Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 108. (Read 466906 times)

hero member
Activity: 1288
Merit: 645
May 24, 2017, 07:17:19 AM
fct ye dikkat.

etc ye kım cop demıs merak ettım bende Cheesy etherın yan zıncırı ve btc gıbı anonım olmus bır zıncır. çöp olacak sılınıp unutulup gıdecek dendı ama bu mıllet anonım coın sevıyor. sırada naut var Cheesy onunda dev ekıbınden bırı öldü projeyi askıya aldılar.

bu arada etc 21 doları gectı korede.
member
Activity: 70
Merit: 10
May 24, 2017, 07:13:29 AM
Millet baslamis daha once cop dedikleri coinlerin yil sununda 1000$ olur 5000$ olur demeye. Yahu hic mi yuzunuz kizarmiyor. Daha birkac sayfa once yazdiklarini silerek konus bari. Piyasa sabitlenip birkac populer coin -%2 asagi seyir izlediginde bitti, cop, vs dedigi coinlerin artisa gectiginde ise su kadar aldim depozitte bu kadar var demeye baslamis. Sizler gibi traderler oldukca bizler daha cok kazaniriz. Bu yil sonu birkac milyonerin btc yatirimindan kaynakli sismesini tum zamanlara yaymasi. Borsanin ne demek oldugunu poloniexten ibaret sananlarin arasinda 5 para etmez hic bir projesi olmayan coinlerin sirf segwite gecti diye 10 yapacak sananlarin kosesi burasi. okuyup okuyup kahkahalarla guluyorum. Aranizda gercekten bu isi bilen arkadaslar da var onlari tenzih ederim. Ama bu kadar kendini bilmezin arasinda kaybolup gidiyorsunuz. Soyleyeceklerim bu kadar. 
işin komiği market cap 1 milyar dolar azalınca piyasadan 1 milyar dolar para çekildi sanıyorlar Cheesy adamlar daha borsa nasıl işliyor onu bile bilmiyo Cheesy
sr. member
Activity: 406
Merit: 252
May 24, 2017, 07:06:15 AM
Millet baslamis daha once cop dedikleri coinlerin yil sununda 1000$ olur 5000$ olur demeye. Yahu hic mi yuzunuz kizarmiyor. Daha birkac sayfa once yazdiklarini silerek konus bari. Piyasa sabitlenip birkac populer coin -%2 asagi seyir izlediginde bitti, cop, vs dedigi coinlerin artisa gectiginde ise su kadar aldim depozitte bu kadar var demeye baslamis. Sizler gibi traderler oldukca bizler daha cok kazaniriz. Bu yil sonu birkac milyonerin btc yatirimindan kaynakli sismesini tum zamanlara yaymasi. Borsanin ne demek oldugunu poloniexten ibaret sananlarin arasinda 5 para etmez hic bir projesi olmayan coinlerin sirf segwite gecti diye 10 yapacak sananlarin kosesi burasi. okuyup okuyup kahkahalarla guluyorum. Aranizda gercekten bu isi bilen arkadaslar da var onlari tenzih ederim. Ama bu kadar kendini bilmezin arasinda kaybolup gidiyorsunuz. Soyleyeceklerim bu kadar. 

Hocam ben ETC için kimsenin çöp veya düşecek dediğini görmedim.
newbie
Activity: 6
Merit: 0
May 24, 2017, 07:03:29 AM

Forum'da yeniyim ilk mesajımı size göndereyim dedim.
Hocam güzel söylüyorsunuz'da keşke takibe değer kullanıcıların isimlerini verseydiniz benim gibi acemi olan arkadaşlar keriz silkeleme gibi oyunlara düşmezler.
Benim şuanda tahminlerini az çok beğendim bir kullanıcı @Kalemder var dahasını paylaşın'ki diğer iş bilmeyen insanları takip etmeyelim.
Bol Kazançlar....

member
Activity: 123
Merit: 10
May 24, 2017, 06:55:29 AM
sr. member
Activity: 322
Merit: 250
May 24, 2017, 02:05:59 AM
walla bende 100 etc aldım,6.5-7.5 aralıgında beklıyordum sonunda çıkmaya başladı haa ben 100$ beklıyorum uzun vadede o ayrı
uzun vade dedıgımde sanırım yıl sonu olur
hero member
May 23, 2017, 10:15:08 PM
all tıme cup handle var etc de. 0,007 ye kadar cıkacak gıbı duruyor. sahte bır dusus yapıyolar poloda su an panık satıs yapmaya calısıyorlar. 0535 ten 052 ye dusup anında 05350 ye cıkıyor Cheesy yemeyın derım.
full member
Activity: 126
Merit: 100
May 23, 2017, 10:01:55 PM
Etc satilirmi ya. Ben 2sene dokunmayi dusunmuyorum.
Zaten nano s'e attim . Satmiyim diye. 2.20$ girmistim ben.
Uzun vadede 100$ olacak bir coin. Smiley
hero member
May 23, 2017, 09:57:07 PM
etc de ılgınc fark var kore ıle polo arasında. korede 15 dolar su an poloda 11. %40 fark var yuh.

Aynen, 4980 duvarı da aşıldı 5000 geçti.. %20 karla kapattım ben ama duracağını pek sanmıyorum.

koredekı borsalara bakıp satmıorum ben. 16 dolar oldu orda. poloda yakalayacaktır enınde sonunda. gercı ben hıc satmıyorum 1 dolardan gırmıstım Cheesy

bu arada bıttrexte xvg de cup handle olusmak uzere. 70-75 yakındır. su an 51 de

etc 250 btc lık duvarı aşındırıyor Cheesy

Valla ben de satmazdım ama hedefe ulaştığım için sattım Smiley artıda da ekside de plana sadık kalmak lazım. Güzel yerden yakalamışsın sen tabi bence de elleme, ciddi manada bu piyasada güvendiğim nadir coinlerden sıkıntı çıkmaz Smiley

10 dakıkada 250 btc sell wall yedı Cheesy
sr. member
Activity: 387
May 23, 2017, 09:55:35 PM
etc de ılgınc fark var kore ıle polo arasında. korede 15 dolar su an poloda 11. %40 fark var yuh.

Aynen, 4980 duvarı da aşıldı 5000 geçti.. %20 karla kapattım ben ama duracağını pek sanmıyorum.

koredekı borsalara bakıp satmıorum ben. 16 dolar oldu orda. poloda yakalayacaktır enınde sonunda. gercı ben hıc satmıyorum 1 dolardan gırmıstım Cheesy

Valla ben de satmazdım ama hedefe ulaştığım için sattım Smiley artıda da ekside de plana sadık kalmak lazım. Güzel yerden yakalamışsın sen tabi bence de elleme, ciddi manada bu piyasada güvendiğim nadir coinlerden sıkıntı çıkmaz Smiley
hero member
May 23, 2017, 09:39:06 PM

sr. member
Activity: 387
May 23, 2017, 09:19:51 PM

hero member
May 23, 2017, 09:05:26 PM
full member
Activity: 142
May 23, 2017, 05:27:01 PM
Hocam bilgiler için teşekkürler. Bildiğim kadarıyla Ardor NXT kullanan bir asset. Peki Ardoru Nextten daha değerli kılan özellikler nedir? diye bir soru soracaktım ki hiburak hocamız güzel bir cevap yazmış.

Ardor bir asset değil, Ethereum gibi bir platform. Ama şu anda piyasaya tam olarak çıkmadığı için Nxt'nin altında asset olarak dağıtılıyor.

Anladım kadarıyla nxt olacak sana Ignis ve bu gerçekleştiğinde nxt sahiplerine yarısı kadar Ignis verilecek. Peki diğer yarısına ne olacak?

Elinde diyelim 100 Nxt var. Ignis çıktığında 100 Nxt + 50 Ignis'e sahip olacaksın. Ama Ignis ve Ardor çıkınca elindeki Nxt'lerin değeri tamamen yok olmasa da baya bir düşecek.

Hocam teşekkürler. Bu durumda yapılacak şey NXT den çıkıp Ardor a geçiş yapmak.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
May 23, 2017, 05:17:05 PM
Hocam bilgiler için teşekkürler. Bildiğim kadarıyla Ardor NXT kullanan bir asset. Peki Ardoru Nextten daha değerli kılan özellikler nedir? diye bir soru soracaktım ki hiburak hocamız güzel bir cevap yazmış.

Ardor bir asset değil, Ethereum gibi bir platform. Ama şu anda piyasaya tam olarak çıkmadığı için Nxt'nin altında asset olarak dağıtılıyor.

Anladım kadarıyla nxt olacak sana Ignis ve bu gerçekleştiğinde nxt sahiplerine yarısı kadar Ignis verilecek. Peki diğer yarısına ne olacak?

Elinde diyelim 100 Nxt var. Ignis çıktığında 100 Nxt + 50 Ignis'e sahip olacaksın. Ama Ignis ve Ardor çıkınca elindeki Nxt'lerin değeri tamamen yok olmasa da baya bir düşecek.
full member
May 23, 2017, 05:10:58 PM
Ardor ile Next arasında ne gibi farklar var. Ardor aldı başını gitti. Next hala yerinde sayıyor.
Ardor çıktığında NXT 500 sat a kadar düştü ardor 2500 sat işlem gördü. Dikkat edersen NXT 3500 lerde 7x yapmış ardor 6700 lerde 3x bile yapmamış.
Sence hangisi almış başını gitmiş. Wink

Ardor ile Next arasında ne gibi farklar var. Ardor aldı başını gitti. Next hala yerinde sayıyor.

Ardor Nxt'nin 2. sürümü yani upgrade edilmiş versiyonu.

Ardor şu anda Testnet'te. Mainnet'e geçilince Ardor'un altında Ignis adında yeni bir child-chain olacak ve Nxt sahiplerine sahip oldukları coin sayısının yarısı kadar Ignis verilecek.

Yani Ardor uzun vadeli bir yatırım. Nxt ise orta vadeli bir yatırım. Her ikisi de beraber artıp beraber azalıyorlar. Bazen Nxt daha fazla artabiliyor fiyatı daha ucuz olduğu için.

Ardor tamamen piyasaya çıktıktan ve Ignis'ler dağıtıldıktan sonra Nxt'nin bir değeri kalmayacak. Ignis'in ne kadar değeri olur bilemem, ama Ardor'un geleceği parlak.   

Son olarak, yatırım için şu anda tavsiye veremiyorum. Bence yatırım yapmak için fiyatların biraz düşmesini beklemekte fayda var.

hero member
Activity: 1655
Merit: 600
May 23, 2017, 04:59:53 PM

Ardor Nxt'nin 2. sürümü yani upgrade edilmiş versiyonu.

Ardor şu anda Testnet'te. Mainnet'e geçilince Ardor'un altında Ignis adında yeni bir child-chain olacak ve Nxt sahiplerine sahip oldukları coin sayısının yarısı kadar Ignis verilecek.

Yani Ardor uzun vadeli bir yatırım. Nxt ise orta vadeli bir yatırım. Her ikisi de beraber artıp beraber azalıyorlar. Bazen Nxt daha fazla artabiliyor fiyatı daha ucuz olduğu için.

Ardor tamamen piyasaya çıktıktan ve Ignis'ler dağıtıldıktan sonra Nxt'nin bir değeri kalmayacak. Ignis'in ne kadar değeri olur bilemem, ama Ardor'un geleceği parlak.  

Son olarak, yatırım için şu anda tavsiye veremiyorum. Bence yatırım yapmak için fiyatların biraz düşmesini beklemekte fayda var.
sr. member
Activity: 406
May 23, 2017, 04:51:30 PM
burst ve folding 1 aylık süreçte 5x yapabilir, parayı yarıya bölüp ayrı ayrı yatırılabilir.

YTD
hero member
Activity: 714
Merit: 500
May 23, 2017, 04:47:15 PM
Ardor çıktığında NXT 500 sat a kadar düştü ardor 2500 sat işlem gördü. Dikkat edersen NXT 3500 lerde 7x yapmış ardor 6700 lerde 3x bile yapmamış.
Sence hangisi almış başını gitmiş. Wink
full member
May 23, 2017, 04:42:54 PM
Jump to: