Pages:
Author

Topic: Polish Hyde Park - page 4. (Read 7160 times)

legendary
Activity: 952
Merit: 1367
July 08, 2022, 11:11:41 AM
Właśnie zamknęła się rekordowa godzinowa świeczka wolumenowa na binance spot. 66k BTC warte prawie 1.5 mld$ zmieniło właściciela w zaledwie godzinę. To mniej więcej tyle co dwutygodniowy wolumen polskiej giełdy! W godzinę!

To pewnie efekt urodzinowej promocji 0-fee trading  Grin
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 08, 2022, 11:06:39 AM
Bum. Stało się. Nikt nie pytał, nikt się nie spodziewał:



Właśnie zamknęła się rekordowa godzinowa świeczka wolumenowa na binance spot. 66k BTC warte prawie 1.5 mld$ zmieniło właściciela w zaledwie godzinę. To mniej więcej tyle co dwutygodniowy wolumen polskiej giełdy! W godzinę!

To 3x więcej niż świeczka godzinowa która wyznacyzła dno na 17 700 - 18 czerwca 2022. To 2x więcej niż podczas dumpu z 50k na 42k i powrotu do 47500 - 4 grudzień 2021, gdy przekreślone zostały nadzieje na powrót do wzrostów. o 50% więcej niż podczas dołka krwawej korekty z 19 maja 2021, poczas pęknięcia bańki. A to przecież była tylko 2% świeczka w nudnej, blisko miesięcznej, konsolidacji.

Świeczka zamknęła się 10 min temu. Wolumen nie słabnie co 5 min dokładając kolejne 10k BTC.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 07, 2022, 11:40:23 AM
Obecnie 10latki startują z 6.25% za pierwszy rok - to chyba sporo więcej niż przeciętna lokata w banku, a potem można je odsprzedać na rynku wtórnym.

Gorzej jak stopy pójdą na np. 15%, bo wtedy wraz z rosnącymy rentownościami obligacji spada ich cena rynkowa. I się może okazać, że nasze obligacje po roku warte są na rynku 30% mniej niż kwota nominalna po której je kupiliśmy.

Przykładem tego może być TLT - fundusz inwestujący w 20-letnie obligacje USA, który stracił -30% w ostni rok.



Albo IEF - fundusz inwestujący w 7-10 letnie obligacje USA, on -17%



Nie wiem jak to jest z tymi obligacjami indeksowanymi inflacją, czy ich dotyczy podobne ryzyko, ale jednak warto wkładać tam kasę, którą wiemy, że nie potrzebujemy przez kolejne 4/10 lat bo tylko tak zmaksymalizuje się zyski i zminimalizuje ryzyko. To nie lokata.
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
July 07, 2022, 09:51:46 AM
Wiec w przypadku 4-latki robi sie już kiepsko, bo masz 2.4% za pierwszy rok i np. 15% za kolejne 3 (przy 13% inflacji), co nam daje około 9.5% średnio w skali roku po podatku. Czyli 3.5% poniżej inflacji. Czyli ze 100k po 4 latach mamy 143k które jest warte 86k Przybywa 43k w ilości paruje 14k w wartości.

Ważna różnica mięzy 4- i 10-latkami jest taka że przy 4latkach odsetki są co roku wypłacane, a w przypadku 10latek są kapitalizowane. Więc jeśli ktoś zainwestował 100zł, rok temu, to teraz ma jakieś 102 (nie pamiętam jakie był oprocentowanie), a za rok będze miał około 120zl.
Obecnie 10latki startują z 6.25% za pierwszy rok - to chyba sporo więcej niż przeciętna lokata w banku, a potem można je odsprzedać na rynku wtórnym.

Warto też rzucić okiem na artykuł: https://marciniwuc.com/obligacje-indeksowane-inflacja-kalkulator/
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 06, 2022, 09:51:38 AM
Możesz pokazać obliczenia i założenia dla swojego postu?

Nie pamiętam jak to jest z 4latkami, ale 10latki mają kapitalizację roczną a podatek na koniec 10letniego okresu, a to stanowczo zmienia obliczenia bo co roku pracuje większa ilość pieniędzy.

Warto dodać, że pierwszy rok nie jest oprocentowany po inflacji:

"oprocentowanie jest zmienne. W pierwszym rocznym okresie odsetkowym wynosi 2,40%. W kolejnych rocznych okresach odsetkowych  jest obliczane jako suma inflacji i marży odsetkowej (gwarantującej zysk powyżej inflacji),"

https://www.obligacjeskarbowe.pl/oferta-obligacji/obligacje-4-letnie-coi/coi0321/

Wiec w przypadku 4-latki robi sie już kiepsko, bo masz 2.4% za pierwszy rok i np. 15% za kolejne 3 (przy 13% inflacji), co nam daje około 9.5% średnio w skali roku po podatku. Czyli 3.5% poniżej inflacji. Czyli ze 100k po 4 latach mamy 143k które jest warte 86k Przybywa 43k w ilości paruje 14k w wartości.
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
July 05, 2022, 02:01:01 PM
Możesz pokazać obliczenia i założenia dla swojego postu?
Moje rozumowanie jest takie, że twierdzisz iż mam 100tys a po 4 latach 86tys. Domyślam się że chodzi o „wartość”, ale takie myślenie jest obarczone dużymi uogólnieniami.
Nie pamiętam jak to jest z 4latkami, ale 10latki mają kapitalizację roczną a podatek na koniec 10letniego okresu, a to stanowczo zmienia obliczenia bo co roku pracuje większa ilość pieniędzy.
newbie
Activity: 4
Merit: 2
July 04, 2022, 03:29:31 AM
Inwestując 100 tys. w obligacje 4-letnie indeksowane inflacją stracisz ok. 14 tysięcy, bo już pomijając sam system tego instrumentu, to masz podatek Belki, który miał być przejściowym rozwiązaniem, a stał się rżnięciem kasy z osób, które chcą, aby ich oszczędności po prostu nie traciły na wartości.
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
July 03, 2022, 07:22:42 AM
Super ciekawa sprawa to te obligacje indeksowane inflacją. Mam ich trochę w portfelu i swiadomosc ze oprocentowanie na kolejny rok bedzie kilkunastokrotnie wyzsze niz oprocentowanie byle konta oszczednosciowego nieco lagodzingorycz wynikow podawanych przez gus. Ale, czy to napewno taki super interes? Okazuje sie ze niekoniecznie (byly dokladne obliczenia, chyba na blogu Marcina Iwucia), w dalszym ciagu mogą grnerować „stratę” gdy podatek 19% zjada dodatek dodawany do stopnia inflacji.
Pocieszające ze kapitalizacja jest co roku, wiec co sie zyska w latach inflacyjnych to zostaje.
legendary
Activity: 1876
Merit: 3131
July 03, 2022, 05:14:48 AM
polska doświadcza obecnie najwyższą od 25 lat inflację, wynoszącą prawie 14% Shocked

Niestety, ale masz już trochę nieaktualne dane. Dwa dni temu GUS oficjalnie podał, że inflacja wynosi już 15,6% (źródło). Za 4 dni czeka nas kolejna podwyżka stóp procentowych.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
July 02, 2022, 03:49:17 AM
inflacja osiąga nowe szczyty nie tylko w innych krajach... Roll Eyes
polska doświadcza obecnie najwyższą od 25 lat inflację, wynoszącą prawie 14% Shocked

Quote
W poprzednim miesiącu inflacja wyniosła 13,9 proc. rdr. Widać, że tempo rośnie. Mamy jeszcze jedną ponurą informację – padł rekord od marca 1997 r. Ceny nie rosły tak szybko od 25 lat.

Najszybciej drożały ceny paliw samochodowych (o 46,7 proc. rdr) i nośników energii, czyli prądu, gazu i węgla (o 35,3 proc. rdr.). Ceny żywności rosły 14,1 proc. rdr.
https://bitcoin.pl/rekordowa-inflacja-w-polsce
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
July 01, 2022, 06:42:38 PM
cieszę sie, że rozwój BTC jest nadal faktem i sa szanse na to aby mieć kompatybilne BTC z WEB3, a co najważniejsze nareszcie bez potrzeby pytania programistów Core o zgodę na zmianę czegokolwiek

będe musiał poczytac dokładnie ale myslę, że na prawdę warto zrobić z tego nowy wątek, bo dyskusja moze być całkiem ciekawa, na pewno wiekszość chętnie poczyta o zmianach w BTC, szczególnie jak mamy kogoś kto to może bardzo ładnie streścić w pigułce - tak jak lubimy

rozwój BTC jest trzymany za "ryj" przez Core od dawna, oni to nic innego jak potęzna firma z milionowymi inwestycjami, kosztami, wypłatami, więc trudno tu mówić o bezinteresowności czy bezstronności, braku interesu i działaniu wyłącznie dla dobra BTC

Każdy może brać udział w rozwoju BTC:

https://github.com/bitcoin/bitcoin/blob/master/CONTRIBUTING.md
https://lists.linuxfoundation.org/mailman/listinfo/bitcoin-dev
https://bitcoin.org/en/development#code-review

Ale ze względu na awersję do ryzyka:

może @Malevolent coś zadziała i wydzieli nowy wątek z naszej rozmowy?

Temu służy ten temat, do gadania o wszystkim i off-topów, więc zostawiam jak jest.
member
Activity: 63
Merit: 84
July 01, 2022, 08:49:09 AM
Quote
Zaledwie wczoraj myślałem o tym, czemu nie ma jeszcze jakiegoś sidechaina bitcoina.
Po pierwsze: sidechainy Bitcoina istnieją (patrz: Liquid, RSK). Problem w ich przypadku jest taki, że to są "federacje", a co za tym idzie, nie każdy może je wykopywać. Jeśli jednak mówimy o stakingu, albo o sytuacji, w której istnieją "walidatorzy", to taki model może działać na Bitcoinie dzisiaj, tu i teraz, bez pisania żadnego nowego softu.

Czyli: nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić tak, że masz kogoś, kto ma BTC na swoim adresie i kto zrobiłby adres 2-of-2 multisig. Wtedy jeden klucz należy do twórcy sidechaina, a drugi do użytkownika. Ogólnie jest tak, że jeśli zrobisz "OP_CODESEPARATOR OP_CHECKSIGVERIFY", a następnie dołożysz do tego dowolny Script, który będzie wstawiony przed "OP_CODESEPARATOR", to jesteś w stanie zrobić taki sidechain, gdzie nikt nikomu nie musi ufać. Wystarczy mieć jednego walidatora, który obsłuży cały ruch. A jeśli będzie ich wielu, to też jest w porządku, po prostu każdy walidator może obsługiwać ruch na tych monetach, które dostarcza, w celu zapewnienia płynności.

Innymi słowy: jeśli chcesz założyć własną federację, to robisz "OP_CODESEPARATOR OP_CHECKSIGVERIFY" i ogłaszasz użytkownikom, że podpiszesz każdy Script (ale nie TapScript!) który ludzie dostarczą. Wtedy każdy klient może zapewnić wejście do sidechaina, jeśli zrobi transakcję, która używa dowolnych wejść, natomiast na każdych wyjściach, zakończonych wspomnianym Scriptem, będzie to znaczyło, że monety są w sidechainie. Wtedy można ustalić hash transakcji oraz numer wyjścia, podać walidatorowi (który nie musi znać treści Scriptu) i wtedy wystarczy, że taki walidator to podpisze.

Kolejnym krokiem jest ruch wewnątrz sidechaina. Jeśli walidator będzie wiedział wystarczająco dużo, żeby podpisać transfer z jednego adresu na drugi, to może się to sprowadzać tylko do zmiany adresu docelowego. Tak długo, jak długo walidatorzy są uczciwi, to system działa. Wszelkie zagrożenia są wtedy identyczne, jak w Lightning Network, mianowicie: można ogłosić starą transakcję, która przyzna więcej monet którejś ze stron. Jeśli jednak transakcje będą składane, to w takim modelu kradzież będzie niemożliwa, po prostu to wtedy będzie kwestia wyższych opłat transakcyjnych.

Quote
Alty nie mają podstaw istnienia. Tylko BTC (waluta internetu) i sidechainy BTC (jej zastosowanie).
Dokładnie. I teraz pomyśl o tym, że jeśli więcej osób się o tym dowie, to może przy kolejnych monetach wreszcie ktoś oddolnie wymusi zmiany. To znaczy: jeśli kolejna osoba zacznie tworzyć kolejną wspaniałą monetę od zera, zamiast rozbudowywać istniejące, to może będzie można wreszcie odpowiedzieć takiej osobie coś w stylu "po co tworzysz nowe monety?". Bo moim zdaniem nie ma takiej potrzeby, kiedyś miało być 21 milionów monet, ludzie to niepotrzebnie rozdmuchali. Jeśli jakiś altcoin tworzy swoją własną bazę monetarną, to niepotrzebnie dzieli użytkowników. Mamy monetę A z funkcjonalnością A oraz monetę B z funkcjonalnością B. Musisz sprzedać jedną, aby kupić drugą. Po co? Moim zdaniem to bez sensu, skoro technicznie można byłoby sprawić, aby twórca altcoina dorzucił funkcjonalność B na monecie A.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 01, 2022, 05:24:40 AM
Mam dokładnie odwrotne wrażenie, mianowicie że co tylko zajrzę w tutejsze progi, to widzę głównie spekulację, natomiast technikaliów jest mało, malutko.

Nikt nie każe ci czytać każdego postu w każdym wątku jaki tu jest. Czytaj i udzielaj się w tym co cię interesuje. Jest wątek o LN, są poradniki, możesz założyć swój wątek. Są też wątki o spekulacji, bo technika idzie powoli a cena/otoczenie pędzi więc z dnia na dzień jest o czym napisać. Co do sygnaturek, to jest to dostawanie 500-5000 zł miesięcznie za hobby jakim jest uczestnictwo na forum. Czemu więc nie nosić? A wątek który zbiera informacje o nich nie jest obowiązkowy do czytania. Gwarantuję ci, że w wątku o sidechainach, który założysz nikt nie przyjdzie ci i nie powie "jutro BTC po 30k$ kupujcie"

Natomiast do meritum: pomysł jest dość prosty: żeby utworzyć sidechain z nowymi ficzurami, wystarczy zapewnić dwustronną komunikację, to znaczy: możliwość wkładania monet do sidechaina i możliwość zgarniania ich z powrotem na Bitcoinie.

Świat to matrix. Żyjemy w symulacji. Zaledwie wczoraj myślałem o tym, czemu nie ma jeszcze jakiegoś sidechaina bitcoina. Nawet chciałem taki wątek dziś założyć. Tylko moje przemyślenia o tym były dużo mniej techniczne a mianowicie czemu jeszcze nikt nie stworzył czegoś takiego jak Binance Smart Chain tylko, że dla bitcoina. BSC to osobny chain z osobnym konsensusem z "ficzurami" który działa w oparciu o tą samą walutę BNB, a jednocześnie niezależnie od głównego BNB chaina. Do tego nie trzeba zgody nikogo. Bridge BTC/fun-BTC. Wysyłasz BTC, dostajesz BTC na chainie o możliwościach BSC z osobnym konsensusem (POS, DPOS, cokolwiek) w zależności od tego czym ma się chain zajmować. Używasz do opłat, staking i inne pierdoły. Alty nie mają podstaw istnienia. Tylko BTC (waluta internetu) i sidechainy BTC (jej zastosowanie). Ciesze się, że temat jednak jest i ktoś to rozwija i to znacznie lepiej niż sobie to wyobrażałem
hero member
Activity: 650
Merit: 1489
July 01, 2022, 05:00:07 AM
Quote
juz ide studiować co to za pomysł, jak, czy realne - fingers crossed
Nie spodziewałem się, że mój wpis będzie aż tak szeroko cytowany, dobrze wiedzieć. Jako ciekawostkę mogę dodać, że niewiele brakowało, żeby ten wpis nie wszedł na listę, bo był "zbyt niedopieszczony technicznie".

Natomiast do meritum: pomysł jest dość prosty: żeby utworzyć sidechain z nowymi ficzurami, wystarczy zapewnić dwustronną komunikację, to znaczy: możliwość wkładania monet do sidechaina i możliwość zgarniania ich z powrotem na Bitcoinie. Żeby przenieść monety do sidechaina, wystarczy zbudować go tak, aby dostarczenie prawidłowo podpisanych monet tworzyło automatycznie ich kopię na sidechainie. W ten sposób użytkownicy BTC mogą podpisać monety, co spowoduje, że pojawią się na sidechainie. Jednocześnie, można złożyć podpis tak, aby podpisywane dane nie stanowiły prawidłowej transakcji na głównym łańcuchu. Można to zrobić tak, jak w sieci testowej signet. Wystarczy podpisanie monet, nie trzeba niczego przesuwać, żeby je przenieść na sidechain.

Kwestię zasadniczą stanowi powrót na główny łańcuch. Bo jeśli ktoś chce spalić BTC, to w ten sposób można zrobić transfer w jedną stronę. Były dawniej monety, które tak robiły, na przykład Counterparty. Żeby jednak system działał lepiej, potrzebny jest powrót do głównego łańcucha. Tutaj rozwiązanie jest równie proste: dobrze zbudowany sidechain powinien obserwować główny łańcuch. Jeśli monety zostaną przesunięte na BTC, no to taką transakcję należy skopiować jako dowód i wrzucić na sidechain, wtedy monety stamtąd muszą zostać zniszczone.

W ten sposób można bardzo łatwo zrobić sieć testową: chcesz coś sprawdzić? Podpisz swoje monety, otrzymasz taką samą liczbę monet testowych. Następnie zrób swoje testy, korzystając z nowych reguł na sidechainie. A potem wystarczy przesunąć właściwe monety na łańcuchu głównym, wtedy monety na sidechainie są niszczone.

Sidechain może mieć dowolne reguły. Przejdzie wszystko, można ukrywać kwoty i adresy jak w Monero, można dorobić staking, jeśli ktoś lubi, można włączyć tysiące ficzurów, jakie tylko ludzie mogą wymyślić.

Ktoś mógłby zapytać: no dobrze, ale jak przesuwać transakcje wewnątrz sidechaina? Otóż wtedy odpowiedź stanowi szyfrowanie homomorficzne. Innymi słowy: pierwszy właściciel monet szyfruje swoje monety, następnie transakcje są wykonywane na sidechainie poprzez składanie transakcji tak, aby móc je podpisywać tak, aby nie trzeba było znać kluczy prywatnych (bo one będą dostępne, ale tylko w zaszyfrowanej formie), dzięki czemu ludzie będą mogli przekazywać je sobie na sidechainie, a ostatni właściciel po prostu odszyfruje całość i wypuści na głównym łańcuchu. Całość opiera się o prosty schemat: N-1 kluczy w zaszyfrowanej formie widać zawsze, a ostatni właściciel dokłada ostatnią część, co powoduje odblokowanie całości, wypuszczenie tego na główny łańcuch, a także odszyfrowanie tego na sidechainie, co oznacza zniszczenie tamtejszych monet.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
July 01, 2022, 02:34:08 AM
...zgoda programistów Core nie była do niczego potrzebna, no-forki są potężnym pomysłem, jeśli będą prawidłowo wprowadzone, to zmieni wiele...

cieszę sie, że rozwój BTC jest nadal faktem i sa szanse na to aby mieć kompatybilne BTC z WEB3, a co najważniejsze nareszcie bez potrzeby pytania programistów Core o zgodę na zmianę czegokolwiek

będe musiał poczytac dokładnie ale myslę, że na prawdę warto zrobić z tego nowy wątek, bo dyskusja moze być całkiem ciekawa, na pewno wiekszość chętnie poczyta o zmianach w BTC, szczególnie jak mamy kogoś kto to może bardzo ładnie streścić w pigułce - tak jak lubimy

rozwój BTC jest trzymany za "ryj" przez Core od dawna, oni to nic innego jak potęzna firma z milionowymi inwestycjami, kosztami, wypłatami, więc trudno tu mówić o bezinteresowności czy bezstronności, braku interesu i działaniu wyłącznie dla dobra BTC

przestałem obserwować bo watpiłem, że w takich realiach coś się może zmienić, jeżeli da się wprowadzać nowe funkcjonalności do BTC bez potrzeby zgody/pomocy deweloperów i hard forka, no to wtedy BTC znowu wraca do gry moim zdaniem

juz ide studiować co to za pomysł, jak, czy realne - fingers crossed


PS
może @Malevolent coś zadziała i wydzieli nowy wątek z naszej rozmowy?
member
Activity: 63
Merit: 84
June 30, 2022, 03:18:14 PM
byłem pewien, że nic konkretnego sie nie dzieje, jezeli chodzi o development BTC, będzie jakaś rewolucja?
To zależy od ludzi. Technologia stojąca za Bitcoinem może być genialna, ale jak spekulanci stwierdzą, że jest bezwartościowa, to guzik z tego wyjdzie, wiesz?

Quote
czyli uważasz nas za zombie, a rozmowe z nami za błąd zagrozony bankructwem - powodzenia życzę w biznesach na forum i trejdingu
Jeśli ktoś korzysta z krypto tylko po to, aby "tanio kupić i drogo sprzedać", a poza tym nie ma zielonego pojęcia, po co to jest i jak działa, to jest jak zombie. Jakiś czas temu oglądałem HejtPark o krypto, najpierw jeden, a potem drugi. I co? I zmarnowałem kupę czasu, okazało się, że zaproszeni byli spekulanci, którzy nawet nie byli w stanie wyjaśnić takiemu Stanowskiemu, co to w ogóle jest Bitcoin. Zero technialiów, nawet śladu tego tam nie było, każde pytanie techniczne zostało zamiecione pod dywan.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
June 30, 2022, 03:06:02 PM
... złota zasada "inwestuj tylko tyle ile jesteś w stanie stracić" jest naprawdę zajebista.

ale historia, tak jak napisał Tytanowy - doświadczenie które zdobyłeś - bezcenne

dobrze że kiedy zacząłem przygodę z krypto nie miałem kasy, bo pewnie tez bym nie przestrzegał zasady "inwestuj tylko tyle ile jesteś w stanie stracić" i wtopił duzo lub wszystko

a tak musiałem kombinowac z kranikami na poczatku, grami P2P jak peerbet.org , kopać solo BTC na laptopie, brac udział w bounty kampaniach, airdropach, pracowac dla projektów, żeby zdobyć krypto które chciałem.

Myślę, że to ukształtowało mnie i wpłyneło na moje póżniejsze decyzje w krypto i inwestycjach, często miałem koiny/tokeny juz na samym poczatku i potem odcinałem kupony od szybkich wzrostów, nie było strat bo nigdy nie było początkowej inwestycji.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
June 30, 2022, 02:31:56 PM
...Po co to komu?...

jak potrafisz lepiej lub intersują Cię inne tematy, to czemu nie zaczniesz jakiegoś wątku, dyskusji?

nie widziałem Twojego komentarza do tej pory na naszym lokalnym podwórku, nie wspomnę o jakimś wątku Twojego autorstwa

...technikaliów jest mało, malutko...

zgadza się, ale o czym dyskutować? jest cos nowego w BTC z technikaliów? co?

rozpocznij watek jak jesteś w temacie, chętnie poczytam, dowiem sie co takiego wartego uwagi jest w dziale "Development & Technical Discussion", az z ciekawości zajrze, bo dopiero co pisałem, ze chciałbym widziec jakis dalszy rozwój,

byłem pewien, że nic konkretnego sie nie dzieje, jezeli chodzi o development BTC, będzie jakaś rewolucja?

...kompletną tragedią są tematy typu "Signature campaing - regularnie płatne pewniaki"...

wątek stworzony w celach informacyjnych - wielu forumowiczów bardzo go lubi i czesto odwiedza, wielu dzieki niemu znalazło kampannie bounty w której aktualnie pisza, nie jest przeznaczony do dyskusji i ma swoje zasady, jest bardzo pomocny, przeczytaj OP a potem krytykuj

...Czy whitepaper mówił coś o "Peer To Peer Speculation Machine"? Nie można zabronić ludziom spekulacji, ale społeczność zdaje się nie rozumieć tego, że adopcja nie będzie jakoś szczególnie wysoka, dopóki nie będzie się dało normalnie i zwyczajnie podawać cen produktów na przykład w BTC. A obecnie się nie da, trzeba używać jakichś dolarów, złotówek, czy czegokolwiek innego jako punktu odniesienia, bo spekulanci nie rozumieją, że jak dziś za to samo możesz kupić jeden obiad, za jakiś czas dwa, a innym znów razem pół, no to coś jest bardzo nie w porządku i nijak nie odzwierciedla realnej wartości krypto...

dzisiaj dyskutowaliśmy na podobny temat, mogłeś się podłączyć

https://bitcointalksearch.org/topic/m.60474469


...co mnie obchodzi "Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC", ja tam podświadomie widzę napis: "tam żyją zombie-spekulanci, dołączenie do nich grozi bankructwem"...

czyli uważasz nas za zombie, a rozmowe z nami za błąd zagrozony bankructwem - powodzenia życzę w biznesach na forum i trejdingu

member
Activity: 63
Merit: 84
June 30, 2022, 01:19:17 PM
Quote
mysle, że jest całkiem sporo fajnych postów, które moga je dostac
Mam dokładnie odwrotne wrażenie, mianowicie że co tylko zajrzę w tutejsze progi, to widzę głównie spekulację, natomiast technikaliów jest mało, malutko. Dlatego od jakiegoś czasu przeglądam wyłącznie dział "Development & Technical Discussion", bo to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można trafić na cokolwiek wartego uwagi. No bo co mnie obchodzi "Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC", ja tam podświadomie widzę napis: "tam żyją zombie-spekulanci, dołączenie do nich grozi bankructwem". Drugi temat też nie lepszy, "Kapitulacja na rynku kryptowalut". Po co to komu? Czy whitepaper mówił coś o "Peer To Peer Speculation Machine"? Nie można zabronić ludziom spekulacji, ale społeczność zdaje się nie rozumieć tego, że adopcja nie będzie jakoś szczególnie wysoka, dopóki nie będzie się dało normalnie i zwyczajnie podawać cen produktów na przykład w BTC. A obecnie się nie da, trzeba używać jakichś dolarów, złotówek, czy czegokolwiek innego jako punktu odniesienia, bo spekulanci nie rozumieją, że jak dziś za to samo możesz kupić jeden obiad, za jakiś czas dwa, a innym znów razem pół, no to coś jest bardzo nie w porządku i nijak nie odzwierciedla realnej wartości krypto. A już kompletną tragedią są tematy typu "Signature campaing - regularnie płatne pewniaki". Czasami aż mnie ręce świerzbią, czy nie byłoby warto dodać co niektórych do ignorowanych tylko dlatego, że mają sygnatury. No ale niestety, merytorycznie czasem niektórzy coś sensownego napiszą, więc głupio byłoby widzieć tak mało postów na forach.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
June 30, 2022, 03:56:00 AM
mam pytanko, czy mamy lokalny merit source jeszcze na naszym podwórku?

jak tak, to czy mogę prosić o rozrzucenie meritów? mysle, że jest całkiem sporo fajnych postów, które moga je dostac

siłą rzeczy bedzie wtedy więcej merita i moze tym sposobem złapią sie inni, a to zachęci kolejnych

taki był poniekąd sens funkcji lokalnego merit source - chyba?
Pages:
Jump to: