYSE ale i tak jest mały, ma małą płynność i jest po 85% spadkach.

To jest pewnie jedyny powód dla którego ktoś wypuszcza token "konopny" a wszelkie "trudno o rzetelne info o konopiach" to tylko ściema, bo książek jest mnustwo, tak samo z artykułami. Materiały na youtube są co najwyżej demonetyzowane, co nie powinno przeszkadzać lobbystom, którzy są sprzedać towar a nie zarobić na wyświetleniach. Powodem powstania tokenu jest próba wstrzelenia się w nowy trend z popularną nazwą i tematyką, by zebrać środki na bliżej nie określony cel. Tyle.
newbie
Activity: 2
Merit: 0
July 27, 2022, 03:20:17 AM
A co myślicie o polskim projekcie Cannumi? W dużym uproszczeniu to wykorzystanie blockchaina do promowania ekologii/ekologicznych produktów z konopi, na przykład bioplastik konopny. Myślicie, że blockchain i ekologia to dobre połączenie? Poradzą sobie ze stereotypami na temat zielonego?

Myślę że nie rozumiem co ma do tego blockchain. Co to znaczy promować ekologiczne produkty używając blockchain? Co to jest blockchain?
Będą rejestrować drogę jaką przebyło ziarenko czy kurde co? Ah, nie, robią "social platform"
Powiem tak: zajrzałem na stronę, zastanawiając się czy przeczytam cokolwiek o ICO albo NFT. Nie zawiodłem się.
Quote
The most committed community participants have the opportunity to develop their NFT collection and join the exclusive Top Grass Club, which guarantees additional benefits to the owners of the rarest cannabis varieties.
Ale może się mylę, może powinienem w to zainwestować. No i powiedzieli że będę mógł płacić w sklepie kartą backowaną ich tokenem.

To znaczy, że trudno o rzetelne info o konopiach ogółem, nie mówiąc już o reklamie. Producenci olejków cbd, kosmetyków konopnych albo ubrań i wszystkiego tego co można zrobić z tej rośliny, mają ogólnie z reklamą w necie i z cenzurą. To widać gołym okiem na YT albo IG, nawet jak chcesz tylko czegoś się dowiedzieć w tym temacie. Tak to rozumiem i mi się ten pomysł podoba. Choć nie wiem jak rozwinie się ten Launchpad Cannumi. Jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić. A Ty?
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
July 26, 2022, 03:46:06 AM
A co myślicie o polskim projekcie Cannumi? W dużym uproszczeniu to wykorzystanie blockchaina do promowania ekologii/ekologicznych produktów z konopi, na przykład bioplastik konopny. Myślicie, że blockchain i ekologia to dobre połączenie? Poradzą sobie ze stereotypami na temat zielonego?

Myślę że nie rozumiem co ma do tego blockchain. Co to znaczy promować ekologiczne produkty używając blockchain? Co to jest blockchain?
Będą rejestrować drogę jaką przebyło ziarenko czy kurde co? Ah, nie, robią "social platform"
Powiem tak: zajrzałem na stronę, zastanawiając się czy przeczytam cokolwiek o ICO albo NFT. Nie zawiodłem się.
Quote
The most committed community participants have the opportunity to develop their NFT collection and join the exclusive Top Grass Club, which guarantees additional benefits to the owners of the rarest cannabis varieties.
Ale może się mylę, może powinienem w to zainwestować. No i powiedzieli że będę mógł płacić w sklepie kartą backowaną ich tokenem.
newbie
Activity: 2
Merit: 0
July 26, 2022, 03:38:42 AM
A co myślicie o polskim projekcie Cannumi? W dużym uproszczeniu to wykorzystanie blockchaina do promowania ekologii/ekologicznych produktów z konopi, na przykład bioplastik konopny. Myślicie, że blockchain i ekologia to dobre połączenie? Poradzą sobie ze stereotypami na temat zielonego?
member
Activity: 373
Merit: 37
July 19, 2022, 02:41:46 PM
Bardzo ciekawy artykuł, polecam - będzie grubo

https://marineindustrynews.co.uk/atlantic-ocean-pretty-much-dead/
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
July 17, 2022, 11:06:18 AM
...obiektywnie patrząć, w całej historii, nasze pokoloenie ma najlżejsze życie ze wszystkich. Kiedy było lepiej?...

nigdy i tak na prawde jest coraz lepiej pomimo tego ze dopiero co był kryzys i korona, nie wspominam o kryzysie klikanascie lat temu

paradoksalnie zyje sie lepiej - mysle ze to zasługa postępu i rozwoju, szczególnie w rolnictwie

edit

wystarczy kilka procent rolników zeby wyzywic o wiele wieksze miasta niz kiedys

jest masa smieciowej pracy która jest nikomu tak na prawde nie potrzeba



legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 16, 2022, 10:23:24 AM
Statystyczna owca/zjadacz chleba nie zauważa różnicy pensje w górę ceny w górę ... takie niewolnictwo od wypłaty do wypłaty aby tylko do piątku gratulacje tym co lubią przychodzić do pracy , jak np deckhand na jachcie milionera , słońce - woda z węża - szczotka - płyn do mycia - lekka bryza - pięcio gwiazdkowy kucharz xD ( + nie musi przychodzić do pracy , pokój na miejscu)

Niestety takie czasy. Ale obiektywnie patrząć, w całej historii, nasze pokoloenie ma najlżejsze życie ze wszystkich. Kiedy było lepiej? jak trzeba było iść do rzeki z wiadrem by się wykąpać? za WW1, albo WW2?

To jest chyba niezłe podsumowanie wszelakich innowacyjnych start-upów:
https://www.youtube.com/watch?v=nMVOpdI_nWg

Szkoda że tak mało osób zadaje pytanie "Ale co tak naprawdę produkujecie?".


Dokładnie tak widzę 99% altcoinów. Token bez wartości, bez użyteczności ale ... można to stakować, pożyczać sobie, farmić itp.
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
July 16, 2022, 04:31:26 AM
To jest chyba niezłe podsumowanie wszelakich innowacyjnych start-upów:
https://www.youtube.com/watch?v=nMVOpdI_nWg

Szkoda że tak mało osób zadaje pytanie "Ale co tak naprawdę produkujecie?".
member
Activity: 373
Merit: 37
July 15, 2022, 06:52:44 AM
Statystyczna owca/zjadacz chleba nie zauważa różnicy pensje w górę ceny w górę ... takie niewolnictwo od wypłaty do wypłaty aby tylko do piątku gratulacje tym co lubią przychodzić do pracy , jak np deckhand na jachcie milionera , słońce - woda z węża - szczotka - płyn do mycia - lekka bryza - pięcio gwiazdkowy kucharz xD ( + nie musi przychodzić do pracy , pokój na miejscu)
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
July 15, 2022, 04:58:09 AM
Możliwe, że nie i możliwe nawet, że Elon nie robił tego by pompować wyceny pod dystrybucję a z powodu na swój charakter. Wtedy jest czysty. A czemu by to robił w takim razie? Moim zdaniem koleś nie potrafi oprzeć się przed zabawą swoją potęgą. "With great power comes great responsibility". On o tym zapomina i bawi się pompujac shitcoiny (np. cumrocket), manipulując akcjami, ludźmi i ich losami. Obawiam się, ze mu tak odwali, że za 10-20 lat naszym problemem nie będzie Rosja a "superzłoczyńca ELON"

Może tak być. W zasadzie każdemu może odbić, tylko że nie każdy ma tak duży rozmach. Bezos jest podobno fanem Star Treka i dlatego goli głowę żeby wyglądać jak Jean-Luc Picard. Plus plany kosmiczne itd. Zresztą, czy nie jest tak że na takim statku jak Enterprise służyło kilka tysięcy ludzi a widzowie widzieli tylko garstkę wybrańców którzy byli na mostku? System feudalny ciągle istnieje, pojawiły się komputery i ciepła woda w kranie, ale ciągle są feudałowie i masy.

Może też zasłaniać się "pomrocznością jasną". Przecież w sumie każdy może napisać że planuje kupić Twittera i "wtedy to dopiero zobaczycie".

A tymczasem inflacja w czerwcu 15.5%! Co oznacza że moje obligacje będą miały od sierpnia przez rok oprocentowanie 17%. A potem się zobaczy.
Mam nadzieję że nie dojdzie do sytuacji gdzie dwucyfrowe odczyty inflacji będziemy traktować tak jak obecnie informacje o zakażeniach covid czy kolejne informacje o wojnie na Ukrainie, czyli z pewnego rodzaju ignorancją połączoną ze znużeniem i przyjmowaniem tego jako codziennego standardu.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 15, 2022, 03:42:02 AM
A co powiecie o kolejnym "pomyśle" (rozmyśle?) Muska z kupieniem (czy tez nie  Wink) Twittera?

O co chodzi? Niby se Twitnoł że kupi, ale nie kupił...

w normalnych warunkach, chyba, nic by się nie stało, ba w dzisiejszych czasach nawet można do 30 dni towar zwrócic bez podawania przyczyn

oczywiście Elon nie jest normalnym ludziem, a Twiter normalnym towarem, ale do sądu?
sprawa za to, że opublikował swoje "złote myśli"? czyli jest na cenzurowanym bo jest kim jest i nie wolno mu publikować na social media "złotych mysli"?

że nie powinien, to juz zupełnie inna dyskusja, przeciez on to wie i dla tego to robi - no i właśnie dla czego? - to tez ciekawe oczywiście

On już miał problemy ze swoimi twittami w 2018. Z tego co wiem, to nawet groziło mu przymusowe zdjęcie ze stołka CEO tesli. Miał wtedy dostać ostrzeżenie i jakiś nadzór. A wszystko po tym jak manipulował kursem tesli z jednej strony pisząc, że zdominują świąt, potem pisząc, że jest przewartościowana, w między czasie twierdząc, że planuje wykupić akce tesli po 420$ (przy kursie 342$) w celu zdjęcia z giełdy i uczynieniu spółką prywatną po czym rezygnując z tego.

I uwaga ten sam schemat, przetestowany na swojej spółce zrobił na bitcoinie. Kupując, adoptując, a potem robiąc research i dochodząc od wniosku, że jednak bitcoin szkodzi środowisku! Na bank najbogatszy człowiek świata najpierw wydaje miliardy a potem sprawdza na co.

I ten sam schemat teraz na twitterze. Ogłasza zakup, daje ofertę, zbiera fundusze (m.in CZ chciał się dołożyć), kurs z 32 na 55! a potem "sprawdza", że platworma na której jest aktywny od 13 lat, nie do końca jest taka czysta jeśli chodzi o obecność botów. No śmiech na sali. Po 13 latach na platformie znał ją od podszewki. To jest jawna manipulacja, a koleś nawet się nie kryje. Albo kryje się na tyle, by nie dało mu się nic udowodnić.

Nie wiem jak to jest prawnie z zakupem twittera, czy taka akcja może iść do sądu, ale insider trading na pewno ma swój paragraf. Z boku sprawa jest oczywista. Pytanie czy materiał dowodowy jest wystarczający.

Możliwe, że nie i możliwe nawet, że Elon nie robił tego by pompować wyceny pod dystrybucję a z powodu na swój charakter. Wtedy jest czysty. A czemu by to robił w takim razie? Moim zdaniem koleś nie potrafi oprzeć się przed zabawą swoją potęgą. "With great power comes great responsibility". On o tym zapomina i bawi się pompujac shitcoiny (np. cumrocket), manipulując akcjami, ludźmi i ich losami. Obawiam się, ze mu tak odwali, że za 10-20 lat naszym problemem nie będzie Rosja a "superzłoczyńca ELON"
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
July 15, 2022, 02:31:50 AM
A co powiecie o kolejnym "pomyśle" (rozmyśle?) Muska z kupieniem (czy tez nie  Wink) Twittera?

O co chodzi? Niby se Twitnoł że kupi, ale nie kupił...

w normalnych warunkach, chyba, nic by się nie stało, ba w dzisiejszych czasach nawet można do 30 dni towar zwrócic bez podawania przyczyn

oczywiście Elon nie jest normalnym ludziem, a Twiter normalnym towarem, ale do sądu?
sprawa za to, że opublikował swoje "złote myśli"? czyli jest na cenzurowanym bo jest kim jest i nie wolno mu publikować na social media "złotych mysli"?

że nie powinien, to juz zupełnie inna dyskusja, przeciez on to wie i dla tego to robi - no i właśnie dla czego? - to tez ciekawe oczywiście

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 13, 2022, 12:37:43 PM
Próbowałem przebrnąć przez ustawienia kalkulatora ale się poddałem. Poczekam na lipcowe ogłoszenie inflacji (która będzie podstawą do oprocentowania kolejnego roku) i wtedy spróbuję policzyć.

Apropo inflacji, to dziś o 14:30 na rynek wypuszczone zostały dane dot. inflacji konsumenckiej w USA.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflacja-w-USA-wyraznie-wyzsza-niz-oczekiwali-ekonomisci-Ceny-rosly-najszybciej-od-ponad-40-lat-8374451.html

Najnowszy odczyt to 9.1%, o 0.5 punku wiecej niz w zeszłym miesiącu i o 0.3 punku więcej niż oczekiwania rynku (czyli inflacja urosła ponad 2x więcej niż się tego spodziewali)

Rynki zareagowały natychmiastowo. Wyższa inflacja niż rynek zakladał, połaczona z niskim i malejącym bezrobociem to zielone światło do dalszego wyciągania płynności przez FED i do dalszych spadków na giełdzie (lub konsolidacji). Bitcoin w zaledwie 10 min stracił 6% niebezpiecznie uderzając w wsparcie. Obecnie walczy, by utrzymać się ponad 19k
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
July 13, 2022, 07:38:26 AM
https://marciniwuc.com/obligacje-indeksowane-inflacja-kalkulator/ - obliczenia ciekawe są również tutaj z takich oficjalnych na szybko.

Próbowałem przebrnąć przez ustawienia kalkulatora ale się poddałem. Poczekam na lipcowe ogłoszenie inflacji (która będzie podstawą do oprocentowania kolejnego roku) i wtedy spróbuję policzyć.

https://kalkulatorobligacji.pl/ ja sprawdzam tutaj zawsze, jak wygląda sytuacja.

Antywirus blokuje mi tę stronę ostrzegając przed phishingiem.
newbie
Activity: 4
Merit: 2
July 11, 2022, 04:26:49 AM
Możesz pokazać obliczenia i założenia dla swojego postu?
Moje rozumowanie jest takie, że twierdzisz iż mam 100tys a po 4 latach 86tys. Domyślam się że chodzi o „wartość”, ale takie myślenie jest obarczone dużymi uogólnieniami.
Nie pamiętam jak to jest z 4latkami, ale 10latki mają kapitalizację roczną a podatek na koniec 10letniego okresu, a to stanowczo zmienia obliczenia bo co roku pracuje większa ilość pieniędzy.

https://kalkulatorobligacji.pl/ ja sprawdzam tutaj zawsze, jak wygląda sytuacja.

https://marciniwuc.com/obligacje-indeksowane-inflacja-kalkulator/ - obliczenia ciekawe są również tutaj z takich oficjalnych na szybko.

Dobierz sobie aktualną inflację i sprawdź, jaki wyjdzie wynik.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 08, 2022, 01:18:05 PM
no ciekawe co sie stało, wie tylko C.Z i pewnie cos o tym Tweetnie niedługo, jak ma chyba w zwyczaju

Chyba jednak PawGo miał rację, bo promocja nie dotyczy tylko binance.us.

https://www.binance.com/en/support/announcement/10435147c55d4a40b64fcbf43cb46329

Promocja zaczęła się 2022-07-08 14:00 (UTC) i dotyczy braku prowizji przy handlu na 13 parach walutowych związanych z bitcoinem:

BTC/AUD, BTC/BIDR, BTC/BRL, BTC/BUSD, BTC/EUR, BTC/GBP, BTC/RUB, BTC/TRY, BTC/TUSD, BTC/UAH, BTC/USDC, BTC/USDP and BTC/USDT.

Wolumen zaczął się pojawiać idealnie w momencie uruchomienia promocji.

Ciekawostka jest taka, że promocja nie ma podanego zakończenia:

Validity Period: 2022-07-08 14:00 (UTC) until further notice

Czyli możliwe, że binance pilotażowo rezygnuje z prowizji z bitcoina, by zobaczyć jakie korzyści/straty to przyniesie i jak będą zadowoleni z rezultatów to zostanie to na zawsze. Jako inwestor BNB mam mieszane uczucia. z jednej strony na szczycie poprzedniej bańki binance najlepiej zarabiał na handlu doge/shiba a po pęknięciu bańki na lunie, może bez prowizji z bitcoina też dadzą radę, ale na pewno uderzy to w zyski, bo w normalnych warunkach to bitcoin miał zawsze największe wolumeny.

Jako spekulant na binance średnio mi się to podoba, bo muszę teraz używać innego wykresu do analizy wolumenu, bo ten jest obecnie gwałcony przez fake wolumen i nic się z niego już nie wyczyta.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
July 08, 2022, 12:28:07 PM
myslałem oczywiscie o duzej pompie kiedy zobaczyłem rosnacy wolumen na tradingview

byłem pewien że wystrzeli do góry, chyba jak kazdy?

no ciekawe co sie stało, wie tylko C.Z i pewnie cos o tym Tweetnie niedługo, jak ma chyba w zwyczaju

Jeżeli fake wolume to pytanie od kogo i dlaczego. Małe giełdy nabijały fake wolume by się pokazać na CMC. Tu mamy do czynienia z czymś innym...

ta C.Z rozwiązał ten problem kupujac CMC teraz moze fejkowac wolumeny Binance na legalu, na bank chodzi o cos innego Grin

teraz słyszę ze posiada juz 30% jakiejs duzej gazety, zeby legalnie manipulowac mediami?   Wink

https://www.cnbc.com/2022/02/10/forbes-spac-binance-led-by-the-worlds-richest-crypto-billionaire-is-taking-a-200-million-stake-in-forbes-.html
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 08, 2022, 12:19:01 PM
No własnie, sorki za pytania swierzaka ale jak to mozliwe?

ze tak duzy wolumen a tak mała swieca?

czy to nie ""fake it until you make it" ? myslałem ze te czasy sa historią szczególnie dla Binance?

Jeżeli fake wolume to pytanie od kogo i dlaczego. Małe giełdy nabijały fake wolume by się pokazać na CMC. Tu mamy do czynienia z czymś innym, bo łatwiej ukryć fake wolumen jak się go rozstawi po równo na cały miesiąc a nie uderzy rekordem w godzinówkę. Tu bardziej wash-trading czyli jakiś wieloryb pokazuje wolumen by zwabić leszczy. I ogólnie przy projektach, gdzie liderzy mają większość coinów i starają się ubrać leszczy, to nabicie dużego wolumenu przy fakowych ruchach by je usprawiedliwić może być opłacalne o tyle zrobienie tego dla bitcoina na największej giełdzie jest już o wiele trudniejsze. Tort składający się z kapitału leszczy obkupiony milionami na prowizjach może być zjedzony przez innego wieloryba w każdej chwili. Raczej wątpię, by to się właśnie działo. Osobiście przypisałbym ten wolumen bardziej do walki 2 wielorybów na kluczowym poziomie. Spadek poniżej 21k to negacja wybicia z formacji podwójnego dna. Zasięg ruchu to prawdopodobnie retest 18k a po przegranej spadek i do 15-13k. Pompa powyżej 22500 to potwierdzenie wybicia. Zasięg ruchu to co najmniej 26k lub 29k patrząc na opory na profilu wolumenowym. Jest o co walczyć. A rekordowy wolumen występuje wewnątrz przedziału "przepychanki" a nie po wybiciu oporu/wsparcia, gdzie taki fake wolumen byłby potwierdzeniem czegokolwiek.



edit:

Fakt, że wolumen spadł 6 krotnie w punkt po wybiciu godziny 18 - po zamknięciu świeczki 4h budzi podejrzenie, że jednak był to tylko wash-trading jakiegoś wieloryba by narysować epickie 4h
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
July 08, 2022, 12:08:24 PM
Bum. Stało się. Nikt nie pytał, nikt się nie spodziewał...

Świeczka zamknęła się 10 min temu. Wolumen nie słabnie co 5 min dokładając kolejne 10k BTC.

No własnie, sorki za pytania swierzaka ale jak to mozliwe?

ze tak duzy wolumen a tak mała swieca?

czy to nie ""fake it until you make it" ? myslałem ze te czasy sa historią szczególnie dla Binance?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 08, 2022, 11:36:18 AM
To pewnie efekt urodzinowej promocji 0-fee trading  Grin

Ale to nie miało być tylko dla binance.us?

Wolumen nie zwalnia. około 12k BTC co 5 min dokładane jest do obecnej świeczki. W zaledwie 30 min wyrównany został rekord poprzedniej. Robi się grubo. Bardzo grubo.
Pages:
Jump to: