Pages:
Author

Topic: Premier Lig 2022-23 sezonu - page 6. (Read 5139 times)

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
December 14, 2023, 02:57:22 PM
Manchester City geçen hafta Luton'u bile rahat bir skorla geçemedi hatta maçta ilk öne geçen taraf Luton olmuştu. Bu hafta da Crystal Palace'ı konuk edecekler ve ben rahat bir galibiyet görmeyi bekliyorum. Haaland sakatlıktan döndü sanırım. Onun dönmesi önemli çünkü şu an en büyük gol kaynakları hala Haaland. Ben ilk 3'ten de kimsenin kolay puan kaybedeceğini sanmıyorum. Liverpool ve Arsenal bence bu hafta kazanacaklar. Aston Villa da teknik olarak Brentford'ı rahat yenebilecek güçte ama bakalım.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
December 14, 2023, 02:33:50 PM
Aston Villa başarılı bi takım. Bu hafta Arsenal'i yenerek Liverpool'un liderlik yolunu açtılar. Ama bana kalırsa esas konuşulması gereken takım Liverpool. Geçen sezon çok kötü bi sezon yaşadılar. Transferde devasa harcamalar yapmadılar. Sezon başında pek bi beklentim yoktu onlardan. Ama Klopp yine bişiler yaptı orda. Liverpool liderlik koltuğuna oturdu İngiltere'de bu hafta.

Crystal Palace karşısında zor bi galibiyet aldılar. 60. dakkada geriye düştükleri maçı kazandılar. Salah da Liverpool'daki 200. golünü atmış. Kolay bişi diiil başardığı. Liverpool tarihinin en iyilerinden biri oldu şimdiden. Saygıyı hak eden bi futbolcu bana kalırsa.
sr. member
December 13, 2023, 01:30:19 PM
Evet bu sezonun en çok konuşulan takımı kesinlikle Aston Villa olmalı. Emery yönetiminde o kadar sağlam bir iş ortaya koyuyorlar ki sezon sonuna kadar şampiyonluk iddialarını sürdürebilirler mi merak etmeye başladım. Manchester City'e şans vermeyen ve Arsenal'i de hemen ardından deviren bir takımdan bu saatten sonra her şey beklenir bence. Leicester'ın şampiyon olduğu efsanevi sezon geldi aklıma. Kim bilir bu sefer benzeri bir şampiyonluğun sırası Aston Villa'dadır.  Grin
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
December 12, 2023, 05:29:22 PM
Bu sezon konuşulması gereken flaş takım Aston Villa bence. Üçüncü sıraya çıkmaları kesinlikle tesadüf değil. Tottenham, Arsenal ve Manchester City karşısında oynadıkları oyun büyük takımları da doğru oyun planıyla yenebileceklerini gösterdi. Bir yandan ligde çok iyi giderken diğer yandan Konferans Ligi'nde de lider olarak gruptan çıktılar. İki kulvarı çok iyi idare ediyorlar. Kadroları ortalama bir Premier Lig kadrosu kalitesinde. Parıltılı yıldızları yok. Unai Emery savunma konusunda master yapmış bir hoca. İlk hafta oynanan Newcastle United maçını saymazsak kalan 15 maçta sadece 15 gol yediler. Yenildikleri Liverpool, Nottingham Forest ve berabere kaldıkları Bournemouth maçı hariç hiçbir maçta iki gol yemediler. Chelsea, Arsenal ve Manchester City karşısında kalelerini gole kapattılar. Bu kadar iyi savunma yapınca tek gol atmak da maçı kazanmaya yetiyor. Bu işi de Watkins, Bailey, McGinn gibi standart sayılabilecek oyuncularla yapıyorlar. Nereye kadar bu formu sürdürürler bilemem ama şu ana kadar yaptıkları iş takdire şayan. Hak ettikleri övgüyü aldıklarını düşünmüyorum.
sr. member
December 12, 2023, 02:45:37 PM
Sezon sonunda ligi ilk 4 takım arasında tamamlayamazlarsa Erik ten Hag ile yollarını ayırırlar. Ancak, sezon sonuna kadar beklemek istemeyebilirler. Çünkü Şampiyonlar liginde bir üst tura çıkamama ihtimalleri çok yüksek. Ayrıca, grubu 3. sırada tamamlayamama ihtimalleri de var. Manchester United ligde ve Avrupa maçlarında çok kötü sonuçlar alıyor. Erik ten Hag bazı futbolcuları kadro dışı bırakarak radikal kararlar almıştı daha önce. Ancak devam eden kötü sonuçlar faturayı Erik ten Hag'a çıkartabilir artık. Ayrıca, zorlu bir fikstürleri de var. Şampiyonlar liginde Bayern Münih ile oynayacaklar. Ardından ligde lider Liverpool ile oynayacaklar. West Ham United ile nefes alabilecekleri bir maçları var. Fakat ardından sizin de dikkat çektiğiniz başarılı teknik direktör Unai Emery'nin takımı Aston Villa ile oynayacaklar. Bu zorlu fikstürde alınacak kötü sonuçlar Erik ten Hag'ın Manchester United macerasını beklenenden erken sonlandırabilir.

Manchester United'ın fikstürü bu ara gerçekten zor aynen dediğiniz gibi. Ben Liverpool, West Ham ve Aston Villa maçlarından pek fazla puan çıkarmalarını beklemiyorum açıkçası. Liverpool ve Aston Villa çok zor rakipler. İkisi de şampiyonluk savaşı veren takımlar. Aston Villa Manchester City'e geçen top oynatmadı. Liverpool da geçen sezon Manchester United'ı sahasında yok etmişti. West Ham da zor rakip ve onlar da geçen Tottenham'ı deplasmanda yendiler. Kısacası Erik ten Hag'ı zor günler bekliyor.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
December 11, 2023, 03:49:33 PM
Bu pazar günü haftayı harika bir maçla kapatıyoruz. Liverpool Anfield'da Manchester United ile karşı karşıya gelecek. Burada geçen sezon oynadıklarında Liverpool onları 7-0 ile darmadağın etmişti. Bu seferkinde skor ne olur bilmiyorum ama bence Liverpool yine çok rahat bir galibiyet alabilir. Maçı tamamen domine etmelerini bekliyorum.

Liverpool şu an en iyi 2. iç saha takımı. 7 maç oynayıp hepsini kazandılar. Bu maçlarda maç başına 3 gol gibi bir ortalamaya da sahipler. Kalelerini de gole iyi kapatabiliyorlar. Bence gol bile yemeden farklı kazanabilirler.

Haftasonu oynanacak zorlu Liverpool maçı öncesinde Bayern ile ölüm kalım maçına çıkacak Manchester, bu yüzden yorgun olacaklar, Liverpool onları hallaç pamuğu gibi dağıtır, umarım  öyle bir şey olmaz kıyasıya bir maç izleriz çünkü başa baş oynanan maçlar büyük keyif veriyor, Liverpool şu anda lider diye hatırlıyorum, Manchester zor iki maç oynayacak, eğer bunun üstesinden gelemezlerse onlar için ten hag kovulmasıyla sonuçlanabilecek bir hafta olabilir,
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
December 11, 2023, 03:03:32 PM
Bu pazar günü haftayı harika bir maçla kapatıyoruz. Liverpool Anfield'da Manchester United ile karşı karşıya gelecek. Burada geçen sezon oynadıklarında Liverpool onları 7-0 ile darmadağın etmişti. Bu seferkinde skor ne olur bilmiyorum ama bence Liverpool yine çok rahat bir galibiyet alabilir. Maçı tamamen domine etmelerini bekliyorum.

Liverpool şu an en iyi 2. iç saha takımı. 7 maç oynayıp hepsini kazandılar. Bu maçlarda maç başına 3 gol gibi bir ortalamaya da sahipler. Kalelerini de gole iyi kapatabiliyorlar. Bence gol bile yemeden farklı kazanabilirler.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
December 11, 2023, 12:19:34 PM
Erik ten Hag bence Ajax'a geri dönse onun açısından çok daha iyi olur. Ajax da zor günler geçiriyordu yeni yeni toparlanıyor. Fakat Erik ten Hag döneminde çok iyilerdi o yüzden yine oraya dönse daha çok iş yapar. Aston Villa ve Emery konusuna gelecek olursak da gerçekten bambaşka gidiyorlar. Şu an resmen şampiyonluk yarışının tam ortasındalar. Üst üste hem Arsenal hem Manchester City gibi takımları yenmek çok zor iş. Arsenal hele ki fena da oynamadı yani yine de kazandılar. Emery şampiyon olamasa bile sezonun menajeri olabilir ama hiç şampiyon olmayan menajere ödül verdikleri oldu mu araştırmadım.

Sezon sonunda ligi ilk 4 takım arasında tamamlayamazlarsa Erik ten Hag ile yollarını ayırırlar. Ancak, sezon sonuna kadar beklemek istemeyebilirler. Çünkü Şampiyonlar liginde bir üst tura çıkamama ihtimalleri çok yüksek. Ayrıca, grubu 3. sırada tamamlayamama ihtimalleri de var. Manchester United ligde ve Avrupa maçlarında çok kötü sonuçlar alıyor. Erik ten Hag bazı futbolcuları kadro dışı bırakarak radikal kararlar almıştı daha önce. Ancak devam eden kötü sonuçlar faturayı Erik ten Hag'a çıkartabilir artık. Ayrıca, zorlu bir fikstürleri de var. Şampiyonlar liginde Bayern Münih ile oynayacaklar. Ardından ligde lider Liverpool ile oynayacaklar. West Ham United ile nefes alabilecekleri bir maçları var. Fakat ardından sizin de dikkat çektiğiniz başarılı teknik direktör Unai Emery'nin takımı Aston Villa ile oynayacaklar. Bu zorlu fikstürde alınacak kötü sonuçlar Erik ten Hag'ın Manchester United macerasını beklenenden erken sonlandırabilir.
sr. member
December 10, 2023, 06:36:53 AM
Erik ten Hag bence Ajax'a geri dönse onun açısından çok daha iyi olur. Ajax da zor günler geçiriyordu yeni yeni toparlanıyor. Fakat Erik ten Hag döneminde çok iyilerdi o yüzden yine oraya dönse daha çok iş yapar. Aston Villa ve Emery konusuna gelecek olursak da gerçekten bambaşka gidiyorlar. Şu an resmen şampiyonluk yarışının tam ortasındalar. Üst üste hem Arsenal hem Manchester City gibi takımları yenmek çok zor iş. Arsenal hele ki fena da oynamadı yani yine de kazandılar. Emery şampiyon olamasa bile sezonun menajeri olabilir ama hiç şampiyon olmayan menajere ödül verdikleri oldu mu araştırmadım.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
December 10, 2023, 04:58:45 AM
Manchester United da çok acayip takım yani geçen hafta Chelsea'yi yenmişsin bu hafta geliyosun evinde Bournemouth'a 3-0 kaybediyosun. Erik ten Hag zaten bu sezon ilk 4'te bitiremezlerse muhtemelen kovulacaktır. Şampiyonlar Ligi'nde yollarına devam etmelerini çok düşük ihtimal görüyorum. Çünkü Kopenhag - Galatasaray maçından beraberlik çıkmaz diyorum.
...

o adama neden bu kadar çok kredi veriyorlar bir türlü anlayamıyorum. gerçeği o adamın yerinde kim olsa manchester united'ın kötü gidişini durdurumazdı, tıpkı chelsea'de yaşananlar gibi manchester united da durduralamaz bir sürecin içinde... ancak, erik ten hag gelecek adına hiçbir ümit vermiyor ve manchester united'da görev yaptığı süre içerisinde manchester united'da hiçbir gelişme gözlemlenmedi. çok garip bir ilişki ağı var, manchester united erik ten hag'a, erik ten hag ise onana'ya kilitlenmiş; ortada çok garip bir tren var... :)

işin daha kötü bir yanı var, bence artık chelsea ve manchester united giderek hiçbir teknik direktörün veya futbolcunun orada olmak istemeyeceği türden bir takıma dönüşüyor. yani, sıradan futbolcular bu kulüplerde oynamak için can atabilir belki ama bu kulüplerin gelecek vaat eden genç yıldızlar için hiçbir önemi yok...
sr. member
December 09, 2023, 04:51:33 PM
Manchester United da çok acayip takım yani geçen hafta Chelsea'yi yenmişsin bu hafta geliyosun evinde Bournemouth'a 3-0 kaybediyosun. Erik ten Hag zaten bu sezon ilk 4'te bitiremezlerse muhtemelen kovulacaktır. Şampiyonlar Ligi'nde yollarına devam etmelerini çok düşük ihtimal görüyorum. Çünkü Kopenhag - Galatasaray maçından beraberlik çıkmaz diyorum.

Şu sıralarda Aston Villa - Arsenal maçı sürüyor ve ilk yarı sona erdi. Aston Villa ilk yarıyı 1-0 önde kapadı ancak Arsenal de çok iyi oynuyor. İkinci yarı Arsenal böyle devam ederse yenilmeyebilirler.

Aston Villa yargı dağıtarak Arsenal’i yendi, Unai Emery geldiğinden beri başka bir seviyede oynuyorlar, muhteşem bir hoca, işte Manchester United’a böyle bir hoca lazımdı, Erik ten hag, Ajax’ın kaliteli kadrosunun patlattığı bence vasat bir hoca, yakında takımdan gönderilir,
sr. member
December 09, 2023, 02:23:34 PM

Şu sıralarda Aston Villa - Arsenal maçı sürüyor ve ilk yarı sona erdi. Aston Villa ilk yarıyı 1-0 önde kapadı ancak Arsenal de çok iyi oynuyor. İkinci yarı Arsenal böyle devam ederse yenilmeyebilirler.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
December 08, 2023, 08:52:26 PM
Premier ligde Manchester United, Onana’nın zayıf performansında  sonra kaleye Maignan’ı transfer etmek için kolları sıvamış. Böylece İngiltere’de oynayan Altay, muhtemelen tek maç oynamadan üçüncü kaleci pozisyonuna düşecek. Ayrıca Manchester bu transfer için Milan’a 70 milyon Euro teklif edecek deniliyor. Paralar havalara savruluyor İngiltere’de. 2 kaleciye 130-140 milyon Euro bonservis ödemiş olacak Manchester.

erik ten hag gitmeden altay'a şans gelmeyecekmiş gibi görünüyor ama dönen paralar söz konusu olunca magnian transferi bana çok gerçekçi gelmedi. belki, de gea ile yeniden anlaşabilirler çünkü hala boşta ve maliyeti diğer alternatiflere göre daha uygun.

aynı şeyi arda güler de yaşıyor; her iki futbolcu da bir maç bile oynayamadı. arda'nın çok dişli rakipleri var, onlardan formayı alması kolay bir şey değil ve neredeyse imkansız gibi... ancak, onana delikli kova gibi dolaşırken altay'ın şimdiye kadar fırsat bulamamış olması açıklanabilecek bir şey değil bence...
sr. member
December 08, 2023, 06:53:08 AM
Erik ten Hag her ne kadar Onana'yı savunsa da yaptığı hatalar göz ardı edilemeyecek kadar bariz ve fazla sayıda. Belki hala çok kurtarış yapabiliyordur ama yaptığı hata sayısının fazlalığı böyle bir kulüp için kabul edilemez düzeyde. Manchester United bence de kendine yeni bir as kaleci bulsa iyi eder. Onana aslında ilk defa bu kadar hata yapmıyor ama bu sezon bir başka oldu.

Bu arada Manchester City'i Aston Villa'ya karşı biraz izledim de korkunçtular. Hayatımda ben bu kadar etkisiz bir Manchester City izlediğimi hatırlamıyorum. İlk yarı şut sayıları 2'yken ikinci yarı daha da kötüye giderek 0'a düştü.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
December 08, 2023, 04:19:11 AM
Premier ligde Manchester United, Onana’nın zayıf performansında  sonra kaleye Maignan’ı transfer etmek için kolları sıvamış. Böylece İngiltere’de oynayan Altay, muhtemelen tek maç oynamadan üçüncü kaleci pozisyonuna düşecek. Ayrıca Manchester bu transfer için Milan’a 70 milyon Euro teklif edecek deniliyor. Paralar havalara savruluyor İngiltere’de. 2 kaleciye 130-140 milyon Euro bonservis ödemiş olacak Manchester.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
December 08, 2023, 02:06:00 AM
Manchester United tahminimde yanılmasam da Manchester City beni ağır ters köşeye yatırdı.  Grin  Çünkü Manchester City takım oyunu olarak çok vasat bir performans ortaya koydu. Tüm maç sadece pas yapan bir takım izledik. Şut bile atmadılar yani çok acayip bir maçtı. Sadece ilk yarı 2 şut attılar o kadar yani ikinci yarı en ufak bir gol girişimleri olmadı.

Aston Villa'nın hakkını vermek lazım gerçekten çok iyi iş çıkardılar. Rakip kaleye şut çekme konusunda aşırı rahattılar yani sanki iki takım rolleri değişmiş gibiydiler. Guardiola'nın şu ana kadar Manchester City'de geçirdiği en kötü maç bu olabilir.

En kötü sezonlardan birisi de olabilir Arka arkaya 3 beraberlikten sonra bir de bu yenilgi iyice tadını kaçırdı artık onlar açısından sene başlayınca büyük trioyu tamamlamış bir Manchester City den herkes korkuyordu özellikle defansa da Gvardiol takviyesi ile gol yemezler deniyordu ama bu sene dağıldılar resmen toparlayamazlarsa sıçtı guardiola bu sene
sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
December 07, 2023, 02:36:26 PM
Manchester United tahminimde yanılmasam da Manchester City beni ağır ters köşeye yatırdı.  Grin  Çünkü Manchester City takım oyunu olarak çok vasat bir performans ortaya koydu. Tüm maç sadece pas yapan bir takım izledik. Şut bile atmadılar yani çok acayip bir maçtı. Sadece ilk yarı 2 şut attılar o kadar yani ikinci yarı en ufak bir gol girişimleri olmadı.

Aston Villa'nın hakkını vermek lazım gerçekten çok iyi iş çıkardılar. Rakip kaleye şut çekme konusunda aşırı rahattılar yani sanki iki takım rolleri değişmiş gibiydiler. Guardiola'nın şu ana kadar Manchester City'de geçirdiği en kötü maç bu olabilir.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
December 07, 2023, 10:03:08 AM
Chelsea neredeyse varlık gösteremediği maçta Manchester United’a 2-1 yenildi. Manchester United’ın İskoç golcüsü Scott McTominay 2 gol atarak maçın dönmesini sağlayan adam oldu. Onunla ilgili diğer not ise şu anda takımın en golcü ismi ve yalnızca 5 golle bu ünvanın sahibi. Belki de Hojlund yerine Rashford ile başlama zamanı geldi Manu’nun.
sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
December 05, 2023, 01:10:48 PM
Şu anki ofsayt teknolojilerinin normalde gayet yeterli olması gerekirken hala bu kadar basit hataların yapılabiliyor olması gerçekten üzücü. Hem de hiçbir lig için bunu konuşamıyoruz. Normalde biz eskiden sadece Süper Lig hakemlerini eleştirirdik ve yurtdışında nasıl çok daha iyi örneklerin olduğundan bahsederdik. Şu an Premier Lig'de bile inanılmaz hatalar yapılıyor.

Bu hafta sağlam maçlar mevcut. Aston Villa - Manchester City ve Manchester United - Chelsea maçları bir hayli ilgi çekici görünüyor. Bence Manchester City zorlansa bile nihayet kazanacak. Manchester United'ın da evinde kazanmasını bekliyorum.
sr. member
December 05, 2023, 11:30:25 AM

Uzatma dakikalarında öyle bir pozisyon var ki hakem önce avantaja oynatıyor daha sonra top jack Grealish’in önüne atılıyor ve kaleciyle karşı karşıya kalacakken hakem oynattığı avantajı durdurdu. Ardından bir pozisyon daha oluyor ve maç bitiyor. Maçtan daha sonra Manchester City’li oyuncular adeta çılgına döndü.

Maçta şike iddaaları çok fazla konuşuluyor şu an.

Yarı otomatik ofsayt sistemleri var. Yarı otomatik maçlar oynanmaya başlansa tartışmalar biter bana kalırsa. Futbolcuların formalarında sensör olsa. Müdahelenin şiddetini ölçer sensörler. Her şeye faul çalınmaz. Maçların temposu artar bu şekil bi sistemde.

Manchester City zirve yarışında Arsenal'in 3 puan gerisine düştü. Herkes bu iki takımı konuşuyor. Ama Liverpool da sessiz sessiz bu iki takımın arasına girdi. Arsenal 33 puanla lider. Liverpool 31 puanda. Bana kalırsa kadro bakımından en dezavantajlısı Klopp. Ama bu takımı Arsenal ve Manchester City'nin arasına sokmayı başardı. Teknik direktörünüz iyise takımınız süper olmasa dahi yarışın içinde olabiliyorsunuz. Bana göre Klopp övgüyü hak ediyor bu sezon gösterdiği performansla.

Bence formalara sensörler falan gereksiz, tamam var olsun ve sistemde bariz hataları engellesin ama futbol hatalarla güzel, çoğu zaman tartışma konusu olacak kadar kötü yönetilmesin yeter, eğer maçta bariz ve sonucu etkileyecek bir hata olduysa o dakikadan sonra maç tekrar edilsin bence,

Bu arada Liverpool konusuna katılıyorum muhteşem bir performans ivmesi yakaladılar,
Pages:
Jump to: