Pages:
Author

Topic: Premier Lig 2022-23 sezonu - page 8. (Read 5139 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
November 16, 2023, 07:42:08 PM
...
bi forvete ihtiyaçları var. Manchester City'de nasılki Haaland varsa. Eski Chelsea'de nasılki Drogba varsa. Aynı şekil Chelsea'de de takımı taşıyacak bi isim olmalı. Kimse gol atamazsa. Oyun sıkışırsa. O atar denilebilecek bi forvete ihtiyaçları var.
...

chelsea çok kötü bir dönemden geçiyor, takımın imajı ve marka değeri yerlerde geziyor, haaland veya haaland kalitesindeki bir futbolcunun chelsea'yi tercih etmesi imkansıza yakın. haaland kalitesindeki futbolcular para için kariyerlerini baltalamaz. mbappe bir sezonluğuna bile arap ligine gitmedi. aynı şekilde chelsea'ye de gitmeyeceğine nickim kadar eminim. benim aklıma haaland'ın kalitesinde olan chelsea'ye gidebilecek bir isim geliyor, o da osimhen...

herkes machester united, chelsea, arsenal, liverpool, manchester city vs. konuşuyor ama roberto de zerbi yönetimindeki aston villa'ya dikkat çekmek gerekiyor. newcastle united'ın geçen sezon başardığını bu sezon onlar başarabilir.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
November 14, 2023, 03:39:14 PM
Chelsea v Manchester City maçı unutulmazlar arasına çoktan girmiş olmalı.  Cheesy  Yağmurlu hava şartları altında tamı tamına 8 gol izledik. 4-4 gibi bir skoru kim tahmin edebilirdi ki? En başta Chelsea'nin Manchester City'e bu kadar gol atabilmesine imkan bile vermezdim. Tottenham'a 4 atmış olsalar da onu 2 kırmızı kart sayesinde attılar. Manchester City karşısında Chelsea'nin sarf ettiği eforu çok takdir ettim. Palmer ve Sterling de eski takımlarına karşı boş geçmediler. Yalnız şunu eklemeliyim ki Premier Lig'de tartışmalı hakem kararları hala devam ediyor.

Örneğin bu maçta Haaland'a verilen penaltının yanlış karar olduğuna inanıyorum. Çünkü orada ilk önce Haaland Cucurella'nın kolundan çekiyor doğal olarak Chelsea lehine faul verilmesi lazımdı.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
November 14, 2023, 12:34:24 PM
Bu hafta Chelsea Manchester City'i konuk ediyor. Geçtiğimiz haftada Chelsea beklenmedik derecede sağlam bir galibiyet aldı. Tottenham'ın gördüğü kırmızı kartlar bu ağır yenilgiye yol açtı. Aksi halde bence bu maçı kazanırlardı da. Neyse bu haftaya gelecek olursak ben açıkçası Chelsea'ye fazla şans vermiyorum.

Manchester City şu an ligin en sağlam takımı. Chelsea bu kadar kötü bir sezon geçirirken onlara puan kaybetmezler. Skor olarak belki çok büyük bir fark göremeyebiliriz tabi bu Chelsea'nin defansının sağlamlığına bağlı olacak. Haaland kaldığı yerden gollerine devam eder diyorum.

Chelsea sürpriz bi beraberlik aldı Manchester City'den. 4 gol atmaları bana kalırsa büyük bi sürprizdi. Maçtan önce böyle bi şekil sonuç beklemezdim. Chelsea için iyi bi sonuç oldu bu maç. Ama bana kalırsa takımı taşıyacak bi forvete ihtiyaçları var. Manchester City'de nasılki Haaland varsa. Eski Chelsea'de nasılki Drogba varsa. Aynı şekil Chelsea'de de takımı taşıyacak bi isim olmalı. Kimse gol atamazsa. Oyun sıkışırsa. O atar denilebilecek bi forvete ihtiyaçları var. Manchester City karşısındaki 4 golü de farklı futbolcular attı. Takım olmak adına önemli bişi bu. Ama bu futbolcular her maç gol atamaz. Her maç gol atabilecek olan forvetlerdir. Liverpool'da Salah var misal. Liverpool geçen sezon, bu sezon çok hoş bi futbol oynamıyor. Ama Salah her maç gol atıyor nerdeyse.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
November 10, 2023, 08:57:10 AM
Bu hafta Chelsea Manchester City'i konuk ediyor. Geçtiğimiz haftada Chelsea beklenmedik derecede sağlam bir galibiyet aldı. Tottenham'ın gördüğü kırmızı kartlar bu ağır yenilgiye yol açtı. Aksi halde bence bu maçı kazanırlardı da. Neyse bu haftaya gelecek olursak ben açıkçası Chelsea'ye fazla şans vermiyorum.

Manchester City şu an ligin en sağlam takımı. Chelsea bu kadar kötü bir sezon geçirirken onlara puan kaybetmezler. Skor olarak belki çok büyük bir fark göremeyebiliriz tabi bu Chelsea'nin defansının sağlamlığına bağlı olacak. Haaland kaldığı yerden gollerine devam eder diyorum.
legendary
November 10, 2023, 07:57:05 AM
tottenham yarın wolverhampton deplasmanına çıkacak ve maç fazlasıyla liderlik koltuğuna tekrar oturma fırsatı arayacak. tottenham geçen hafta bu sezonki ilk yenilgisini aldı. gerçeği, chelsea'yi yenebilirlerdi, maçta öne geçmişlerdi ama iki kırmızı kart ve penaltı onları dağıtmaya yetti...

premier ligin seviyesi bambaşka... normal bir lig olsa bu maç için puan sıralamasına bakıp kolayca bir tahminde bulunurduk ama tottenham'ın wolverhampton'ı kolayca yenebileceğini söyleyemiyorum ne yazık ki... bu sezon postecoglou yönetiminde iyi bir takıma dönüşmüş olsalar da ben onların bir yerde patlayacaklarını ve yarıştan çekilmek zorunda kalacaklarını düşünüyorum.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
November 07, 2023, 03:19:26 PM
Tottenham - Chelsea çok acayip bir maçtı. Tottenham'ın kazanacağına kesin gözüyle bakıyordum açıkçası. Fakat 9 kişi kalmaları sonrası Chelsea'nin işi o kadar kolaylaştı ki bir zahmet kazansınlar.  Grin  Jackson uzun zamandır eleştirilen bir forvet oyuncusu fakat bu maçta hat-trick yaparak bir umut ışığı yakalamış oldu. Aslında kendisi yeteneksiz bir oyuncu değil ama Chelsea'de bir türlü dikiş tutturamıyor. Bu maçta böyle oynasa bile ben ona diğer maçlarda şahsen güvenmem.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
November 07, 2023, 11:51:22 AM
Tottenham - Chelsea maçı Premier Lig kalitesine yakışan bir maç olmuş. Ben açıkçası Chelsea etkili olamaz, Tottenham rahat kazanır diye düşünmüştüm ve çok yanılmışım. Yalnız bir maçta bu kadar gol olup ofsayta takıldığını hatırlamıyorum. Ama bu da daha zevkli yapmış maçı. Chelsea'de Jackson'ın hat trick yapması da ilginç oldu. 90+ dakikalarında iki gol buldu, üçüncü golünde aslında pas verebilirdi ama neyse ki attı. Maçın özeti bile heyecanla izleniyor. Gerçekten premier lig ayrı bir yerde.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
November 05, 2023, 05:22:34 AM
Manchester United'ın mevcut durumunu özetleyecek olursam defans hattında çözülmesi gereken ciddi sıkıntılar olduğunu söylerim. Hadi Maguire'a laf etmeyeyim çünkü son zamanlarda performansında önemli bir artış var. Bir maçta yetersiz oynadı diye günah keçisi ilan etmemek lazım. Lindelof vasat bir oyuncu. Evans bu maçta defans hattının en kötüsüydü. Dalot da bu maçta yetersiz oynadı.

Hücum hattına gelecek olursam da Rashford ve Hojlund'un ikisi de inanılmaz etkisizdi. Erik ten Hag ikisini de çok geç oyundan aldı. Tamam yetenekliler diye biraz daha şans vermek istedi ama bence çok riskli bir hareket. Belki de değişiklikleri daha erken yapsa en azından 1 gol bulabilirlerdi.

Bir zamanların yerden yere vurulan futbolcusu Maguire'in bile övgüler aldığı bir dönemdeyiz. Manchester United'ın savunması gerçekten çok kötü bir performansa sahip. Gerçi yalnızca savunmada problemler yaşamıyorlar. 2. bölgede atakları olgunlaştırma konusunda da problemler yaşıyorlar. Savunma problemlerine ve orta alan problemlerine sahip bir takımın forvetleri doğal olarak düşük performansa sahip olur. Rashford ve Hojlund iki yetenekli genç futbolcu. Her iki futbolcunun da özgüveni çok yüksek. Fakat takım sahip olduğu atmosfer nedeniyle onları da aşağıya çekiyor. Bu iki isim başka bir takımda oynasaydı parmak ısırtan performanslara şahit olabilirdik. Manchester United genç yetenekler için uygun bir takım değil. Manchester United tıpkı Chelsea'nin son dönemlerde yaşadığı çöküşün başlangıcındaymış gibi bir görüntü veriyor bana.
sr. member
November 01, 2023, 05:37:21 PM
Manchester United ilk yarısı tamamlanan maçta Newcastle United'a 2-0 yeniliyor. Tribünlerden Erik ten Hag'a yönelik çok büyük tepkiler var. Kulüp yönetimi taraftarın oluşturduğu baskıyı azaltmak için Erik ten Hag'ı kovmak zorunda kalabilir. Aksi takdirde eleştiriler Glazer ailesine doğru yönelir.

Manchester United'ın Alex Ferguson'dan sonra iyi bir teknik direktör bulamadığına ben de katılıyorum ama iyi bir teknik direktör bulmak sanıldığı kadar kolay değil. Arsenal, Arsene Wenger'den sonra Arteta'ya kadar birçok teknik direktör ile çalıştı ama hiçbir zaman verim alamadılar. Manchester City de Pep Guardiola'dan önce birçok teknik direktör ile çalıştı ve o dönemlerde transfere çok yüksek miktarlarda para harcadılar ama hiçbir zaman verim alamadılar.

Ben Manchester United'da Ole Gunnar Solskjær'in başarılı olabileceğini düşünüyordum ama o da Manchester United'da başarılı olamadı. Kiminle çalışacaklar ve kiminle başarılı olabilirler bilmiyorum.
sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
November 01, 2023, 02:09:34 PM
Aslında Liverpool şu ana kadar hep dişli takımlara karşı puan kaybetti diyebilirim. Sadece Chelsea beraberliği konusunda pek onu diyemem çünkü Chelsea bu sezon kaldığı yerden dökülmeye devam ediyor. Onun dışında Brighton ile berabere kalıp Tottenham'a yenildiler. Kaldı ki Tottenham'a karşı 9 kişi kalmalarına rağmen Tottenham'dan son anlarda galibiyet golü gelmişti.

Bu yüzden Liverpool'un bu sezon şampiyonluk yarışından çok erken kopmayacağına inanıyorum. Tottenham'ın çıkışını konuşacak olursak da yeni teknik direktör Ange Postecoglou gerçekten muazzam bir sistem oturttu. Kane ayrılsa da takım çok daha iyi bir iş ortaya koyuyor. Zaten Kane varken bu oyunu oynasalar kim bilir neler olurdu.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
November 01, 2023, 01:56:36 PM
Premier Ligde yakın bi takip var. Tottenham liderliğini sürdürüyor 26 puanla. Bu hafta Crystal Palace'ı 2-1 yendiler. Takım halinde çok iyi bi sezon geçiriyorlar. Ama bana kalırsa Harry Kane'in ayrılmasından sonra Heung-Min Son daha bi özgür oyuncuya dönüştü. Ve Tottenham'ın başarısındaki en büyük pay onun. Tabiki Ange Postecoglou'nu saymazsak.

Tottenham'ı 24 puanla Arsenal takip ediyor. Eddie Nketiah'ın hat trick yaptığı maçta Sheffield United'ı 5-0 yendiler. Aynı puandaki Manchester City de Manchester United'ı yendi derbi maçta. Liverpool ise Nottingham Forest'ı yenerek puanını 23'e çıkardı.

Geçen sezon Arsenal, Manchester City diğer takımlardan ayrılmıştı. Bu sezon daha bi heyecanlı yarış var. Arsenal, Manchester City yine yarışın içinde. Bana kalırsa sezonun sonunda bu iki takım yine yarışın içinde kalır. Ama Tottenham biraz sürpriz bi çıkış yaptı. Sezon sonuna kadar bu yarışın içinde kalamayabilir. Aynı şekil Liverpool da sürpriz puan kayıpları yaşayabiliyor. Onlar da aynı şekil sezon sonuna kadar bu yarışın içinde kalamayabilir.
legendary
October 30, 2023, 07:47:17 PM
Böyle giderse Manchester her zaman mavi beyaz olacak gibi.
Manchester, Alex Ferguson gittiğinden bu yana ne premier ligde ne de şampiyonlar Ligi'nde başarı gösteremedi. ( Eğer ben yanlış hatırlamıyorsam)
Glazer Ailesi bu gidişle kulübü satabilir. Bu durumda en büyük alıcı da Arap sermayesi olur. Bir iki maçta daha puan kaybı  olursa teknik direktör değişikliği olur gibi.

rooney maçtan önce manchester her zaman kırmızıdır demiş ama gerçekten değiniz gibi manchester net bir şekilde mavileşiyor. ancak, manchester city bugünkü hakim pozisyonunu yalnızca sermaye gücü ile elde etmedi. pep gibi bir adama güvendi ve deli gibi para harcamadan doğru stratejileri izleyerek bugünlere geldi.

pep manchester city'deki 6. veya 7. yılına giriyor, aynı periyotta manchester united'da kaç tane teknik direktörün değiştiğini sayabilene ödül veriyorlar avm merkezlerinde düzenlenen yarışmalarda...

ferguson'dan sonra istikrardan uzaklaşan ve her geçen sezon daha da kötü bir performans gösteren manchester united var. söz konusu olan şey manchester united olduğunda benim aklıma istemsizce mourinho'nun söylediği sözler geliyor (kariyerindeki en iyi işlerden biri olarak united ile yaşadığı ikinciliği görüyormuş).

sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
October 30, 2023, 10:37:45 AM
Böyle giderse Manchester her zaman mavi beyaz olacak gibi.
Manchester, Alex Ferguson gittiğinden bu yana ne premier ligde ne de şampiyonlar Ligi'nde başarı gösteremedi. ( Eğer ben yanlış hatırlamıyorsam)
Glazer Ailesi bu gidişle kulübü satabilir. Bu durumda en büyük alıcı da Arap sermayesi olur. Bir iki maçta daha puan kaybı  olursa teknik direktör değişikliği olur gibi.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
October 30, 2023, 08:15:08 AM
Manchester United'ın mevcut durumunu özetleyecek olursam defans hattında çözülmesi gereken ciddi sıkıntılar olduğunu söylerim. Hadi Maguire'a laf etmeyeyim çünkü son zamanlarda performansında önemli bir artış var. Bir maçta yetersiz oynadı diye günah keçisi ilan etmemek lazım. Lindelof vasat bir oyuncu. Evans bu maçta defans hattının en kötüsüydü. Dalot da bu maçta yetersiz oynadı.

Hücum hattına gelecek olursam da Rashford ve Hojlund'un ikisi de inanılmaz etkisizdi. Erik ten Hag ikisini de çok geç oyundan aldı. Tamam yetenekliler diye biraz daha şans vermek istedi ama bence çok riskli bir hareket. Belki de değişiklikleri daha erken yapsa en azından 1 gol bulabilirlerdi.
Erik Ten Hag kötü bir durumda Manchester United için en fazla eleştiri alanların başında geliyor rakiplerine göre daha az yetenekli oyunculara daha fazla paralar ödediler onana da bir kaç hafta berbattı ve onun yüzünden çok puan kaybettiler şimdi o düzeldi diğer oyuncular kötüleşti durum kötü valla
sr. member
Activity: 2044
Merit: 398
October 30, 2023, 06:21:24 AM

sr. member
Activity: 504
Merit: 324
October 29, 2023, 11:13:33 PM
Erling şov vardı dün. 2 gol 1 asist ile oynadı muhteşem bir oyuncu. O varken Manchester City korkmuyor. Kendini boşa çıkaracak çok fazla boş alan yaratıyor ki ikinci golde de böyle bir an vardı. Manchester United defansının arkasında bir yılan gibi sızarak bekledi ve boş kaleye adeta kafa ile dokunmak kaldı Haaland’a. Büyük forvetlerde boş alan yaratma özelliği çok iyi olur bunu Türkiye’de Jardel gösteriyordu bize. Pozisyon alması harikaydı. Bir parantez de Onana’ya açmak lazım maç 3-0 bitti ama muhteşem kurtarışları oldu. Ten Hag ona boşuna güvenmiyormuş.
legendary
October 29, 2023, 07:58:08 PM
city, united'ı yendi ama city'nin ilk golüne zemin hazırlayan penaltı biraz tartışmalı gibiydi, hojlund'un müdahalesi var mıydı ya da müdahalesi varsa bile gerçekten penaltıya neden olabilecek bir müdahale miydi anlamak zordu. tabii ki niyetinin çok iyi olmadığını söylemek mümkündü ama bu pozisyon orta sahada bir yerde yaşanmış olsaydı hakem faul bile vermezdi.

united bu maçta beklediğimden de iyiydi; onana harika kurtarışlarla united'ı maçın içinde tutmaya çalıştı, hojlund cömertçe harcadığı pozisyonlarla onana'nın tam tersi bir görüntü verdi. united skorda eşitliği yakalayamadıkça daha çok yüklendi ve daha çok yüklendikçe city'ye daha fazla gol pozisyonu verdi; haaland takımının ve kendisinin ikinci golünde arka direkte bomboştu...
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
October 21, 2023, 03:37:44 PM
Chelsea bugün gerçekten fenaydı. Galatasaray - Beşiktaş derbisi ile çakıştığı için kısım kısım bakabildim ama Chelsea'nin maça başlangıcına şahit olmak tatmin ediciydi. Daha ilk yarının yarısına gelmeden attıkları golle öne geçip ikinci yarının başlarında farkı ikiye çıkardılar. Bu kadar sağlam oynamalarını hiç beklemiyordum.

Arsenal ilk yarı ruh gibiydi. İkinci yarıda çok geç uyandılar ve son 15 dakika içerisinde goller bularak 2-2 beraberliği koparmayı başardılar. Bu puanı hak ettiler mi orası şüpheli. Bence Chelsea bu maçta bir galibiyeti hak eden bir performans sergilemişti. Yine de Chelsea'den büyük bir maçta bu performansı izlemek biraz ümitlendirdi.
legendary
October 21, 2023, 02:51:04 PM
chelsea ve arsenal arasında oynanan maç 2-2 berabere bitti. galatasaray ve beşiktaş arasında oynanan maç nedeniyle bu maçı izleyemedim, galatasaray ve beşiktaş arasında oynanan maç bittikten sonra bu maçın son bölümlerini izleme fırsatı buldum. arsenal 2-0 geriden geldiği maçı beraberliğe taşıdı ve maçın son bölümlerinde 3-2 öne geçmeye çok yaklaştı ama başaramadı. maçtan önce arsenal'i favori olarak görenlerdendim ama chelsea iyi bir kadroya sahip olmasına rağmen iyi bir takım kimyasına sahip olmadığı için böyle dengesiz sonuçlar alabilen bir takım; bence bir sürpriz yaparak arsenal'den puan almayı başardılar bu hafta...
sr. member
October 20, 2023, 07:20:58 PM
Muhammed Salah Filistin'e bir buçuk milyon dolar bağışta bulunmuş ve Filistin'de yaşananlara dikkat çekmek için bir video paylaşmış. Liverpool kulüp yönetiminden veya taraftar gruplarından Muhammed Salah'a yönelik olumsuz bir yorum görmedim. Fakat benzer şekilde Filistin'e destek mesajı paylaşan Kerim Benzema bazı Fransız siyasiler tarafından terörist ilan edildi. Mainz 05 forması giyen Faslı El Gazi daha sonra sildiği paylaşımı nedeniyle kadro dışı bırakıldı. Spora siyasetin bulaştırılmasından hoşlanmıyorum. Spor spora hizmet etmeli. Bu yüzden spordaki lgbt dayatmasından da hoşlanmıyorum. Fakat Fransa ve Almanya'daki kararları sert buldum. İngiltere Premier ligi bu konuda daha yumuşak davranarak daha doğru bir karar vermiş. Muhammed Salah'a birkaç maç oynamama cezası verseler bile Fransa ve Almanya'da yaşananlar ile karşılaştırıldığında daha demokratik bir davranış olur.
Pages:
Jump to: