Pages:
Author

Topic: Premier Lig 2022-23 sezonu - page 5. (Read 5139 times)

hero member
Activity: 2002
Merit: 670
January 02, 2024, 01:31:58 PM
Liverpool dün gece inanılmaz bir performans sergiledi. 7.20 gibi bir gol beklentisi ile de bir Premier Lig rekoru kırmış oldu. Bu gol beklentisine rağmen 4 golde kaldılar yani Newcastle adına bir hezimet olabilirdi de. Newcastle da aynı şekilde 0.67 gol beklentisi ile 2 gol attı o da çok ilginç. Liverpool eğer bu maçı kazanamasaydı çok yazık olurdu.

Mourinho'ya bir programda kim şampiyon olur diye sormuşlar %51 Manchester City %49 Liverpool demiş. Arsenal'e hiçbir şans vermiyor ve açıkçası şu an benim gözümde de bu takımların gerisindeler.
Liverpool inanılmazdı dün gece, ilk yarıda bir türlü gol atamadı kaçan pozisyonlar, net pozisyonlar aşırı fazlaydı. Darwin Nunez son vuruş, bitiricilik anlamında aşırı problemler yaşıyor kaçıncı haftadayız hala beklentileri karşılamıyor buna rağmen Liverpool ikinci yarıda Newcastle savunmasını, savunmasız hale getirdi özellikle Salah'ın olduğu kanattan güzel organize geldiler. Salah ilk yarıda bir tane penaltı kaçırdı eğer onu kaçırmasaydı maç çok daha kolay olabilirdi Liverpool için.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
January 02, 2024, 01:20:31 PM
Liverpool dün gece inanılmaz bir performans sergiledi. 7.20 gibi bir gol beklentisi ile de bir Premier Lig rekoru kırmış oldu. Bu gol beklentisine rağmen 4 golde kaldılar yani Newcastle adına bir hezimet olabilirdi de. Newcastle da aynı şekilde 0.67 gol beklentisi ile 2 gol attı o da çok ilginç. Liverpool eğer bu maçı kazanamasaydı çok yazık olurdu.

Mourinho'ya bir programda kim şampiyon olur diye sormuşlar %51 Manchester City %49 Liverpool demiş. Arsenal'e hiçbir şans vermiyor ve açıkçası şu an benim gözümde de bu takımların gerisindeler.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
January 02, 2024, 12:21:14 PM
Arsenal'a neler oluyor anlaması güç.  Huh  Bu sefer de gittiler Fulham'a deplasmanda 2-1 yenildiler. Yeni yıla berbat bir üç maçlık formla giriyorlar (2 mağlubiyet 1 beraberlik). Hala liderden sadece 2 puan uzaklıkta olsalar da araya Aston Villa ve Manchester City'nin de girmesine engel olamadılar. Bu arada Liverpool bu haftaki maçını yarın oynayacak yani liderle olan fark 5'e de çıkabilir. Arteta bu sezon ortası arasını iyi değerlendirse takımı adına iyi olur. Geçen sezonki gibi yüzüp yüzüp kuyruğunda bırakabilirler yoksa.

Arsenal'in sahada lider bi oyuncuya ihtiyacı var bana kalırsa. Daha bi çok forvet özellikleri olan, gerektiğinde gol atıp kahraman olabilecek bi lider forvet oyuncusu profiline ihtiyaçları var. Liverpool'da Salah var. Manchester City'de Kevin De Bruyne varken Kevin De Bruyne vardı. Yokken Haaland var. Bu tarz bi futbolcu eksiği var Arsenal'in bana göre. Osimhen'i transfer ederlerse bu sorunu aşarlar. Mbappe de olabilir. Tam Arsenal'in sorunlarını çözebilecek oyuncular bunlar.

Liverpool Premier Ligi lider olarak tamamladı bu sezon. Geçen sezon yaşanan sorunları bu sezon çözdü Klopp. Arsenal'in, Manchester City'nin kötü bi sezon yaşaması da iyi bi fırsat oldu. Bana göre stoper, orta saha takviyesi yaparlarsa kış transfer döneminde şampiyon olabilirler bu sezon.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
December 31, 2023, 01:39:00 PM
Arsenal'a neler oluyor anlaması güç.  Huh  Bu sefer de gittiler Fulham'a deplasmanda 2-1 yenildiler. Yeni yıla berbat bir üç maçlık formla giriyorlar (2 mağlubiyet 1 beraberlik). Hala liderden sadece 2 puan uzaklıkta olsalar da araya Aston Villa ve Manchester City'nin de girmesine engel olamadılar. Bu arada Liverpool bu haftaki maçını yarın oynayacak yani liderle olan fark 5'e de çıkabilir. Arteta bu sezon ortası arasını iyi değerlendirse takımı adına iyi olur. Geçen sezonki gibi yüzüp yüzüp kuyruğunda bırakabilirler yoksa.
hero member
December 30, 2023, 06:41:21 PM
Aston Villa - Burnley maçı güzeldi, bu sezon Premier ligde Aston Villa gerçeği var her maçta bu gerçeği hatırlatıyorlar. Aston Villa bu sene şaşırtmaya devam ediyor. Premier ligin 20. haftasında Aston Villa 2. sırada hemen arkasında takip eden takımlar Manchester City ve Arsenal. Aston Villa en zor deplasmalardan, en zorlu maçlardan puan kaybetmemeyi iyi bildiler. Kendi seyircisi önünde çok daha güçlü Aston Villa var, kendi evlerinde City'e bile kaybetmediler.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 271
December 30, 2023, 05:29:03 PM
Aston Villa - Burnley de fena maç olmuş yalnız.  Smiley  Burnley 2-1 gerideyken kırmızı kart görmesine rağmen eşitliği sağlamış ama Aston Villa son anlarda yine de galibiyet golünü bulmuş. Zaniolo'yu Emery bu maç oyuna almamış halbuki geçenlerde bir maçın kurtarıcısı olmuştu. Sheffield maçıydı galiba son anlarda beraberlik golünü atmıştı.

Bakalım Liverpool hem Aston Villa hem de Manchester City'nin kazandığı ve muhtemelen Arsenal'in de Fulham'ı yeneceği haftada ne yapacak.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
December 30, 2023, 04:00:50 PM
Yılın son gününde de 2 maç oynanacak, hatta 1 Ocak'ta da maç var. Ancak takvim yılı olarak bakarsak Liverpool'un maçı 1 Ocak'ta olduğu için Arsenal'in 2023'ü zirvede bitirme ihtimali var. Bunun için yarın Fulham karşısında 1 puan alması yetecek. Tabi ki ideali 3 puan alması çünkü son dönemde hesapta olmayan puan kayıpları yaşadılar. West Ham'a yenilmeleri pek düşünülmeyen bir kayıp oldu.

Bugün Manchester City kazanarak yeniden yarışın içinde olduğunu hatırladı. Ligin sonuncusu Sheffield United karşısında hiç zorlanmadılar ve iki golü bulduktan sonra üçüncüyü atmak için uğraşmadılar bile. Bu takıma de Bruyne dönünce çok daha iyi olacaklar. Yaptıkları basit puan kayıplarını telafi edeceklerdir. O yüzden bu arada diğer takımların puan farkını açması gerekiyordu, bunu başaramadılar.

Son olarak Manchester United'a değinmek istiyorum. Yine bildiğimiz gibi 1 ileri 1 geri hareketlerini sürdürüyorlar. Gidip Aston Villa'yı yendiler ama bugün Nottingham Forest'a yenildiler. Forest'ı küçümsemek için söylemiyorum sonuçta Nuno Espirito Santo ile çıkış yaptılar ama United'ın biraz daha dengeli sonuçlar alması gerekiyor. Bu sezon tam bir hayal kırıklığı oldu onlar için.
sr. member
December 28, 2023, 06:37:32 AM
Chelsea'nin şu hallere düştüğünü görmek içimi acıtıyor ya çünkü Premier Lig'de yıllardır desteklediğim takım olur kendisi.  Grin  Dönem dönem böyle sezonlar yaşadılar geçmişte de ve bu da onlardan birisi oldu. Abramovich'in takımı bırakması sonrası Chelsea rezalet bir durumun içine düştü. Todd Boehly kulübü hiç iyi yönetemiyor. Takım orta sıralara çakıldı kaldı. Bir maç kazansalar diğer maç kaybediyorlar bu aralar arası yok. Nkunku'nun dönmesi iyi oldu. Jackson tam bir hayal kırıklığı...
legendary
December 27, 2023, 06:47:32 PM
Premier Lig'de ilginç bir hafta oldu. Boxing day maçları ve öncesinde sıralamaları etkileyen birçok sonuç alındı. Bu bölümden kârlı çıkan takımlar için Liverpool, Arsenal ve Manchester City'yi sayabiliriz. Aston Villa'nın önce Sheffield United gibi ligin dibindeki takıma karşı iki puan bırakması, ardından Manchester United'a 2-0 öne geçtiği maçta yenilmesi onları ağır yaraladı. Yılı lider kapatma şansları varken dördüncü bitirme tehlikesiyle karşı karşıya kaldılar.
Arsenal Liverpool ile berabere kalmasına rağmen bunu kayıp olarak saymamak lazım. Bugün West Ham United'ı yenerlerse zirvede kalıyorlar. Liverpool ise zorlu fikstürü en az hasarla atlattığı için şanslı.
Manchester City bugünkü geri dönüşüyle yara sarmaya çalışıyor. Sheffield'ı yenip yılı 40 puanla tamamlayacaklardır. Chelsea ve Manchester United da zorla galip gelerek ipten döndüler ama zirveden o kadar uzak ve hedefsizler ki hocaları kovmalarına gerek bile yok. Bu sezonu kayıp olarak sayıyorlardır şimdiden.
sr. member
December 27, 2023, 06:28:07 AM
Manchester United - Aston Villa maçı acayip bir şeydi ya.  Cheesy  Aston Villa ilk yarıyı 2-0 önde kapayınca dedim ki herhalde Aston Villa kazanır. İkinci yarıda işler bir anda öyle bir değişiverdi ki. Erik ten Hag devre arasında oyuncularına nasıl bir konuşma yaptı gerçekten merak ediyorum. Çünkü ikinci yarıda bambaşka bir takım vardı.

Aston Villa biraz rehavete kapıldı gibi geldi yani yoksa böylesine bir geri dönüşe bir cevapları olurdu. Garnacho gecenin yıldızı olsa da Hojlund'un da nihayet ligde ilk golünü atması hem onun için özel bir andı hem de takımı için biraz rahatlatıcı bir haberdi.
hero member
December 26, 2023, 04:48:58 PM
Premier ligde bugün olan maçların bir çoğu sonuçlandı. Liverpool galibiyette kapattı bu geceyi, Newcastle United ise yenilgi alarak. Şuanda devam eden Aston Villa - Manchester United maçı Aston Villa'nın 2-0 üstünlüğüyle devam ediyor. Aston Villa 21 ve 26 dakika da ilk yaptıkları hücumlarda sonuç aldılar maçı erken dakikalarında üstünlük sağladılar. Manchester United ve Chelsea bu sene aynı kaderi yaşıyorlar.
sr. member
Merit: 329
December 26, 2023, 03:40:57 PM

Önce tabi şu Liverpool v Arsenal maçında neler olacak çok merak ediyorum.  Grin  Birbirine yakın 2 takımın maçı ve taraf seçmek bana zor geliyor. Geçmişlerine bakacak olursak Arsenal Anfield'da 2012'den beri Premier Lig maçı kazanamadı.

Liverpool'un Premier Lig lideri olmasını bekliyordum bu maçta. Sonuç bana göre hayal kırklığı oldu biraz. Ama Liverpool'un verilmeyen penaltısı daha bi şok etti beni. Martin Ødegaard'ın eliyle topa dokunduğunu bütün stat gördü. Salah topu ondan geçirip şut pozisyonu bulacaktı. Martin Ødegaard bi kaleci gibi topa dokundu. Pozisyonu bozdu. Hakem görmedi belki. Ama VAR hakemi de pozisyonun incelenmesi için hakemi uyarmadı. Geçen hafta Manchester United maçında da hakem hataları Liverpool'un başını yakmıştı. Bu maçta da bariz bi hata gördük. Premier Ligde bunları görmek üzücü. Ama hep Liverpool'un başına gelmesi daha bi çok üzücü benim için. Tam bu sene toparlanmışken hakemlerin yüzünden geriye düşecekler.

Martin Ødegaard'ın topa elle dokunması. https://youtu.be/43_b3ZuuGzE?t=171

Maçı ben de izledim ve Premier Lig'de hala hakem skandalı devam ediyor. Odegaard topu eliyle taşıdı baya baya ama hakemin umrunda olmadı. VAR'dan bile ses çıkmadı yani ne bir inceleme ne bir şey dediğiniz gibi. Avrupa'nın en rekabetçi olduğu söylenen liginde bu kadar basit hakem hatalarının yapılması çok büyük bir olay bana göre. Bu konu hakkında bence bir şeyler yapılmalı ama federasyon pek oralı gözükmüyor. Liverpool'un bu kaçıncı hakkının yenişi bilmiyorum. Mesela daha önce de bir maçta Luis Diaz'ın temiz golü sayılmadı ve maçtan sonra gerçekten temiz bir gol olduğu kanıtlandı.  Sad
hero member
December 26, 2023, 11:09:23 AM

Önce tabi şu Liverpool v Arsenal maçında neler olacak çok merak ediyorum.  Grin  Birbirine yakın 2 takımın maçı ve taraf seçmek bana zor geliyor. Geçmişlerine bakacak olursak Arsenal Anfield'da 2012'den beri Premier Lig maçı kazanamadı.

Liverpool'un Premier Lig lideri olmasını bekliyordum bu maçta. Sonuç bana göre hayal kırklığı oldu biraz. Ama Liverpool'un verilmeyen penaltısı daha bi şok etti beni. Martin Ødegaard'ın eliyle topa dokunduğunu bütün stat gördü. Salah topu ondan geçirip şut pozisyonu bulacaktı. Martin Ødegaard bi kaleci gibi topa dokundu. Pozisyonu bozdu. Hakem görmedi belki. Ama VAR hakemi de pozisyonun incelenmesi için hakemi uyarmadı. Geçen hafta Manchester United maçında da hakem hataları Liverpool'un başını yakmıştı. Bu maçta da bariz bi hata gördük. Premier Ligde bunları görmek üzücü. Ama hep Liverpool'un başına gelmesi daha bi çok üzücü benim için. Tam bu sene toparlanmışken hakemlerin yüzünden geriye düşecekler.

Martin Ødegaard'ın topa elle dokunması. https://youtu.be/43_b3ZuuGzE?t=171
sr. member
December 19, 2023, 02:56:41 PM
Manchester City kötü gidişatını sürdürürken umarım şampiyonluk yarışındaki diğer takımlar bu haftayı da iyi değerlendirir. Çünkü birkaç sezondur hep Manchester City şampiyon oluyor ve artık farklı bir takımı orada görmek isterim.  Grin  Özellikle Arsenal ya da Aston Villa bunu başarırsa daha çok sevinirim çünkü Liverpool birkaç sezon önce şampiyon olmuştu. Manchester City son 6 sezonun 5'inde şampiyon olarak koskoca Premier Lig'i dominasyonu altına aldı. Ayrıca eğer özellikle Aston Villa bunu başarırsa tarihi bir olay olacak zaten.

Manchester City şampiyonluk yarışında tökezliyor. Aston Villa için önemli bi fırsat bana kalırsa da. Ama Aston Villa'nın şampiyonluk yarışında çok rakibi var. Liverpool, Arsenal, Tottenham. Bana göre Aston Villa'nın şampiyon olması çok gerçekçi diiil. Tabiki futbol sürprizlerle dolu bi oyun. Ama rakipleri çok.

Liverpool liderdi. Uzun zamandan sonra ilk defa onları liderlik koltuğunda görmüştük. Ama Manchester United ile berabere kaldılar geçen hafta. Arsenal de Brighton'ı yendi. Bu skorlardan sonra liderlik el değiştirdi İngiltere'de. Ama haftaya Anfield'da karşılaşacak iki takım. Orda bi değişiklik daha görebiliriz. Bana göre Liverpool önümüzdeki hafta liderliği almaya yakın.

Korktuğum senaryo da Manchester City'nin kötü dönem geçirmesine rağmen yine şampiyon olması. Bundan birkaç sezon önce Manchester City'nin bundan daha çok sıkıntıda olduğu bir sezon vardı mesela. Orta sıralara yaklaşmıştı durum o dereceydi. Öyle bir başlangıca rağmen liderliği alıp bir de ciddi puan farkıyla şampiyon olmuşlardı. Umarım benzer bir senaryo yaşanmaz. Arsenal geçen sezon yüzdü yüzdü kuyruğuna geldi ama başaramadı. Belki bu sezon bu işi başarırlar.

hero member
December 19, 2023, 12:20:42 PM
Manchester City kötü gidişatını sürdürürken umarım şampiyonluk yarışındaki diğer takımlar bu haftayı da iyi değerlendirir. Çünkü birkaç sezondur hep Manchester City şampiyon oluyor ve artık farklı bir takımı orada görmek isterim.  Grin  Özellikle Arsenal ya da Aston Villa bunu başarırsa daha çok sevinirim çünkü Liverpool birkaç sezon önce şampiyon olmuştu. Manchester City son 6 sezonun 5'inde şampiyon olarak koskoca Premier Lig'i dominasyonu altına aldı. Ayrıca eğer özellikle Aston Villa bunu başarırsa tarihi bir olay olacak zaten.

Manchester City şampiyonluk yarışında tökezliyor. Aston Villa için önemli bi fırsat bana kalırsa da. Ama Aston Villa'nın şampiyonluk yarışında çok rakibi var. Liverpool, Arsenal, Tottenham. Bana göre Aston Villa'nın şampiyon olması çok gerçekçi diiil. Tabiki futbol sürprizlerle dolu bi oyun. Ama rakipleri çok.

Liverpool liderdi. Uzun zamandan sonra ilk defa onları liderlik koltuğunda görmüştük. Ama Manchester United ile berabere kaldılar geçen hafta. Arsenal de Brighton'ı yendi. Bu skorlardan sonra liderlik el değiştirdi İngiltere'de. Ama haftaya Anfield'da karşılaşacak iki takım. Orda bi değişiklik daha görebiliriz. Bana göre Liverpool önümüzdeki hafta liderliği almaya yakın.
sr. member
December 17, 2023, 05:49:29 AM
legendary
December 16, 2023, 02:43:34 PM
Bu sezon olur olmaz yerlerde puan kaybeden Manchester City diğer takımlara artık biraz da siz şampiyon olun diyor. Crystal Palace karşısında 2-0 öne geçip maç boyu üstün oynadıktan sonra yine puanları hediye ettiler. Bu kadar iyi oynayıp 5-10 dakikalık konsantrasyon kaybıyla gol yemeleri artık kronik hale geldi. Önceki sezonlarda olsa böyle maçlarda 4-5 gol atıp işi şansa bırakmazlardı. Artık 2-0'dan bile maç verir oldular. Genel olarak bir doygunluk hissetmeleri bazılarına normal gelebilir ama dünyanın en değerli kulübünün bu şekilde puanlar kaybetmesi bana normal gelmiyor. Birileri bu kayıpların sorumluluğunu almalıdır.

Sezon başında kim tahmin ederdi ki şampiyonluk yarışında Aston Villa, Liverpool ve Arsenal'in olacağını? Arsenal yüzüp yüzüp sonunu getiremeyen bir ekip ama diğer ikisi yıllardır buralarda görünmüyordu. Zaten Aston Villa tarihi boyunca buralarda pek olmadı. Neyse, ben bu durumdan memnunum. Ligde oynanacak 21 hafta daha var. Takımlarda iniş ve çıkışlar olabilir.
sr. member
December 16, 2023, 02:13:53 PM
Ange Postecoglou Richarlison'dan övgüyle bahsetti. Bence onu olabildiğince fazla ilk 11'de görmemiz lazım. Hücum hattında faydalanabilecekleri en iyi oyunculardan birisi şu an Richarlison. Son'un gol ya da asist yapmadığı yerde de son maçtaki örnekte olduğu gibi ön plana çıkıp sorumluluk alarak takımına yardımcı olabilir.

Bu arada Chelsea'de nihayet Nkunku sakatlıktan döndü. Bugün Sheffield maçında yedekler arasındaydı ama oyuna sonradan girmedi. Pochettino muhtemelen biraz daha kendine gelmesini bekliyor. Umuyorum ki en kısa sürede Nkunku'yu Chelsea ilk 11'inde görürüz. Nasıl bir katkı vereceğini merak ediyorum.  Smiley
legendary
December 15, 2023, 06:49:10 PM
Üst üste 5 maç kötü sonuçlar alıp tepetaklak olan Tottenham toparlandı diyebiliriz. Son 2 maçı kazandılar ve ilk 5 iddialarını sürdürdüler. Bugünkü maçta Nottingham Forest'ı iki golle rahat geçtiler. Son 20 dakikalık bölümü bir kişi eksik de oynasalar maçı gol yemeden tamamladılar. Richarlison yine güzel bir kafa golü attı. Kulusevski'nin ortası al da at dercesine iyiydi. Sonraki golü de kalecinin hatası sonrası Kulusevski attı. Onun için maçın oyuncusu oldu diyebiliriz sanırım. Nottingham Forest'ın bu kadro ve oyun planıyla fazla şansı yoktu. Bu şekilde devam ederlerse ligde tutunmaları çok zor görünüyor.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
December 14, 2023, 07:09:06 PM
...
Haaland sakatlıktan döndü sanırım. Onun dönmesi önemli çünkü şu an en büyük gol kaynakları hala Haaland.
...

haaland'ın dönmesi önemli ama kevin de bruyne yokken haaland'ın dönmesi ne kadar anlam ifade eder bilemiyorum. herif oynamadığından beri manchester city çok kötü bir durumda... city'yi kompakt bir taktik ile oynayan futbol takımı olarak biliyorduk ama basbayağı tek adama bağlılarmış... :)

normal şartlarda kevin de bruyne'nin şu sıralar sakatlıktan çıkması ve takıma katılması gerekiyordu ama sakatlığı tahmin edilenden uzun sürecek gibi gözüküyor. yani, arsenal ve liverpool için gün bugündür, ellerinden geleni artlarına koymasalar yeridir çünkü city'yi bir daha böyle yakalayamayabilirler...
Pages:
Jump to: