Pages:
Author

Topic: Premier Lig 2022-23 sezonu - page 7. (Read 5139 times)

hero member
Activity: 1162
Merit: 719
December 05, 2023, 11:20:43 AM

Uzatma dakikalarında öyle bir pozisyon var ki hakem önce avantaja oynatıyor daha sonra top jack Grealish’in önüne atılıyor ve kaleciyle karşı karşıya kalacakken hakem oynattığı avantajı durdurdu. Ardından bir pozisyon daha oluyor ve maç bitiyor. Maçtan daha sonra Manchester City’li oyuncular adeta çılgına döndü.

Maçta şike iddaaları çok fazla konuşuluyor şu an.

Yarı otomatik ofsayt sistemleri var. Yarı otomatik maçlar oynanmaya başlansa tartışmalar biter bana kalırsa. Futbolcuların formalarında sensör olsa. Müdahelenin şiddetini ölçer sensörler. Her şeye faul çalınmaz. Maçların temposu artar bu şekil bi sistemde.

Manchester City zirve yarışında Arsenal'in 3 puan gerisine düştü. Herkes bu iki takımı konuşuyor. Ama Liverpool da sessiz sessiz bu iki takımın arasına girdi. Arsenal 33 puanla lider. Liverpool 31 puanda. Bana kalırsa kadro bakımından en dezavantajlısı Klopp. Ama bu takımı Arsenal ve Manchester City'nin arasına sokmayı başardı. Teknik direktörünüz iyise takımınız süper olmasa dahi yarışın içinde olabiliyorsunuz. Bana göre Klopp övgüyü hak ediyor bu sezon gösterdiği performansla.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
December 05, 2023, 10:38:33 AM
Bu akşam Premier ligde heyecan devam edecek, Wolves ile Burnley karşılaşacak, iki takımın maçı bence kafa kafaya geçecek, iki takımın da kazanma ihtimali olsa da beraberliğin olabileceği bir sonuç çıkabilir, ligin sonraki maçı ise Luton Town ile lider Arsenal arasında olacak, bu maçta sanırım favori takımı söylemeye gerek bile yok Smiley
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
December 04, 2023, 02:20:09 PM
Bu arada De Bruyne ocakta dönebileceğini söylemiş diye duydum. Manchester City için bu tabi iyi bir haber olur. Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde arka arkaya şampiyon olmayı başarabilmek için kilit oyuncularının hepsine ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. Premier Lig'de de bu aralar momentum kaybı var ama çok sürmeden bence toparlarlar.
...

uzun süren bir sakatlıktan dönecek, futbola adapte olmakta bile sorunlar yaşayabilir, manchester city ilkay'ı gönderdiği için bin pişmandır eminim, ilkay orada yedek kalmayı sorun etmeden de oynamaya devam edebilirdi ve şu an manchester city'nin içinde bulunduğu ortamda banko 11 olarak forma giyebilirdi.

city, tottenham karşısında oldukça şanssızdı bence. haaland'ın boş kaleye kaçırdığı gol ve (ilk golde hatası olsa da maçın en en iyisi olan) doku'nun çataldan dönen topu city için önemli pozisyonlardı. ayrıca, city'nin maçın son dakikasındaki potansiyel 4. golünü engelleyen hakemi de buradan tebrik ederim. herif o pozisyonda emerson'dan daha iyi savunma yaptı.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
December 04, 2023, 10:58:16 AM
Manchester City, Tottenham ile 3-3 berabere kaldı ve bu hafta da puan kaybettiler. Ligde şu an üçüncü sıradalar. Liverpool ikinci sırada, lider ise Arsenal şu anda. İlk iki sıradaki takımlar tek yenilgi ile devam ederlerken, Manchester City aldığı 2 yenilgi ile arka arkaya 3 beraberlik ile üçüncü sırada yer alıyor. Premier lig heyecanlı olacak bu sene.

Tottenham zorlu rakiplere karşı çok iyi oynuyor. Bu maçta Manchester City’nin puan kaybetmesini beklemiyordum. Çünkü ligdeki puan durumları birbirlerine çok yakın. Hal böyleyken kendi evinde puan kaybetmesi onlar için hiç iyi olmadı. Dediğiniz gibi ligde puanlar birbirlerine çok yakın bu yüzden de her puanın büyük bir önemi var.

Uzatma dakikalarında öyle bir pozisyon var ki hakem önce avantaja oynatıyor daha sonra top jack Grealish’in önüne atılıyor ve kaleciyle karşı karşıya kalacakken hakem oynattığı avantajı durdurdu. Ardından bir pozisyon daha oluyor ve maç bitiyor. Maçtan daha sonra Manchester City’li oyuncular adeta çılgına döndü.

Şike var mı bilmiyorum ama hakemin tavrı çok saçmaydı ve art niyetliydi bence. Manchester City’nin %100 pozisyonunu bile isteye harcadı ve maçın önüne geçti. Muhtemelen ceza da alacak. Manchester City sene sonunda bu 3 puanı çok arayacak bence. Şike iddiaları iyi araştırılması lazım.
sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
December 04, 2023, 07:59:00 AM
Premier Lig'de bu sezon hakem hataları hala ciddi seviyede görülmeye devam ediliyor. Manchester City v Tottenham maçının hakeminin son dakikalardaki düdüğü bence de tam bir fiyaskoydu. Artık orada ofsayt mı görüyor ya da Haaland'ın önceki pozisyonunda yere düşürülüp kalkması sonrası atak devam ederken alakasız bir faul mü çalıyor belli değil.

Hangisini yapıyor olursa olsun saçmalık yani hani bu kural değişmişti? Hani oyun rakip takımın ayağına gelmediği sürece ya da oyun durmadığı sürece pozisyon devam ediyordu?
hero member
Activity: 756
Merit: 701
December 04, 2023, 07:24:47 AM
Manchester City, Tottenham ile 3-3 berabere kaldı ve bu hafta da puan kaybettiler. Ligde şu an üçüncü sıradalar. Liverpool ikinci sırada, lider ise Arsenal şu anda. İlk iki sıradaki takımlar tek yenilgi ile devam ederlerken, Manchester City aldığı 2 yenilgi ile arka arkaya 3 beraberlik ile üçüncü sırada yer alıyor. Premier lig heyecanlı olacak bu sene.

Tottenham zorlu rakiplere karşı çok iyi oynuyor. Bu maçta Manchester City’nin puan kaybetmesini beklemiyordum. Çünkü ligdeki puan durumları birbirlerine çok yakın. Hal böyleyken kendi evinde puan kaybetmesi onlar için hiç iyi olmadı. Dediğiniz gibi ligde puanlar birbirlerine çok yakın bu yüzden de her puanın büyük bir önemi var.

sr. member
Activity: 630
Merit: 463
December 04, 2023, 06:43:59 AM
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
December 03, 2023, 04:29:15 PM
Bu arada De Bruyne ocakta dönebileceğini söylemiş diye duydum. Manchester City için bu tabi iyi bir haber olur. Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde arka arkaya şampiyon olmayı başarabilmek için kilit oyuncularının hepsine ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. Premier Lig'de de bu aralar momentum kaybı var ama çok sürmeden bence toparlarlar.

Manchester City haftaya bir zorlu maç daha oynayacak. Tottenham'ı konuk edecekler. Tottenham bu sezon Ange Postecoglou ile harika işler ortaya koysa da son 3 maçta kaybedince ciddi bir form düşüşü yaşadılar. Maddison - Richarlison ikilisinin sakatlıkları sürüyor ve bu da onlar adına büyük sıkıntı. Bence gollü bir maç izleriz ve Manchester City maçı kazanan taraf olur.
Dediğiniz gibi gollü bir maç oldu. İki de direkten dönen topu oldu City'nin yanlış saymadıysam. Yalnız maça hakemin doğraması damga vurmuş gözüküyor. Haaland duşa bile girmeden twitterda tepki göstermiş gibi https://x.com/centregoals/status/1731407671297818722?s=20 Pozisyonu izleyince ya dedim acaba hakem ilk pozisyonda düdüğü mü yanlışlıkla öttürdü ya da Haaland'ın pasını ofsayt olarak mı gördü falan yani bir açıklaması var mı diye çözmeye çalıştım ama bayağı bayağı doğramış.
legendary
December 01, 2023, 07:55:52 AM
onana delikli kova gibi, altay artık bir şans bulmalı, tamam 50-60 milyon yuroş ödedikleri için kızağa çekemiyorlar onana'yı ama şakadan sakatlık bahanesi de mi uyduramıyorlar yoksa altay'ın onana'yı yedek bırakma ihtimalinden mi korkuyorlar? aklımda deli sorular var ama ben artık soru-moru gibi şeylerle uğraşmak ve vakit kaybetmek istemiyorum, bence erik ten hag daha fazla inat etmemeli ve ilk lig maçında altay'a bir şans vermeli; diyecektim ama şimdi fikstüre baktım ilk maçlarını newcastle united ile oynayacaklar (maç yarın, güzel maç olur ve bence favori newcastle united), ardından chelsea ile oynayacaklar; şu iki maçtada onana oynasın sonra altay geçsin artık kaleye... :)
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
November 29, 2023, 05:52:18 AM

Manchester City haftaya bir zorlu maç daha oynayacak. Tottenham'ı konuk edecekler. Tottenham bu sezon Ange Postecoglou ile harika işler ortaya koysa da son 3 maçta kaybedince ciddi bir form düşüşü yaşadılar. Maddison - Richarlison ikilisinin sakatlıkları sürüyor ve bu da onlar adına büyük sıkıntı. Bence gollü bir maç izleriz ve Manchester City maçı kazanan taraf olur.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
November 28, 2023, 04:39:54 PM
Bence Manchester City'deki bu gol yollarındaki ekstra yaşanan problemlerde De Bruyne'ün eksikliğinin de bir katkısı olabilir. Çünkü onun varlığında takım daha da başka bir seviyede oynuyor. Onsuz da sağlam bir takımlar tabi orasına lafım yok. Ancak De Bruyne topları çok iyi dağıtan zekası kuvvetli oyunculardan birisi.

De Bruyne ile Haaland'ın da harika bir uyumu var. Haaland tabi o yokken de gollerine devam edebiliyor ama onun varlığında geçen sezon örneğin neler yaptı hepimiz gördük. De Bruyne'ün paslarının yanında şutlarının kalitesini de zaten hepimiz iyi biliyoruzdur.  Smiley

Size bir şey söyleyeyim mi? De Bruyne tüm forvetlerin istediği tarzda bir futbolcu, haaland o gittikten sonra gözle görülür şekilde düşüşe geçti gol sayılarda ama De Bruyne kilit paslarda muhteşem bir oyuncu, sakat olmasından dolayı takım hücum yönünde çok etkisiz kalıyor, Bunu aşacak yollar bulmaya çalışıyorlar, neyse yakında dönecek tekrar,
sr. member
November 28, 2023, 05:56:53 AM
Bence Manchester City'deki bu gol yollarındaki ekstra yaşanan problemlerde De Bruyne'ün eksikliğinin de bir katkısı olabilir. Çünkü onun varlığında takım daha da başka bir seviyede oynuyor. Onsuz da sağlam bir takımlar tabi orasına lafım yok. Ancak De Bruyne topları çok iyi dağıtan zekası kuvvetli oyunculardan birisi.

De Bruyne ile Haaland'ın da harika bir uyumu var. Haaland tabi o yokken de gollerine devam edebiliyor ama onun varlığında geçen sezon örneğin neler yaptı hepimiz gördük. De Bruyne'ün paslarının yanında şutlarının kalitesini de zaten hepimiz iyi biliyoruzdur.  Smiley
hero member
Activity: 756
Merit: 701
November 28, 2023, 04:49:48 AM
Konuyu tekrar canlandırmak için iyi bir vakit gibi duruyor. Çünkü bugün haftanın açılış maçında Manchester City evinde Liverpool'u konuk etti. Fena bir maç da olmadı aslında ama tam olarak alışageldiğimiz Manchester City'i bu maçta göremediğimi belirtmeliyim. Özellikle 2. yarıda kaleyi bulan sadece 1 şutları oldu.

Liverpool da skor 1-0'da takılıp kaldığı için umutlarını korumayı sürdürdü ve nihayet beraberlik golünü Trent ile güzel bir şekilde buldu. Liverpool çok iyi bir maç çıkarmasa da beraberliği koparmayı başardı. Bu tabi Manchester City'nin bu maçta gol yollarındaki sıkıntılarından kaynaklıydı. Haaland yine de gollerine kaldığı yerden devam etti. Büyük küçük maç dinlemeden gollerini sıralıyor.

Haftanın maçıydı bu evet hocam. Manchester City bence de yetersiz bir performans sergiledi. Görünüşe göre milli arayı tam olarak iyi geçirememişler. Haaland için değişen bir şey olmamış tabi ama takım olarak bitiricilik konusunda biraz daha iyi olsalar en az 2-3 gol çıkarabilecekleri bir maçtı bu. Liverpool'un böyle zor bir deplasmanda 1 puanı çıkarmış olması onlar için yeterlidir bence. Eğer maç Anfield'da oynansaydı da yine böyle oynasalardı o zaman sonucu onlar açısından kötü bulurdum.

Liverpool istediğini aldı. Maça çıkmadan 1 puana razı mısınız deselerdi kabul ederlerdi. Liverpool ile City arasında 1 puan var ve bu farkın açılmasına izin vermediler. Hem de deplasmanda oynadılar.

City çok fazla gol kaçırıyor. Pozisyona girmede sıkıntı yaşamıyorlar ama gol olacak dediğimiz birçok pozisyonu sonuçlandıramıyorlar. Bu da başlarına bela açıyor birçok maçta. Ligleri öyle bir hal aldı ki 1 puan bile çok şeyi belirleyecek. İlk üç sıradaki takımların durumu tek galibiyetle değişir. Bu sene ligin ikinci yarısının maçları çok iyi olacağa benziyor. Puan farkının böyle gitmesi seyirciler için her zaman iyidir.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
November 27, 2023, 11:04:13 AM
Konuyu tekrar canlandırmak için iyi bir vakit gibi duruyor. Çünkü bugün haftanın açılış maçında Manchester City evinde Liverpool'u konuk etti. Fena bir maç da olmadı aslında ama tam olarak alışageldiğimiz Manchester City'i bu maçta göremediğimi belirtmeliyim. Özellikle 2. yarıda kaleyi bulan sadece 1 şutları oldu.

Liverpool da skor 1-0'da takılıp kaldığı için umutlarını korumayı sürdürdü ve nihayet beraberlik golünü Trent ile güzel bir şekilde buldu. Liverpool çok iyi bir maç çıkarmasa da beraberliği koparmayı başardı. Bu tabi Manchester City'nin bu maçta gol yollarındaki sıkıntılarından kaynaklıydı. Haaland yine de gollerine kaldığı yerden devam etti. Büyük küçük maç dinlemeden gollerini sıralıyor.

Haftanın maçıydı bu evet hocam. Manchester City bence de yetersiz bir performans sergiledi. Görünüşe göre milli arayı tam olarak iyi geçirememişler. Haaland için değişen bir şey olmamış tabi ama takım olarak bitiricilik konusunda biraz daha iyi olsalar en az 2-3 gol çıkarabilecekleri bir maçtı bu. Liverpool'un böyle zor bir deplasmanda 1 puanı çıkarmış olması onlar için yeterlidir bence. Eğer maç Anfield'da oynansaydı da yine böyle oynasalardı o zaman sonucu onlar açısından kötü bulurdum.
legendary
November 25, 2023, 03:24:26 PM
Everton'a verilen ceza çifte standarttan başka bir şey değil. Manchester City şu ana kadar dünyanın kural ihlalini yaptı ama hiç böyle bir ceza aldığını görmedim. Gariban takımlara olan oluyor. Everton da güçlü takımlardan birisi olsaydı hiç şüphem yok onu da kayırırlardı. Futbolda ne yazık ki bu yıllardır var olan bir durum.

Everton için sezon zaten zorluydu şimdi daha da büyük problem oluştu. Ligden düşmemek için kaç sezondur çabalıyorlar. Lampard ile son anlarda kurtardıkları sezonu hatırlıyorum. Bu sezon da bu stresi yaşayabilirler gibi görünüyor.

valla tam olarak aynı fikirdeyim, chelsea geçen sezon 1 milyar yuroş harcadı, kimse de bir şey yapamadı, ona keza şimdiki şaklabandan önceki başkan abrahamovic de aşağı kalır bir profile sahip değildi. yani, adamlar nesilden nesile aynı şekilde devam ediyor olmalarına rağmen hiçbir yaptırım ile karşılaşmadılar ama everton ilk fırsatta ensesine tokadı yedi.

neyse ki bu sezon luton ve sheffield united gibi takımlar var... yani, everton biraz daha gayretli olmayı başarırsa bu takımları ve birkaç takımı daha geçip yine ligde kalmayı başarabilir.
sr. member
November 25, 2023, 02:51:14 PM

sr. member
November 19, 2023, 03:12:18 PM
Everton'a verilen ceza çifte standarttan başka bir şey değil. Manchester City şu ana kadar dünyanın kural ihlalini yaptı ama hiç böyle bir ceza aldığını görmedim. Gariban takımlara olan oluyor. Everton da güçlü takımlardan birisi olsaydı hiç şüphem yok onu da kayırırlardı. Futbolda ne yazık ki bu yıllardır var olan bir durum.

Everton için sezon zaten zorluydu şimdi daha da büyük problem oluştu. Ligden düşmemek için kaç sezondur çabalıyorlar. Lampard ile son anlarda kurtardıkları sezonu hatırlıyorum. Bu sezon da bu stresi yaşayabilirler gibi görünüyor.
legendary
November 17, 2023, 07:34:19 PM
everton'a finansal fair play dalgasından 10 puan silme cezası vermişler. herifler premier ligde her sezon kıl payı kalıyordu, bu sezon düşmeleri bence kesin oldu. aslında bu sezon geçen birkaç sezona göre o kadar da kötü değillerdi ama silinen 10 puan ile birlikte 19. sıraya kadar gerilediler.

küme düşmelerini zerre kadar umursamam, radzinski ve rooney'nin birlikte oynadığı yıllarda biraz sempatim vardı ama bugün sıfır... ancak yine de kararı biraz ağır buldum, puan silme cezası yerine transfer yasağı cezası verseydiler sanki daha adil olurdu. sonuçta adamlar yasağı transfer ile deldiler, ceza da transfer üzerinden uygulansa daha iyi olurmuş, puan silme cezası everton gibi bir takım için çok ağır olacak...
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
November 17, 2023, 05:46:15 PM
Chelsea v Manchester City maçı unutulmazlar arasına çoktan girmiş olmalı.  Cheesy  Yağmurlu hava şartları altında tamı tamına 8 gol izledik. 4-4 gibi bir skoru kim tahmin edebilirdi ki? En başta Chelsea'nin Manchester City'e bu kadar gol atabilmesine imkan bile vermezdim. Tottenham'a 4 atmış olsalar da onu 2 kırmızı kart sayesinde attılar. Manchester City karşısında Chelsea'nin sarf ettiği eforu çok takdir ettim. Palmer ve Sterling de eski takımlarına karşı boş geçmediler. Yalnız şunu eklemeliyim ki Premier Lig'de tartışmalı hakem kararları hala devam ediyor.

Örneğin bu maçta Haaland'a verilen penaltının yanlış karar olduğuna inanıyorum. Çünkü orada ilk önce Haaland Cucurella'nın kolundan çekiyor doğal olarak Chelsea lehine faul verilmesi lazımdı.
Kimse Chelsea'nin Manchester City'e dört gol atabileceğini ihtimalini ucundan vermezdi böyle bir maçta yaşandı toplam sekiz gol premier ligde unutulmayacak maçlar arasında yerini aldı. Sezonun değil belki de bir kaç senin en çekişmeli maçı olduğunu rahatça söyleyebilirim. Hakem tartışmaları her ligde devam ediyor her lig de federasyonların, merkez hakem Kurullarının temizlenmesi yada üzerine gidilmesi gerekiyor temiz futbol izlemek istiyoruz bütün taraftarlar gibi. Chelsea'nin verdiği efor fazlasıyla taktir edilesiydi. Sezon arasında kesinlikle iş bitirici santrafor forvet takıma katmaları lazım.
sr. member
November 17, 2023, 08:43:49 AM
Chelsea v Manchester City maçı unutulmazlar arasına çoktan girmiş olmalı.  Cheesy  Yağmurlu hava şartları altında tamı tamına 8 gol izledik. 4-4 gibi bir skoru kim tahmin edebilirdi ki? En başta Chelsea'nin Manchester City'e bu kadar gol atabilmesine imkan bile vermezdim. Tottenham'a 4 atmış olsalar da onu 2 kırmızı kart sayesinde attılar. Manchester City karşısında Chelsea'nin sarf ettiği eforu çok takdir ettim. Palmer ve Sterling de eski takımlarına karşı boş geçmediler. Yalnız şunu eklemeliyim ki Premier Lig'de tartışmalı hakem kararları hala devam ediyor.

Örneğin bu maçta Haaland'a verilen penaltının yanlış karar olduğuna inanıyorum. Çünkü orada ilk önce Haaland Cucurella'nın kolundan çekiyor doğal olarak Chelsea lehine faul verilmesi lazımdı.

Hakem hataları bu sezon ne yazık ki Premier Lig'in kanayan bir yarası.  Sad  O kadar basit hatalar gördüm ki yani aynı zamanda maçın kaderini değiştirebilecek nitelikte hatalar diyebilirim. Çünkü örneğin Liverpool'un Tottenham karşısında çıktığı maçı hatırlıyorum da Diaz'ın golü yanlış bir ofsayt kararı yüzünden verilmedi ve öylece kaldı.

Euro 2024'te kullanılacak topun içerisinde ilk defa kullanılacak yeni bir teknoloji deneniyor. Son kararın daha doğru verilmesini sağlaması hedefleniyor ama göreceğiz.  Grin  Eğer gerçekten işe yararsa Avrupa liglerine de yavaştan eklenir.
Pages:
Jump to: