Author

Topic: Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz - page 111. (Read 466906 times)

sr. member
Activity: 243
Merit: 250
May 22, 2017, 04:18:43 AM
Buralar iyice uçan kaçancı dolmuş.
Lütfen 3-4 ay önceki forumdaki konularıda okusun buradaki yeni arkadaşlar. Bu piyasa öyle bir piyasadır ki 100 olanın 1000 olması 1 haftayı alır, 1000 in 100 olması 5 dakika.
Scam abuk subuk coinlerin peşine çok takılmayın. Burada btc ile eth ile oyuncak gibi oynuyorlar. şişmiş coinlerin suanki marketcapleri gözünüzü boyamasın.
Bir uyarı: Her zaman bir miktar btc kenarda tutun. Tuttuğunuz coin aşırı düşerse hamle imkanınız olur.

İmzamı atarım güzel özetlemişsin üstadım. Neler gördük geçirdik. Gox gibi bi haber çıkarırlar btcyi bile nelere düşürürler isterlerse, her şeye çok güvenmeyin şu piyasada.
sr. member
Activity: 826
Merit: 296
May 22, 2017, 04:17:37 AM
Ripple'yi birileri şu an topluyor.33 bin kemikleşmiş bir hacim var.Bundan aşağı düştüğünü görmedim şu an 39 bin ve bu hacim artıyor.BTC biraz durulduğunda iyi bir çıkış yapacağını öngörüyorum ripplenin.24 binden bu seviyelere düştü tekrar bu seviyelere çıkması zor değil.YTD
BKT
newbie
Activity: 23
Merit: 0
May 22, 2017, 04:11:13 AM
xrp çöpü için de uçacak; 1 dolar, hatta hızını alamayıp 10 dolar olacak diyenler de vardı, kaybolmuşlar.

Ethereum ve Bitcoin'deki yükseliş durunca gözler nereye çevrilecek biliyorsun değil mi? Parasını katlayan katladı, Haziran'da 50 Cent olacağını düşünüyorum.

umarım öyle olur kazanırsınız. 50 cent'i not ettik, bakalım ne olacak.

bu arada coinlere göre son bir aydaki artış (usd olarak):

btc: %74
xrp: %925
eth: %256

bu bilgiyi ilave ettim. çünkü bazı insanlar bitcoinin çok fazla yükseldiğini zannediyorlar.

Oranlar için teşekkürler. Kripto dünyasına deli gibi para girişi var. Uzak Doğu'dan sonra şimdi sıra Araplar'da diyorlar, bakalım neler olucak. Hepimizin birer fikri var ve bütün fikirlerde değerli bence. Ben buraya herkesten bişeyler öğrenmek için giriyorum. Benim düşüncemden farklı bir görüş olduğunda onu yermekten çok neden öyle düşündüğünü anlamaya çalışıyorum. Ve bu bana biraz geri çekilip farklı bir açıdan bakmama ve görmemi sağlıyor. Sonuçta herkes kendi kararını veriyor ve ona göre hareket ediyor. Kimse başkasının dediğiyle hareket etmemeli. Sizin dediğiniz gibi burada ne para kaybedenleri gördük. Umarım tekrar öyle şeyler olmasın. Tek tavsiye edebileceğim şey, yatırım yaparken dikkatli ve temkinli olmak. Sevgiler.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
May 22, 2017, 03:57:44 AM
Buralar iyice uçan kaçancı dolmuş.
Lütfen 3-4 ay önceki forumdaki konularıda okusun buradaki yeni arkadaşlar. Bu piyasa öyle bir piyasadır ki 100 olanın 1000 olması 1 haftayı alır, 1000 in 100 olması 5 dakika.
Scam abuk subuk coinlerin peşine çok takılmayın. Burada btc ile eth ile oyuncak gibi oynuyorlar. şişmiş coinlerin suanki marketcapleri gözünüzü boyamasın.
Bir uyarı: Her zaman bir miktar btc kenarda tutun. Tuttuğunuz coin aşırı düşerse hamle imkanınız olur.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
May 22, 2017, 03:56:03 AM
xrp çöpü için de uçacak; 1 dolar, hatta hızını alamayıp 10 dolar olacak diyenler de vardı, kaybolmuşlar.

Ethereum ve Bitcoin'deki yükseliş durunca gözler nereye çevrilecek biliyorsun değil mi? Parasını katlayan katladı, Haziran'da 50 Cent olacağını düşünüyorum.

bu bilgiyi ilave ettim. çünkü bazı insanlar bitcoinin çok fazla yükseldiğini zannediyorlar.

10 sentkende aglıyordun burda ripple çöp diye.30 sentide not ettin miydin bir yere??

ulan ne pişkin ne yüzsüz herifler var su forumda anlamak güç cidden.
önceki yazdıklarına dönün bakın bu adamın nasıl bir troll oldgunu anlamak için.
sr. member
Activity: 476
Merit: 257
May 22, 2017, 03:53:12 AM
@hiburak arkaşımızın yazısını şuraya koyayım da görmeyenler bir görsün

Ripple'ın kurucusu olan kişi Jed McCaleb. Bu adam aynı zamanda Mt.Gox'un kurucusu ve bu siteyi Mark Karpeles'e satmadan once 80 bin BTC ortadan kaybolmuş. Sonrasında bildiğimiz gibi Mt.Gox hackleniyor ve bu hacklenmenin Jed McCaleb'in kullanıcı bilgileri üzerinden gerçekleştiği ortaya çıkıyor. Demek istediğim şey Ripple şaibeli biri tarafından kurulmuş bir şirket.

http://www.newsbtc.com/2016/05/22/mt-gox-a-new-revelation-surfaces/

XRP %100 pre-mine ve diğer crypto paraların aksine, sadece tek bir şirket tarafından kontrol edilebilen bir token. Bu başlı başına crypto-para mantığına aykırı bir durum, ve bana göre scam-coin olmasının temel sebebi.

Bu şirketin bankalara sağladığı hizmetlerin XRP'ye katma değer olarak dönüşü yok ne yazık ki. XRP'nin değeri spekülatif olarak artıyor, çünkü insanlar bankaların XRP kullandığı yanılgısı içerisindeler.  

Ripple'ın değeri artıyor diye XRP'nin değeri artmalı mı? Bence hayır. Çünkü siz XRP alınca bu şirketin ortağı olmuyorsunuz.

Diyelim ki XRP satın alarak Ripple şirketinin ortağı oldunuz. Ripple denen şirketin yıllık geliri sadece 5 milyon dolar civarında. Ancak bu şirketin elindeki 62 milyar XRP token'ın değeri 6.2 milyar dolar. Sizce bu bir çelişki değil mi?

Ben de daha önceki mesajımda kripto para dünyasının büyük bir ponzi olduğunu Twitter, Facebook, Google, İnstagram, Whatsapp gibi büyük şirketlerin bizim verilerimizi kullanarak hangi para birimine yönelimlerimizin olduğunu önceden bildiğini ve bu istatistiklerin Tel Aviv'de depolandığını söylemiştim. Bugün gerçekten kapitalizm karşıtı bir sistemle karşı karşıya olsaydık belki de bu sistemin adını bile duyamamıştık. Ortaya bir sistem atıldı güya ücretsiz ve hızlıydı. Benim gördüğüm tek şey Amerikan borsalarının merkez olduğu, deli gibi komisyon koparılan, istedikleri para birimini oyuncak eden büyük bir ponzi. O kadar büyükki sonu asla gelmeyecek. Bizim bunun bilincinde olup balina hesapları aramızda paslamalı ve bu büyük ponziden pay koparmalıyız.
sr. member
Activity: 322
May 22, 2017, 03:36:27 AM
@hiburak arkaşımızın yazısını şuraya koyayım da görmeyenler bir görsün

Ripple'ın kurucusu olan kişi Jed McCaleb. Bu adam aynı zamanda Mt.Gox'un kurucusu ve bu siteyi Mark Karpeles'e satmadan once 80 bin BTC ortadan kaybolmuş. Sonrasında bildiğimiz gibi Mt.Gox hackleniyor ve bu hacklenmenin Jed McCaleb'in kullanıcı bilgileri üzerinden gerçekleştiği ortaya çıkıyor. Demek istediğim şey Ripple şaibeli biri tarafından kurulmuş bir şirket.

http://www.newsbtc.com/2016/05/22/mt-gox-a-new-revelation-surfaces/

XRP %100 pre-mine ve diğer crypto paraların aksine, sadece tek bir şirket tarafından kontrol edilebilen bir token. Bu başlı başına crypto-para mantığına aykırı bir durum, ve bana göre scam-coin olmasının temel sebebi.

Bu şirketin bankalara sağladığı hizmetlerin XRP'ye katma değer olarak dönüşü yok ne yazık ki. XRP'nin değeri spekülatif olarak artıyor, çünkü insanlar bankaların XRP kullandığı yanılgısı içerisindeler. 

Ripple'ın değeri artıyor diye XRP'nin değeri artmalı mı? Bence hayır. Çünkü siz XRP alınca bu şirketin ortağı olmuyorsunuz.

Diyelim ki XRP satın alarak Ripple şirketinin ortağı oldunuz. Ripple denen şirketin yıllık geliri sadece 5 milyon dolar civarında. Ancak bu şirketin elindeki 62 milyar XRP token'ın değeri 6.2 milyar dolar. Sizce bu bir çelişki değil mi?
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
May 22, 2017, 01:30:57 AM

sr. member
May 22, 2017, 01:05:58 AM

hero member
May 22, 2017, 12:16:06 AM
elinde herhangi bir bilgi, analiz ya da sebep sonuç ilişkisi vs olmadan kulaktan duyma bir şekilde burada bir coin uçacak, ya da düşecek diyenlere itibar etmeyiniz.

bugün şans eseri kazanırsınız belki, ama yarın hepsini kaybedebilirsiniz. son zamanlarda kendini pek göstermese de bu piyasanın öteki bir yüzü de var, emin olun.

araştırma yaparken, takım halinde çalışmanız, karar verirken birden fazla kişinin fikrini almanız, çok fazla coin yerine daha az sayına coin'e odaklanmanız, farklı kanalları takip etmeniz (twitter, slack, coin'in kendi forum sitesi gibi) doğru karar verme şansınızı kesinlikle arttıracaktır.

son olarak, bir bilginin yabancı bir kaynaktan geliyor olması, güvenilir olduğunu göstermez.
hero member
May 22, 2017, 12:09:26 AM
hero member
May 22, 2017, 12:08:03 AM
cok ılgınc seyler oluyor. anlamak guc. kım dumplıyor kım alıyor. dumplayan neden dumplıyor alan neden alıyor anlamadım Cheesy

madem bilmiyorsunuz, insanları neden yanlış yönderiyorsunuz anlamadım. navcoin uçacak dediniz %20 düşmüş bugün.
hero member
Activity: 1288
Merit: 645
May 21, 2017, 10:24:26 PM
cok ılgınc seyler oluyor. anlamak guc. kım dumplıyor kım alıyor. dumplayan neden dumplıyor alan neden alıyor anlamadım Cheesy
hero member
May 21, 2017, 08:22:49 PM
Etc kayisi kopardi gidiyor. Hadi bakalim. 2aydir sabrimiz tükendi.
Eth'inde cok gerisinde kaldi. 20-30olsunda bizimde yüzümüz gülsün.

aynen yıl oldu beklıyoruz.

navın ucmasını beklıyorduk butun coınler tek tek ucuyor navdakı haberler yalan oldu Cheesy ama bu kafa ıle gıderse bu borsa nav fena ucacak Cheesy
full member
Activity: 126
Merit: 100
May 21, 2017, 07:33:25 PM
Etc kayisi kopardi gidiyor. Hadi bakalim. 2aydir sabrimiz tükendi.
Eth'inde cok gerisinde kaldi. 20-30olsunda bizimde yüzümüz gülsün.
hero member
May 21, 2017, 07:30:45 PM
o degılde ne oluyor boyle. rastgele bır coın al %100 kaar et durumu oldu. her para bırımı artıyor.
sr. member
Activity: 462
GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!
May 21, 2017, 07:29:14 PM
yeni arkadaslar, siz crypto'nun inanilmaz bir bull doneminde olaya girdiniz. biz burada ne aglamalar gorduk, ne umutlarin, ne projelerin bir gunde yok oldugunu gorduk. gunlerce, aylarca twitter'da, forumda hype yapilan coinlerin 1 satoshiye dustugunu gorduk. mesela eskilere bir iki isim hatirlatayim... bir startcoin vardi, namecoin vardi, ark vardi (mimari proje)... daha da uzar gider bu liste. coinleriniz ile gonul bagi kurmayin.
full member
Activity: 126
Merit: 100
May 21, 2017, 07:22:05 PM
Valla arkadaslar ben bisey gördümmü paylasiyorum. Ha siser iner onu bilemem.

Yarin icin bi düzenleme olacak. Baslangic olarak musiccoin sahne alacak.
Bir pump gelebilirmi diyerekten ben 0.8btclik musiccoin aldim.

Bunu buraya birakiyorum. Iyi geceler herkese.

Zcash, pivx, be zdash beyinleride gelecek.
Bide charlie shremde sahne alacak. (Taniyanlar tanir, bitcoinun tanilan isimlerinden) jaxx'in sahibi bu arada.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
May 21, 2017, 07:08:02 PM
Başkası da kazansa  ne zararı oluyor ben anlamadım?  Yani pump a destek de olmuş oluyor aslında bu şekilde
sr. member
May 21, 2017, 07:06:03 PM
Bir coin Twitter'de çok konuşuluyorsa ön hazırlıklar tamamlanmış ve pumpa hazırdır. Twitter'de tüyo adı altında yönlendirme yapan adamlar önce kendisi giriyor ve yayınlıyor. Onun peşinden giren herkes kazanıyor. Başkaları on kazanırken o yüz kazanıyor fakat önemli olan sizin kazanmanız. Bu yüzden Twitter'da ekonomi alanında konuşan hesapları takip edin. Balina dediğimiz adamlar Whatsapp'ta grup halindeler. Hepsi birkaç yüzbin dolar atsa altcoinlerde yer yerinden oynuyor. Twitter'da yapılan reklamla birlikte pump geliyor. Balinaların hemen arkasından dalın atın paranızı cebe dolayısıyla kiminiz altınıza araba alırsınız, kiminiz okul taksidini ödersiniz. Eğer forumca balina hesap listesi oluşturursak hemen peşlerinden girebiliriz. Gerçekten balina olduğuna emin olduğunuz hesapları aramızda paslayabiliriz. Varsa paslaşmak isteyen özelden yazabilir. Herkesin bildiği fenomen hesaplar dahil değildir onların verdiği tüyolar sadece sizi avlamak için bekliyor.

Twitter'da balina falan yok, onlar en fazla 5 btc si olan yaygaracı ergenler. Balina önce yeterli miktarda coini alır cüzdana, sonra 30 btc alım desteğini koyar, sol tarafa da 10btc lik satışını koyar, kendi satış duvarını satın ala ala duvar eriyor algısını verir, sonra sen ben allahım duvar eriyor diyerek başlarız zaten pumplamaya, yani pump yapanlar bizleriz. Bu adamlar sadece ilk fişeği ateşliyor, sağ elinde destek, sol elinde satış, jonglörün labutu elinden atıp diğer eliyle tutması gibi sağ-sol aktara aktara fiyatı yukarı çekiyor. Fiyatın yeterince yükseldiğine inanınca da önceden hazır ettiği cüzdanda bekleyen parayı yavaş yavaş eritiyor. sonra kazandığı parayla başka coinlerde aynı şeyi yapıyor yine.

Ben ne dedim? Önemli olan ilk fişeği ateşlemektir ben hemen peşinden girin dedim.
Sana göre öyleler bu forumda Ethereum'a bir milyarlık çöp denilirken ben takibimi yapıp yüklü miktarda ethereum aldım, aynı şekilde yüklü miktarda Ripple aldım ve paramı neredeyse ona katladım. Bütün analizlerimi sosyal medyayı takip ederek yapıyorum. Bu para birimleri ne kadar çok konuşulursa, ne kadar çok talep varsa o kadar değerleniyor. Kendi konumda 12 Mayıs'ta yazdığım Nem coin aynı şekilde bugüne kadar %250 katladı.
Tum camiayi twitter da takip etmek lazim o zaman Cheesy

Sosyal medya sadece Twitter değildir, Reddit'tir, Facebook'tur, Bitcointalk'tır, Linked'indir, Whatsapp'tır, Google Keywordslerdir, Haber sitelerinin yapmış olduğu haberlerdir hepsini takip etmekte fayda var. Birkaç Bitcoini olupta yaygara koparan adamlar Twitter'da hemen kendini belli ediyor. Bazı adamlar varki ekonomi alanında yıllardır nokta atışı yapıyor.
Bi onemli nokta daha var. cikacagini bildigin kadar coin ne zaman inecek onu da bilmek gerek Cheesy

Buda Ripple ve Ethereum'un sosyal medya grafiği;
Siz hiç Ethereum'un Ripple kadar yükselip alçaldığını, pumplandığını gördünüz mü?
O zaman birde Ripple ve Ethereum'un Twitter'da konuşulma oranlarını kıyaslayalım.

Şimdi bu coinlerin neden Twitter'da konuşulduğunu, pump öncesi zemin hazırlandığını ve tespit ettiğiniz balinanın hemen ardından siz girerseniz paranızı ikiye üçe katlayabileceğinizi gördünüz mü? Ethereum asla Ripple kadar yükselip alçalmadı çünkü Ethereum yazılımını konuştururken Ripple balinaları konuşturuyordu. Benim için önemli olan hangi coinin pumplandığı ya da geleceği olup olmadığı önemli değildi. Önemli olan bir coinin bana ne kadar para kazandırabileceği, paramı en kısa sürede ne kadar katlayabileceğimdi.
analizlerimiz benzer Cheesy bende balinalari takip ediyorum ama boyle degil Cheesy direk balinanin kendisini takip ediyorum. bunlar grup olarak calisiyorlar zaten. icerden bilgi aliyorsan parani 100 e bile katlarsin Cheesy felsefem ne projenin guzelligine bakmak ne de sosyal medya. balinalari takip etmek yetiyor Cheesy

Evet işte bende bundan bahsediyorum. Benimde takip ettiğim balinalar var eğer bu balina hesapları forumda kendi aramızda bir başlık altında birleştirebilirsek aynı bugün Amerikalıların kopardığı gibi aslan payını koparabiliriz.
Aslinda iyi fikir Cheesy turkish forumun sermayesini yukseltiriz ama kimse bilgi paylasmiyor Cheesy

Bu forum biraz kibirli eğer yapabilirsem yakında lisanslı sosyal medya takibi yapabileceğim programlar satın alacağım. Şu an birkaç bilirkişiyle konuşuyorum, uygun programı bulabilirsem analizlerimi forumda paylaşacağım. İnşallah yakında balina hesapları ve sosyal medyayı yakın takibe alabilir forumda bir başlık altında paylaşabiliriz. Ortada $72 Milyar dolarlık bir curcuna var.
Jump to: