Pages:
Author

Topic: Polish Hyde Park - page 10. (Read 7160 times)

legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
January 25, 2021, 04:30:35 PM
Quote
Policja zatrzymała osobę podejrzaną o udział w napadzie na kantor FlyingAtom
https://bitcoin.pl/flyingatom/
https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,26715310,policja-zatrzymala-w-bydgoszczy-sprawce-napadu-z-bronia-na-kantor.html?disableRedirects=true

słyszaliście też o tym?! Shocked
w ten piątek (22.01.) doszło do ataku, w którym 2 pracowników zostało poważnie rannych


Dobra sprawa, że sprawcę już mają, chociaż tyle, w dzisiejszych czasach trzeba mieć chociaż trochę oleju w głowie, ci bandyci widać nie mieli  Wink

450 tysięcy polskich złotych, napad z bronią w ręku, więc od 15 do 25 lat na dzień dobry, gratuluję pomysłu.

Jeżeli chodzi o samo miejsce, to pewnie, że są takie zabezpieczenia, że nic by nie mogli zrobić, zobacz jak jest zrobiony każdy kantor Western Union, czy inne za granicą.

Jest szyba pancerna, przcownicy są zupełnie odizolowani i cześć. Mała szuflada do wymiany dokumentów i też taka, że granat nie rozpieprzy, wszystko, żadnej filozofii.

A tu dziesięciu pracowników i żadnych zabezpieczeń, komedia. Sami się prosżą, żeby im takie dresy tam wjechały.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
January 25, 2021, 04:10:43 PM
W Bitomatach ShitCoins club są podwójne drzwi wiec jakieś rozwiązanie a przy tak dużej kwocie zabezpieczenia można by rzeczywiście zmodernizować typu pancerna szyba i gaz obezwładniający w pomieszczeniu

W tych bitomatach, które są w oddzielnych pomieszczeniach, a nie w galeriach czy biurach.

Nikt się nie spodziewał takiego napadu jak od lat nie mieli problemów, to nie lata 90. Nie wiem ile tam mają miejsca tamtym biurze, ale na przyszłość jedna osoba najlepiej z prywatną bronią mogłaby być gdzieś z boku nie widoczna dla wchodzących osób.
member
Activity: 373
Merit: 37
January 24, 2021, 02:38:42 PM
W Bitomatach ShitCoins club są podwójne drzwi wiec jakieś rozwiązanie a przy tak dużej kwocie zabezpieczenia można by rzeczywiście zmodernizować typu pancerna szyba i gaz obezwładniający w pomieszczeniu
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
January 24, 2021, 07:59:34 AM
Tak, słyszałem i tutaj niestety trzeba by dość krytycznie ocenić organizację przez właścicieli kantoru,
Ale nie chciałbym tutaj rozpętywać burzy.
Mam nadzieję, że  to  nie wpłynie negatywnie na stan wymian krypto f2f

Wiesz... ktoś zadeklarował chęć zakupu o wartości 450k zł. Do obsługi takiej transakcji oddelegowano aż 3 pracowników firmy. Obecny w budynku byl również pracownik ochrony. Co więcej mogli zrobić?

Aaa i skaradzione zostały złote monety a nie krypto/kasa z krypto.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
January 24, 2021, 07:53:19 AM
Tak, słyszałem i tutaj niestety trzeba by dość krytycznie ocenić organizację przez właścicieli kantoru,
Ale nie chciałbym tutaj rozpętywać burzy.
Mam nadzieję, że  to  nie wpłynie negatywnie na stan wymian krypto f2f
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
January 24, 2021, 03:58:06 AM
Quote
Policja zatrzymała osobę podejrzaną o udział w napadzie na kantor FlyingAtom
https://bitcoin.pl/flyingatom/
https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,26715310,policja-zatrzymala-w-bydgoszczy-sprawce-napadu-z-bronia-na-kantor.html?disableRedirects=true

słyszaliście też o tym?! Shocked
w ten piątek (22.01.) doszło do ataku, w którym 2 pracowników zostało poważnie rannych
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
January 14, 2021, 10:11:06 PM
teraz tez jeszcze polski rząd chce nam to wszystko utrudnić - tylko nbp nie zrozumiał jeszcze wartości BTC Grin

Quote
Poseł Przemysław Koperski (Lewica) jeszcze w grudniu 2020 r. napisał interpelację poselską dot. rynku kryptowalut. Zadał w niej rządowi Polski kilka pytań dot. regulacji rynku cyfrowych walut czy akcji edukującej Polaków w temacie kryptoaktywów. Zapytał też NBP, czy te planuje zakup Bitcoinów. Właśnie otrzymał odpowiedź.
https://bitcoin.pl/posel/
http://orka2.sejm.gov.pl/INT9.nsf/klucz/ATTBX7K3D/%24FILE/i16629-o1.pdf


Z jednej strony piszą:
Quote
W omawianym kontekścienależytakżezauważyć,żeMinisterstwoFinansów oraz UKNFsązaangażowanew prace Zespołuroboczego ds. rozwoju  innowacji finansowych, mającena celu eliminacjębarier w rozwoju innowacji finansowych w Polsce.

A z drugiej piszą tak:
Quote
Niezależnieod powyższego,warto równieżwskazaćna prowadzone przez UKNF, w  ramach realizacji Cyfrowej   Agendy Nadzoru2z grudnia 2019 r., prace nad propozycjązmian regulacyjnych, które pozwoląna wprowadzenie minimalnego poziomu ochrony klientów  oraz rynku finansowego.

Oczywiście wiadomo co będzie ważniejsze.

Fajnie chociaż, że wreszcie określili swoje stanowisko co do tokenów, obrotu nimi itp. w zależności od rodzaju:

https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Stanowisko_UKNF_ws_wydawania_i_obrotu_kryptoaktywami_71794.pdf
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
January 14, 2021, 05:43:22 PM
Swoja droga ciekawy ten poseł Koperski - bo oprócz tej interpelacji ws rynku krypto-walut ostatnio interweniował w sprawie lokalu, który  zdecydował  się otworzyć pomimo obostrzeń rządowych.. , a wydawałoby się , że lewica to socjalizm, etatyzm i w ogóle wszystko co najgorsze..
A co do KNF to nie wydaje mi się, że oni po prostu nie panują..
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
January 14, 2021, 11:16:10 AM
„prace nad propozycją zmian regulacyjnych, które pozwolą na wprowadzenie minimalnego poziomu ochrony klientów oraz rynku finansowego”
O jejku ... już nie mogę się doczekać, by w końcu czuć się bezpiecznie, jak całą kwestią zajmie się szanowane KNF. Kochane KNF, które na swoim podwórku dopuszczało się zaniedbań, które wielokrotnie kosztowały polaków setki milionów złotyc, np. afera getback, którą pamiętam z pierwszej ręki, bo byłem wtedy bardzo aktywny na polskiej giełdzie - "Komisja Nadzoru Finansowego ponad dwa miesiące zwlekała z zawiadomieniem prokuratury o nieprawidłowościach w firmie GetBack. W tym czasie spółka sprzedała Polakom obligacje za setki milionów złotych. Dzisiaj są bez wartości".

To jest właśnie to, jak altcoin przedstawia mi swój papierek, to prześwietlę go 10 razy zanim zainwestuję bo wiem, że na 90% jest podrobiony. Jak typowy inwestor na giełdzie dostanie raport kwartalny to od razu wierzy bez weryfikacji ... bo przeciez KNF czuwa... taaa czuwa XDXD, uruchomi swoje organy ścigania jak już nie będzie opcji ochrony środków inwestorów. Wszystkie manipulacje rynkiem wychodzą po latach, pieniądze inwestorów tracone są od razu.

Niech się zajmą swoim pierdolnikiem nad którym nie panują a kryptowaluty zostawią wolne. Z własnego wybory wybieramy dziki zachód nad rządami banksterki i skorumpowanych instytucji. Smutne te czasy, w których ktoś za naszą kasę narzuca nam usługę, którą gardzimy...
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
January 14, 2021, 10:51:10 AM
teraz tez jeszcze polski rząd chce nam to wszystko utrudnić - tylko nbp nie zrozumiał jeszcze wartości BTC Grin

Quote
Poseł Przemysław Koperski (Lewica) jeszcze w grudniu 2020 r. napisał interpelację poselską dot. rynku kryptowalut. Zadał w niej rządowi Polski kilka pytań dot. regulacji rynku cyfrowych walut czy akcji edukującej Polaków w temacie kryptoaktywów. Zapytał też NBP, czy te planuje zakup Bitcoinów. Właśnie otrzymał odpowiedź.
https://bitcoin.pl/posel/
http://orka2.sejm.gov.pl/INT9.nsf/klucz/ATTBX7K3D/%24FILE/i16629-o1.pdf
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
January 13, 2021, 08:38:24 PM

Całkiem sensownie napisane jak na państwową instytucję. Czy osoby, które są najmniej doinformowane, oraz do których ten przekaz powinien być kierowany to przeczytają to już niestety inna sprawa.

Cały czas tylko nie mogę się przyzwyczaić do ich upodobania do zrównywania pieniądza fiducjarnego z włoskim producentem samochodów...
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
January 13, 2021, 06:08:45 PM
No trochę sie przypomina scenariusz z 2018 roku ( tyle ze wtedy trafili na poczatek bessy)
Teraz  zobaczymy jak sie sprawy potocza..
W sumie tez przy naszym stosunku do panstwa moze byc tak ze "brak regulacji(rzadowych) zadziala na ludzi  jak magnes Wink
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
Cashback 15%
January 13, 2021, 10:41:40 AM
Quote
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) opublikował 12 stycznia 2021 roku komunikat, w którym ostrzega przed inwestowaniem w kryptowaluty. Czy przestraszy to inwestorów przed kupowaniem Bitcoinów?
https://bitcoin.pl/knf-komunikat/
https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Ostrzezenie_UKNF_o_ryzykach_zwiazanych_z_nabywaniem_oraz_z_obrotem_kryptoaktywami_72241.pdf

myślę, że może dla ludzi, którzy nigdy nie mieli do czynienia z Bitcoin i kryptowalutami, te obawy są zdecydowanie w ich umysłach.
ale dla ludzi, którzy zajmują się tym materiałem i rozumieją całość, a także wcześniej zainwestowali, nie ma dla nich nic lepszego niż BTC Smiley
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
December 28, 2020, 05:14:07 AM
Dobry rzad jest pewnie w stanie dokonujac zakupow  uzyskac duzo, duzo nizsza cene Wink

Jakby mu zależało ... a że nie jego pieniądze ... a jego czas i ochota ... więc nie zależy Smiley Powód porażki każdego państwowego przedsięwzięcia.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
December 28, 2020, 05:07:36 AM
No coz, mamy tutaj odwieczny konflikt pomiędzy  dobrem i wolnoscia jednostki , a dobrem spoleczenstwa...
@malevolent ale te 400zl to jest cena w detalu? Dobry rzad jest pewnie w stanie dokonujac zakupow  uzyskac duzo, duzo nizsza cene Wink
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
December 27, 2020, 09:53:47 PM
Tutaj też wymyślają nie tylko w Polsce.

Wprowadzili tak zwane opaski odstępu, branzoletki odstępu, zwał ja zwał, jest to urzędzenie, które po prostu pika i się trzęsie, jak jesteś za blisko drugiej osoby.

Wielkie to jak zegarek, nawet większe, ładować trzeba codziennie, brudzi rękę, itd.

Oczywiście ludzie są bardzo niechętni, ale juz wszystkie firmy wprowadzają, a jak się nie podoba, to do widzenia.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
December 27, 2020, 01:34:53 PM
Jednak się myliłem, rządu dostarcza OXY-10, które jest dużo droższy (prawie 400 zł) i ma więcej funkcji, w moim ręcznie nie ustawie sobie wartości na alarmowanie, ani nie prześlę danych bezprzewodowo przez BT. Jest za to wskaźnik perfuzji, o którym nawet instrukcja nie wspomina.

Te kilka pkt. procentowych (2 jednostki + potencjalnie 2 pkt. procent. + 1% lub 1 jednostka dokładności rozdzielczości i może się ubz) mogą się wyniki różnić, bo jak prawie każde urządzenie pomiarowe powinny być kalibrowane, do tego jest kilka rzeczy, które mogą przekłamywać wynik.

Choć porównywałem z Samsungiem S5 z 2014 roku różnica wynosiła tylko 1 punkt procentowy.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
December 27, 2020, 12:59:30 PM
Z tym pulsoksymetrem to serio dokładnie  taki sam? Wydawalo  mi sie, ze te rzadowe to jednak polka wyzej  (kilka dodatkowych funkcji - swoja droga ten co ja kupilem - chyba w momencie jak bylo ath cen :d na palcu jednej reki pokazuje mi o ok 5 jednostek wyższy  puls niz jak mierze na drugiej Cheesy). Niemniej to i tak znaczaco taniej niz rzadowy program wypożyczania ..
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
December 27, 2020, 11:57:47 AM
Wydaje mi sie, ze PiS, poki maja respirstory, maseczki czy ostatnio pulsoksymetry - za dostarczenie jednej sztuki na wypozyczenie "placili" Poczcie Polskiej 130zl poczasgdy na allegro mozna zakupić na wlasnosc za ok 60zl.. to nie  bedzie sie za bardzo angażowal  w dzialania dotyczące kryptowalut.. po prostu maja na ten moment dosc przestrzeni do swoich przekretow i wyciagania kasy..
A jesli juz sie zajma za regulacje to pewnie zrobia  to tak, żeby  jak najwięcej okazji stworzyc sobie  a nie, zeby bylo przejrzyście  i sprawiedliwie...

Dokładnie taki sam pulsoksymetr jak rozdają ludziom kupiłem z wysyłką na aliexpress za 23 zł. Przy ilościach hurtowych to pewnie maksymalnie 15 zł.

Najgorsze, że masz oczywiście zupełną rację, bo założe się, że większość największych spółek farmaceutycznych w Polsce należy do byłych albo aktualnych oligarchów z PIS, a jak nie to zasiadaja w ich zarządach i są zatrudnieni na bardzo wysokich stanowiskach.

Przez tyle lat powszadzali swoich ludzi dosłownie wszędzie, przecież, każdy minister i ich zastępcy kończą swoją karierę właśnie na takich lukratywnych etatach w Orlenie, Polskim Węglu lub właśnie w spółkach farmaceutycznych, gdzie jest może kasy do przekręcenia.

Większość państwowych firm farmaceutycznych została dawno sprywatyzowana, ale w razie czego państwowe firmy z innych brańż też się mogą przydać.

legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
December 26, 2020, 03:02:06 PM
po prostu maja na ten moment dosc przestrzeni do swoich przekretow i wyciagania kasy..

Najgorsze, że masz oczywiście zupełną rację, bo założe się, że większość największych spółek farmaceutycznych w Polsce należy do byłych albo aktualnych oligarchów z PIS, a jak nie to zasiadaja w ich zarządach i są zatrudnieni na bardzo wysokich stanowiskach.

Przez tyle lat powszadzali swoich ludzi dosłownie wszędzie, przecież, każdy minister i ich zastępcy kończą swoją karierę właśnie na takich lukratywnych etatach w Orlenie, Polskim Węglu lub właśnie w spółkach farmaceutycznych, gdzie jest może kasy do przekręcenia.
Pages:
Jump to: